To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Roślinka zabijająca latajace tałatajstwo

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tigerek
Moja teściowa natenczas onegdaj miała w doniczce zielone cudo, któreż to cudo powodowało pomór wszelkich much, komarów i co tam jeszcze latało. Cały parapet był raz dziennie do sprzątania. Roślinka średniej wielkości, na pewno nie owadożerna, przypuszczamy że owadobójcze były olejki eteryczne. Wabiła wszystko do siebie i padało, kwiatek nie śmierdział. Czy ktoś coś kojarzy? Chętnie się zaopatrzymy w takiego nowego domownika, bo zaczyna się już latanie wszelkiego świństwa.
agrafkaa
rosiczka??
Tigerek
To na pewno nie było owadożerne.
ania.m
To może muchołówka?

edit. doczytałam, że nie chodzi o roślinę "pożerającą" 29.gif Po wrzuceniu w googla wyskoczył mi złocień dalmatyński (ale to raczej do ogródka), i pojawia się jeszcze czosnek niedźwiedzi (ale nigdzie nie potrafię znaleźć jak on te owady unieszkodliwia).
Iwona Rz.
To już lepiej jakieś dzbaneczniki...więcej much powinny skusić..rosiczki w warunkach domowych nie czują się za dobrze..
jujka
CYTAT(Iwona Rz. @ Fri, 30 May 2014 - 16:20) *
To już lepiej jakieś dzbaneczniki...więcej much powinny skusić..rosiczki w warunkach domowych nie czują się za dobrze..


A to niekoniecznie icon_smile.gif U mnie trzymają się całkiem nieźle. Siedzą w doniczce, doniczka w pojemniku dużym i to wszystko w wodzie z ROR icon_smile.gif No ale wyławianie much i komarów to tak sobie im idzie icon_wink.gif

Tigerek, też chcę wiedzieć, co za cudo ma Twoja teściowa icon_biggrin.gif
bb
CYTAT(Tigerek @ Sat, 22 Mar 2014 - 11:28) *
Moja teściowa natenczas onegdaj miała w doniczce zielone cudo, któreż to cudo powodowało pomór wszelkich much, komarów i co tam jeszcze latało.


Moja tesciowa, jak wiekszosc jej ziomkow, ma w doniczce zawsze dzika malolistna bazylie. Nie smierdzi, nie jest owodozerna a wszystko (ze wskazaniem na komary) pada.
Takie doniczki z zielonymi kulami sa wszedzie w Grecji porozstawiane, na stolikach w knajpach a nawet na stolikach na jachtach (ile razy jestem nad morzem z cudzoziemcami tyle razy sie dziwia, ze Grecy zegluja z kwiatami doniczkowymi icon_wink.gif

O takie cos:





W miejscowosciach turystycznych funkcjonuje to jako MOSQUITO BASIL 29.gif

ale nie wiem czy jest w Polsce..... 41.gif
Iwona Rz.
CYTAT(jujka @ Fri, 30 May 2014 - 22:16) *
A to niekoniecznie icon_smile.gif U mnie trzymają się całkiem nieźle. Siedzą w doniczce, doniczka w pojemniku dużym i to wszystko w wodzie z ROR icon_smile.gif No ale wyławianie much i komarów to tak sobie im idzie icon_wink.gif

Tigerek, też chcę wiedzieć, co za cudo ma Twoja teściowa icon_biggrin.gif



kurcz no popatrz, to może moje się po porstu zapasły na śmierćicon_biggrin.gif albo zmęczyły je lepkie dziecięce rączki:D
Tigerek
jujka - sęk w trym, że miała... gdyby to był w czasie teraźniejszym to po prostu bym bezimiennej uszczknęła szczepkę icon_razz.gif
malus
Tigerek pomyślałam o geranium (tzw. anginka), ale ono pachnie dość intensywnie, gdy się je dotknie.
Kaszanka
Plektrantus koleusowaty ?
Martucha_
bb, ja chcę tę bazylię! Prześlij mi pls icon_smile.gif Same wielkolistne u nas są.
bb
CYTAT(Martucha_ @ Fri, 06 Jun 2014 - 11:50) *
bb, ja chcę tę bazylię! Prześlij mi pls icon_smile.gif Same wielkolistne u nas są.


Zapraszam z odbiorem osobistym icon_wink.gif
Martucha_
ej no ja serio mówię icon_smile.gif spotkajmy się w połowie drogi icon_smile.gif
bb, ona przetrwa w kopercie icon_smile.gif
bb
No przetrwa...swoje ostatnie godziny zywota 29.gif
Martucha_
hehe icon_smile.gif
myślisz, że zdechnie? korzenie w woreczek, trochę ziemi, trochę wilgoci i dawaj icon_smile.gif Kobieto, bo ja Cię tu ściągnę, byś wśród tych komarów u mnie trochę posiedziała!
bb
CYTAT(Martucha_ @ Fri, 06 Jun 2014 - 13:34) *
hehe icon_smile.gif
myślisz, że zdechnie? korzenie w woreczek, trochę ziemi, trochę wilgoci i dawaj icon_smile.gif Kobieto, bo ja Cię tu ściągnę, byś wśród tych komarów u mnie trochę posiedziała!


Juz sie boje icon_wink.gif
Tylko nie wiem czy roslinka dziala na polskich krwiopijcow. Greccy nie maja sznas 29.gif
Pilawianka
BB jak macie takie roślinki to ja już na 100% za rok do Was jadę.
Możesz mi na PW napisać o kosztach noclegów itp?

Muszę mieć tą roślinkę!

Wiem, że Citronella działa na komary ale tego chyba w domu się nie trzyma.
bb
Mamy, mamy bo komarow nie lubimy choc na szczescie akurat u nas wiele ich nie ma (tfu tfu) bo wilgotnosc powietrza znacznie nizsza niz w statystycznej Grecji icon_wink.gif
Ludek
bb ja tez chcę taką roślinkę blagam.gif

A jakby w jakies pudełeczko z mokrą ligniną włożyć.

A może nasionka można kupić?
April.
Każdy by chciał, ja też !


bb, kroi się niezły biznes na nasionkach albo sadzonkach icon_smile.gif
bb
Hehe, juz widze te naglowki: NOWY KANAL PRZERZUTU MALOLISTNEJ BAZYLII Z POLNOCY GRECJI NA POLNOC KONTYNENTU ZE SZCZEGOLNYM UWZGLEDNIENIEM POLSKI.

Z ciekawosci rozejrze sie za nasionkami aczkolwiek przyznaje, iz do tej pory po prostu szlo sie na targ czy do innego centrum I kupowallo juz gotowa odchowana kule I po sprawie icon_wink.gif
cdn...
joa133
dziewczyny znalazłam nasiona bazylii na all wpiszcie Bazylia Grecka - za2zł. Niech bb popatrzy,czy to jest to,ale według mnie to ta sama bazylia.
bb
Oooo...popatrz. Bazylia grecka icon_wink.gif Faktycznie, wiekszosc z tych allegrowatych wyglada na te malolistna odmiane.
A_KA
CYTAT(bb @ Wed, 11 Jun 2014 - 07:09) *
Oooo...popatrz. Bazylia grecka icon_wink.gif Faktycznie, wiekszosc z tych allegrowatych wyglada na te malolistna odmiane.


Tylko nic tam nie wspominają o jej właściwościach zabijających latające tałatajstwo icon_wink.gif.

Na allegro boję się trochę sadzonki kupować (raczej nie wyglądają nigdy tak pięknie jak na zdjęciach po rozpakowaniu paczki icon_wink.gif ), z nasionkami różnie to bywa (nigdy nie ma gwarancji, że coś z nich wyrośnie icon_wink.gif ). Spróbuję gdzieś na giełdzie ogrodniczej się rozejrzeć za tą bazylią... Jak znajdę dam znać icon_wink.gif
Żabolek
mam taką bazylie na ogrodzie. kupiłam sadzonki przez internet (5zł za szt) nie zauwazyłam odstraszania much ale moje dzieci uwielbiaja ją jesc icon_smile.gif
joa133
mam dobre doświadczenie z nasionami,roślinkami,czy to z netu,czy z all. Tuje rosną, poziomki owocują,a papryka ostra -nasiona zawsze kupuję na all i rośnie,owocuje.


A_KA
Ja na allegro kupowałam roślinki raz (gdy działkę kupiliśmy i trzeba było coś na niej posadzić icon_wink.gif ), ale za to dużo. Od jednego sprzedającego, jeśli dobrze pamiętam. Nie wszystko przeżyło. Nie wszystko wyglądało tak jak na zdjęciach. Szczególnie byłam zaskoczona żywopłotem, którego sadzonki na zdjęciach wyglądały ładnie, zielono, a w rzeczywistości okazały się być suchymi patykami, z odrobiną korzeni icon_wink.gif. Fakt, faktem, że żywopłot pięknie się jednak przyjął i po 4 latach jest już wyższy ode mnie icon_wink.gif.

Agula9
Jak ta bazylia grecka, spisała się pod kątem komarów? Pewnie i tak kupię nasionka najwyżej się ją zje, ale ciekawa jestem czy na komary też działa? icon_biggrin.gif
bb
Tez tzw greckiej sie w Grecji NIE jada. Sluzy do ozdoby i unicestwiania.
A generalnie duzoooo bazylii sie spozywa icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.