To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szczepienia przeciwko żółtczce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pyza
Idę dzisiaj zasczepic się przeciwko żółtaczce typu B. Podobno mozna zaszczepic się też przeciwko żółtaczce typu A. Koszt tej skojarzonej szczepionki jest dość wysoki. Pani w rejestracji namawiała mnie na szczepionkę dwa w jednym. Szczerze mówiąc nie wiem czy warto. Szczepię się na żóltaczkę ze względu na ciążę, którą planuję. Warto szczepić się też na żółtaczkę A?
Dziękuję

Pyza
Anuk
Pyza,
jak masz tyle gotówki to warto. Jesteś w ten sposób zabezpieczona przed dwoma groźnymi zapaleniami wątroby. Jeśli korzystasz z wyżywienia zbiorowego (np. stołówka) lub planujesz wyjazd do jakiegoś kraju tropikalnego - to jak najbardziej. Przed planowaną ciążą też (jeśli stać cię teraz na to, bo koszt spory takiej szczepionki 2 w 1).

Pozdrawiam,
Anuk
amania
A mogłybyście napisać konkretnie jaki to koszt, bo też myślę o szczepieniu.
Pyza
Zaszczepiłam się przeciwko żółtaczce typu A i B. Tak poleciła mi lekarka. Powiedziała też, że dobrze jest zaszczepić dziecko na żółtaczkę typu A. Szczepionka na żółtaczkę A i B nazywa się Twinrix i kosztuje ok 150 zł (jedna dawka). Teraz jest żółty tydzień i są promocje na te szczepionki i kosztuje 99 zł.

Pozdrawiam Pyza
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.