To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Meble do kuchni -mat czy połysk?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
truska
Proszę o radę.
Chętnie wysłucham plusy i minuty obydwu.
madzialenkat
Ja mam matowe białe fronty w kuchni. Użytkuje już dwa lata i jestem bardzo zadowolona. Przecieram ściereczką i płynem do mycia szyb jak się gdzieś zachlapią, a tak to naprawdę mało na nich znać. Nie ma problemu jak przetrę tylko miejsce zachlapania, nie muszę pucować całego frontu.
dasza
Ja mam fronty matowe, moja siostra połysk. Obie jestesmy zadowolone. Wbrew pozorom ten połysk bardzo dobrze się czyści płynem do mycia szyb. Ona wcale nie chodzi ciągle ze ścierką a jakoś wyglądają całkiem dobrze. Może to zależy od materiału?
truska
Chciałam mat ale coraz bardziej wszyscy przekonują mnie do połysku.
yellow
... ja chciałam biały mat a zrobiłam biały połysk i nie żałuje przecieram tylko w miejscu zabrudzenia ...za to drzwi do pokoi mam białe matowe i przynajmniej raz w tygodniu myje je całe bo jak przetre miejscowo to widac różnice:/
Mariola***
Mat na pewno będzie ponadczasowy. Nie wiadomo jak długo modne będą aryle, ale uważam,że powinnaś zdecydować się na to co Ci się podoba.
Maska
Ja wybrałam matowe, jestem zadowolona. Połysk mam na lodówce, znać na niej każdy ślad dlatego nie zdecydowałam się na błyszczące meble.
Joanna 81
Też zdecydowaliśmy się na matowe fronty i jestem zadowolona z tej decyzji. Wystarczy, że mikrofalę mam wiecznie uciapaną odbitymi palcami 43.gif
ania_411
ja tez mam meble matowe i wiecznie obciapana mikrofale i piekarnik z polyskiem :/
Ammm
Ja mam teraz półmat biały i jestem bardzo zadowolona. Zdecydowanie odradzam szklane fronty w kuchni.
ana84
ja mam połysk, góra biała z perłowymi falami, dół czarny, ale te fale dają efekt grafitu.
Super się czyści, jestem zadowolona i na tym moim wzorze wcale tak nie widać odciśniętych palców. Blat też mam biały w połysku icon_smile.gif
Ryjek
Mam polysk i wystrarczy mokra szmatka z mikrofibry i po odciskach. Mozna tez plynem do szyb czyscic. Palcow/odciskow nie widac za bardzo na bordowym.
Kari07
Mam połysk teraz i jest super.Miałam mat i na połysku mniej widac.
truska
Dzięki za odpowiedzi, no to mam dylemat, póki co czekam na wycenę matu a potem poproszę o połysk.
netty5
Ja mam mat.Czyszczę raz w mies. Nic nie widać . Palców , zacieków , osadu .Kuzyna zrobiła sobie pomarańczowy połysk i urodziła dziecko. Lata ze szmatką bo mały raczkuje......wszystko widać....szczególnie tam gdzie polizał..... 37.gif
ana84
CYTAT(netty5 @ Sat, 05 Apr 2014 - 00:50) *
szczególnie tam gdzie polizał..... 37.gif



no padłam icon_wink.gif
truska
A ma któras z was mat lakierowany ?
Ammm
Ale co masz konkretnie na myśli? Bo to chyba wszystko są lakiery, tylko mogą być w macie, półmacie lub połysku.

Chyba, że mówimy o laminatach.

Ja mam MDF lakierowany na półmat. Nie wiem jak duża różnica jest w stosunku do matu. Wiem za to, że lakierowanie w połysku byłoby dużo droższe.
zając_Poziomka
Ja mam mat i nie jestem zadowolona. Wbrew pozorom wszystko na nim widać, jak się czymś oblepi to na amen :/
Gosia83
Ja na dole grafitowy mat, a u góry biały połysk. Bałam się tego połysku a okazało się, że naprawdę nie ma czego. Wygląda elegancko i nie ma problemu z czyszczeniem.
Lodówkę mam na połysk - problemu z nią nie mam, natomiast z płytą grzewczą wytrzymałam raptem 2 lata i wymieniłam na czarną matową (i to był rewelacyjny wybór 06.gif )

Jedno w kuchni mojej wkurza mnie na maksa...białe płytki podłogowe!
Nigdy więcej diabel.gif
Mart87
Ja mam matowe , połysk super wygląda , ale bałam się ślady paluchów icon_smile.gif
lolka5
Ja ma takie jak na środkowym zdjęciu-te białe https://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porad...uchnie,ik4.html nie są jakoś bardzo połyskliwe ale jednak nie są matowe. teraz jak je mam wiem, że ich minusem jest czyszczenie-w kuchni zbierają się opary i osadzaja tłuste właśnie na meblach co za tym idzie czyszczenie takiej powierzchni jest okropne, marze się wszystko:( dlatego jak mogę doradzić to myjcie płynem do szyb i ściągajcie ściagaczką nie bedzie tak się mazało. innych minusów nie ma a ogromnym plusem jest jednak ich wygląd, matowe mi się poprostu nie podobają mimo, ze chyba praktyczniejsze-wiem, ze to nie rozsadne ale wygrał wyglad:)
milakownacka
ja zdecydowałam się na bielone drewno, więc moje są matowe, ale żeby nie było zbyt matowo, to dodałam nieco połysku, wykładając jedną ze ścian kuchennych [edit: moderacja], czyli specjalną fototapetą, zabezpieczoną szkłem, bardzo łatwo się czyści, fajnie odbija światło, jest kolorowa i z charakterem. Fajne rozwiązanie
Saberity
Jeśli chodzi o cenę to ciężko powiedzieć, bo ja np. dostałem 10 procent zniżki od A3 Meble Kuchenne jak tylko wybrałem projekt (zamiast jednego od razu pokazali mi 4 i mogłem wybrać ten najbardziej pasujący do mnie). Chciałem kupić tylko meble kuchenne, ale naprawdę dobrze wykonali swoją pracę i poprosiłem jeszcze o szafę i garderobę icon_wink.gif
wiesiołek
CYTAT(ana84 @ Tue, 01 Apr 2014 - 20:40) *
ja mam połysk, góra biała z perłowymi falami, dół czarny, ale te fale dają efekt grafitu.


Co to te perłowe fale? Szukam w internecie i nie znajduję.
muppet
no co Ty! Przecież połysk o wiele łatwiej wyczyścić, na macie zostają plamy.
aneczka232
No jasne, że meble w połysku się lepiej czyści icon_smile.gif Szmatka i spray, jedno pociągnięcie i znów się błyszczą, a matowe czy ryflowane to jest istna masakra. Dobrze, że mam takie jak te czerwone o tutaj https://www.rad-pol.com.pl/oferta/kuchnie.html Błyszczą się ładnie, nawet po przetarciu samą szmatką. A jak użyję preparatu nabłyszczającego jeszcze do tego, to już się świecą jak nie powiem co icon_smile.gif
suskamagda
ostatnio z mężem urządzałam kuchnie i tam zakupiliśmy na zamówienie meble co mają certyfikat fsc i wiedzielismy ze dobre mebelki pochodzą z drewna ze zrównoważonych terenów. Dodatkowo komplety poduszek, kocy, narzut, lamp - tutaj już postawiliśmy na standardowe produkty z sieciówki ale efekt i tak końcowy wyszedł porządnie. Nie da rady wszystkiego na zamówienie mimo wszystko
Capulik5
A jak Wam się podobają takie kuchnie? Moim zdaniem dużo lepiej zrobić sobie taką niż wybierać wśród tych marketowych.
muppet
Zdecydowanie połysk. Łatwiej takie fronty doczyścić.
juliana
My w kuchni mamy matowe- wybraliśmy z mężem taki tradycyjny zestaw z Kuchnie Jana.pl icon_smile.gif jesli chodzi o połysk to też ładnie wygląda, ale mam wrażenie, że trudniej utrzymać je w czystości- chociazby ślady palców widać icon_smile.gif
ankaz79
Ja mam w kuchni białe fronty meblowe na wysoki połysk początkowo miałam wątpliwości, czy nie będzie na nich widać odcisków Palców ale ku mojemu zaskoczeniu nie jest tak źle. Oczywiście jeżeli zamkniesz szafkę ręką brudną z masła to nawet na matowych frontach kuchennych zostanie ślad icon_smile.gif
muppet
Według mnie bardziej praktyczne są meble na wysoki połysk - o wiele łatwiej się je czyści i nie ulegają tak szybko zażółceniu, jak matowe. Tutaj https://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia jest sporo funkcjonalnych i stylowych aranżacji z lakierowanymi meblami kuchennymi. Mi się najbardziej podobają te w stylu skandynawskim, a Wam?
Brigit
Widziałam już kuchnię, w której były błyszczące fronty mebli i jej właściciele byli bardzo niezadowoleni z wyboru. Chyba nie zdecydowałabym się na coś takiego.
alka25
Ja wolę meble z połyskiem. Łatwiej utrzymać na nich czystość.
jagna09
Ja też wole mat. Mniej się brudzi, łatwiejszy w utrzymaniu. Mam w pokoju komodę w macie i jest super icon_smile.gif
basinka
Moim zdaniem zdecydoowanie mat. Chociaż mat matowi nie równy. Warto też zwrócić uwagę czy na danym materiale nie zostają ślady po jakimkolwiek dotknięciu. Bo jednak w kuchni te meble są dość często używane i nie warto spędzać kilku godzin dziennie na szorowaniu szafek. I kolejna rzecz - czy łatwo doczyścić taką powierzchnię, bo nie z każdej zabrudzenia schodzą równie łatwo.
Patunia009
Jeden pies icon_smile.gif jedno i drugie trzeba utrzymywać w czystości, wiec polecam wybrać te które bardziej się podobają icon_smile.gif Ja osobiście jestem zwolenniczką połysków i to jasnych bo te optycznie zwiększają i rozjaśniają pomieszczenia.
Kotelka
Nie polecam kupowania mebli używanych do kuchni. Pewnie wiele się z Was nad tym zastanawiało bo na portalach z ogłoszeniami można znaleźć niedrogie komplety takich mebli ale meble takie
będą na pewno trochę uszkodzone z uwagi na to, ze kuchnia jest pomieszczeniem intensywnie użytkowanym
nie da sie ich dopasować do pomieszczenia
macie ograniczony wybór kolorów
poza tym kuchnia taka nie bedzie dopasowana pod Was i pod Wasze oczekiwania

W sklepach jest tyle fajnych nowych mebli, ze moim zdaniem o wiele lepiej jest się zainteresować takimi
https://meblearkadius.pl/meble-kuchenne-uzy...-warto-kupowac/
śrubka
Zależy co komu się podoba, a zdecydowanie jestem za meblami matowymi
Evvka
Te matowe są dużo ładniejsze, ale widać na nich każdą rysę.
muppet
Ja mam połysk. Odnoszę wrażenie, że takie meble łatwiej się czyści.
Mięta
Meble kuchenne warto jest zamawiać u stolarza. Zrobić raz a porzadnie, a potem będą inne ważniejsze wydatki i będzie ciężko odłożyć. Wiem bo przerabiałam, najlepiej od razu zrobic coś bo potem bedzie sie żalować i mieć jakąś kuchnię niekoniecznie praktyczną lub wymarzoną.
Kto co woli.
Moda się może zmienić nawet co roku,ale to nie znaczy że o chwile ktoś robi remont mieszkania i wszystko zmienia bo moda się zmieniła.
Raczej się zmienia jak coś się wysłużyło, lub zniszczyło.

Nasze meble zamawialiśmy w krakowskim studio mebli kuchennych https://mebleprato.pl/ . Jestem z nich bardzo zadowolona.
Evelona
Na matowych wszystko widać i nie da się ich wyczyścić zwykła chemią tylko sucha ściereczką dlatego ni polecam ich do kuchni choć wyglądają pięknie.
Zosia_Kamińska
Od kiedy wypatrzyłam meble z tej inspiracji: https://www.mirjan24.pl/content/316-nowoczesna-kuchnia czerwona kuchnia narożna to moje marzenie!
nataliakk
My z racji na cenę i całkiem niezłe opinie wybraliśmy takie https://www.mebleada.pl/sklep/meble-kuchenne.html a co do reszty to uważam te w połysku za dużo łatwiejsze w utrzymaniu i tym się kierowałam głównie przy decyzji o zakupie.
pink56
Ja też byłam zwolenniczką mebli w połysku ale przy zmianie kuchni znalazłam takie i już nie było odwrotu icon_smile.gif https://www.resmar.pl/product-pol-18956-Now...skim-stylu.html co ciekawe jak się okazuje, teraz mamy tyle środków do pielęgnacji na rynku że kompletnie nie widzę różnicy w utrzymaniu między matem a połyskiem.
Zosia_Kamińska
ja stawiam na połysk. bardzo podoba mi się jak to wygląda tutaj: https://www.mirjan24.pl/content/316-nowoczesna-kuchnia
Ceda
Co się u mnie sprawdziło:
- zlew podwieszany,
- drewniany blat (którego się obawiałam, aczkolwiek okazał się znacznie bardziej wytrzymały niż sądziłam wcześniej)
- zlew pod oknem
- mnóstwo szuflad, w tym oczywiście pod zlewem na śmietniki
- cichy domyk,
- oświetlenie blatu,
- właściwie ułożony ciąg roboczy,
- duuużo miejsca na blatach,
- szuflada na przyprawy przy kuchence,
- zero szafek wiszących (jestem niska- nie cierpię ich)

Meble kuchenne zamawiałam w sklepie Leroy Merlin, oczywiście kuchni sama nie projektowałam, ale projektował mi projektant w sklepie. Można się umówić na projekt pomieszczenia na miejscu icon_smile.gif
agusiak123
U siebie mam połysk w kuchni - białe lśniące, gładkie meble, drewniany blat i także jasny https://www.rkglass.pl/uslugi/lacobel-w-kuchni/. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Meble mają dużo szuflad, a sama ich zabudowa jest od sufitu. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza, że moja kuchnia jest niewielkich rozmiarów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.