To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przedszkole a orzeczenie o niepelnosprawnosci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
chce zlozyc wniosek dla obu synow. patrze na karte zgloszeniowa a tam zmiana, bo poza niepelnosprawnoscia rodzica, to jest tez rodzenstwa i samego kandydata.
to teraz mam pytanie, czy jesli mamy w orzeczeniu zaznaczony punkt 7 o stalej opiece, to mi dziecka nie przyjma przez to? swiadczenia nie pobieram. chcialabym, zeby syn poszedl juz do przedszkola, ale jakmam zalatwiac zmiane orzeczenia (co mi nie daje wcale pewnosci, ze sie dostanie), to nie wiem czy gra warta swieczki.
okko
Nie jest to dyskwalifkujace.
Dzieci ktore maja orzeczona stala opieke przeciez sa rowniez w placowkach czesto a rodzice pracuja -stala opieka oznacza, ze masz PRAWO a nie obowiazek rezygnowac z pracy
gosiagosia
pytam, bo znajomym kazano albo zalatwic w zwiazku z orzeczeniem potrzebe ksztalcenia specjalnego albo zmienic samo orzeczenie bez pkt 7 i 8 nt. opieki. brak ujawnienia informacji o niepelnosprawnosci, to zatajenie prawdy, a oswiadczenie i prawdziwosci sie sklada, wiec tez odpada. u nas o tyle jest to "dobre", ze dziecko ma dodatkowe punkty na dostanie sie. bez tego wiem, ze nie ma zadnych szans.
dzisiaj jade zlozyc dokumenty, zobaczymy co dyrektorka powie. wpisalam nr orzeczenia i tyle.
gosiagosia
papiery zlozone, zobaczymy co dalej. dyrektorka odpisala mi tak, ze chyba sie obaj dostana. starszy ze wzgledu na obowiazek, a mlodszy ze wzgledu na orzeczenie.
MarDeb
Orzeczenie o niepełnosprawności jest papierem medycznym. Aby przedszkole dostało dodatkowe dofinansowanie na dziecko niepełnosprawne potrzebne jest orzeczenie o potrzebie kształcenia integracyjnego lub specjalnego. Dlatego czasami tego dokumentu właśnie żądają dodatkowo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.