To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Polećcie pióro

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kalarepa78
W zasadzie to i tak pisze szczęśliwie głównie ołówkiem, ale czasem ponoć zdarza się, że mają w szkole coś napisać piórem albo długopisem, którego na razie chciałabym uniknąć. Polećcie jakieś dobre pióro dla prawie siedmiolatka, który nie ma wybitnej motoryki małej.
Honey*
ja kupilam corce dlugipis frixion. Jest w pierwszej klasie.
dlugopis ma gumke do ew wymazywania
jaAga*
Karina też pisze tym ścieralnym piórem/długopisem frixion.
Julka w zasadzie też, tylko jej starcza na krótko, a wkłady nie kosztują mało.
Tuni
Kupiłam takie:
https://bezpiecznydzieciak.pl/product-pol-1...or-PELIKAN.html
Młody zadowolony, chociaż w sumie bardzo rzadko piszą piórem ale po pierwsze wygodnie się trzyma ( ma takie gumowe wgłębienia na palce) a po drugie ma tak sprytnie osłoniętą stalówkę, że nie wystaje cała, tylko jej część dzięki czemu palce nie są ubrudzone atramentem icon_smile.gif
Honey*
CYTAT(jaAga* @ Fri, 11 Apr 2014 - 09:20) *
Karina też pisze tym ścieralnym piórem/długopisem frixion.
Julka w zasadzie też, tylko jej starcza na krótko, a wkłady nie kosztują mało.


wlasnie wklady sa drogie bo okolo 8zl kosztuje
ale patrze teraz na allegro. w moim miescie znalazlam po 5zl
jaAga*
Moje dzieci próbowały pisać piórem, ale słabo to szło - a zwłaszcza takim grubym wklejonym przez Tuni, ten długopis ścieralny podpowiedziała nam nauczycielka.
Karina zdecydowanie ładniej pisze tym frixionem niż piórem czy zwykłym długopisem - no i jest ta zaleta, że w razie pomyłki można zetrzeć.
U Julki - IV klasa nie można jednynie pisać nim na sprawdzianach z matematyki.

PS. I chyba zrobił się dość popularny, bo ostatnio widziałam wkłady w Rossmanie.
agrafkaa
CYTAT(Honey* @ Fri, 11 Apr 2014 - 11:15) *
ja kupilam corce dlugipis frixion. Jest w pierwszej klasie.
dlugopis ma gumke do ew wymazywania

My też polecamy frixion
Kaszanka
My też kochamy frixiona icon_wink.gif Dużym plusem jest to, że można błąd zmazać (mimo, że od IV klasy jest zakaz zmazywania, trzeba skreślić i napisać poprawnie, przy dysortografii Gaby jej zeszyty byłyby wtedy nieczytelne 21.gif ) i nie brudzi w ćwiczeniówkach. Niektóre zeszyty ćwiczeń mają taki papier, że zwykłe pióro się rozlewa.
Gaba przeszła przez całą masę piór, żadne się nie sprawdziło.
Zuzia
Moja Ala też używa frixiona i jest bardzo zadowolona.
Czasami jak jest w Rossmanie promocja wkłady 3 sztuki można kupić za 20 zł.

Na rok, a piszą dużo, w 2 klasie zużyła 4 wkłady. 06.gif
rysa154
CYTAT(Tuni @ Fri, 11 Apr 2014 - 11:22) *
Kupiłam takie:
https://bezpiecznydzieciak.pl/product-pol-1...or-PELIKAN.html
Młody zadowolony, chociaż w sumie bardzo rzadko piszą piórem ale po pierwsze wygodnie się trzyma ( ma takie gumowe wgłębienia na palce) a po drugie ma tak sprytnie osłoniętą stalówkę, że nie wystaje cała, tylko jej część dzięki czemu palce nie są ubrudzone atramentem icon_smile.gif

A czy to pióro pisze tylko jak sie je prawidłowo trzyma czy mozna trzymac byle jak?
mama_do_kwadratu
Moi w 1-3 nie mogli pisać długopisem. Ale to było w mezozoiku icon_wink.gif
~Luna~
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 12 Apr 2014 - 19:53) *
Moi w 1-3 nie mogli pisać długopisem. Ale to było w mezozoiku icon_wink.gif

No to u nas nadal mezozoik, bo w klasach 1-3 mogą pisać tylko piórem (w zeszytach) i ołówkiem ( niektóre zadania w ćwiczeniach).
kalarepa78
Kupiłam tego frixona i rzeczywiście wydaje się być bardzo fajny! Dzięki!
rysa154
A jeszcze tak precyzując kalarepa chodzi ci o pióro kulkowe czy wieczne?moje dziecko jeszcze do szkoły nie chodzi więc.nie wiem jakie sa wytyczne,jednak namiętnie pisze wszystkim co podejdzie pod rękę,dlatego tak dopytuje.
kalarepa78
Pierwotnie chodziło mi o wieczne, bo nie wiedziałam o istnieniu takich wynalazków jak frixon icon_wink.gif. Pióro kulkowe mojej opinii głównie maże icon_wink.gif a sama najczęściej piszę cienkopisem (albo tym, co akurat jest pod ręką 29.gif )
agrafkaa
u nas niemożna pisać piórem a jedynie długopisem w wersji ścieralnej. w pierwszej klasie wszystkie dzieci piszą ołówkami. w drugiej te które ładnie piszą przechodzą na długopis z zaznaczeniem że jak im nie będzie szło wracają do ołówka. do końca klasy trzeciej wszyscy muszą przejść na długopis. przynajmniej u nas tak jest.
Tuni
CYTAT(rysa154 @ Sat, 12 Apr 2014 - 19:21) *
A czy to pióro pisze tylko jak sie je prawidłowo trzyma czy mozna trzymac byle jak?

Rysa icon_smile.gif
Pióro jak pióro, jak odwrócisz stalówkę " do góry nogami" to źle pisze. To nie mazak żeby pisał z każdej strony icon_smile.gif
rysa154
Tuni na tym zdjeciu to nie widać bylo czy to stalowka czy coś innego,stąd moje pytanie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.