To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Drgawki u psa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agula9
Witam, mam pytanie czy wasze psy majÄ… drgawki?
Mój już stary psina od ok 2 lat kiedy się czegoś boi drży, teraz jest burza i bida chodzi za mną i dygocze, więc to chyba ze strachu. Czy można sobie jakoś z tym poradzić? Pies jest już przygłuchy od jakiegoś czasu boi się burzy i np. wybuchów fajerwerków, jeszcze kilka lat temu nie było takiego problemu, awet nie zwracał uwagi na burzę albo tego nie okazywał 32.gif
Lutnia
Jeśli pies zaczyna mieć objawy, które mnie niepokoją - idę do weterynarza. Drgawki pies (starszy także) może mieć z wielu powodów.
Jeśli są one wynikiem wyłącznie strachu - także poszłabym do weterynarza, aby dobrał odpowiednie dla tego psa leki wyciszające i zmieniła swoje zachowanie względem psa podczas burzy (pewne nasze zachowania tylko nasilają lęk u psa, warto o tym poczytać).
Żabolek
Mój pies od szczeniaka boi się burzy i fajerwerków. Na sylwestra dostaje leki uspokajające ale z burzą jest już trudniej. Ucieka wtedy do łazienki w której nie ma okien, włączam mu światło z wentylatorem który trochę zagłusza huki na zewnątrz i zostawiam. Im bardziej ja się nad nim trzęsę tym on bardziej się boi. Też drży i dyszy. Pies też jest już stary i bardzo się boję ze taki stres może się źle odbić na jego serduchu 13.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.