To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Inspiracji szukam - jajka, truskawki, ricotta.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Dziewczyny, dla odmiany, bo z reguly 'przy garach' nie stoje, chcialam upiec cos, czego nie pieklam od dawna. Kiedys pieklam bardzo duzo, teraz niemal wcale. Ale rabarbarowi wystajacemu ze sklepowej polki..nie moglam sie oprzec.
Kupilam kilka ekologicznych lodyg i zabralam sie za ciasto - rozmacilam jajka razem, nie oddzielajac zoltek od bialek 37.gif I zaczelam miksowanie z cukrem icon_wink.gif

Heh, piana sie z tego nie ubila. Ciasto z rabarbarem powstalo z kolejnej 'porcji' jajek, tym razem rozbijanych oddzielnie.

Do czego moge uzyc mieszanki jajek z cukrem i stewia ?

Mam truskawki, mrozone maliny, smietanke, krem, ser ricotta... Macie jakies pomysly ? icon_smile.gif
Truśka
CYTAT(tyczka @ Tue, 29 Apr 2014 - 20:16) *
Dziewczyny, dla odmiany, bo z reguly 'przy garach' nie stoje, chcialam upiec cos, czego nie pieklam od dawna. Kiedys pieklam bardzo duzo, teraz niemal wcale. Ale rabarbarowi wystajacemu ze sklepowej polki..nie moglam sie oprzec.
Kupilam kilka ekologicznych lodyg i zabralam sie za ciasto - rozmacilam jajka razem, nie oddzielajac zoltek od bialek 37.gif I zaczelam miksowanie z cukrem icon_wink.gif

Heh, piana sie z tego nie ubila. Ciasto z rabarbarem powstalo z kolejnej 'porcji' jajek, tym razem rozbijanych oddzielnie.

Do czego moge uzyc mieszanki jajek z cukrem i stewia ?

Mam truskawki, mrozone maliny, smietanke, krem, ser ricotta... Macie jakies pomysly ? icon_smile.gif

no ale biszkopt tak się robi, ubijając całe jajka z cukrem icon_wink.gif
wykorzystać do ciasta jogurtowego?
tyczka
CYTAT(Truśka @ Tue, 29 Apr 2014 - 20:55) *
no ale biszkopt tak się robi, ubijając całe jajka z cukrem icon_wink.gif


Tak mi sie wydawalo icon_wink.gif Ale nie pieklam ciast przez tak dlugi czas, ze zwatpilam 37.gif
Nie ubily sie, moze powinnam schlodzic i sprobowac jeszcze raz ?! icon_smile.gif
justine1980
Wczoraj piekłam biszkopt z przepisu gdzie było napisane że wszystkie składniki mają być w tepm pokojowej.Jajka z cukrem się ładnie ubiły,biszkopt urósł.
Ammm
Hmm, pierwszy raz widzę biszkopt robiony w ten sposób...

Ale jajka spokojnie możesz wykorzystać do ciasta, np. do babki albo jakiegoś ciasta ucieranego (możesz sobie wygooglać mnóstwo przepisów).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.