To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ćwiczenia a ciąża

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kuskus
Ćwiczycie w ciąży? Warto? W ogóle zastanawia mnie na ile to jest bezpieczne.
kapselkowo
Jeśli cwiczyłaś przed i lekarz wyrazi zgodę, nie masz przeciwskazań medycznych to można. Nie wszystko oczywiście. Polecam w ciąży jogę. Jest specjalny program dla ciężarnych a w niektórych miastach są zajęcia grupowe.
kamama84
ja chodzę na basen. całą rodziną icon_smile.gif warto pogadać z lekarzem jaką formę aktywności fizycznej możesz wykonywac. myslę, że warto, jesli nie ma przeciwskazań.
kuskus
Joga to ciekawy pomysł nie powiem. Muszę popatrzeć.

Z basenem w końcowym okresie ciaży to może być niewesoło. Ryzyko poślignięcia czy coś w tym rodzaju.

kuskus
A jednak warto się ruszać bo spada znacząco kondycja za sprawą hormonów. Z [edit: moderacja] wynika, że ćwiczenia pomagają w zmniejszeniu przyrostu masy ciała, mniejsze ryzyko cukrzycy ciążowej, lepszy sen, mniejsze rozstępy i cellulit.
agata25
ja przez całą ciążę dużo spacerowałam, w różnym tempie. Na inne ćwiczenia bym się chyba nie zdecydowała w obawie o to, że coś stanie się dziecku. Taka ze mnie panikara.
Wenika
Basen, joga lub pilates bardzo fajne ćwiczenia. Łatwiejszy poród i po powrót do formy.
kuskus
CYTAT(Wenika @ Wed, 21 May 2014 - 12:12) *
Basen, joga lub pilates bardzo fajne ćwiczenia. Łatwiejszy poród i po powrót do formy.


dokładnie to o czym pisałam. Ruszać się trzeba. Oczywiście w sytuacji gdy ciąża przebiega prawidłowo. W innym przypadku zawsze pod kontrolą lekarza.
lirena
Ciążę przechodziąłm bardzo dobrze z czego się bardzo cieszę ponieważ mogłam robić wszytko co przed. Co do ćwiczeń to chodziłam na basen oraz cwiczyłąm w domu z piłką oraz z filmikami z youtube. Dziękiu temu że podczas ciąży prowdziłam aktywny tryb i nie objadałam się za dwoje to nie przytyłam wiele, jednak po ciąży również dbałam o sobie, na początku miałam koszulkę korygującą baby ono która pmogła mi zmocnić mięścnie, a gdy już czułam się lepiej i mąż nie bał zostawać się sam z córeczkę zaczełam chodzić na siłownię
marheweczka
podobno można po 8 tyg ćwiczyć - ale to co można robić zalezy od tego jak aktywna byłaś przed ciążą. Trzeba to skonsultowac z lekarzem ale takim dobrym, bo niektórzy mówią "nie" bo się boją, że później pwoiesz im, że np poronienie wynikało z tego, że pozwolił ćwiczyć.
xniebo
CYTAT(Wenika @ Wed, 21 May 2014 - 12:12) *
Basen, joga lub pilates bardzo fajne ćwiczenia. Łatwiejszy poród i po powrót do formy.


Nie wiem czy pilates w zorganizowane grupie jest dobrym pomysłem... Wydaje się dość wyczerpujący. Lepiej samemu rorganizowac sobie Jakieś delikatne ćwiczenia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.