To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Problem z mrówkami

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Modern
Mam inwazje mrówek w domu. Ale wszystkie środki toksyczne odpadają, bo mam dwójkę małych dzieci i kota w domu. Znacie może jakiś domowy, nietoksyczny sposób???
mariola233
Proszek do pieczenia,u teściowej pomógł
joa133
Istnieje 9 domowych sposobów pozbycia się mrówek z mieszkania. Ich zaletą jest to, że jedynie odstraszają one mrówki nie zabijając tych pożytecznych owadów. Oto one:

Posmarować octem miejsca, w których widzieliśmy mrówki. Można także spryskać te miejsca rozpylaczem.
Można te miejsca posmarować również wazeliną.
Trasy wędrówki mrówek można spryskać sokiem z cytryny.
Sól, pieprz, cynamon tudzież proszek do pieczenia - rozsypać na trasie mrówek.
Świeże zioła - miętę, liście pomidora, lawendę, majeranek lub wrotycz - posiekać i rozsypać na trasie wędrówki mrówek.
Można również użyć terpentyny, cynamonu, sfermentowanej skórki cytrynowej czy węgla drzewnego.
Nie zaszkodzi również przemyć te miejsca wodą z płynem do naczyń w proporcji 3:1.
Dobrym sposobem jest również częste sprzątanie i unikanie pozostawiania szczątków organicznych, które mogłyby stać się powodem powrotu mrówek.
Warto zakupić pojemniki próżniowe i w nich trzymać jedzenie. Resztę przechowywać w lodówce.


skopiowane z https://polki.pl/
Iwona Rz.
O ile w bloku nie mieliśmy tego problemu, to teraz w domu mamy istną plagę...może trochę przesadzam..po prostu mrówki organizują regularne przemarsze ustalonymi trasami:) kupiliśmy w którymś markecie budowlanym taki różowy proszek, a raczej różowy granulat który mrówki uznają za niezły łup, zanoszą z powrotem do gniazda i tyle ich było.... tylko nie wiem jak to tak do końca działa to faktycznie jak posypiemy to jest spokój ale sytuacja się powtarza co roku:) u teściów z kolei, jest już tragedia....jak się coś zostawi na szafce to odrazu zbiega się cała gromadka mrówek i sie zastanawiają jak zatargać np słoik miodu ze sobą do gniazda....
Laos
Gdzieś pisali, że odkurzaczem:)
Iwona Rz.
odkurzaczem:D:D nieźle:D tylko kurcze trochę bym się czułą jak na safari jakimś siedząc na fotelu z odkurzaczem i polując na mrówki:D
Laos
Ostatecznie płytki ze sklepu, co najgorsze, że zimą w blokach też grasują.
agusiak123
Słyszałam, że mrówki odstrasza cynamon, ale nie próbowałam, więc nie wiem jak ze skutecznością. Ale spróbować mozna icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.