To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co zrobić z 18 kg bananów w ciągu 24 godzin?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiesiołek
Kupiłam dwioe godziny temu 18kg bardzo mocno dojrzałych ( i bardzo tanich) - w te upały mogą nie dotrwać do jutra, a w lodówce brak miejsca.

Kilka kilkogramów przerobiłam już na sok-mus jabłkowo- bananowy,
w piekarniku suszą siędwie blachy plastrów bananowych na domowe czipsy,
zaraz zabieram siÄ™ za robienie chlebka bananowego
a potem za muffinki czekoladowo -bananowe,
mam jeszce pomysł by szybko dorobic trochę naleśników z prażonymi bananami
i pomysły mi się wyczerpują.

RATUNKU, musiałam wziąc cała skrzynie. bo inaczej sprzedawaca nie chciał sprzedać.
zajÄ…c_Poziomka
Może lody? Tu przepis na lody bananowe bez jajek icon_smile.gif
Truśka
zamrozić icon_wink.gif
Adriannna
Banany swietnie komponuja sie z normalnym, obiadowym jedzeniem. Jakis kawalek miesa, ryz, salatka i do tego banan. Serdecznie polecam.

Albo dojrzaly banan w skorce na grila (ewentualnie do piekarnika). Jak skorka sciemnieje wyciagamu, kladziemy na talerz, otwieramy i do tego serwujemy lody waniliowe. Tez pycha.

Albo ciato z bananami:

Ciasto bananowe

1 szklanka mÄ…ki pszennej

1 szklanka cukru

1 łyżka masłem

1 łyżeczka drożdży

8 bananow

Kubek mleka (musi byc to naczynie wieksze niz szklanka)

1/2 szklanki śmietany kremówki

2 jajka

1/2 szklanki cukru. z cynamonem(do posypania bananow na ciescie).

Jajka, cukier i mleko dokladnie wymieszac, utrzec na kremowa mase. Nastepnie dodajemy make. Rowniez dokladnie mieszamy. Potem mleko stopniowo, musi miec koniecznie temperature pokojowa (nie z lodowki), zeby nie utrudniac wzrostu ciasta. Nastepnie dodajemy rozpuszczone w nieduzej ilosci mleka drozdze . Forme smarujemy masłem i posypujemy mąką. Banany kroimy wzdluz (oni tu omijaja ta czesc z nasionami, ten srodek, nie uzywaja go do ciast). Przełóż ciasto do formy, uluz banany (jeden przy drugim) posyp wszystko mieszanka cynamonu z cukrem. Pieczemy w temp. 180 stopni przez 35 - 40 min.

Znam jeszcze kilka przepisow na banany, bo tu banany konsumuje sie w ilosciach przeogromnych, ale sa to rzeczy tak slodkie, ze wykreca czasem buzie wiec nie bede podawac przepisow. Sama zreszta tych rzeczy w domu nie robie bo nikt by tego nie jadl...poza tesciowa pewnie, mezem i szwagrem icon_wink.gif
Adriannna
I jeszcze to, moje dziewczyny uwielbialy jadac to swego czasu na sniadanie:

Bardzo dojrzale banany pokroic w cwiartki, panierowac w mace - jajku - mace i smazyc na srednio rozgrznym tluszczu (mieszanka oleju z maslem). Smazac posypac cynamonem, mozna tez odrobina imbiru. W razie potreby polac odrobina miodu (ale to nie powinno byc konieczne).

Tak czy owak obawiam sie, ze po takiej ilosci bananowych potraw na banany nie spojrzycie przez kolejny rok icon_wink.gif
wiesiołek
Dziewczyny, chyba końca dnia nie dotrwam, bo te dojrzałe banany sa faktycznie baaaardzo słodkie- zamuliłam rodzine i obecnie zamulam rodzine koleznki córki, zaraz się wezmę za lody bananowe.


Na dworze skwar i jeść sięnie chce, zwłaszcza tak zamulających słodkosci... mam za swoje.
Nastepnym razem na cała skrzyne bananów w takim stanie zdecyduje się jak temeperatury dobowe spadną poniżej 15 stopni C.

Kiedyś robiłam super szaszłyki z kurczaka i banana z przyprawą do grila firmy kamis, ale nie dam rady tego ani zrobić ani zjeść dzisiaj....
wiesiołek
CYTAT(zajÄ…c_Poziomka @ Sat, 24 May 2014 - 12:31) *
Może lody? Tu przepis na lody bananowe bez jajek icon_smile.gif


gdzie???
minka.
Mrozic! Zawsze tak robie:)) ja robie lody z mrozonych bananow z maszyny ( mroze kawalki i wyciagam 15 min przed zmieleniem)ale wiem ze niektorzy robia w maszynce do miesa:) Sklad to banany i mrozone maliny:))
wiesiołek
Czy kotś próbował z mrożonych banaów robić coś innego niz lody?
Jęsli tak to z jakim skutkiem?
Właśnie dopycham zamrażarnik .
Truśka
Mrożone między innymi do koktajlu, musu
Orinoko
CYTAT(minka. @ Sat, 24 May 2014 - 17:32) *
Mrozic! Zawsze tak robie:)) ja robie lody z mrozonych bananow z maszyny ( mroze kawalki i wyciagam 15 min przed zmieleniem)ale wiem ze niektorzy robia w maszynce do miesa:) Sklad to banany i mrozone maliny:))


Ja też takie robię, bo część rodziny bezmleczna i bezjajeczna (bez żółtka - wychodza rewelacjyjnie po wrzuceniu do blendera razem z mrożonymi malinami albo truskawkami - od razu gotowe, żadna maszynka do lodów niepotrzebna.
minka.
CYTAT(Orinoko @ Sun, 25 May 2014 - 00:05) *
Ja też takie robię, bo część rodziny bezmleczna i bezjajeczna (bez żółtka - wychodza rewelacjyjnie po wrzuceniu do blendera razem z mrożonymi malinami albo truskawkami - od razu gotowe, żadna maszynka do lodów niepotrzebna.


No ja zainwestowalam w maszyne do lodow raw( ona tylko je mieli wlasciwie) bo blender polegl w walce z mrozonkami 21.gif
Orinoko
Ja też zainwestowalam w maszynkę pod koniec ub. sezonu, ale nawet jej nie wyjęłam z pudełka w tym sezonie, bo znalazłam ten przepis na mrożone banany + mrożone owoce i.. tak na tym jedziemy. Braun daje radę. Aczkolwiek ostatnio wrzuciłam owoce razem i pozwoliłam im się trochę rozmrozić, bo w wersji zmielona mrożonka były po prostu suche jak wiór. Postały sobie w blenderze z 10 minut i od razu konsytencja była inna, czyli właściwa. Mam nadzieję, że po tym sezonie blender nadale będzie sprawny. 29.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.