To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A co ze mnÄ…?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Doruśka
czuje sie fatalnie, kołatanie serca, mdłosci, wymioty ,spuchnięte gardło(ale nie boli,tylko takie zapchane i nos tez) kręci mi sie w głowie,ręce się trzęsą, ćzuje sie jak wrak.Czy to objawy depresji? nic mi sie nie chce,nic mnie nei cieszy, za to wszystko denerwuje.
Zaznaczam,że na 100% nie jestem w ciazy,ale nadal karmię piersią ,ja juz nie wiem co robić icon_cry.gif
Może pokierujecie gdzie mam iść i jakie badania moze zrobić?
pół roku temu robiłam morfologię i było ok,a na ekg nie chcą mi dac skierowania bo młoda jestem jeszcze icon_evil.gif
Na prywatne badania kasy niet.Ale moze przychodnię zmienić? poradźcie coś,bo sie przewracam.
i.
Na kołatania serca magnez, na zawroty głowy i trzęsiawkę potas. Tak przynajmniej było u mnie. Ja łykam Aspargin 2 razy dziennie (magnez + potas). Ale co do wymiotów i spuchniętego gardła to nie pomogę. Objawy, o których piszesz brzmią poważnie, więc jednak radziłabym wizytę u lekarza. Przy kołataniach serca powinni dać skierowanie na EKG. Ja nie mam z tym problemu, robię co pół roku na kasę chorych - to nie jest przecież badanie dla staruszków. Nawet moje dziecko miało ostatnio robione EKG. Dorusia może zmień lekarza, bo to co piszesz brzmi strasznie.
mama_do_kwadratu
Dorusia koniecznie zmień lekarza. Mogą to również byc kłopty z tarczycą. Pilnie do doktora icon_exclaim.gif
Doruśka
już sie zarejestrowałam,idę jutro po południu,napisze co i jak.
Jesteście kochane,naprawdę....
EwaSerdeczna
Dorusia objawy o których piszesz mogą swiadczyć o chorej tarczycy icon_sad.gif (oby nie)ale czym prędzej do lekarza icon_wink.gif

pozdrawiam ewa
Potwora
Dorusia - martwiÄ™ siÄ™ icon_sad.gif

Może na początek uzupełnić ewentualne niedobory, tak jak pisała Ilka?

Co do lekarza - mój tato jest chory na cukrzycę, od wielu lat, ostatnio lekarz nie chciał mu dać skierowania na podstawowe badania (powinien je robić bardzo często) - bo już w tym roku robił dwa razy, nie dostaje skierowania do diabetologa... ech
Marghe
Dorusia.. czasami mdłości , kołotanie serca itp moga byc objawem nerwicy.
Co prawda nie wiem jak sie ma do tego spuchnięte gardło, ale ja np. mam wrażenie duzej suchosci w jamie ustnej, miewam problemy z przełykaniem itp - lekarz po wysłuchaniu , stwierdził "globus histericus, czytało sie nad Niemnem? icon_biggrin.gif "

A EKG powinni Ci zrobic.
M.
Potwora
Oświeciło mnie: takie objawy miałam przy niedoborze cukru!
Doruśka
A mi się ciagle chce słodkiego,na śniadanie obiad i kolację.

idę jutro do doktora,niech mnie wyleczy, tylko tym draniom to trzeba powiedzieć na co chce się skierowanie,
wiem że morfologia,mocz,cukier i co jeszcze?
aspargin łyknęłam,a co!
Marghe
tarczyca?
hormony?

M.
grzałka
elektrolity, TSH, Ft4 (tarczyca), OB
Potwora
Dorusiu - przygotuj się tylko na odpłatne badanie hormonów, niestety icon_sad.gif
Moja koleżanka z chorą tarczycą musi niestety dwa razy do roku bulić z własnej kieszeni, podobno NFZ nie finansuje tego typu badań icon_evil.gif
grzałka
Oczywiście, ze finansuje. Przeciez jeśli leczy sie u specjalisty, to ten specjalista ma w umowie z NFZ kasę na tego typu badania. Choroby tarczycy sa dość powszechne, nie wyobrażam sobie, zeby NFZ nie finansował tego typu badań. Może tylko być tak, że specjalista nie chce dac skierowania, licząc na to, ze pacjent sam zrobi, bo sam cienko przędzie finansowo.
Rodzinny może badać TSH, pozostałych hormonów tarczycy chyba nie (tzn kierować może na wszystko, ale za te pozostałe bardzo dużo płaci)
grzałka
A najprościej i najpewniej zadzwonic do swojego oddziału NFZ i sie zapytać.
Potwora
CYTAT(grzalka)
Oczywiście, ze finansuje. Przeciez jeśli leczy sie u specjalisty, to ten specjalista ma w umowie z NFZ kasę na tego typu badania. Choroby tarczycy sa dość powszechne, nie wyobrażam sobie, zeby NFZ nie finansował tego typu badań. Może tylko być tak, że specjalista nie chce dac skierowania, licząc na to, ze pacjent sam zrobi, bo sam cienko przędzie finansowo.
Rodzinny może badać TSH, pozostałych hormonów tarczycy chyba nie (tzn kierować może na wszystko, ale za te pozostałe bardzo dużo płaci)


To w takim razie albo nie finasuje albo lekarz ordynarnie kłamie icon_evil.gif (może on tak? grożą mu jakieś konsekwencje???)
grzałka
Ola, obie opcje sa mozliwe icon_sad.gif
Dlatego najlepiej zadzwonic i sie zapytać, ale wydaje mi sie to nieprawdopodobne icon_evil.gif (tzn żeby nie finansował)
Jeśli chodzi o to, kto za co płaci w służbie zdrowia, to niestety trzeba sie w tym zorientować samemu, bo spychologia jest stosowana na każdym kroku (kołdra jest za krótka) icon_evil.gif
i.
Mnie na TSH dała skierowanie lekarka rodzinna bez żadnego problemu.
mamami
U mnie badania tarczycowe są płatne pomimo posiadania skierowania od lekarza rodzinnego. Obawiam sie jednak że one nie są finansowane icon_sad.gif
i.
To tak różnie jest w różnych miejscach w Polsce? Dziwna polityka zdrowotna... Przecież NFZ jest jeden, nie ma już kas chorych, więc w czym rzecz?
Ja nie płaciłam oczywiście za te badania. Badania robiłam miesiąc temu.
Monic3
Dorusia, jesteÅ› juz po wizycie u lekarza? I co?
Mam nadzieję , że nic niepokojącego.
Doruśka
Byłam u lekarza,młody był bardzo,ale mnie zbadał dokładnie
okazało się ,ze mam przy okazji zapalenie gardła icon_eek.gif icon_eek.gif
dostałam skierowanie na EKG-wyszło w normie,tylko coś z krązeniem nie tak,zwolniony rytm serca czy cóś,ale to niegroźne,ale moze być przyczyną marznięcia,ja sie nie znam,wydruk wyglada jakby ktos długopis rozpisywał icon_rolleyes.gif
dostałam skierowanie na gastroskopie ,lekarz podejrzewa wrzody,nie pisałam tu o wszystkich objawach,bo mi zwyczajnie głupio było,że sobie pomyślicie,że jestem jakaś nietakaś icon_wink.gif
zapomniałam wziąć skierowanie na badanie krwi,bo mnie to fardło juz zmyliło icon_evil.gif
Ale pójde z wynikami to sie upomnę
a i mam nerwice,ciekawe,sama to wiem
i mam odstawić Kaline od piersi,coby sie zacząć leczyć,ale recepty na odstawienie nie dostałam icon_evil.gif
Dzie,kuję za wsparcie i rady,bradzo mi sie przydały icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.