To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Książki dla piętnastolatków?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Elak
Proszę o polecenie książek dla nastolatków, do poczytania w wakacje, pasujące dla chłopaków i dziewczyn icon_wink.gif.
Pamiątki na zakończenie roku - sprawa pilna icon_wink.gif
yennefer
Mój Michał czyta wlasnie Zwiadowców. Taka fantastyka dla młodzieży. Mnie się podoba, jemu też.
Elak
Mój też to czyta icon_smile.gif.
Z tego co się orientuję część klasy również, więc nadal szukam propozycji icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
A to ma byc jedna książka unisex ???
Silije
Pomyslalam sobie o obecnych hitach Johna Greena, czyli "Szukając Alaski" albo "Gwiazd naszych wina", ale może są zbyt poważne jak na powieść wakacyjną. Poza tym nie wiem czy przypadną do gustu chłopakom. Znacznie lżejszego kalibru jest cykl powieści Colfera o Artemisie Fowlu. Tylko czy z kolei przypadnie do gustu wymagającym dziewczętom? Cóż, w tym wieku jest duża dysproporcja rozwojowa między płciami.
Elak
CYTAT(Silije @ Sat, 21 Jun 2014 - 15:43) *
Cóż, w tym wieku jest duża dysproporcja rozwojowa między płciami.


Pewnie dlatego mam problem z wyborem icon_wink.gif

CYTAT
A to ma byc jedna książka unisex ???


Agnieszko, właśnie chcieliśmy unisex, ale zaczynam się zastanawiać, czy się uda.
Agnieszka AZJ
Ciężko, ciężko - szczególnie, że oprócz dysproporcji plci są tez róznice jednostkowe i trudno trafic w taką ksiązkę, żeby jej nikt nie czytał. A dodatkowy problem, że wiekszośc książek dla nastolatków teraz to cykle icon_rolleyes.gif
Agnieszka AZJ
A może właśnie nie nowości, ale klasykę- tylko taką mniej oklepaną ? Np. "Zabic drozda" ???
anetadr
Bardzo sympatyczna jest seria Plus Minus 16 Wydawnictwa Literatura.

Aneta
semi
Zabić drozda polecam gorąco - i zdecydowanie jest unisex. Sama bardzo lubię, a i mój niespełna czternastolatek pochłonął w jeden wieczór. Zwiadowców przeczytał, czyta też "Drużynę" Flanagana . I Koalicję szpiegów poleconą tu na forum. Ale to chyba jednak bardziej dla chłopców. Może Igrzyska śmierci?
Agnieszka AZJ
CYTAT(anetadr @ Sat, 21 Jun 2014 - 21:01) *
Bardzo sympatyczna jest seria Plus Minus 16 Wydawnictwa Literatura.

Aneta


Sympatyczna - owszem, ale IMo nierówna i raczej damska icon_wink.gif

A nierówna, bo np. "Ani słowa o Zosi" Zuzanny Orlińskiej jest zdecydowanie dla młodszego czytelnika.
Generalnie - tytułowe 16 lat, to jest wiek, kiedy się ludziom gusta czytelnicze mocno rozjeżdżają i trudno znależć coś uniwersalnego.
semi
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sun, 22 Jun 2014 - 11:41) *
Sympatyczna - owszem, ale IMo nierówna i raczej damska icon_wink.gif

A nierówna, bo np. "Ani słowa o Zosi" Zuzanny Orlińskiej jest zdecydowanie dla młodszego czytelnika.
Generalnie - tytułowe 16 lat, to jest wiek, kiedy się ludziom gusta czytelnicze mocno rozjeżdżają i trudno znależć coś uniwersalnego.


Agnieszko, a coś z tej serii nada się dla czternastoletniego chłopca?
Agnieszka AZJ
Nie wiem. Te ktore czytałam, są raczej dla dziewczyn, ale nie znam wszystkich autorów - np. Kazimierza Szymeczko https://www.wyd-literatura.com.pl/autor/kaz...-szymeczko.html
anetadr
Nie mam syna, ale wydaje mi się, że Szymeczko i jego "kryminały" może się spodobać chłopcu.

Aneta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.