To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dom czy duże mieszkanie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ewelina546
witajcie!
co mam wybrac? dom czy mieszkanie? mnie marzy się cisza i spokój, on woli duże mieszkanie, już sama nie wiem. Niby kupując mieszknie nic mnie nie będzie martwic, typu dziura w dachu, bardzo ciekawe ofery znalazłam na [edit: moderacja] mają duzo mieszkań w cenie, które nam odpowiadają (nie musimy barć kredytu, to kolejne "za") no i bliżej miasta, ale jednak marzenia to marzenia. A Wy co byście zrobili?
grzałka
Mieszkanie
zilka
CYTAT(ewelina546 @ Thu, 17 Jul 2014 - 10:12) *
A Wy co byście zrobili?


Przestali reklamować się od czapy?
Pogoda
Zilka - LUBIĘ TO!
tomunia
Pozwolę sobie podbić temat aby nie zakładać nowego. Obecnie wynajmujemy z mężem oraz dziećmi mieszkanie . Jesteśmy zaodwoleni bo czynsz nie jest taki duży ale jednak chcielibyśmy przeprowadzić się na własne. Jaką dzielnicę mozecie polecić?

Zastanawiam się głównie nad Wilanowem bo zainteresowała mnie inwestycja na Teodorowicza. Zora Wilanów. Nowy apartamentowiec z patio w środku. Dowiadywałam sie o ceny i są trochę droższe niż w innych bardziej oddalonych dzielnicach ale również nie jest tak źle.

Czy ktoś z Was mieszka może w tej dzielnicy?Jak z komunikacją? Oraz jak z dostępem do infrastruktury dla dzieci?
Ratatam
Moim zdaniem Wilanów jest bardzo drogi i w porównaniu do równie drogiego Ursynowa nie ma tej infrastruktury tak rozbudowanej typu przedszkola, sklepy, ale może się mylę. Ciągle coś tam się buduje.
Znajomi są w podobnej sytuacji i zdecydowali się w ogóle opuścić Warszawę i zamieszkać w Serocku, gdzie za cały dom zapłacą bodaj koło 300 000 zł. W Warszawie nie kupi się domu w takiej cenie. Nawet z mieszkaniem byłoby ciężko.
anuszka007
Warszawa jest masakrycznie droga! Ceny z kosmosu! Dlatego moim zdaniem lepiej, poszukać pod Warszawą - ceny o wiele, wiele niższe. Dojazd owszem, może i gorszy niż z centrum, ale lepiej mieć cały dom dla siebie, niż małą kliteczkę w tej same cenie w stolicy.
agnes1984
CYTAT(Ratatam @ Fri, 11 Dec 2015 - 12:10) *
Moim zdaniem Wilanów jest bardzo drogi i w porównaniu do równie drogiego Ursynowa nie ma tej infrastruktury tak rozbudowanej typu przedszkola, sklepy, ale może się mylę. Ciągle coś tam się buduje.
Znajomi są w podobnej sytuacji i zdecydowali się w ogóle opuścić Warszawę i zamieszkać w Serocku, gdzie za cały dom zapłacą bodaj koło 300 000 zł. W Warszawie nie kupi się domu w takiej cenie. Nawet z mieszkaniem byłoby ciężko.


Dokłądnie tak, mam tam ciotke.
Papillotka
Dom, dom i duży ogród.
fixcombra
wszystko zalezy od Was, ja urodzilam sie i wychowalam w mieszkaniu w duzym miescie a potem sie przenioslam do domku pod miastem, przy lesie i stanowczo wole mieszkac w domu, ale sa ludzie ktorzy stanowczo wola mieszkania, w mieszkaniu jest pewnie zdecydowanie mniej pracy,, a w domu wiecej swobody, zalezy gdzie do tej pory mieszkaliscie i jak Wam sie podobalo
Teyla
Zależy, czy ktoś lubi zajmować się ogrodem, bo to jednak wymaga trochę wysiłku. Ja akurat uwielbiam i przy okazji zażywam trochę ruchu na świeżym powietrzu. Córka też się świetnie bawi grzebiąc łopatką w ziemi przez 2 godziny.. Zawsze można też pomyśleć o szeregówce, bo ogród zazwyczaj jest na tyle mały, że nie trzeba się jakoś w nim napracować. Ważna jest też okolica, czy mieszkają rodziny z dziećmi czy tzw. "dziady" palący śmieciami.
kajukaj
zalezy kto jakie ma potrzeby, jak nie jest sie do konca zdecydowanym to chyba najlepiej bedzie pojsc do biura nieruchomosci i zobaczyc co jest w ofercie i jakie ceny. w Sumie agent nieruchomosci tez cos moze doradzić, my korzystaliśmy z NowodworskiEstates z Krakowa i pamietam że własnie na miłego i pomocnego agenta trafiliśmy
muppet
Ja wolałabym mieszkać w domu, jednak koszty związane z jego budową oraz utrzymaniem są zbyt wysokie. Dlatego myślę, że czasami lepiej jest sprawdzić nowe mieszkania we Wrocławiu o dużym metrażu i w przyjaznej okolicy na pcg.pl/zobacz-inwestycje. Jaki, że wybór lokali jest bardzo duży, można dostosować ich wielkość do potrzeb swojej rodziny.
śrubka
Zawsze chciałam mieć dom, ale trzeba mierzyć siły na zamiary, a prawda jest taka, że przy domu zawsze jest więcej pracy, niż w mieszkaniu.
minerwa90
Ja całe życie mieszkałam w domu jednorodzinnym i ciężko mi bylo by się przenieść na stałe do mieszkania. Dużo zależy od naszych przyzwyczajeń. Ja cenie sobie fakt że mam ogród a nie mały balkon, blisko naturę i dużo miejsca i brak sąsiadów za ścianą.
Peggie
Ja to jestem bardziej za mieszkaniem bo przy domu jest więcej roboty, a tak to ma się święty spokój. Teraz to takie mieszkania budują, że aż oczy na wierzch wychodzą.
katpio123
Jak dla mnie zdecydowanie dom icon_smile.gif nawet mniejszy ale domek taki piękny na ślicznej działce. Zobacz sobie zresztą sam jaki piękny projekt możesz wybrać https://www.domywstylu.pl/ nawet ten pierwszy na zdjęciu ze strony głównej i nie mów, że nie marzy Ci się taki dom. Mieszkanie nigdy nie odda nawet połowy uroku co dom icon_smile.gif
AgaS.
Jak ja marzę o domku! Teraz mieszkam w bloku w sporym mieście (Wrocław) i już mam dość. U*****liwi sąsiedzi, ciągle jakieś hałasy i awantury. Syf na ulicach. A ja bym chciała ciszy i spokoju. I żeby w ogródku pogrzebać, i poleniuchować na leżaku przed domem icon_smile.gif
I nawet mogłabym dojeżdżać do pracy do tego Wrocka, ale za to mieć spokój potem.
pewnynajemca
Myślę, że przydałby się ktoś kto wykonuje zarządzanie wynajmem mieszkań, bo taka osoba jako znawca tematu na pewno wiedziałaby co lepiej wybrać, ale moim zdaniem duże mieszkanie.
deweloperka
Ja chcę to połączyć... Teraz chciałabym coś znaleźć i przeglądam nowe mieszkania w Krakowie, ale na starość na pewno chciałabym mieć dom. Z ogródkiem i w ogóle. <3
aneczka232
JA również jestem jak najbardziej za mieszkaniem. W mieszkaniu można żyć tak samo spokojnie i swobodnie jak w domu. Wystarczy wybrać dobrze. My zdecydowaliśmy się na rynek pierwotny i kupiliśmy mieszkanie od dewelopera w Rzeszowie https://www.szklane-tarasy.pl/inwestycje/zi...-rzeszowie.html . Znakomita estetyka i nowoczesność icon_smile.gif
jagodka
To prawda, w Warszawie powstaje masÄ™ ciekawych inwestycji. Jedna z nich jest planowana Willa Szembeka inwestpalnu. Ciekawie siÄ™ zapowiada i lokalizacja fajna.
Kumpelka
Ja tam wolalam wybudowac wlasny dom. Moim marzeniem zawsze byl dom drewniany, taki caloroczny i wkoncu udalo mi sie spelnic moje marzenie. Wszystko sobie dokladnie rozplanowalam i nawet dodatkowo wzmocnilam konstrukcje dachowa domu o gonty stalowe Dzieki temu nie musze wydawac pieniedzy na zbedne konserwacje tych elementow
vikav
Dla mnie rozwiązaniem idealnym jest mieszkanie blisko centrum, na przykład takie jak
apartamenty nad motławą https://front-park.pl/ w Śródmieściu Gdańska z licznymi terenami rekreacyjnymi w pobliżu. Mieszkanie jest bardziej wygodnym rozwiązaniem i nie wymaga tylu nakładów na utrzymanie co dom.
Kotelka
Pozwolę sobie podbić temat aby nie zakładać nowego. Obecnie wynajmujemy z mężem oraz dziećmi mieszkanie . Jesteśmy zaodwoleni bo czynsz nie jest taki duży ale jednak chcielibyśmy przeprowadzić się na własne. Jaką dzielnicę mozecie polecić?

Zastanawiam się głównie nad Ochotą bo zainteresowała mnie inwestycja na Niemcewicza. http://niemcewicza19.pl/ Nowy apartamentowiec z całkiem fajnym wygladem na tle innych inwestycji w okolicy.... Dowiadywałam sie o ceny i są trochę droższe niż w innych bardziej oddalonych dzielnicach ale również nie jest tak źle.

Czy ktoś z Was mieszka może w tej dzielnicy?Jak z komunikacją? Oraz jak z dostępem do infrastruktury dla dzieci?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.