To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dentysta prywatnie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

milutka
Mój mąż ostatnio umówił się do naszej dentystki na zrobienie zęba. Dentystka zażądała dużej sumy za ten ząb, 500zł, a robiła wymianę starej plomby, do tego zdjęcie tego jednego zęba i znieczulenie. Komu nie powiemy o tej sumie to za głowę się łapie, że to niemożliwe tyle płacić za plombę, to tyle płaci się za kanałowe. Mąż ma donieść jej jeszcze 140zł, bo wydzwania (w sobotę był) jak jej o tym powiedział, że każdy zdziwiony, to stwierdziła, że jak ją tak sprawdza to mógł sobie w Niemczech zrobić tego zęba.
Ja mu powiedziałam, żeby w piątek do niej podjechał, niech jej już da tę resztę kasy, ale ma mu wypisać na kartce co zrobiła, co ile kosztowało plus dać rachunek , bo nawet paragonu mu nie dała za wizytę, bo nie nabiła na kasę tego.
Niedawno robiłam zęby, chodziłam do drogiego dentysty(to znaczy ludzie uważają, że drogi) a płaciłam za ząb 120zł ze znieczuleniem i z gazem. Za dużą dziurkę bierze około 200zł, to skąd u tego dentysty 500zł, czy mogą sobie sami ustalać takie sumy? przecież mąż nawet nie pomyślał o tym, że tyle zapłaci. Dał jej póki o 360zł, przecież te 360zł to dużo icon_sad.gif
Agnieszka AZJ
Ceny w gabinecie prywatnym może ustalać jakie chce - jest wolny rynek. Ale powinien być cennik, a przyzwoitośc nakazywałaby przy dużej robocie uprzedzić, ile to będzie kosztować. Ja zawsze pytam, szczególnie, że moja dentystka nie przyjmuje platności kartą icon_wink.gif
Ząb zębowi nierówny - czasem ubytek jest nieduży, a czasem trzeba praktycznie zrobić plombę zamiast zęba. Materiałów idzie więcej, więc musi to kosztować.
Nie było tam leczenia kanałowego ?

Ja ostatnio za luksus posiadania nadal własnego zęba zaplaciłam w sumie chyba 700 złotych, ale to było kilka wizyt, leczenie kanałowe i odbudowa zęba, z którego została tylko niewielka częśc.

Niezależnie od ceny, lekarz ma obowiązek wydać paragon.
netty5
milutka niewiem jak to jest z ustalaniem cen ale powiem ci że i tak wcale nie dużo zapłacił twój mąż w porównaniu z tym co ja ostatnio władowałam w zęba. Mieszkam w małym miasteczku i mamy jeden taki drogi gabinet i jednak ludzie chodzą i robią tam zęby. Nie jestem majętną osoba ale to jest jedyny gabinet gdzie u nas mają rtg więc trafiłam tam z ostrym bólem . Chciałam wyrwać tego zęba bo był już kiedyś leczony i teraz dał mi się we znaki z ogromną siłą. Pani dentystka stwierdziła że mi tego zęba nie usunie tylko go zrobi bo to jeden z ważniejszych zębów i on może mi jeszcze długo posłużyć. Pytam ile a ona mi że 1200 !!! icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Akurat tam pracuje moja koleżanka i ona mi tłumaczyła że właśnie najdroższe w tym podstawowoym leczeniu zęba jest powtórne leczenie czyli: "odgruzowanie" starej plomby i cała procedura. Re-endo to nazwała.
jujka
O Jezu... SLABO mi się zrobiło, jak poczytałam Wasze posty i zobaczyłam zawarte w nich kwoty... Mam slabe zeby i porządek w paszczy zawdzięczam własnej wytrwałości w dbaniu o nie, ale gdybym miała takimi kwotami operować, chyba chodzilabym be,zebna! Powiem tak.. Wszystkie 6 mam kanalowo pokeczone, jeszcze coś by się znalazło. Mam też 6tke, która jest cieniuska ścianka i wielka plomba. Moje zeby wymagają dentystycznej ekwilibrystyki, a leczy mnie dentystka z bardzo dużym doświadczeniem, to nasz lekarz od wielu lat. Cala rodzinę leczy, NIGDY nie zawiodła. Leczy w Warszawie, używa B. Dobrych materiałów. Za wizytę ze znieczuleniem place około 100 zł. Za DUZA plombe 150. Za opatrunek przy kanałach 60. Wasze ceny są dla mnie wyrwane z przestrzeni kosmicznej! Odbudowa nieszczęsnej 6tki, z która z primadentu mnie odeslano, bo nie wiedzieli, jak się za nią zabrać, kosztowała mnie w sumie - z czyszczeniem kanałów itd. - 400 zł i to był najdroższy ząb, ale i leczenie go trwało 3 mce. Kolejny raz dziękuję opatrzności, ze mamy nasza lekarkę...
Agula9
Rany ceny kosmiczne, muszę i ja do dentysty się udać ale aż się boję. Ja mam fajnego dentystę na NFZ ale mam ząb, który muszę prywatnie zrobić, aż się boję chociaż u niego cennik jest wywieszony i mówi zawsze mnije więcej jaka kwota będzie.

Paragon, rachunek ma obowiązek wystawić i może niech mąż poprosi jak sama mu nie dała.
netty5
Ja sobie tak myślę że w większych miastach jest większa konkurencja więc i moze rzeczywiście ceny wtedy dyktuje rynek. U mnie w innych gabinetach sa tez niższe ceny ale nie wszystko zrobią albo terminy oczekiwania sa długie.
Ja ostatnio wysłałam moja Majkę z M. do stomatologa na szybko bo jej dziąsła spuchły i trzeba było wydłubac jedynki i dwójki na górze bo ona miała tak wytarte że zostały same korzenie i nie miały jak "wypaść". Tak więc za samo usunięcie mleczaków (znieczulenie dostała gratis) M. zapłacił 280 zł.
niestety nie bardzo mam możliwość korzystania z NFZ bo kolejka jest za pół roku a niestety mamy straszny problem z zębami u małej więc często lecimy na cito i płacimy i płaczemy. Na zęby niestety bulimy majątek.
zajÄ…c_Poziomka
netty, ja ostatnio tak "odgruzowywałam" zęba i lekarz wziął tyle, co za zwykłą dużą plombę!

Każdy, kto prowadzi własną działalność ma prawo ustalać indywidualne ceny. Ale powinny być one jasne i dla każdego klienta takie same. Wspomniany cennik na ścianie to dobry pomysł. Poza tym - lekarka żąda 500zł zupełnie z kosmosu, skoro nie wystawiła paragonu. Szczerze powiem, że bym się zastanawiała czy jej dopłacić tę pozostałą część ceny i w przypadku jej kolejnych telefonów, postraszyłabym doniesieniem do skarbówki. A jeśli bym zdecydowała się dopłacić, to zażąałabym najpierw paragonu, a dopiero później wręczyła gotówkę.

Ceny też na pewno zależą od regionu, miasta i ogólnie rynku. U mnie np za dużą plombę ze zieczuleniem płacę zacne 80zł icon_biggrin.gif Za małą 50zł. Kiedy zepsują się 2 zęby na przestrzeni międzyzębowej, to lekarz trzktuje to jako jeden duży ubytek icon_razz.gif więc 2 zęby wyleczone za 80zł. I z tego, co wiem, to jest to jeden z droższych lekarzy na rynku! Do tego bardzo dobry i przez to terminy dość odległe :/
jaAga*
Moim zdaniem 500 zł to też kosmos za to co opisałaś. Ja płacę od 90 do 120 zł za plombę (tak zresztą stoi w cenniku), znieczulenia nie biorę ale to dodatkowe 30 zł + ewentualny ozon 20 zł, ewentualnie zdjęcie 20 zł. W sumie za zęba nie zapłaci się więcej niż 190 zł - mówię o leczeniu zwykłym, na jednej wizycie. Bo też mam jednego zęba w którego wpakowałam 350 zł, ale była to kanałówka, w zasadzie poprawianie po kimś, więc najpierw mi czyściła kanały, potem je na nowo wypełniała i trwało to chyba ze 4 czy 5 wizyt.
I wogóle tekst tej dentystki " że mógł sobie w Niemczech zrobić tego zęba", jest poniżej pasa. Być może ona wartościuje swoje usługi w zależności od portfela właściciela.....
netty5
No tak ja nie dopisałam że to ząb z 3 kanałami był. Poza tym zawsze dostaję paragon i zawsze najpierw ogląda , mówi co jest do zrobienia , ile bedzie kosztowało i pyta czy się decyduję. No i dokładnie to było tak że ona nie chciała ode mnie pieniędzy. Powiedziałąm mi tak: Ja pani zrobię tego zeęba . Jeśli będzie pani miała kiedyś "za dużo" pieniążków to mi pani odda. A może ja kiedyś będę w potrzebie to mi pani pomoże. Rozryczałam się wtedy na tym fotelu. Oczywiście spłaciłam jej tego zęba w ciągu kilku mies. Pózniej niechcąco dowiedziałam się że ona mi wtedy przy okazji poprawiła też zęba obok tyle że ja pod znieczuleniem nic nie czułam. Więc jako człowiek jest ok. Zresztą jest bardzo chwalona właśnie jako człowiek. Skąd takie ceny nie mam pojęcia. Jednak mimo tych cen sytuacja wymusza na niektórych wizyty w tym gabinecie.

milutka ja przed dopłaceniem tych pieniędzy poprosiłabym paragon , żeby nie było. A jeśli z tą plombą okaże się za jakiś czas coś nie tak to zawsze masz możliwość reklamacji.
milutka
Pewnie tak jest, uwaza ze jak pracuje w Niemczech to kase ma. My po kilka stowek placilismy za kanalowe leczenie a ona za zwykle leczenie 500 chce. Jeszcze tlumaczyla sie tym,ze ona w tej cenie przeglad uzebienia zrobila. Nie wiem czemu On sie uparl do niej,moze ze to sobota,ale moj dentysta tez w soboty przyjmuje. Mojej siostry maz wstawial niej zeba i mu wypadl. Ja chyba nie pozwole mu tej reszty za0lacic a ma isc po rachunek, 360 to tez duza kwota, ale 500 to z kosmosu.
milutka
To cennik mojej dentystki

Leczenie zachowawcze dorosłych
Znieczulenie do zabiegu, sedacja N₂O, zdjÄ™cie rtg zÄ™ba 
 w trakcie leczenia – gratis
Leczenie + wypeÅ‚nienie staÅ‚e zÄ™ba – 100-150zÅ‚
Leczenie + wypeÅ‚nienie tymczasowe (opatrunek leczniczy lub dewitalizacja) – 100zÅ‚
Odbudowa korony zÄ™ba – 150-200zÅ‚
Odbudowa korony zÄ™ba  na włóknach szklanych – 250-300zÅ‚
Leczenie kanałowe
         -   zÄ…b jednokanaÅ‚owy – 200-400zÅ‚ (mikroskop)
         -   zÄ…b dwukanaÅ‚owy – 250-500zÅ‚ (mikroskop)
         -   zÄ…b trzykanaÅ‚owy – 300-600zÅ‚ (mikroskop)
         -   zÄ…b czterokanaÅ‚owy – 350-700zÅ‚ (mikroskop)
UsuniÄ™cie ciaÅ‚a obcego z kanaÅ‚u – 100-300zÅ‚
ZamkniÄ™cie perforacji – 100-300zÅ‚
Leczenie stanów zapalnych jamy ustnej – 70zÅ‚
Szynowanie zÄ™bów rozchwianych (wÅ‚. szklane) – 200-300zÅ‚ (Å‚uk)
zajÄ…c_Poziomka
milutka, większość dentystów przegląd ma darmowy! więc takie tłumaczenie do mnie nie przemawia icon_wink.gif

netty, jak człowiek dobry i chetny do pomocy, to i zapłacenie większej kwoty tak nie boli icon_smile.gif Fajnie, że są tacy ludzie na świecie.

Tak mi się przypomniało, jak rok temu dentysta zrobił mi ząb i on po 2 tygodniach zaczął strasznie boleć. Od razu mnie wcisnął po godzinach, wyjął wypełnienie i założył opatrunek. To była plomba sięgająca aż korzenia (no w każdym razie już poniżej linii dziąsła) i podrażniała nerw. Niestety to także nie pomogło, bo i przy lekarstwie zaczęło boleć. Na kolejnej wizycie okazało się, że trzeba zrobić kanałówkę. Cena? Od całkowitego kosztu samej kanałówki odjął to, co zapłaciłam za pierwsze wypełnienie, lekarstwa w ogóle nie liczył, twierdząc, że to reklamacja jak każda inna. A przecież nie mógł przewidzieć, że tak się to skończy, bo ja większość plomb mam głębokich (tak niestety mi się próchnica robi brzydko - wąsko a głęboko) i jeszcze nigdy czegos takiego nie miałam. 3 wizyty - Standardowe leczenie z plombą, wypełnienie lekarstwem, oczyszczenie i kanałówka, a koszt tylko kanałówki. Paragon na każdej wizycie. Nic dziwnego, że ma tylu pacjentów.
netty5
CYTAT(zajÄ…c_Poziomka @ Wed, 23 Jul 2014 - 11:23) *
netty, jak człowiek dobry i chetny do pomocy, to i zapłacenie większej kwoty tak nie boli icon_smile.gif Fajnie, że są tacy ludzie na świecie.


ZAJĄC oj i tak bolało.....to prawie połowa mojej wypłaty ...
muppet
Jeśli chodzi o plomby to jest też tak, że teraz są jakieś super nowe technologie i one kosztują. Teraz też mam wymieniane i dentystka powiedziała, że w zależności od wielkości ubytku może kosztować od 150 do 300 zł...
rysa154
wiem,ze to drogo,ale która z was nie dopłaciła by tej różnicy?
bb
Ja bym doplacila I nigdy wiecej tam sie nie pokazala.
Marta M
zając w jakim mieście leczysz zęby?Czy ten gabinet ma umowę z NFZ?
milutka
Pewnie mąż dopłaci, ale zażąda na tę kwotę paragonu, nie, że ona coś ręcznie napisze, tylko ma dać legalny rachunek.
agarad
CYTAT(milutka @ Thu, 24 Jul 2014 - 22:33) *
Pewnie mąż dopłaci, ale zażąda na tę kwotę paragonu, nie, że ona coś ręcznie napisze, tylko ma dać legalny rachunek.


ja bym poprosiła o wyszczególnienie wszystkich wykonanych prac, bo pewnie będzie /a zwłaszcza na paragonie więc może lepiej fakturę/ ogólna suma za usługę stomatologiczną.

A czy stomatolodzy nie maja obowiązku posiadania kas fiskalnych? chyba tak więc czemu nie dostał mąż paragonu?

I czy ten gabinet nie ma strony, na której można by sprawdzić cennik?
Marta M
od kilku spraw zależy czy dentysta musi mieć kasę,na kasie,czy na wypisanym ręcznie rachunku(też jest "legalny") nie będzie wyszczególnione dokładnie,jest np leczenie zachowawcze,protetyczne itd,taki jest obowiązek
zajÄ…c_Poziomka
Marta M - to w 100% prywatny gabinet icon_smile.gif A mieszkam w woj. małopolskim, jedno z większych miast województwa

milutka
, tak jak napisała Marta M - nie musi być fiskalny, ważne, aby widniał na nim napis paragon albo rachunek. Nie żaden dowód wpłaty itp
Evii
Mi dentystka zrobiła zęba za 460 zł, po czym jak robiłam rtg sąsiedniego zęba, moja obecna dentystka dopatrzyła się, że tamten nie jest zrobiony. Nie wypelniła mi pani kanałow do końca, ale kasę wzięla jak za wypełnione icon_sad.gif Może to zalezy od podejścia do pracy? Bo pewnie lepiej sie nie napracować i wziąc kasę za dobra robotę, może się pacjent nie zorientuje? SZkoda gadać.
jujka
CYTAT(Evii @ Fri, 25 Jul 2014 - 12:12) *
Mi dentystka zrobiła zęba za 460 zł, po czym jak robiłam rtg sąsiedniego zęba, moja obecna dentystka dopatrzyła się, że tamten nie jest zrobiony. Nie wypelniła mi pani kanałow do końca, ale kasę wzięla jak za wypełnione icon_sad.gif Może to zalezy od podejścia do pracy? Bo pewnie lepiej sie nie napracować i wziąc kasę za dobra robotę, może się pacjent nie zorientuje? SZkoda gadać.


Oczywiście, jak wszędzie! Mnie wypadła GIGA plomba z 6tki po 10 latach... po czym okazało się, że kanały nie są W OGÓLE powypełniane (!), a w jednym tkwi jeszcze sączek... Dentystka wyglądała TAK jak to zobaczyła 23.gif Podobno mam cholernie dużo szczęścia...
m4rusia
CYTAT(milutka @ Wed, 23 Jul 2014 - 10:59) *
To cennik mojej dentystki

Leczenie zachowawcze dorosłych
Znieczulenie do zabiegu, sedacja N₂O, zdjÄ™cie rtg zÄ™ba
w trakcie leczenia – gratis
Leczenie + wypeÅ‚nienie staÅ‚e zÄ™ba – 100-150zÅ‚
Leczenie + wypeÅ‚nienie tymczasowe (opatrunek leczniczy lub dewitalizacja) – 100zÅ‚
Odbudowa korony zÄ™ba – 150-200zÅ‚
Odbudowa korony zÄ™ba na włóknach szklanych – 250-300zÅ‚
Leczenie kanałowe
- zÄ…b jednokanaÅ‚owy – 200-400zÅ‚ (mikroskop)
- zÄ…b dwukanaÅ‚owy – 250-500zÅ‚ (mikroskop)
- zÄ…b trzykanaÅ‚owy – 300-600zÅ‚ (mikroskop)
- zÄ…b czterokanaÅ‚owy – 350-700zÅ‚ (mikroskop)
UsuniÄ™cie ciaÅ‚a obcego z kanaÅ‚u – 100-300zÅ‚
ZamkniÄ™cie perforacji – 100-300zÅ‚
Leczenie stanów zapalnych jamy ustnej – 70zÅ‚
Szynowanie zÄ™bów rozchwianych (wÅ‚. szklane) – 200-300zÅ‚ (Å‚uk)


Brakuje mi ikonki <facepalm>

Co ona ma za plomby? Platynowe? Daj mi na PW jej namiary. Szukam dla Wiki denstysty który oferuje sedację i nie daj Boże, do niej trafię
Filip_inka
Ja wczoraj straciłam wypełnienie i musiałam biegiem jechać do dentysty. Jeżdze z Woli az na Ursynow ale warto. Mam bardzo slabe zęby. Wreszcie od kilku lat czuje, ze mam dobrego dentyste.
To jest klinika i ceny są dość wysokie ale 500zl to zapłaciłabym może za leczenie kanałowe...
Wczoraj odbudowa zęba kosztowała mnie 130zl.

Netty wyjezdzamy do Ustki w najblizszy weekend i juz sie boje, zebym nie miala tam zadnych problemow z uzebieniem... 06.gif
milutka
Marusia nie bardzo rozumiem icon_smile.gif że niby szajs robi bo za tanio czy co? według mnie to normalne ceny, ona może sobie pozwolić na gratis znieczulenie i sedację dla pacjentów, bo ma masę ludzi, a nie wiem jaka różnica jest między plombami, ale daje najlepszej jakości plomby icon_wink.gif Znam ją dość długo, robi zęby bardzo dobrze icon_wink.gif To musisz Zieloną omijać z daleka, bo co mi wiadomo, ona jako jedyna ma gaz icon_wink.gif
dennola
Cennik mojej dentystki nie uważam za wygórowany, dlatego nigdy nie płaczę na widok rachunku. Niestety moje zęby bardzo się psują i często muszę ją odwiedzać.
Inanna
"zÄ…b czterokanaÅ‚owy – 350-700zÅ‚ (mikroskop)"

Taniocha, u nas biorą 1700zł.
Ottawa
Polecam spojrzeć na ofertę varsoviadental.pl icon_smile.gif Mają niezwykle szeroką ofertę, więc warto się tam wybrać icon_wink.gif
Kotelka
Każdy dentysta ustala sobie swój własny cennik. I warto jest ten cennik sprawdzić przed udaniem sie na wizytę do lekarza stomatologa. Jeśli Ci nie pasuje to nie idź oraz poszukaj innego tańszego gabinetu. Trzeba jednak wiedzieć, że oszczędzanie na leczeniu zębów nie zawsze się oplaca oraz w przyszłosci może skutkować problemami i o wiele większymi wydatkami....

Sama wolę zapłacić czasami trochę więcej ale mieć pewność, że będe miała wstawione o wiele lepszej klasy wypełnienie niż zapłacić mało i mieć wypełnienie kiepskie, które niedługo wypadnie.

Również chodze prywatnie od wielu lat do jednego gabinetu. https://studiose.med.pl
krysztalowy
Warto zdecydować się na konsultację lub zwykłą wizytę profilaktyczną w gabinecie https://mdentalclinic.pl/
pi_TT
Zawsze sprawdzam opinie w sieci na temat danej usługi. W ten sposób mam pewność, że wybieram tylko sprawdzone opcje.
maciek2201
Macie swojego sprawdzonego stomatologa? Ja od dłuższego czasu korzystam z usług tylko i wyłącznie gabinetu stomatologicznego https://smok-dent.pl/ . Jak dla mnie są to najlepsi specjaliści, którzy fachowo opiekują się moim uzębieniem. Jeszcze nie miałem problemów z jakością ich leczenia. Dodatkowo mają super ceny jak na tego typu usługi.
Kasta
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...20&start=20 - w tym temacie masz garść cennych informacji
ksentona
Z dentysta to nie ma myśle problemu.Chociaz ja chodze prywatnie, nie ma innej opcji. Ale pojawia się problem ,gdy trzeba znależć odpowiednia pracownię radiologii stomatologicznej.Ostatnio koleżanka poleciła mi Diagdent na Ursynowie, bardzo fajna pracownia,szybko wszystko załatwiłam ,zrobiłam pantomogram zębów. Bo dentysta chciał dokładne zdjęcie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.