To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

plamy, odbarwienia po opalaniu i zejściu skóry

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cynamonek_kasia
Spiekło mi ramiona (byłam nad morzem) i nie za każdym razem stosowałam balsam z filtrem. Na dniach zauważyłam że skóra sie obsuszyła i zaczeła schodzić, ale dziś zobaczyłam te plamy.
Proszę o radę.. nie chcę by te plamy mi zostały.
Czy są one groźne? mam się martwić? a może same się wyrównają ?





sonia18a
Wyglądają jak świeża skóra. Wydaje mi się ze starą się złuszczyla juz w tym miejscu. Zrób sobie delikatny piling i zobaczysz czy reszta też tak schodzi. Wklepuj w to balsam po opalaniu z filtrem. Pamiętaj ze ta skóra jest teraz bardziej delikatna.
zajÄ…c_Poziomka
W ciąży takie przebarwienia to norma. Pocieszę Cię tylko, że zazwyczaj po ciąży schodzą icon_smile.gif Jeśli się to nie wyrówna w tydzień - dwa, to musisz czekać do porodu. Ok 4 miesiąca po porodzie poziom hormonów zaczyna wracać do stanu sprzed ciąży (dlatego wypadają nam włosy) i koloryt skóry zacznie się wyrównywać.
Honey*
takie plamy to normalne przy schodzeniu skory. o ile to nie wina hormonow powinno do tygodnia siÄ™ wyrownac
bb
Dobry kosmetyk after sun powinien zalatwic sprawe w kilka dni.
cynamonek_kasia
dzieki za odpowiedz uspokoiła sie
gilly
Jest kila powodów. Najczęściej jest to po prostu nadmiar słońca. Nie powinno sie opalac zbyt długo. Szczególnie jeśli ma sie jasną karnację....
W tym przypadku skóra schodzi bardzo często:
https://zawalserca.net/schodzaca-skora-po-o...lamy-na-skorze/

I powstają zmiany . Druga opcja to często łupież pstry Wiele osób myli to ze standardowymi planami po opalaniu się.
kuna87
Może też to być spowodowane po prostu uczuleniem na słońce, pamiętam że mój dziadek coś takiego miał..
PRzyczyn faktycznie może być dużo...
Dlatego najlepiej tez obserwować swoją skórę
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.