To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy tylko ja?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paulap
Czy tylko ja jestem taką niepozbieraną matką, która nie kupiła jeszcze dziecku podręczników?
Tak mnie jakoś dzisiaj naszło. Zakładam, że w sklepach internetowych nie ma co się już wygłupiać, bo mogą nie dojść na czas, prawda?


o matko, czemu ten czas tak leci. Jak to się stało, że już koniec wakacji...
Dorotka25
Przed chwilą zakupiłam, mają dojść w 48 h.... Prawie komplet - nie ma tylko ćwiczeń do polskiego x 2 - dostępne będą w Gandalfie dopiero od 29.08.... rychlo w czas. Koszt - ponad 500 zł. Pfff, dobrze, że to ostatnia klasa zreformowanej podstawówki.
justine1980
Podręczniki kupiłam tydzień temu w Bonito,dostałam w ciagu dwóch dni od zamówienia.
Gorzej z przyborami-brakuje jeszcze kilku rzeczy ale to kupiÄ™ w sklepie stacjonarnym.
ewita 77
Ja tez dla swojej dwojki edukujacej sie nei kupilam nic ,nawet zeszytow i jakos cisnienia nie czuje icon_smile.gif
April.
Ja też chyba dopiero dzisiaj zamówię. Przecież jeszcze kupa czasu do września, nie martw się, że nie dojdą icon_smile.gif
ewita 77
Dziewczyny w gdzie zamawiacie co by tak pewnie bylo?
Naz
Obecnie jesteśmy w fazie przygotowań do zakupów. Może za tydzień.
Dirty Diana
We wrześniu kupuję. Luuuuz...
ewita 77
Ponawiam pytanie,gdzie zamawiacie ......
Litka
No weź wyluzuj icon_smile.gif ja mam kilka używanych do IV klasy, do gim zadnej. Zamówię w przyszłym tygodniu w bonito albo czytam.pl
Art. innych też nie mam i jakoś mi z tym dobrze, w sklepach uginają się pólki od zeszytów, się pójdzie i się kupi icon_smile.gif ale jeszcze tyyyle czasu.


Aaaa zapomniałabym - plecak sobie Igor kupił
magdosz
Ja zamawiałam w czwartek na allegro, dziś rano był kurier.
wyszło mi sporo taniej niż u wydawcy (nowa era)
i o baaardzo taniej icon_wink.gif niż w księgarni.
Fajnie, bo udało się wszystkie książki u jednego sprzedającego zakupić.
moko.
CYTAT(paulap @ Tue, 19 Aug 2014 - 07:59) *
Czy tylko ja jestem taką niepozbieraną matką, która nie kupiła jeszcze dziecku podręczników?
Tak mnie jakoś dzisiaj naszło. Zakładam, że w sklepach internetowych nie ma co się już wygłupiać, bo mogą nie dojść na czas, prawda?
o matko, czemu ten czas tak leci. Jak to się stało, że już koniec wakacji...

Ja nawet nie mam rozpiski ksiÄ…zek....a wracam 25.08, wtedy wezmÄ™ siÄ™ za zakupy...
semi
Zmobilizowałaś mnie, właśnie zamówiłam, dzięki. 300 zł, bez książek do języków, ii klasa gimnazjum. Nic poza tym nie mamy, ale bez przesady - kupi sie kilka zeszytów w jakiejś biedronce czy innym lidlu i tyle. Plecak jeszcze jako tako wygląda _dwuletni Topgal, może ten rok da radę. A podręczniki w poleconym tu na forum Matrasie, bo w Bonito nie mieli kilku z tych, których Leo potrzebuje.
marcja
A ja kupiłam w Tesco, za kasami takie stoisko powstało. Mieli dobre ceny, bo porównywałam w necie, nie musiałam płacić dodatkowo za przesyłkę. Były wszystkie książki. Poszło szybko icon_biggrin.gif Mamy jeszcze kilka zeszytów. Reszta do kupienia.
Anilka
Ja zamówiłam dzisiaj, kolejny rok w Atiku, wszystkie dla moich dzieci i jeszcze do IV klasy dla siostrzeńca. Wczoraj wieczorem 5 pozycji brakowało ale rano już braki były uzupełnione. Cenowo wypadają bardzo dobrze. Ja już chyba 3 czy 4 rok od nich biorę i zawsze jest sprawnie i nie zdarzyły mi się braki. Powyżej 299zł dostawa gratis. A i poza zamówionymi podręcznikami jeszcze nic nie mamy. Ale w sumie i kasy już brak icon_sad.gif więc we wrześniu chyba skompletuję wyprawkę.
Ewcia!
My jak co roku się nie spieszymy icon_smile.gif Zwykle starałam się tylko, żeby każde dziecko miało na 1 września swój pierwszy plecak, książki spokojnie się kupuje na początku roku. Zdarzały się zmiany w rozpiskach icon_smile.gif
W gimnazjum dzieci większość książek kupowały same; ile się dało, to używane. . Niestety ostatnie dziecko trafiło na kolejna nową podstawę, więc trzeba kupić komplet nówek. Rok temu korzystalismy z dofinansowania "wyprawka szkolna" dla rodzin z > 2 dzieci. Pamiętajcie o tym dziewczyny!
A czy Wy kupujecie używane podręczniki?


ulla
E tam.
Ja wczoraj złożyłam zamówienie, mam nadzieję, że do jutra je zrealizują. A to logistycznie skomplikowane, bo nie ma mnie w Polsce i teoretycznie mój brat, który akurat jest w Krakowie, bo ma tam jakieś duże zlecenie i sobie u mnie pomieszkuje (kwiatki podlewa icon_smile.gif i wietrzy), ma mi je odebrać i zostawić w domu. Tyle, że jutro wyjeżdża, a zlecenie niegotowe. Rozważałam kuriera, ale zaprzyjaźnieni sąsiedzi też nieobecni i nie miałby kto odebrać
oliweczkas
Najtaniej podręczniki wyszły mi na Bonito. Zamówiłam opcję odbiór na poczcie z 3,99 i miałam na drugi dzień. Sporo też kupiłam na olx i allegro używanych, ale to w lipcu.
yennefer
Ja mam tylko dla Mikołaja. W przyszłym tygodniu poszukam reszty, na razie jeszcze mam wakacje; )
ulla
CYTAT(oliweczkas @ Wed, 20 Aug 2014 - 16:12) *
Najtaniej podręczniki wyszły mi na Bonito.


Ja też zamawiałam w Bonito (w sumie to najczęściej tam kupuję książki). Atik jest trochę tańszy, ale połowy książek w ogóle nie mieli w ofercie, a nie kalkulowało mi się dzwonić tam i pytać, albo czekać na odpowiedź mailową.
paulap
CYTAT(oliweczkas @ Wed, 20 Aug 2014 - 17:12) *
Najtaniej podręczniki wyszły mi na Bonito. Zamówiłam opcję odbiór na poczcie z 3,99 i miałam na drugi dzień. Sporo też kupiłam na olx i allegro używanych, ale to w lipcu.


ja niestety używanych nie mogę, bo Zu od poczatku idzie nową podstawą programową.
Ale udało się. Kupiłam dziś wszystkie. W księgarni. Nie będę się chwalić ile wydałam :/
joa133
dziewczyny luz z podręcznikami

ja kupiłam w Gandalfie (pakiet) ,a resztę w aros.pl

zwykle wpisywałam tytuł książki w wyszukiwarce i wtedy patrzyłam na cenny. Bardzo sie różniły cenową -patrzyłam na cennik wysyłki. w gandalfie miałam pakiet w super cenie już z wysyłką.( różnica cenowa do 40zł) straszne

książki miałam w 2 dni w domu
malgosia1968
ja właśnie zamówiłam jedna w bdsklep druga w Empiku mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będą icon_smile.gif
Ila
Paulapie, my też nie mamy ani jednej :/
ewita 77
Dla 6-sto klasisty wczoraj zaplcilam w ksiegarni 360 zl bez dwoch cwiczen.
Kaszanka
Jesli macie popularne wydawnictwa to bez problemu podręczniki można kupić. Gorzej gdy ma się niezbyt popularne, koleżanka do tej pory nie ma połowy choć szuka od czerwca. A wydawnictwa ciągle przesuwają termin wydania podręczników, jedno określiło się na początek września.

Ja bez problemu kupiłam w Merlinie, dziwnie ale tam najtaniej mi wyszło - w poprzednich latach było najdrożej. Całe szczęście zeszyty ćwiczeń z nielicznych przedmiotów są i kwota było o dużo niższa niż u rodziny czy znajomych.
ulla
Ja zapłaciłam w tym roku 292 zł, ale bez ćwiczeń do matematyki, bo mają mieć zbiór zadań, bez książki do plastyki, bo z rozpędu Janusz kupił w zeszłym roku i bez książek do angielskiego, bo na razie mają zeszłoroczne (mieli bardzo dużo dodatkowych rzeczy spoza podręcznika, więc przez najbliższe miesiące kontunuują zeszłoroczny i nowego nie było w wykazie). Niepotrzebne są jej też ćwiczenia z przyrody, bo pani robi im własne i książka do informatyki, bo nauczyciel jest kreatywny i podręcznik uważa za niepotrzebny.
Kitka*
Właśnie się zorientowałam, że tornister do wymiany 37.gif
moko.
Kupiłam 70% książek.... ileż z tym zachodu, chyba 5 księgarni "zaliczyłam"
Pozostały ksiązki językowe, ale to zakupię po testach, bo nie wiem do jakiej grupy młody pójdzie.
Agnieszka AZJ
Ja od początku edukacji moich dzieci kupuję podręczniki w naszej lokalnej księgarni.

Pan ma zawsze listę podręcznikow do naszej szkoły. Nie czekam na koniec wakacji, tylko gdzieś w koncu lipca "zamawiam" zestaw dla konkretnej klasy, on przygotowuje, a ja następnego dnia przychodzę i uiszczam icon_wink.gif
Mafia
Agnieszko AZJ, robię podobnie, tylko w lokalnych przedstawicielstwie Matrasa. Młodszy okupiony, starszy nie ma jeszcze nawet wykazu. icon_sad.gif Nienawidzę tej gonitwy na początku września, a tu jeszcze będziemy książek szukac.
Paka
Właśnie przed chwilą zamówiłam w Bonito ostatnie brakujące ćwiczenia. A jutro poprzeglądam z dziewczynami, co nam brakuje z zeszytów i pozostałych papierniczych drobiazgów. Szkoda, że wakacje się kończą...
lena77
Ja kupuje zawsze w czerwcu, bo zwykle we wrzesniu brakuje mi pieniedzy icon_smile.gif nie mamy zeszytow i paru drobiazgow. nie bedziemy robic zapasow bo czeka nas niedlugo przeprowadzka. tydzien temu kupilismy plecak w biedronce. (byl jeden jedyny egzemplarz ze skromnym wzorkiem)
oj szkoda, ze sie koncza wakacje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.