To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Niskie ciśnienie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

netty5
Jak to jest z tym cisnieniem ? Czy niskie ciśnienie może spowodować mdłości i dreszcze? Mierzę już 3 dzień i po kawie mam zazwyczaj 112/60 .
Myślałam że po kawie mi może za bardzo podskakuje i dlatego chodzę taka roztrzęsiona ale okazało się że chyba jest w normie.
Ja zawsze miałam niskie ciśnienie ok. 90/60. Zrezygnować z jedynej porannej kawy?
ana
przy niskim ciśnieniu tętno jest wysokie i dlatego trzęsie, z kawy nie rezygnuj bo większego wpływu nie ma. i pewnie cię nie pocieszę ale mam jeszcze niższe i musze uważać bo dw arazy zrobiło mi się ciemno, nogi były bezwładne i upadłam na podłogę - nie mogę gwałtownie schylać się i prostować, w szpitalu po cc leżałam podpięta do aparatury i musiałam oddychać głęboko żeby alarm się nie włączał
netty5
CYTAT(ana @ Sun, 24 Aug 2014 - 08:18) *
\ - nie mogę gwałtownie schylać się i prostować, w szpitalu po cc leżałam podpięta do aparatury i musiałam oddychać głęboko żeby alarm się nie włączał


Moge się pod tobą podpisać. Po cc mnie posadzili i odpłynełam.


Czyli że ta trzęsiawka to nie od kawy? Wczoraj wieczorem rozbolała mnie głowa i miałam 133/70.....jeszcze takiego ciśnienia u siebie nie widziałam nigdy.
gosiagosia
trzesawka moze byc od kawy. jesli pijesz mocniejsza i regularnie, to mogl ci np spasc magnez. ja mam takie jazdy jak mam obnizony magnez i potas.
ps. niskie cisnienie i wysoki puls to regula?
netty5
CYTAT(gosiagosia @ Sun, 24 Aug 2014 - 15:16) *
trzesawka moze byc od kawy. jesli pijesz mocniejsza i regularnie, to mogl ci np spasc magnez. ja mam takie jazdy jak mam obnizony magnez i potas.


o widzisz o to by mi pasowało.....ostatnio łapią mnie okropne kurcze łydek....
Karol K.
Kawa pobudza układ nerwowy, więc to roztrzęsienie może być spowodowane przez takie specyficzne właściwości kofeiny.
ana
CYTAT(gosiagosia @ Sun, 24 Aug 2014 - 17:16) *
trzesawka moze byc od kawy. jesli pijesz mocniejsza i regularnie, to mogl ci np spasc magnez. ja mam takie jazdy jak mam obnizony magnez i potas.
ps. niskie cisnienie i wysoki puls to regula?


podobno w ten sposób organizm reguluje, kofeina działa przez 30 min więc to uczucie pobudzenia pochodzi od pulsu, najlepiej wszystko robić w jednym tempie icon_rolleyes.gif
Lilopi
Też mam ten problem - zwykle 90/60 i wysokie tętno - też ok.90. Ostatnio miałam 112/60 i tętno 75. Jak wzrasta, to zaczynają się bóle głowy. Po kawie boli mnie żołądek i mam mdłości niestety, chociaż bardzo lubię pić i piję. Jedyne, co mi pomagało obudzić się w ciągu dnia, bez wypijania 3 kubków kawy, to yerba mate. Chyba wrócę do picia... yerby oczywiście. No i wiecznie zimne dłonie i stopy - nie wiem, czy od tego
netty5
manipadme ja mam wiecznie uderzenia gorąca , gorące i mokre ręce .Mi wogóle jest ciągle gorąco. Tętno przy pomiarach mam 68-75- nie wiem czy to dużo?
Wczoraj musiałam wieczorem wypić podwójną meliskę bo miałam wrażenie że mi żyły zaraz pękną i wydawało mi się jakbym się cała trzęsła....
gosiagosia
sa ludzie z niskim cisnieniem i niskim ( w sensie normalnym) pulsem. ja czesto mam normalne cisnienie a wysoki puls albo niskie cisnienie i normalny puls. zdarza sie tez i niskie cisnienie z wsokim pulsem, ale nie zawsze tak jest.

netti, tetno masz dobre.
tetno w granicach 60-100 jest normalne. jak mnie karetka zabierala z pulsem 128, to tez mowili, ze to mala tachykardia, a ja mialam wrazenie, ze mam serce w kazdej czesci ciala. to nie chce nawet myslec co czuja ci, co puls im skacze do 160 i wyzej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.