To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tachokardia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Lila_
Nawet nie wiem jak to siÄ™ pisze icon_confused.gif

Nie mogę znaleźć nic na ten temat - jak, skąd i dlaczego i co może spowodować .

Jakby ktoś miał jakieś informacje to bardzo proszę mnie oświecić icon_smile.gif
i.
CYTAT
Tachykardia (czÄ™stoskurcz) to przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeÅ„ na minutÄ™.  
Tachykardia nie zawsze jest objawem choroby. Najczęściej akcja serca przyspiesza wskutek zdenerwowania lub wysiÅ‚ku fizycznego.  

Inne przyczyny tachykardii to między innymi:

gorÄ…czka;  
dziaÅ‚anie kofeiny, alkoholu albo nikotyny;  
nadczynność tarczycy;  
zawaÅ‚ lub inne postaci choroby niedokrwiennej serca;  
niewydolność oddechowa;  
różne choroby serca;  
niewydolnoÅ›c serca.  
Przyspieszona akcja serca wystÄ™puje również w wielu arytmiach. Tachykardia, której towarzyszy niemiarowa akcja serca, nosi nazwÄ™ tachyarytmii.  

Przeciwieństwem częstoskurczu jest bradykardia - zwolnienie akcji serca poniżej 60 uderzeń na minutę.


Ja mam tachkardię spowodowaną wypadaniem płatka w zastawce serca. Trochę na to pomaga magnez.
beattta
Też coś o tym wiem icon_sad.gif . Zaczęło się to u mnie objawiać niedawno, ale niestety sam magnez nie wystarcza, mimo, że po badaniach nie stwierdzono wady serca, tarczyca też ok, kawy nie piję, herbatę słabą ..., no ale jak to napisła Ilka są tez inne powody. Biorę leki nasercowe i jest ok., chyba że spada ciśnienie to wtedy mam 80/50 i czuje się jakbym się nie czuła icon_evil.gif . Przyzwyczajam się powoli, bo przecież nie mam innego wyjścia icon_sad.gif
Lila_
Dzięki za informacje icon_biggrin.gif
i.
Beattta a można wiedzieć jakie leki nasercowe bierzesz?
Mnie właśnie kardiolog przepisał dwie rzeczy. Jeden lek mam brać na stałe - przyznam, że przeraża mnie to trochę.
Na ulotce jest tyle objawów ubocznych, że najchętniej w ogóle bym tego nie brała.
Sonieczka
ilka witamy w klubie - ja brałam sezonowo witamine E 400 mg - mi bardzo pomagało lepiej niz magnez, który nie wywołuje efektu, który jest pożądany, że przy spadkach cisnienia czuję, jakbym nie mogła oddychać i nie moge wstac z łożka
trzeba optymistycznie patrzeć w przyszłość - będzie dobrze
beattta
CYTAT(ilka)
Beattta a można wiedzieć jakie leki nasercowe bierzesz?
Mnie właśnie kardiolog przepisał dwie rzeczy. Jeden lek mam brać na stałe - przyznam, że przeraża mnie to trochę.
Na ulotce jest tyle objawów ubocznych, że najchętniej w ogóle bym tego nie brała.


Biorę Abutol long 400 i Gutron. Ten ostatni na podwyższenie ciśnienia które jest bardzo niskie po abutolu icon_sad.gif . Z przyspieszoną akcją serca mam spokój, ale nie radzę sobie z ciśnieniem.

Na zwolnienie akcji serca brałam jeszcze bisocard.

Ilka a jakie leki zapisał Ci kardiolog?
i.
Betalok ZOK i Halidor - ten drugi na poprawienie krążenia.
Troche mnie zmartwiłaś, bo Betalok jest z tej samej grupy co Abutol i też powoduje spadek ciśnienia krwi. A kardiolog nic mi nie przepisał na to.
Ja i bez tego leku mam zawoty głowy i jestem osłabiona, bo ciśnienie mam niskie. Lekarka zmierzyła mi ciśnienie - było akurat 100/70 - ale nic nie wspomniała o tym, że będę miała jeszcze niższe icon_sad.gif
Tabletek jeszcze nie wzięłam, bo jakoś nie jestem do nich przekonana.

Poza tym można przy tych lekach brać pigułki, wypić lamkę wina czy znieczulić się np. u dentysty?
No i poza niskim ciśnieniem masz Beattta jakieś inne objawy uboczne (niepożądane)?
Ev
Ilka,
ja biorÄ™ Celipress 100 - to betabloker z grupy Abutolu itp.
Obniża ciśnienie, ale nieznacznie. Miałam wypisany Gutron, ale go nie biorę. Jak mi ciśnienie za bardzo spadnie, wypijam lampkę czerwonego wina albo brandy icon_lol.gif (widzisz więc, że nic się nie dzieje, skoro żyję icon_lol.gif ).
To ostatnie "lekarstwo" łączy w sobie dwie zalety - uspokaja i podnosi ciśnienie. Bo ja przy takim niskim ciśnieniu, albo przy wysokim tętnie wpadam w panikę icon_cry.gif
Pecia
lo matko icon_wink.gif widze ze nie jestem sama icon_wink.gif
nie, zartuje oczywiscie icon_biggrin.gif

ale powaznie, tez mam wypadanie tylnego platka do lewego przedsionka, do tego niskie cisnienie
i zaczely mi sie jakies takie stany gdy wpadam w panike icon_confused.gif naewet nie wiem jak to nazwc icon_confused.gif
teraz wyczytalam, ze to bardzo czeste przy tym wypadajacym platku icon_sad.gif
nic na to nie biore, wyszlo mi to w badaniu 12 lat temu, ale nie kazano tego leczyc...
teraz bardzo zle sie czuje i musze cos z tym zrobic, bo jest cosraz gorzej icon_sad.gif



trzymajcie sie icon_biggrin.gif
agabr
Peciu wypadanie platka zastawki mitralnej (prolaps mitralny)- zwane tez zespolem klik -szmerlub choroba Barlowa. Wada jest czesta, wystepuje prawdopodobnie u 1% i az u 10 % mlodych kobiet.Istnieja doniesienia o rodzinnym wystepowaniu. Takze masz spore towarzystwo, lacznie ze mna . B
Ev
CYTAT(agnieszkabryndza)
Peciu wypadanie platka zastawki mitralnej (prolaps mitralny)- zwane tez zespolem klik -szmerlub choroba Barlowa. Wada jest czesta, wystepuje prawdopodobnie u 1% i az u 10 % mlodych kobiet.Istnieja doniesienia o rodzinnym wystepowaniu. Takze masz spore towarzystwo, lacznie ze mna . B


Aga, a wiesz, ostatnko zastanowiło mnie zdanie wypowiedziane przez prowadzącego mnie kardiologa:
"wypadanie płatka to raczej być nie może, za duża z Pani dziewczynka"
icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
Że duża jestem, to wiem (w sensie lat, a nie wzrostu icon_lol.gif ), ale czy ta dolegliwość występuje zatem również w wieku późniejszym?
Ponoć ten lekarz jest jednym z najlepszych specjalistów od arytmii na Śląsku, co o tym sądzić?
Pecia
jak u mnie to wypadanie stwierdzono to bylam piekna i mloda, mialam 20 lat icon_rolleyes.gif
wtedy powiedziano mi ,ze tego sie nie leczy icon_confused.gif
ale teraz jak od jakiegos czasu mam takie dziwne napady paniki... icon_eek.gif
lomocze mi serce, robi mi sie zimno, jest mi slabo, ....no szok po prostu.....icon_wink.gif
wiec zaczelam troche na ten temat czytac icon_wink.gif i sie okazuje, ze to bardzo czetso idzie w parze z wypadaniem platka icon_confused.gif

Aga a bierzesz jakies leki na to, czy nie masz zadnych problemow z tym zwiazanych ?
bo juz samam nie wiem co robic icon_sad.gif
agabr
Pecia miewamzaburzenia rytmu serca, zawroty glowy , nie miewam (inne objawy kliniczne)bolow w kl piersiowej, nie miewamtrudnosci z oddychaniem.Istotna niedomyklanosc zastawki mitralnej pojawia sie tylko u 9%pacjentow i to w wieku doroslym.
Efsen istnieja bardzo rozbiezne poglady co doprzyczyny anomalii. Uwaza sie , ze zmainay w platkach zastawki sa zwiazane z nieprawidlowym odkladaniemsie subst sluzowych (mukopolisacharydow)w nadmiernie obfitej tkance zastawkowej. Inni badacze uwazaja, ze u podstaw schorzenia lezy nadmiernie szeroki pierscien zastawki mitralnej uniemozliwiajacy prawidlowe zamykanie sie platkow zastawki. Platki nie opierajac sie na siebie w fazie skurczu komoryrozciagaja sie i jak otwierajacy sie spadochron wywieraja zwiekszone napiecie na nici sciegniste, ktore coraz bardziej wydluzaja sie. Krew uderzajac w skurczu w nieprawidlowy aparat zastawkowy powoduje zwyrodnienie platkow. w tej teorii zwyrodnienieplatkow jest wtorne do zmian anatom a nie odwrotnie
Pecia nic z tym nie robie , nie utrudnia mi to zycia nadmiernie , zreszta prolaps jest w wiekszosci przypadkow lagodny i bezobjawowy.B
Ev
Agnieszko,
czy ta dolegliwość może mieć związek z transmineralizacją wapnia?
Kaszanka
Agnieszko, dziękuję za tak szczegółowy i przystępny dla mnie opis icon_smile.gif Niestety jakiś czas temu stwierdzono u mnie wypadanie płatka serca ale jak kardiolog zaczął mi opisywać to w połowie już przestałam słuchać bo nic a nic nie zrozumiałam wink.gif Jedynie to że leczyć się tego nie da.
maggii
Ilka ja biore Betalok zok od miesiÄ…ca.
Dobrze się po nim czuję, choć jestem troszkę zmeczona i senna, szczególnie wieczorem.
Za to nie mam już tych okropnych bóli w klatce piersiowej icon_smile.gif
No i tetno wreszcie normalne, a cisnienie w miare niskie (miałam za wysokie - 140 / 100 )
Alkoholu nie piję - czasem pół lampki wina. U dentysty byłam - dostałam znieczulenie i żyję icon_smile.gif
Myślę, że możesz spokojnie i bez obaw go brać icon_smile.gif
zycze zdrowia.
beattta
CYTAT(ilka)
Poza tym można przy tych lekach brać pigułki, wypić lamkę wina czy znieczulić się np. u dentysty?
No i poza niskim ciśnieniem masz Beattta jakieś inne objawy uboczne (niepożądane)?


Poza niskim ciśnieniem nie mam innych objawów ubocznych. Przy lekach czasami napiję się lampki wina (bywa, że celowo dla podniesienia ciśnienia) i jest ok. Podobnie ze znieczuleniem u dentysty - bez sensacji.

Kiedy zaczynałam leczenie kardiologiczne stosowałam Bisocard. Dopiero po pomiarach kontrolnych ciśnienia okazało się, że często jest ono zbyt niskie i dlatego dostałam inny lek (Abutol). Ale poniewaz i ten bardzo obniżał mi ciśnienie dodatkowo lekarz przepisał mi Gutron.
Możliwe, że Tobie leki nie będą tak obniżały ciśnienia. Musisz spróbować.

Co do wypadania płatka to u mnie się tego nie doszukali.

Evchen, u kogo byłaś ? (może byc na PW - jeśli można wink.gif icon_smile.gif )
Pecia
Aga dzieki za odpowiedz, bardzo wyczerpujaca icon_biggrin.gif

widze ,ze u mnie w takim razie nie to jest przyczyna problemow icon_confused.gif
i.
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi, muszę się przemóc i wreszcie łyknąć to lekarstwo wink.gif Nie jest to łatwe, bo jak widać mam lekką fobię na punkcie brania leków icon_rolleyes.gif
Maggii a w jakiej dawce bierzesz Betalok?
marghe.
Dziewczyny, a jak to wyglÄ…da od strony sercowej?
Tzn jak sie Wasze serca zachowujÄ…?

Moje mi głupie żarty robi od ładnych paru lat (ostatnio objawy sie mocno nasiliły icon_sad.gif )

Ciśnienie mam raczej niskie. W rodzinie mieliśmy kilka przypadków zawałów.
Ostatnio boli klatka piersiowa .. dochodzi do tego , ze nie mogę nosic stanika icon_redface.gif , tak mnie żebra (?) bolą. Myslałam,ze to od kręgosłupa.. bo ten tez nieco szwankuje.

Kurcze, sypiÄ™ sie icon_sad.gif
i.
Moje serce kilka razy w ciągu dnia i nocy tłucze jak oszalałe. Poza tym mam bóle za mostkowe. Ale odkryłam, że jak chodzę bez biustonosza to boli mniej. Dziwna historia icon_wink.gif
Ale to w zasadzie da się przeżyć, gorzej jest z zasłabnięciami i zawrotami głowy. Tego się boję najbardziej, bo łapie mnie zawsze w jakiś nieoczekiwanych sytuacjach.
marghe.
Moje robi fikołki, jakby gubiło jedno uderzenie, czasami pędzi jak szalone.
I ta straszna senność.. padam na nos mimo 3 kaw. O 19 zazwyczaj drzemię.
O ile mnie pamiec nie myli w ciązy podczas echa serca stwierdzono coś tam cośtam z płatkiem (nie pamietam icon_redface.gif , jakoś sie wtedy nie przejęłam). Mówicie, ze nerwy nie pomagają..
m.
i.
Pewnie wypadanie. Mnie też w ciąży to wykryli.
Ev
CYTAT(marghe.)
Moje robi fikołki, jakby gubiło jedno uderzenie, czasami pędzi jak szalone.
I ta straszna senność.. padam na nos mimo 3 kaw. O 19 zazwyczaj drzemię.
O ile mnie pamiec nie myli w ciÄ…zy podczas echa serca stwierdzono coÅ› tam coÅ›tam z pÅ‚atkiem (nie pamietam icon_redface.gif , jakoÅ› sie wtedy nie przejęłam). Mówicie, ze nerwy nie pomagajÄ…..  
m.


Marghe, no to masz chyba tak jak większość z obecnych w tym wątku osób (ale pocieszenie, co? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ).
Moje serce ma tak samo, gdy lekarz kazał mi to opisać to powiedziałam mu, że kołacze jakbym była zakochana icon_lol.gif icon_lol.gif
Z kawami w Twoim przypadku raczej bym nie przesadzała - wzmaga częstość rytmu serca.
Z persepktywy czasu (leczę się od roku) myślę, że głównym badaniem jakie należy wykonać jest w pierwszej kolejności badanie gospodarki elektrolitowej, a przede wszystkim potasu i sodu.
Poczytaj
https://www.aquakon.com.pl/woda/wplyw_pie.htm
agabr
o wlasnie typowym objawem jest to co napisala marghe , wrazenie ze serce robi fikolka, jakby odwracalo sie na druga strone.B
beattta
CYTAT(marghe.)
Moje robi fikołki, jakby gubiło jedno uderzenie, czasami pędzi jak szalone


Miałam tak samo. Teraz pod wpływem leków serce się uspokoiło, natomiast nadal zdarza mi się to uczucie jakby gdzies gubiło uderzenie icon_confused.gif

CYTAT(agnieszkabryndza)
o wlasnie typowym objawem jest to co napisala marghe , wrazenie ze serce robi fikolka, jakby odwracalo sie na druga strone.B


typowym objawem tachycardi czy wypadania płatka?
agabr
Evchen wrzuc w wyszukiwarke
- Barlow-Syndrom
- Klick syndrom
- Midystolic-Click-Syndrom
- Mitral (klappen) insuffizienz
- Mitralklappenrolapssyndrom
- MKP(s)
- papilarmuskeln
Ev
Aga
Szukałaś na gesundheit.de?
to u mnie jest:
"Geht mit typischem, echokardiographisch nachweisbarem mittsystolischem Click einher;"
ale tego nie ma
Röntgenbild: Erweiterung des linken Vorhofs, z.T. extreme Dilatation des linken Ventrikels, Lungenstauung, evtl. Zeichen der pulmonalen Hypertonie;

Tylko nie wiem jak u mnie z Lungenstauung? Chyba się przejdę na prześwietlenie...

a dla pozostałych coś o zespole Barlowa:

(zespół Barlowa) polega na nieprawidłowym wyginaniu się jednego z płatków zastawki położonej między lewą komorą a lewym przedsionkiem serca.
Przyczyny
Nieprawidłowe zachowanie się zastawki dwudzielnej podczas skurczu serca może być spowodowane wrodzoną lub nabytą wadą tej zastawki. Czasem zespół Barlowa towarzyszy innym wadom serca.

Objawy
Zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej występuje bardzo często. Cofanie się płatka tej zastawki do przedsionka podczas skurczu komór serca zdarza się u czterech procent wszystkich kobiet i u jednego procenta wszystkich mężczyzn.
Takie zaburzenie pracy zastawki najczęściej nie powoduje żadnych objawów.
U części osób może pojawiać się uczucie kołatania serca (związane z zaburzeniami rytmu skurczów serca, np. migotaniem przedsionków). Czasem występują nietypowe bóle w klatce piersiowej. W cięższych przypadkach może rozwijać się niedomykalność zastawki dwudzielnej.

Diagnostyka
Kardiolog może wstępnie rozpoznać wypadanie płatka zastawki podczas osłuchiwania serca. Diagnozę można potwierdzić przy pomocy echokardiografii serca. Wykonuje się również EKG oraz prześwietlenie klatki piersiowej.

Leczenie
Najczęściej w ogóle nie jest potrzebne. Podobnie jak w innych wadach zastawkowych trzeba pamiętać o profilaktyce bakteryjnego zapalenia wsierdzia.
Jeśli występują zaburzenia akcji serca albo bóle w klatce piersiowej, można zastosować odpowiednie leki. Gdy takie leczenie nie skutkuje, trzeba pomyśleć o operacji.

Rokowanie
Przy braku powikłań jest bardzo dobre.
maggii
Ilka, ja biorę pół tabletki dziennie betalok ZOk 50.
U mnie najgorsze jest to, ze okropnie nie lubię łykać tabletek. Niestety, kropli Betaloku nie ma icon_sad.gif
Margha, mnie lekarz sugerował, ze bóle klaty od kręgosłupa. ale ja na kręgosłup choruję od 2 lat, a bóle mam od miesiaca, no i zupełnie ustały już po pierwszych dawkach leku. Śmiem twierdzić więc, ze nie były od kręgosłupa .
Pa.
i.
Ja mam zapisane 1 tabl. dziennie 25 mg - czyli tak samo.
Ale jeszcze nie zdecydowałam się zażyć icon_rolleyes.gif
Kaszanka
Czy któraś brała lek o nazwie Concor 5? Mnie bardzo pomagał ale odkąd zaszłam w ciążę już go nie biorę. Karmię piersią więc też odpada. Mnie dość pomógł ale przez pierwszy miesiąc czułam się nieciekawie, taka przybita i bez sił.
i.
To też beta-bloker, tak jak inne wcześniej wymienione.
katiek
To i ja się dopisuję-tachykardia od dawna ale wypadanie płatka zauważono dopiedo teraz. Mam też nieszczelną zastawkę aortalną i niestety coraz częściej źle się czuję-siedząc na 4 literach mam tętno 120-140 icon_eek.gif . Ale jestem bez leków bo wg mojej kardiolog chorobę sobie wmawiam i powinnam dzieci rodzić a nie po lekarzach chodzic i symulować icon_mad.gif
Dziewczyny z Warszawy czy któraś z Was może polecic swojego kardiologa??
Kocurek
Lila czy coÅ› Ci jest?
martwiÄ™ siÄ™....
icon_rolleyes.gif
beattta
Czy miałyście zalecony kiedyś Bemecor? Zapisał mi go kardiolog, ale jeszcze nie próbowałam. Ma obniżać tętno ale nie obniżać ciśnienia. Początkowo mam go brać razem z Abutolem, ale jak zacznie spadać tętno mam odstawić ten drugi i zostać wyłącznie na Bemecorze. Jakoś nie lubię eksperymentów icon_confused.gif
katiek
A ja mam znowu Holtera do poprawki bo znowu połowa badania to dziwne esy floresy wynikające z zakłóceń-kurcze to urządzenie rejestrujące chyba odbiera jak ktoś w bloku przez komórkę gada icon_mad.gif . A i widziałam jak są interpretowane wyniki-na oko i na wyrywki. Przy wcześniejszym Holterze miałam pełen wydruk-co i o której się działo.
Ech chyba będę musiała jednak prywatnie iść zrobić na przyzwoitym sprzęcie. A i znowu usłyszałam -pani jest młoda, zdrowa icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif Tylko dlaczego są takie dni kiedy poza leżeniem i nie ruszaniem się na nic innego mnie nie stać bo mam zaraz tętno powyżej 140 nogi jak z waty i czuję się jak po maratonie w upale???
marghe.
Jakie badania powinien mi zlecić lekarz?
Na razie zrobiłam ekg (ponoć ok) a echo zrobię za kilka dni/./.
i.
Po echu pewnie zleci holtera, może ekg wysiłkowe?
Ev
Marghe,
a elektrolity? (P, Mg)
tarczyca (badanie hormonów + ewentualnie USG)
no i chyba KTG
joannabo
Marghe. będę Ci kibicować. U mnie też pewnie to samo, a lekarz mnie żaden nie widział.
Poproszę Fachowców wink.gif o informację o operacji - czy to miałoby być wszczepienie sztucznej zastawki? Bo to ponoć prawie zabieg.
joanna
marghe.
CYTAT(Evchen)
Marghe,
a elektrolity? (P, Mg)
tarczyca (badanie hormonów + ewentualnie USG)
no i chyba KTG

tarczyca badana rok temu.wszystko ok.
Badania krwi wkrótce..
na razie tyle.
Ev
Marghe,
przypomniało mi się jeszcze coś
ASO - u mnie od tego się zaczęło icon_rolleyes.gif
Później jeszcze dentysta, no i gin.
marghe.
to ja głupio zapytam.. co to jest ASO?
Ev
wysłałam dwa razy icon_redface.gif
Ev
CYTAT(marghe.)
to ja głupio zapytam.. co to jest ASO?

Pytaj, a uzyskasz odpowiedź (jeśli mało poprawna, to lekarki poprawią wink.gif )
Ogólnie rzecz ujmując chodzi o stany zaplane wywołane przez paciorkowce (np. angina). Norma to coś koło 200, ja miałam 450.
marghe.
ekg ok
echo ok.. coś tam malenkiego jest ..ale nic sie z tym nie robi... po porstu idczasu do czasu ma prawo mnie coś zakłuć itp
Mam zwiekszyc dawki potasu i magnezu

i zrobic usg tarczycy (co ie ma nic wspólnego z sercem icon_smile.gif i adania krwi rózne..
i.
A ile dziennie masz łykać Mg/K?
marghe.
a nie wiem ..
ale skoro do tej pory brałam 2 tabletki z zalecanyych 6 dziennie to .. zacznę chyba te 6 brać:)
w czym jest magnez, tak a' propos?
agabr
CYTAT(marghe.)
w czym jest magnez, tak a' propos?

w figach, cytrusach, kukurydzy, migdalach, jablkach, orzechach, dyni, ciemnozielonych warzywach.B
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.