To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Koszmarny Karolek lekturÄ… w szkole

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Wojciechowski
Hej : )

Piszę w związku z listą lektur, jaką niedawno dostałem od mojego 8letniego synka.

Zadziwiła mnie na niej jedna pozycja, mianowicie Koszmarny Karolek.

Cóż to za lektura ? Bo tytuł ma niepokojący, co w Karolku takiego Koszmarnego i czy warto się go obawiać?

Co myślicie o dzisiejszych lekturach w szkole? Czy są dobrze dobrane, stymulują nasze dzieciaki i zachęcają do czytania?
kasztanova
Koszmarny Karolek i wszystkie książki z tej serii to rewelacja dla 8 latka. Karolek jest rozrabiaką, ma idealnego brata, historie toczą się w szkole i w domu. Są naprawdę zabawne a do tego edukacyjne. Nie ma się czego obawiać, to bardzo częsta lektura. Sama w świetlicy czytam to dzieciom praktycznie co roku.
Tigerek
Jakoś mi to dziwnie wygląda jak 2 nowych użytkowników nagle zachwala tę samą książeczkę icon_razz.gif
ulla
Może dziwne, ale jakiejś wielkiej reklamy nie podejrzewam.
Co prawda nie bardzo widzÄ™ to jako lekturÄ™, ale nauczyciel ma do pewnego stopnia prawo wyboru.

Moja córka Karolka lubiła, choć sama nie wiem dlaczego, bo mi się nie podobał. A ona zazwyczaj lubi te same książki co ja (czytam wszystkie, które dostaje, albo przed zakupem, i zawsze wiem, czy się jej spodoba).
mariola233
Mój 6 latek kocha karolka, już prawie wszystkie z biblioteki przeczytane, ja za nią nie przepadam
BożenkaM
CYTAT(Wojciechowski @ Tue, 28 Oct 2014 - 11:32) *
Hej : )

Piszę w związku z listą lektur, jaką niedawno dostałem od mojego 8letniego synka.

Zadziwiła mnie na niej jedna pozycja, mianowicie Koszmarny Karolek.

Cóż to za lektura ? Bo tytuł ma niepokojący, co w Karolku takiego Koszmarnego i czy warto się go obawiać?

Co myślicie o dzisiejszych lekturach w szkole? Czy są dobrze dobrane, stymulują nasze dzieciaki i zachęcają do czytania?




jak dla mnie Koszmarny Karolek to mało odpowiednia lektura,przeczytałam jedną część mojemu 7 letniemu synowi i szczerze mówiąc,nie mam zamiaru czytać kolejnych części,słownictwo raczej mało odpoeiednie dla siedmiolatka
malgog
CYTAT(BożenkaM @ Wed, 04 Mar 2015 - 13:31) *
jak dla mnie Koszmarny Karolek to mało odpowiednia lektura,przeczytałam jedną część mojemu 7 letniemu synowi i szczerze mówiąc,nie mam zamiaru czytać kolejnych części,słownictwo raczej mało odpoeiednie dla siedmiolatka


a moje młodsze dziecko zachwycone samo przeczytało wszystkie koszmarne Karolki, podobnie jak wszystkie wydane Wampirki i temu podobne szkarady...icon_smile.gif

słownictwo ?
w bajkach i w szkole już się osłuchał więc nie dziwiło
no i ma starszego brata 29.gif
menka18
Uważam, że Koszmarny Karolek jest świetną lekturą dla dziecka. Zaletą jest to, że dzieci poznają przygody swojego rówieśnika, który ma naprawdę ciekawe pomysły. Książka przenosi w świat dziecka. Nie przejmowałabym się słownictwem i innymi drobiazgami, gdyż dzieci czytają "inaczej" i nie zwracają uwagi na takie rzeczy. Nie doszukiwałabym się złego, tam gdzie go nie ma. Jeśli dziecku się podoba, to dlaczego mu zakazywać czytania? Polecam Koszmarnego Karolka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.