To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

szukam pianina

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

monte
Może ma któraś z Was na zbyciu? Nie wiem, jak długo przetrwa nowa pasją Dużej, więc chwilowo nie planowałam kupna, ale ćwiczyć w domu bez instrumentu się nie da... Także poszukuję. icon_smile.gif
ewis_
CYTAT(monte @ Tue, 28 Oct 2014 - 17:11) *
Może ma któraś z Was na zbyciu? Nie wiem, jak długo przetrwa nowa pasją Dużej, więc chwilowo nie planowałam kupna, ale ćwiczyć w domu bez instrumentu się nie da... Także poszukuję. icon_smile.gif


Może na początek jakiś używany keyboard z funkcją pianina? W razie przetrwania pasji łatwo odsprzedać i kupić pianino.
monte
CYTAT(ewis_ @ Wed, 29 Oct 2014 - 22:09) *
Może na początek jakiś używany keyboard z funkcją pianina? W razie przetrwania pasji łatwo odsprzedać i kupić pianino.

Tak, pewnie najpierw pożyczymy keybord i zobaczymy na jak długo wystarczy Dużej zapału. Tyle, że pani nauczycielka namawia, żeby dziecko jak najwcześniej uczyło się na instrumencie młoteczkowym, a to już wyższa półka...
Lutnia
CYTAT(monte @ Thu, 30 Oct 2014 - 03:06) *
Tak, pewnie najpierw pożyczymy keybord i zobaczymy na jak długo wystarczy Dużej zapału. Tyle, że pani nauczycielka namawia, żeby dziecko jak najwcześniej uczyło się na instrumencie młoteczkowym, a to już wyższa półka...

Monte, pianino tylko i wyłącznie cyfrowe, nie daj się namówić na akustyczne.
Zalety: nie trzeba stroić, mozna grac w słuchawkach o każdej porze, jest lekkie (łatwo się przestawia).

Wiem, ze niektórzy nauczyciele są takim instrumentom przeciwni, ale znam mnóstwo zawodowych pianistów, którzy takie mają w domu i sobie chwalą bardzo. Ja też wolę dobrą cyfrówkę niż kiepskiego akustyka (a dobry akustyczny instrument kosztuje duuuuużo).

Niestety nie jestem w stanie Ci pożyczyć, bo oba są regularnie używane w Ognisku icon_sad.gif

Jest firma, ktora wypożycza instrumenty (placi się ponad 200zl miesięcznie) a w wypadku decyzji o kupnie te pieniądze są wliczane jako juz zaplacone do ceny instrumentu.

monte
CYTAT(Lutnia @ Thu, 30 Oct 2014 - 09:20) *
Monte, pianino tylko i wyłącznie cyfrowe, nie daj się namówić na akustyczne.
Zalety: nie trzeba stroić, mozna grac w słuchawkach o każdej porze, jest lekkie (łatwo się przestawia).

Wiem, ze niektórzy nauczyciele są takim instrumentom przeciwni, ale znam mnóstwo zawodowych pianistów, którzy takie mają w domu i sobie chwalą bardzo. Ja też wolę dobrą cyfrówkę niż kiepskiego akustyka (a dobry akustyczny instrument kosztuje duuuuużo).

Niestety nie jestem w stanie Ci pożyczyć, bo oba są regularnie używane w Ognisku icon_sad.gif

Jest firma, ktora wypożycza instrumenty (placi się ponad 200zl miesięcznie) a w wypadku decyzji o kupnie te pieniądze są wliczane jako juz zaplacone do ceny instrumentu.

Dziękuję. icon_smile.gif

Co prawda nawet nie śmiałabym kwestionować wskazówek pani nauczycielki, ale chwilowo sprawa sama się rozwiązała, bo kolega pożyczył nam keybord i z niego będziemy korzystać, a kwestia zakupu potencjalnego instrumentu na pewno jest jeszcze daleko przed nami.
pianista
No i jak tam zapał dziecku nie minął? Nadal dziecko gra na pożyczonym keyboardzie czy może już zakupiliście pianino? A może dopiero się przymierzacie do zakupu, jak tak to daj znać to coś rozsądnego doradzimy icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(pianista @ Thu, 11 Jun 2015 - 15:25) *
No i jak tam zapał dziecku nie minął? Nadal dziecko gra na pożyczonym keyboardzie czy może już zakupiliście pianino? A może dopiero się przymierzacie do zakupu, jak tak to daj znać to coś rozsądnego doradzimy icon_smile.gif


Najrozsądniej będzie przeczytać najpierw Regulamin Forum.
pianista
Sz.P. administrator
a który to z punktów regulaminu naruszyłem?
Agnieszka AZJ
Jeszcze żaden i nich tak zostanie icon_smile.gif
lajkonik34
CYTAT(ewis_ @ Wed, 29 Oct 2014 - 23:09) *
Może na początek jakiś używany keyboard z funkcją pianina? W razie przetrwania pasji łatwo odsprzedać i kupić pianino.

warto poważnie rozważyć zakup używki, nigdy nie wiesz na jaki sprzęt możesz trafić. Nowy keyboard możesz kupić już za ok 600 złotych. Z drugiej jednak strony nie ma mniej zaawansowanego pianina jak akustyczne. Jeśli chodzi, co jest lepsze do prawidłowego rozwoju słuchu i ręki, to moim zdaniem nie ma lepszej cyfrówki od akustyka. tak więc wszystko zależy od tego na co chcemy przy zakupie instrumentu położyć największy nacisk. Ok. post do moderowania aktualne cyfrówki mają próbki najlepszych fortepianów i są już takie, które są niemalże identyczne jak akustyczne. Podeślij inną propozycję.
polipola
Jeżeli ktoś szuka pianina do nauki, to proponowanie mu keyboardu nie jest zbyt dobrym pomysłem. To są dwie różne klawiatury, które zupełnie inaczej pracują. Nie da się zastąpić pianina keyboardem. Nawet jeżeli budżet jest dość mocno ograniczony, można za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić pianino cyfrowe z pełnowymiarową klawiaturą ważoną.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.