To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sernik ciężki, zbity nie puszyty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ludek
Chciałabym na święta upiec sernik, ale nie taki puszyty tylko ciężki, zbity. Wydaje mi sie, że w cukierniach nazywa sie krakowski. Próbowałam jednak z jakiegoś przepisu i to nie było to. Może rodzaj sera też ma znaczenie.

Poratujcie sprawdzonym przepisem.
netty5
LUDEK ja piekę taki co się dosypuje budyniu i jest właśnie ciężki i zbity . ALe piekę go z twarogu od teściowej, takiego tłustego jak ch....ra. Tyle że mokry mi wychodzi ale nastepnym razem nie dodam margaryny i może wtedy wyjdzie bardziej suchy. Ale i tak się nim zajadają.
Truśka
Ja ostatnio piekÄ™ sernik w kÄ…pieli wodnej wychodzi bardzo kremowy
Ludek
CYTAT(netty5 @ Sun, 07 Dec 2014 - 09:43) *
LUDEK ja piekę taki co się dosypuje budyniu i jest właśnie ciężki i zbity . ALe piekę go z twarogu od teściowej, takiego tłustego jak ch....ra. Tyle że mokry mi wychodzi ale nastepnym razem nie dodam margaryny i może wtedy wyjdzie bardziej suchy. Ale i tak się nim zajadają.


Poproze przepis.
Ludek
CYTAT(Truśka @ Sun, 07 Dec 2014 - 10:47) *
Ja ostatnio piekÄ™ sernik w kÄ…pieli wodnej wychodzi bardzo kremowy


Wygląda ciekawie, muszę spróbować. Tylko torownicę muszę zanabyć icon_smile.gif

A czy w formie silikonowej wyjdzie?
netty5
CYTAT(Ludek @ Fri, 12 Dec 2014 - 08:57) *
Poproze przepis.


W weekend podeślę .
Truśka
CYTAT(Ludek @ Fri, 12 Dec 2014 - 09:05) *
Wygląda ciekawie, muszę spróbować. Tylko torownicę muszę zanabyć icon_smile.gif

A czy w formie silikonowej wyjdzie?

tak w sumie to ja stawiam brytfankę z wrzącą wodą półkę poniżej, a powyżej kratkę/ruszt z tortownicą i piekę około 1 1/2h w 130 stopniach (też ten sposób pieczenia znalazłam w internecie ale teraz nie wiem gdzie icon_wink.gif).
Nie wiem jak z silikonowÄ… formÄ….
Ryjek
Polecam ten sernik https://zszywka.pl/p/sernik-z-oreo500g-miel...kafp_przepis493
netty5
LUDEK opróżnij skrzynkę proszę ......!!!!
Ludek
Dzieki dziewczyny. Skrzynke opróżnilam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.