To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Macierzyństwo po 40-stce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Umbrella
Czy są tu kobietki, które myśla/chcą/zastanawiają sie by zajść w ciążę a są po 40 roku zycia ?
sonia18a
Umbrella, na watku ciezarnych sa mamusie w wieku +/- 40 lat. Zajrzyj tam moze icon_smile.gif
aniol560
U mnie w rodzinie jest osoba, która urodziła w wieku 40 lat. Więc nie trzeba przejmowac się tym, że jesteśmy już "za stare" na dzieci. Moja mama miała również 40 lat, gdy mnie urodziła icon_smile.gif
matylda315
Osobiście nie zdecydowałabym się .

Miałam ogromne kłopoty ,żeby zajść w trzecią ciążę...i wiedziałam ,że albo do 35 roku życia albo wcale.
Super_mamuska
Moja mama mnie rodziła kiedy miała 40 lat. Byłam wielkim klockiem ważącym prawie 4500, porób był naturalny, bez żadnych komplikacji icon_smile.gif
misia.xs
Moja kumpela też rodziła po 40 icon_smile.gif I wszystko normalnie icon_smile.gif ale wiadomo że bardziej trzeba uważac i te sprawy:) Ważne też jest aby brac kwas foliowy no i jak lekarz zapisze witaminy to teżicon_smile.gif
jagodka
Moja mam mnie też urodziła w wiku 45 lat, ale kiedyś nie było tych wszystkich witamin, prenalenu i często chorowałam jak byłam mała. Mama móiwła, że przeszłam chyba wszystkie choroby swiata icon_smile.gif
kiwka
Mamy teraz większe możliwości niż nasze mamy na rodzenie po 40. Jeżeli zaplanujemy to z głową po konsultacji z lekarzem to uda się. Coraz więcej jest takich mam.
robertab
Ryzykowna sprawa. Ja bym chyba spróbowała, ale z obowiązkowym pakietem badań prenatalnych i licząc się z ewentualną konieczością przeprowadzenia aborcji na chorym dziecku.
Quiald
Coraz więcej się słyszy o późnych ciążach, znane gwiazdy, aktorki decydują się na późną ciążę. Bardzo często właśnie w okolicach 40 lub po 40. Wszystko kończy się jakoś szczęśliwie, więc może przy obecnych możliwościach medycyny to coraz mniejszy problem.
Klaudia 1975
Ja nie widzę przeszkód icon_smile.gif Znam panią, która urodziła dziecko jakoś po 40-stce. Jest wspaniałą matką, a jej dziecko wygląda na szczęśliwe- poród bez komplikacji, mała zdrowa. Jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarskich to nie widzę powodów, żeby ni być mamą po 40-stce! icon_smile.gif
Pyszczak
To już dość późny czas, ale skoro ktoś czuje się na siłach to czemu nie icon_biggrin.gif
tiro
Czasy się bardzo zmieniły, bo jeszcze 10-15 lat temu to był absurd jak "stara baba" ma czelność w tym wieku mieć dziecko, bardziej się tolerowało nastolatki w ciąży, a teraz ambicje, kariera i na dziecko czas dużo później. Nie mówie, ze wszyscy tak, niektórzy naprawdę nie mają warunków na to wcześniej przez sytuację w naszym kraju. Mi chodzi o to jak się mentalność ludzi zmienia z czasem;)
Kumpelka
Ja miałam spore problemy z zajściem w ciąże po 35 roku zycia. Okazało się, że mam PCOS, a jak wiadomo tego nie da się tak łatwo wyleczyć. Zaczęłam szperać po internecie i natrafiłam na taki suplement wspomagający fizjologiczną równowagę hormonalną: https://www.inofem.pl. W moim przypadku mi pomógł, choć wiem, że jest to kwestia indywidualna. W swoim składzie suplement zawiera Mio-inozytol i kwas foliowy. Ze swojej strony mogę więc tylko zachęcić do tego, by wziąć się za siebie i spróbować iść do lekarza, zdrowo się odżywiać, stosować suplementy. Także wiek niekoniecznie gra tu główną rolę icon_smile.gif
cremecaramel
chyba teraz sporo się zmieniło, kiedyś w takim wieku ciąża to był szok, a teraz to już bliżej normy, duża część dziewczyn w ogóe później zachodzi w ciąze, po 30tce pierwsze dziecko, ale myślę że odpowiednio dbając o siebie mozna się dobrze przygotować do tego, na pewno lekarze więcej badań zlecą przed staraniem się, jest też duże ryzyko że będzie trudniej zajść w ciążę. Warto brać już przez staraniem się kwas foliowy, dha bo też jest zalecane przez PTG, my się staramy o malucha i biorę mama dha premium, wyniki mam ok i czekamy
mama-kasia
CYTAT(Kumpelka @ Thu, 27 Jul 2017 - 16:06) *
Ja miałam spore problemy z zajściem w ciąże po 35 roku zycia. Okazało się, że mam PCOS, a jak wiadomo tego nie da się tak łatwo wyleczyć. Zaczęłam szperać po internecie i natrafiłam na taki suplement wspomagający fizjologiczną równowagę hormonalną: https://www.inofem.pl. W moim przypadku mi pomógł, choć wiem, że jest to kwestia indywidualna. W swoim składzie suplement zawiera Mio-inozytol i kwas foliowy. Ze swojej strony mogę więc tylko zachęcić do tego, by wziąć się za siebie i spróbować iść do lekarza, zdrowo się odżywiać, stosować suplementy. Także wiek niekoniecznie gra tu główną rolę icon_smile.gif


Kumpelka, witam w klubie PCOS babeczek icon_wink.gif ja żywiłam się suplementami ponad 2 lata i ostatecznie uratowała mnie klinika. Poczatkowo byłam przerażona - leczenie? In vitro? Ale teraz wiem, że dobrze wybrałam i już nie możemy się doczekać nowego członka rodziny icon_smile.gif)))) więc jeśli byś się zdeycdowała zrezygnować z tego szarlataństwa to polecam ci całym sercem dr kunickiego w warszawie (invicta), teraz z tego co wiem mają nawet cały program dofinansowań, ale najważniejsze jest, że dzieją się tam cuda!!! icon_smile.gif))
Agnieszka Sz.
Moje dwie ciocie zaszły w ciąże w wieku ok. 40 lat w odstępie jakiegoś roku, oboje dzieci zdrowe i mają już ok 18 icon_smile.gif
Myślę, że nie jest to jeszcze aż tak późno, choć oczywiście im później tym może być trudniej.
elizaelza9
CYTAT(mama-kasia @ Mon, 11 Dec 2017 - 09:05) *
Kumpelka, witam w klubie PCOS babeczek icon_wink.gif ja żywiłam się suplementami ponad 2 lata i ostatecznie uratowała mnie klinika. Poczatkowo byłam przerażona - leczenie? In vitro? Ale teraz wiem, że dobrze wybrałam i już nie możemy się doczekać nowego członka rodziny icon_smile.gif)))) więc jeśli byś się zdeycdowała zrezygnować z tego szarlataństwa to polecam ci całym sercem dr kunickiego w warszawie (invicta), teraz z tego co wiem mają nawet cały program dofinansowań, ale najważniejsze jest, że dzieją się tam cuda!!! icon_smile.gif))



mama-kasia, hahah, o cudach słyszałam od dawna. Też byłam u tego lekarza. Chyba nadal pracuje w tej klinice. Po 40 można zajść w ciążę icon_wink.gif
camomile
Znam dwie osoby, które zaszły właśnie tak późno w ciążę - da się to zrobić, ale może być przy tym sporo komplikacji. Moja ciocia całą ciążę przeleżała, bo była zagrożona, ale chyba każda w tym wieku jest zagrożona. Najlepiej przedyskutować to z lekarzem. No i raczej nie decydować się na ciąże tak późno jeśli jest to pierwsze dziecko.
magdapalslonce
Moja koleżanka miała poważne problemy, ale się udało. I też uważam, że warto omówić wszystko z lekarzem i opierając na dokładne badania starać się o dziecko. Ona w Invikcie się leczyła, uważam, że po 40 warto iść do sprawdzonych klinik.
magdapalslonce
A Wy gdzie siÄ™ leczycie?
MartynaBe
Jak najbardziej mozliwe.
Soho98
Jesli masz nieregularne miesiączki to ja osobiście polecam ci kontrolę jajeczkowania, ja używałam cyfrowego komputera owulacyjnego my way, i po 4 cyklach byłam w ciaży
elizaelza9
Jeżeli chodzi o macierzyństwie po 40, to Invicta skupia się na leczeniu niepłodności, szczególnie kobiet dojrzałych.W tym wieku myślę przede wszystkim o bezpiecznym przejściu okresu ciąży. Dlatego muszę wykonać szereg badań, które pozwolą ocenić stan mojego zdrowia. A jak wy planujecie swoją ciążę?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.