To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sernik wielkanocny,dla Bryndzy szczególnie :))

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Doruśka
1,20kg sera białeg,oczywiście,zmielić porządnie,ale nie jakaś tam toska czy inna seropodobna paćka icon_wink.gif
1 kostka margaryny
2szkl cukru pudru
1/2 Å‚yzeczki proszku do pieczenia
1 budyń waniliowy bez cukru
10 jaj
Margarynę utrzeć z cukrem pudrem dodajać powoli 10 żółtej,jak juz wszystko będzie gładkie dodać proszek wymieszany z budyniem,
na koniec wymieszać delikatnie z pianą z białek.
piec w wysmaroanej i wysypanej najlepiej mąką blaszce, około 1 godzinę w 180 stopni
agabr
Dorusia dziekuje Ci bardzo ale jak to ja sama mam mielic ser? ja? sama?eee..???B
Marghe
Mikserem bądź męzem (maszynką) icon_biggrin.gif
M.
Małgoś.dz
Eee, ja to już się oduczyłam mielić twaróg. W końcu poszłam po rozum do głowy icon_mrgreen.gif (o ile w moim ciężkim przypadku to w ogóle możliwe icon_wink.gif ) i wyciągam z szafki wielofunkcyjnego robota, zakładam metalowe ostrze i naciskam guziczek. icon_mrgreen.gif Ser jest tak gładziutki, że lepiej już się nie da. Czas pracy - jakieś 2 minuty. A moje pazurki są w stanie nie naruszonym. icon_wink.gif

Aga, polecam. icon_biggrin.gif
Potwora
Dorusiu - ja mam taki sam przepis, ech jeszcze z czasów szkoły podstawowej - piekłyśmy ( my dziewczyny, oczywiście, chłopaki miały zajęcia z wbijania gwoździ icon_twisted.gif ) właśnie taki sernik na zajęciach z ZPT - co roku piekę go na Wielkanoc.
MamaJiP
Mogę się dopisać i poprosić przepis na ciasto makowe wielkanocne icon_biggrin.gif

Kupiłam masę makową i muszę wypróbować przed czasem jakiś przepis. A tych przepisów jest od groma i trochę ale z makiem ucieranym. A jak zrobić z gotową masą icon_question.gif

Gotowej masy jest 900g.

LiczÄ™ na przepisy wielkanocne icon_biggrin.gif

ps. to mój debiut w makowcu i w serniku, trzymajcie kciuki icon_wink.gif
Ila
CYTAT(Dorusia)
Margarynę utrzeć z cukrem pudrem dodajać powoli 10 żółtek


Ratunku icon_exclaim.gif Dziewczyny ja do tej pory tylko szarlotke pieklam icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif Ale mam zamiar to zmienic.
Dorusiu czym moge utrzec margaryne z cukrem icon_question.gif Bo jak juz bedzie masa, to OK. Mam taki robocik z koncowkami, ale nie wiem, czy to mi margaryne sama utrze... Mam jeszcze cos takiego z ostrzem... hmm.... to sie chyba blender nazywa icon_redface.gif Czym zaczac sama margaryne z cukrem ucierac icon_question.gif
W tym roku robimy Swieta u siebie (Kamisia urodziny akurat wypadaja) i taki serniczek bylby bardzo wskazany icon_biggrin.gif
Prosze pomozcie icon_biggrin.gif
agabr
Ila mikserem , pewnie ze mikserem a ja swoj ser przepuszcze przez maszynke elektryczna tylko niech mi kto wytlumaczy w czym lepszy jest ser normalny od sera trzykrotnie mielonego by tosca. B
basiau
Ciasto wychodzi o niebo lepsze z sera białego trzykrotnie mielonego niż z z sera typu tosca. Przetestowałam na własnym podniebieniu. Roboty oczywiście więcej, ale warte efektu.

Basia
Doruśka
Nie miałam dostępu do kompa,bo Ada miała imprezę.Ale odpowiadam:
Ser typu tosca jest rzadszy niz ser zmielony
Ser mozna mielić maszynką elektryczną,lub mężem,albo jednym i drugim icon_wink.gif
Margarynę można ucierać czym sie chce,ja mixerem ucieram,jak kiedyś nie miałam to w makutrze pałką ucierałam.
Aga,ja nie wierzę,że Ty tego sera nie zmielisz,tyle aniołków narobiłaś na Boze narodzenie,to sera nie zmielisz?

co do maku,to ja sie nie specjalizuje w ciastach makowych,bo ja maku nie bardzo lubię,a mój chłop tylko strucle makowa jada icon_smile.gif
a na makowe było juz sporo przepisów z okazji BN.
Chyba ,ze tort makowy,to lubiÄ™ i przepis mam.
mamaMikołaja
Polecam modyfikację przepisu (sernik wychodzi lżejszy jeszcze) - zamiast margaryny/masła kubek tłustej śmietany kwaśnej, zamiast proszku i budyniu 4 łyżki mąki ziemniaczanej. Moim zdaniem całość wychodzi lepsza. Acha, ja daję zawsze ciut olejku zapachowego i...kilka łyżek brandy.
Jaga
mamajul
BLue budyń to tyż mąka ziemniaczana.......
mamajul
Poprostu tak wynikało z Twojego listu... icon_smile.gif
Nu (mama.marcina)
Wreszcie znalazlam ten przepis!
Zabieram sie do pieczenia icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.