To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Warto kupić suszarkę do ubrań?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mama_Małej_Mi
Jak w temacie dziewczyny.. Ma któraś? Praktyczne to? Jest sens kupować?
gravida
mam, uzywam non stop, ale mieszkam w klimacie, gdzie ciuchy rozwieszone na suszarce zwyczajnie by splesnialy zamiast wyschnac. Kiedys wynajmowalam mieszkanie w Polsce, gdzie byla suszarka i wtedy to bylo super fajne zima, albo jak cos trzeba bylo szybko wysuszyc, jednak na co dzien ze wzgledu na koszty uzywalo sie zwyklej metody suszenia.
alexxa
Chodzi o taki rozkładany stojak do suszenia ubrań czy suszarkę bębnową?
AnWoj
Osobiście nie mam,ale od koleżanki słyszałam ,że to dobry zakup,ze jest zadowolona i nie jest nawet tak źle z rachunkami...
Mama_Małej_Mi
alexxa o takÄ… na prÄ…d mi chodzi. icon_smile.gif
misia.xs
Genialna jest suszarka parowa. Na prawdę zimą ten sprzęt się przydaje, a jak się ma malutkie dzieci i to jeszcze alergiczne to już w ogóle, para nie dość, ze sprawia, że ciuchy nie są wygniecione to jeszcze wszelakie bakterie i zarazki giną na śmierć icon_smile.gif
renata19750702
Ja mam suszarkę i jestem megazadowolona. Ręczniki suszę wyłącznie w suszarce.
Zelda
Pewnie że warto kupić.zaraz za zmywarką to najlepszy sprzęt domowy;)
Mama_Małej_Mi
A jakie te suszarki macie? Możecie coś konkretnego polecić? Chciałabym coś sprawdzonego jeśli mam kupić. icon_smile.gif
rowan_berry
Marzę o suszarce. Nie mam miejsca na suszenie prania, nie mam balkonu, a łazienka malutka, suszarka z wywieszonym praniem wiecznie stoi w pokoju, teraz przy maluchu jest szczególnie ciężko, bo zimą wszystko dłuzej schnie, no i piorę prawie codziennie, a ta przeklęta suszarka nie znika stąd ani na moment 21.gif
Jakiś czas temu czytałam trochę i jeśli będziemy kupować jakąś to na pewno kondensacyjną (chyba tak to się nazywało), bo nie mam możliwości odprowadzenia wilgoci z łazienki.
misia.xs
No to jest jeden z najlepszych sprzętów łazienkowych, poza pralką oczywiście icon_razz.gif A już myślałaś nad tym jaka to by miała być suszarka do ubrań?? Nie wiem jak u Ciebie z miejscem, ale ten sprzęt warto wziąć większy, druga kwestia, że teraz już można dostać suszarki parowe i to jest genialne rozwiązanie, potrzeba odświeżyć ciuch, nie ma kłopotu, a poza tym ubrania są pozbawione wirusów dzięki parze są bardziej miękkie no i przede wszystkim nie są wygniecione, nadają się od razu do założenia.
Mama_Małej_Mi
Dzięki dziewczyny za pomoc! A jakiej firmy najlepiej kupić?
mamapiotrusia7
Ja też ostatnio stałam się szczęśliwą posiadaczką suszarki do ubrań. Nie sądziłam, że jest to takie fantastyczne urządzenie. Pranie to czysta przyjemność. Polecam każdemu. Zawsze wydawało mi się że eksploatacja takiego urządzenia jest dość droga a tu przeżyłam bardzo miłe zaskoczenie. Jedno suszenie to wydatek ok. złotówki. Druga sprawa do tej pory myślałam że nie ma to jak wysuszyć pranie na powietrzu i tu też się myliłam. Wyciąganie prania z suszarki to czysta przyjemność. Ubrania są mięciutkie, ciepłe i pachnące. Co jeszcze lepsze to, to, że ubrania w większości nie wymagają prasowania. No oczywiście poza koszulami. Nigdy nie miałam tak mięciusieńkich ręczników. Ja kupiłam Whirpoola, a sąsiedzi mają AEG i też są mega zadowoleni. Niestety ich AEG jest jak dla mnie mega drogie.
Jeżeli chciałabyś konkretny model który ja kupiłam to chyba trzeba na PW bo nie wiem czy tu mogę icon_smile.gif.
renata19750702
Ja mam BOSCHA, ale też nie pamiętam jaki model, sprawdzę, to dopiszę icon_smile.gif
kuskus
A zobaczcie jaki patent ma Electrolux:

renata19750702
CYTAT(kuskus @ Wed, 11 Feb 2015 - 12:07) *
A zobaczcie jaki patent ma Electrolux:



Nie tylko Electrolux, inne firmy też icon_smile.gif
Mama_Małej_Mi
Przepraszam, ale nie do końca chwytam. Co macie na myśli mówiąc o patencie? Chyba czegoś nie załapałam. icon_biggrin.gif
rowan_berry
chyba o półeczkę chodzi, tak?

a co to znaczy suszarka parowa? para jakoÅ› nie kojarzy mi siÄ™ z suszeniem icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
Nie tylko o półeczkę, ale o możliwość postawienia suszarki na pralce.
renata19750702
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 25 Feb 2015 - 18:37) *
Nie tylko o półeczkę, ale o możliwość postawienia suszarki na pralce.


Dokładnie. Instalujesz suszarkę na pralce, na takiej szynie.
Ta półeczka (zresztą chowana do środka, jak nie jest potrzebna), to dodatkowa opcja, za którą się placi.
kuna87
CYTAT(rowan_berry @ Wed, 25 Feb 2015 - 19:14) *
a co to znaczy suszarka parowa? para jakoÅ› nie kojarzy mi siÄ™ z suszeniem icon_wink.gif

Dzięki użyciu pary ubrania nie są tak bardzo pogniecione, a wilgoć z ubrań i tak "skrapla się" poza bębnem icon_smile.gif
Mama_Małej_Mi
Tak zaczęłam sobie przeglądać co jest na rynku i padła mi w oko suszarka Delicate Care z pompą ciepła, ona automatycznie dostosowuje prędkość i temperaturę do rodzaju tkanin - nawet tych najbardziej delikatnych takich jak jedwab czy wełna. Bardzo mi się ta opcja podoba.
Brigit
A ja słyszałam, że takie suszarki zużywają bardzo dużo wody i generalnie są mało ekologiczne, ale może ta technika już poszła do przodu. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań polecam ten artykuł https://podamto.pl/suszarki-na-pranie-rozkl...ienne-balkonowe , okazuje się, że rodzajów zwykłych suszarek jest całkiem sporo i do każdego mieszkania znajdzie się coś praktycznego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.