To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Biszkopt,zawsze wychodzący,biały i czekoladowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Doruśka
...przynajmniej mi icon_smile.gif
potrzeba :
5 dużych jajek
15 dag cukru
15 dag mÄ…ki
łyżeczka proszku do pieczenia
wykonanie:
ubić piane z białek,na sztywno(tak,żeby po odwróceniu miski do góry nogami piana nie wypadła) ,najlepiej zwykłą trzepaczką
jak piana będzie ubita,ubijać dalej,ale mniej intensywnie dodawać ,po trochę kolejno:
cukier ,żółtka , makę z proszkiem wymieszaną
piec około 20 minut w 150 stopni

Czekoladowy:

5 duzych jajek
15 dag cukru
łyżka kakao ciemnego+ tyle mąki,żeby razem było 15 dag
Å‚yzeczka proszku do pieczenia
łyżeczka octu
Wykonanie,tak jak w białym,na samiutkim końcu dodac ocet.

Biszkopt pieczemy na blaszce wysmarowanej tłuszczem (ale nie olejem) i wysypanej maką lub bułką tartą(ja używam mąki,bo bułka mi potem trzeszczy w zębach icon_smile.gif )
agabr
Dorusia a dlaczego trzepaczka , ktorej nie posiadam a nie mikserem , ktory posiadam? B
Doruśka
Bryndzo,mozesz mixerem,ja nie umiem mixerem icon_cry.gif
Teraz to thermomixem ubijam,ale kiedyś nie miałam i piekłam tort,z 12 jaj,bo musiał być ogromny,to poprosiłam szwagra coby mi białka ubił,on sie zgodził,jakież było jego zdziwienie gdy dałąm mu do ręki trzepaczkę,a nie mixer!
Jego mama podobno zawsze mixerem ubija i też jej wychodzi,a mi się wydaje,że jak się ubija trzepaczką,to więcej sie powietrza wtłacza,ale ja mam beznadziejny mixer i mi sie nigdy nie chciała piana ubić,juz prędzej widelcem,ale to długo trwa i tej metody nie polecam wink.gif
Wniosek końcowy:
można bić mixerem!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.