To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dlaczego zakwas nie rośnie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malgog


250 g mąki żytniej + ciepła woda + kilka przekrojonych winogron bez pestek (taki sposób widziałam w TV) szczelnie zakręcam i stawiam w łazience, która jest najcieplejszym miejscem w mieszkaniu bo jedynym z odkręconym kaloryferem
po 24 godz. pięknie wyrasta pod zakrętkę litrowego słoika
dodajÄ™ 100 g mÄ…ki i wodÄ™
no i teraz nie dzieje siÄ™ nic

próbowała już kilka razy nastawiać zakwas tym sposobem i o ile po dobie wyrasta pięknie to kolejne dni...zero efektów...na powierzchni widać pojedyncze bąbelki powietrza ale nie rośnie icon_sad.gif

co robiÄ™ nie tak ?

dodam, że efekt po pierwszej dobie jest porażający a potem klapa kompletna
Truśka
Pierwszy raz słyszę o takim sposobie prowadzenia zakwasu. Ja jak zaczynałam przygodę z pieczeniem chleba to informacje o prowadzeniu zakwasu czerpałam ze strony Chleb.info oraz Pracownia wypieków. Może znajdziesz tam wskazówki.
malgog
CYTAT(Truśka @ Tue, 24 Feb 2015 - 12:59) *
Pierwszy raz słyszę o takim sposobie prowadzenia zakwasu. Ja jak zaczynałam przygodę z pieczeniem chleba to informacje o prowadzeniu zakwasu czerpałam ze strony Chleb.info oraz Pracownia wypieków. Może znajdziesz tam wskazówki.


dzięki za linki i ofertę na priv icon_smile.gif

poczytam i spróbuję jeszcze bo tak łatwo się nie poddam
jak siÄ™ nie uda to siÄ™ odezwÄ™
Honey*
ja wlasnie "nastawiłam" zakwas z tego przepisu https://przepisnachleb.pl/zakwas/zakwas-zytni/
zobaczymy co z tego wyjdzie
malgog
ja natomiast nastawiłam wczoraj zakwas z 2 linka Truski czyli pracowni wypieków
pierwsze dokarmianie dziÅ› wieczorem
normalnie zafiksowałam się na tym zakwasie i nie spocznę aż mi pięknie będzie rósł....latami icon_smile.gif

muszę dokupić mąkę żytnią bo prawie 1 kg zmarnowałam na nieudane zakwasy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.