To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Soki sklepowe, czy własne wyciskane?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Barberra
Cześć,

mam do was pytanie, podobne jak w temacie. Czy dla swoich pociech kupujecie soki sklepowe czy same wyciskacie, np. do szkoły? Ostatnio zauważyłam u mojej starszej córki w plecaku butelki po sokach ze sklepiku szkolnego, i jak wyczytałam skład to trochę się zaniepokoiłam... I zastanawiam się czy nie zacząć kupować samej soków wyciskanych, tylko czy one rzeczywiście się różnią od tych pozostałych z nektarów itp.???
mama_do_kwadratu
Sok od nektaru różni się znacznie. Nie wspomnę o napojach bo tych nie uznaję.
https://www.fit.pl/dietetyka/abc-zywienia/w...em,349,1,0.html

Wyciskam, jak mam wenę. A do picia najczęściej daję wodę.
Barberra
Hmm, widzę po lekturze tego artykułu że mam spore braki w mojej wiedzy na temat soków... A jak to jest z tym zagęszczonym sokiem, bo jak zauważyłam dziś w sklepie to tylko takie są w większości na półkach?
alutka80
Zdecydowanie własnej produkcji
Barberra
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sun, 08 Mar 2015 - 12:37) *
Sok od nektaru różni się znacznie. Nie wspomnę o napojach bo tych nie uznaję.
https://www.fit.pl/dietetyka/abc-zywienia/w...em,349,1,0.html

Wyciskam, jak mam wenę. A do picia najczęściej daję wodę.


A jak pozwolisz to chciała bym się zapytać. Jak je wyciskasz.
Chodzi mi czego do tego używasz icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
Mam elektryczną wyciskarkę do cytrusów, oraz blender, w którym mieszam koktajle wszelakie (woda plus owoce, mleko plus owoce, jogurt plus owoce/warzywa etc.).
Wyciskarki nie mam. Ale planujÄ™.


las
Ja dzieciakom sama wyciskam soki dużo zdrowsze i smaczniejsze
Ludek
Od miesiąca mam wyciskarkę i dużo z niej korzystamy.

Do szkoły daje jednak wodę. Boję się, że taki świeży sok się popsuje.
rysa154
Sok z wyciskarki jednak najlepiej spożyć w ciągu 2h,dlatego w domu sok,do szkoły woda.
Barberra
Wiem o co wam chodzi icon_wink.gif Kiedyś jak pijałam świeże soki z butelek to po 1 godzinie od otwarcia zmieniały smak ;/
Na taki lekko zgniły fuj . . .

Ale ciężko jest mi wycisnąć sok z takiej marchewki. Kiedyś u koleżanki próbowałam ale jej maszynka byla za słaba i się spaliła. . . A śmierdziało od niej spalenizną, że postanowiłam nie kupować sobie żadnej. I na jakiś czas odstawiłam pomysł z kupnem soko (?wyciskarki?). Nie wspomnę o tym że była na mnie diabelnie zła za to. Ale niestety tak się stało.

A teraz jak odłożyłam sobię trochę pieniędzy i wiem co może się stać kiedy źle wybiorę wyciskarkę to zastanawiam się nad pewną marką. [edit: moderacja]
Tylko muszę wybrać odpowiedni model. Żeby się nie spalił ;(
mama_do_kwadratu
O właśnie na to czekałam. Na tę markę jedyną słuszną icon_smile.gif

Cóż za podchody. Majstersztyk.

Ale może się mylę icon_wink.gif
Barberra
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Tue, 24 Mar 2015 - 14:06) *
O właśnie na to czekałam. Na tę markę jedyną słuszną icon_smile.gif

Cóż za podchody. Majstersztyk.

Ale może się mylę icon_wink.gif


Jestem mistrzynią zbrodni i przekrętów.
Mogę kupić nawet zwykłego zelmera, oby tylko mógł wycisnąć sok z marchewki.
Kupiła bym nawet dwuślimakową, z tego co pisali na stronie są wiele bardziej wydajne niż
zwykła wyciskarka. Ale płacić 3 tysiące złotych to przesada.
rosie
my pijemy glownie wodÄ™ albo soki, ktore same wyciskamy icon_smile.gif
Barberra
CYTAT(rosie @ Fri, 27 Mar 2015 - 10:35) *
my pijemy glownie wodÄ™ albo soki, ktore same wyciskamy icon_smile.gif


Z tego co wiem to warto pić tylko wodę nie gazowana. I nigdy nie warto pić wody smakowej.
Niektórzy porównują wodę smakową do oranżady bez gazu ;/
Ale prawdą jest, że woda smakowa wcale nie pomaga w pragnieniu. A można powiedzieć, że nawet chce
nam się od niej jeszcze bardziej pić.

CYTAT(mama_do_kwadratu)


Sądzisz, że nie warto kupować . . . ?
Mam możliwość kupienia go. Ale jak jest to pic na wodę to wolę wybrać coś innego.
Bo to jest bardzo drogie i jak ma być do wyrzucenia po kilku miesiącach. To wolę kupić coś
innego lepszego.
Ludek
CYTAT(rysa154 @ Mon, 23 Mar 2015 - 16:08) *
Sok z wyciskarki jednak najlepiej spożyć w ciągu 2h,dlatego w domu sok,do szkoły woda.


Czytałam, że z wyciskarki może stać w lodówce 12-72h w zalezności od użytych składników.
rysa154
CYTAT(Ludek @ Mon, 30 Mar 2015 - 15:46) *
Czytałam, że z wyciskarki może stać w lodówce 12-72h w zalezności od użytych składników.

To zależy od tego z czego ten sok zrobimy.
Barberra
CYTAT(rysa154 @ Mon, 30 Mar 2015 - 16:45) *
To zależy od tego z czego ten sok zrobimy.


Według mnie sok warto pić jeszcze dzień po otwarciu. Potem zmienia smak.
Przynajmniej tak majÄ… takie butelkowane.
Więc takie robione też nie powinny wytrzymać długo.
rysa154
Niektóre soki wyciskane,powinny odstac swoje.
Barberra
CYTAT(rysa154 @ Wed, 01 Apr 2015 - 12:31) *
Niektóre soki wyciskane,powinny odstac swoje.


SkÄ…d wysuwasz takie wnioski ?
Dla smaku czy przez jakÄ…Å› zawiesinÄ™.
martka12
faktycznie zależy z czego są robione. Jeżeli z kupnych owoców to pewnie są warte tyle co gotowe soki. Jeżeli tylko można - własny ogródeczek! I nie też co się nabierać na warzywka eko albo bio, bo to wszystko jedno i to samo tylko z inna etykietą, która ma nas skusić.
mama_do_kwadratu
CYTAT(martka12 @ Wed, 01 Apr 2015 - 16:31) *
faktycznie zależy z czego są robione. Jeżeli z kupnych owoców to pewnie są warte tyle co gotowe soki. Jeżeli tylko można - własny ogródeczek! I nie też co się nabierać na warzywka eko albo bio, bo to wszystko jedno i to samo tylko z inna etykietą, która ma nas skusić.


Mało, że spamujesz w podpisie, to powyższy tekst po prostu stekiem bzdur jest.
Melaniaa
Ja wyciskam córeczce naturalne soki, uważam że są najzdrowsze, najbardziej lubi taką domową Karotkę icon_smile.gif
Barberra
CYTAT(Melaniaa @ Thu, 02 Apr 2015 - 00:59) *
Ja wyciskam córeczce naturalne soki, uważam że są najzdrowsze, najbardziej lubi taką domową Karotkę icon_smile.gif


Jest fajny przepis na takie soki ala kubuÅ› https://www.youtube.com/watch?v=nYUihz9CWTY
Tylko trzeba pobawić się z proporcjami.
Barberra
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 21 Mar 2015 - 15:19) *
Mam elektryczną wyciskarkę do cytrusów, oraz blender, w którym mieszam koktajle wszelakie (woda plus owoce, mleko plus owoce, jogurt plus owoce/warzywa etc.).
Wyciskarki nie mam. Ale planujÄ™.


Kupiłam sobie 3 dni temu wyciskarkę, zobaczymy jak u mnie się to sprawdzi icon_smile.gif
Jak przyjdzie to zrobimy kilka soków na sprawdzenie.
Barberra
Moja wyciskarka przyszła i zrobiła kilka testów. Fajny sok wychodzi z kiwi icon_biggrin.gif Fajny smak i bardzo pobudzający. Ale to chyba tylko przez ten smak. Sok z kiwi
I znalazłam też taki z kiwi i pomarańczy :3
Sok z kiwi i pomarańczy

Wybaczcie ale na punkcie kiwi to ja mam małego kręćka. Tak samo jak na mango i granatach. Są bardzo smaczne i dają wielkiego kopa. Przepisy na soki

Jak na razie korzystam z tej stronki od 2 dni. I powiem, że jest bardzo miło :3
Nie będę się chwaliła co kupiłam. Powiem tylko, żę był to najtańszy model w sklepie puregreen. Może nie jest to 2 ślimakowa za 3 tysiące złotych. A za o wiele mniej. Ale i tak jest bardzo miło z niej korzystać.
bizneswoman
ja wole robic sama soki, bo mam pewnosc ze nie ma w nich dodatkowej ilosci cukru i konserwantow, a najlepiej jak dostene od cioci ze wsi jablka, bo juz wogole super, bo sa zdrowe, niepryskane chemikaliami!
mamalina
Najlepsza jest czysta woda, można również zrobić ICE TEA własnej roboty icon_smile.gif schłodzona herbata + cytryna, dzieci to lubią icon_smile.gif
Barberra
CYTAT(bizneswoman @ Mon, 04 May 2015 - 17:33) *
ja wole robic sama soki, bo mam pewnosc ze nie ma w nich dodatkowej ilosci cukru i konserwantow, a najlepiej jak dostene od cioci ze wsi jablka, bo juz wogole super, bo sa zdrowe, niepryskane chemikaliami!


To mu się przypomina jak kiedyś dziadkowi z sadu podkradaliśmy takie niedojrzale twarde gruszki icon_smile.gif
Jak się było małym to kupa zabawy była.
Barberra
CYTAT(mamalina @ Mon, 11 May 2015 - 09:52) *
Najlepsza jest czysta woda, można również zrobić ICE TEA własnej roboty icon_smile.gif schłodzona herbata + cytryna, dzieci to lubią icon_smile.gif


Ciężko jest zrobić taki smak ;/ No chyba, że masz jakiś patent to możesz coś od siebie dać ;3
Aniakl
Również chętnie poznałabym twój patent na zrobienie porządnego ice tea ^^. Co do soków to także wybieram soki własnej roboty, bo nie wymaga to strasznie dużo roboty, a patrząc na skład soków ze sklepu to od razu mnie od siebie one odrzucają icon_smile.gif
pszczolkamaja
My pijemy soki wlasnorecznie wyciskane albo kompoty, ktore robi moja mama icon_smile.gif
Najbardziej nie uznaje wód smakowych!!
EdytaRola
moj pije glownie wode, szczegolnie w te upaly co teraz mamy, a jak sok, to mu kupuje hipp bo to sa soki nie z zagestnikow tylko wyciskane, dlatego maja krotki termin waznosci, nie mam sokowirowki,jakbym miala to bym sama wyciskala
Majka35
Ja też jestem zwolenniczką zwykłej wody, ale gdy dziecko ma ochotę na jakiś soczek zawsze czytam skład zanim go kupię bo teraz to sama chemia a nie soki, w domu mam wyciskaczke więc często też wyciskam soki owocowe ale one mają specyficzny smak i nie wszystkie smakują maluchom
Melaniaa
ja wyciskam córeczce świeże soki, są zdrowsze od tych sklepowych. Czasem też miksuję różne warzywa i córci bardzo smakuje icon_smile.gif Warto uczyć dzieci od małego zdrowych nawyków
maminka43
Melaniaa-na 41 postów -w dziewięciu z nich polecasz Camilię a pozostałe są peanami firmy Bartek i zdrowych soków wallbash.gif
opamiętaj się kobieto,bo to naprawdę denerwuje 37.gif
marlon
no zdecydowanie wyciskane! ja kupiłam sokowirówkę i takie inne wyciskarki i cały czas dzieciakom takie soczki zarówno owocowe jak i warzywne robię także to najlepsze źródło witamin i to bez dwóch zdań ;p
rosie
My rowniez uwielbiamy wyciskane soki icon_smile.gif ALe nie zawsze mam na to czas, wiec wtedy posiłkuje sie sklepowymi sokami 100%
Majka35
Zdecydowanie wyciskane, niestety jednak mają to do siebie że są kwaśniejsze. Ja staram się łączyć kwaśnie ze słodkimi żeby zniwelować kwasotę, wtedy maluszkowi bardzo smakuje.
aura
ja osobiście nie przepadam za sokami kupnymi ba są dla mnie za słodkie. Będąc w ciąży dostałam od mamy wyciskarkę do cytrusów od tamtej chwili sobie głównie wyciskam z cytrusów soczek i robię również blenderem różne koktajle z owoców i jogurtów. Jak moje dziecko podrośnie na tyle by mogło soki pić jestem za tym by wyciskać niż kupować soki.
dzoanka
My w sezonie pijemy własne soki, a poza sezonem sklepowe icon_smile.gif Jakoś wydaje mi się że owoce i warzywa poza sezonem to same utrwalacze... Najbardziej lubimy soki ROKO Fun, nie zawierają konserwantów i w ogóle córka jakoś najbardziej za nimi przepada.
AleksandraWo
Tylko pamiętajcie, że gdy wyciskacie samemu to musicie mieć specjalną niskoobrotową wyciskarkę a nie mikser itp bo zbyt wysoka temperatura powstającą w wielu wyciskarkach zabija witaminy. Ostatnio widziałam wywiad z pewnym gwiazdorem (DJem) który ze 20 minut mielił składniki, aż było czuć smród spalenizny i się cieszył jakie to zdrowe i pyszne a tymczasem taki sok nie miał już żadnych wartości odżywczych icon_smile.gif
Malwina000
Polecacie jakÄ…Å› wyciskarkÄ™?
deka
CYTAT(Malwina000 @ Mon, 20 Mar 2017 - 12:52) *
Polecacie jakÄ…Å› wyciskarkÄ™?

Zerknij na MUKE mu2g. Ja swoją kupiłam dłuższy czas temu i jestem na prawdę zadowolona. Przesiedziałam dużo czasu na forach i czytałam opinie. W pewnym momencie wpadłam na markę MUKE i na pewno nie żałuję swojego wyboru. Jest stosunkowo tańsza od np Hurom a równie dobrej jakości. Daje radę z burakami, pietruszką czy innymi twardzielami i szybko się ją myje a do tego moim zdaniem bardzo dobrze się prezentuje i nie zajmuje dużo miejsca. Jest bardzo poręczna, bez problemu składam ją i chowam w szafce icon_smile.gif
Erywa_RK
Własna produkcja! Dużo zdrowsze a przy tym można fajne smaki wymyślić i przemycić nielubiane warzywa do codziennej diety icon_wink.gif
CYTAT
Polecacie jakÄ…Å› wyciskarkÄ™?

Jak wyciskarka to tylko wolnoobrotowa. Wyciskarek miałam w życiu kilka, aktualnie dumnie stoi ten model
https://www.al.to/p/263587-sokowirowka-tefa...nox-czarny.html i jestem zadowolona. Przekonałam się ze wolnoobrotowe są lepsze, dają więcej soku i łatwo się je myje. Niestety zajmują sporo miejsca ale czego się nie zrobi dla dobra naszych dzieciaczków? icon_biggrin.gif
eliza87
Naturalne soki owocowe są skarbnicą cennych składników odżywczych. W sklepie Bacówka proponują naturalne soki owocowe oraz owocowo-warzywne tłoczone na zimno.
Lolek1
tu maja bardzo dobre soki naturalne 100% dla dzieci kupowalam kilka razy, sok z buraka, soki owocowe, gruszkowe, marchwiowe, warzywne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.