To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szybkie dania dla malucha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

inesska
Witajcie,

mam dwójkę dzięci w wielu przedszkolnym. Rano jak ich zaprowadzam do przedszkola chciałabym na szybko coś dobrego im zrobić do jedzenia. Macie jakieś pomysły? Również na obiad już chciałabym wprowadzić nowości, przy okazji sama coś zjeść zdrowego.
Liczę na wasze pomysły.
Super_mamuska
Polecam omlety biszkoptowe na slodko icon_wink.gif Omlet dla dorosłego robię zawsze z 2 jajek, dla dzieci mozna z 1 icon_smile.gif Wyjdzie taki wielkości malego talerzyka, ale podam przepis na normalny (dla dzieci 1/2 skłądników):

* 2 jajka
* odrobina cukru
* 2 łyżki mąki

Oddzielam żółtka od białek, ubjam białka na sztywną pianę, do żółtek dodaje odrobine cukru, mieszkam. Do białek dodaję żółtka, mieszam. Do jajkowej masy daję 2 łyżki mąki, mieszam. Wylewam na rozgrzaną patelnię, "smażę" jak należnika z obu stron. Wychodzi bardzo fajny, wysoki biszkopt, który smaruje ulubionym dżemem, a na wierzch kłądę plasterki bananów albo innych owoców icon_smile.gif
marghe.
zajrzyj na podforum o jedzeniu.
Pollaco
Ja najczęściej po prostu robię kanapki, czasem jajecznicę, ale na ogół czasu mało to się nie bawię. Jeśli jednak lubisz się rano w kuchni pobawić to zerknij sobie przepisy na stronce Ancymonki . To są takie typowo zdrowe dania, głównie dla dzieci. Coś może fajnego na śniadanie się znajdzie
arnika
Najszybciej to chyba właśnie kanapki, najlepiej kolorowe, z buźkami, kwiatkami z warzyw. A na obiad na pewno najpierw zupa np. jakiś krem z malutkimi ptysiami, które można wyławiać w trakcie jedzenia:)
sweetey
mam w domu małego niejadka więc jedzenie zawsze musi być ciekawe i urozmaicone, na zwyczajną jajecznicę nawet nie zerknie, kanapka bez buźki z keczupu itp. też nie ma szans by trafiła do buzi. A na obiady robię zawsze jakąś zupę, jest najzdrowsza dla dzieci i mogę w niej przemycić większość warzyw.
Wario
Ciekawym tematem jest sam sposób zachęcenia malucha do jedzenia. Wiadomo ugotowanie pysznej potrawy to jedno, ale urozmaicić czymś kolorowym nie zaszkodzi. Pamiętam, iż w taki sposób uczyliśmy dzieciaki wcinać brokuły, robiąc z nich ciekawe postacie. Wracając jednak do tematu, jeżeli kanapki nie to takie podstawowe dania z jajka są bardzo szybkie do zrobienia.
marzena2015
Według mnie najlepsze sa sprawdzone dania ale pozbawione skłądników czy dodatków, które mogłyby zaszkodzić np ostre przyprawy itp.

np. https://www.smaczny.pl/przepis,rolady_schab...zonymi_grzybami
BożenkaM
u mnie jest masakra z jedzeniem,rano nie wchodzi w opcję nic innego jak płatki z mlekiem,na obiad też trzeba się nagimnastykować żeby coś zjadł bo na żadną zupę nawet nie spojrzy,klopsiki,międo duszone czy kurczak z kolorowymi surówkami to tak :/
ksjulita25
Omlety biszkoptowe na slodko brzmi bardzo apetycznie. Na pewno zrobiÄ™ go mojemu synkowy
marzena2015
Omlety zawsze siÄ™ sprawdzajÄ… icon_smile.gif
Elle_
U nas na szybko robimy jajecznice albo kanapki z duzą ilością warzyw, a na słodko jakiś jogurt naturalny (najczęściej Bieluch) z owocami (np przecierem domowym z truskawek) icon_smile.gif Takie tam pomysły icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.