To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co najlepsze na uciążliwy katar? alergię?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malgorzata90
Witam,
mam pytanie do bardziej doświadczonych Mam. Borykam się z problemem częstego kataru u mojej 2 letniej córeczki. Żadne leki nie pomagają, a jak już pomogą to na chwilę icon_sad.gif jak wiadomo u dziecka 2-letniego "wydmuchać" nosa jest strasznie ciężko icon_sad.gif macie jakieś sprawdzone sposoby? Domowe? Słyszałam kiedyś o stosowaniu nawilżaczy powietrza...czy ktoś coś takiego stosował? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Gosia.
sofia_
Synkowi przy katarze daję pyramidonek zatkany nosek. Fajnie odtyka nosek, jest na bazie miodu, mleczka pszczelego, jest dopiero od 4-tego r.ż. Z domowych sposobów to inhalacje.
Mama_Małej_Mi
Zamiast nawilżacza możesz spokojnie ręczniki wilgotne na kaloryfer. Pyramidonek dobry, ale faktycznie, za małe masz dziecko na niego.
dziubex
jeśli to alergiczne to pomyśl o odpowiednim sprzęcie do sprzątania, aby zadbać o porządek i wted dziecko zapomina o katarze. [edit: moderacja] ja używam kilka lat i moje dzieci nie mają już tyle problemów..
Mama_Małej_Mi
No ale jeśli to nie jest alergia, to warto jakoś dziecku pomóc, aby nie cierpiało dolegliwości związanych z drapaniem w gardle czy nieprzyjemnym przełykaniem.
longa
mnie pomaga stopAl taki proszek do nosa. nie jest jakiś drogi bo 200 dawek około 19 zł wychodzi
Lilopi
Ze środków naturalnych polecam syrop z kwiatów czarnego bzu. Napary połączone z innymi ziołami potrafią obniżyć surowość ataków kataru siennego jeśli będą stosowane przez kilka miesięcy przed początkiem sezonu kataru siennego (wyczytane-jeszcze nie wypróbowane, chociaż syrop z kwiatów już kupiony). A z innych środków stosuję inhalacje z nebu dose (sól fiz. o wyższym stężeniu) i odciągam "katarkiem" (podłączany do odkurzacza, bo jakoś aspratory typu frida do mnie nie przemawiają-zawsze potem chorowałam)
monikaaf
CYTAT(Lilopi @ Mon, 19 Oct 2015 - 09:37) *
Ze środków naturalnych polecam syrop z kwiatów czarnego bzu. Napary połączone z innymi ziołami potrafią obniżyć surowość ataków kataru siennego jeśli będą stosowane przez kilka miesięcy przed początkiem sezonu kataru siennego (wyczytane-jeszcze nie wypróbowane, chociaż syrop z kwiatów już kupiony). A z innych środków stosuję inhalacje z nebu dose (sól fiz. o wyższym stężeniu) i odciągam "katarkiem" (podłączany do odkurzacza, bo jakoś aspratory typu frida do mnie nie przemawiają-zawsze potem chorowałam)


To prawda, syrop z bzu jest naprawdę skuteczny, jednak stosowałam go jedynie przy przeziębieniu. Przy alergii najlepiej od razu kupić jakiś [edit: moderacja], ja sobie kupuję od zawsze Allegrę, która z zwykłym siennym katarem daje radę
klaudia84
Z własnego doświadczenia (mama 2 alergików) najlepiej sprawdza się Momester podawany na ściankę nosa, nie zaś do przegrody (na receptę). W tak zwanym międzyczasie stosuję wodę morską. Na ubranka olejek eukaliptusowy, kamforowy, olbas. Jesienią i zimą daje dzieciom oprócz Vigantolu tran norweski do picia (zazwyczaj cytrynowy lub naturalny Gal).
Anusia946
Kiedy moją córkę łapie katar psiukam jej do noska aerozol. Na taki alergiczny katar dobry jest aquamer senisitve.
Jest bardziej delikatny niż inne aerozole, dla dzieci w sam raz. Mojej małej dobrze się po nim oddycha i nie ma katarku:)
lancome
Czasami warto zasięgać wiedzy laryngologa, moja dostawała taki robiony lek, żeby obkurczyć migdał, który powodował takie problemy. Nawilżacze powietrza są nieskuteczne, dużo lepszym rozwiązaniem jest nebulizator.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.