To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Żółte przednie dolne zęby

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pati.n
Wiktoria ma żółte zęby na dole z przodu. Szoruje jej te zęby tak, że aż płacze 37.gif Osad troszkę schodzi. Troszkę. Jak byliśmy u dentysty to dość fajnie jej to doczyścił, ale za chwilę znowu się pojawia. Rano i wieczorem zawsze po mniej porawiam mycie zebów, bo myslałam, że robi to za mało dokładnie. Nic się nie zmieniło.
Mamy szczoteczkę oral b z końcówka dla dzieci, konćówki zmieniam często. Uzywamy pasty elemx dla dzieci, na przemian z bobini niebieską. Potem płyn do płukania usta dla dzieci. Juz nie wiem co robić 8latka z zółtymi zebami?
Dentysta nam powiedział, że to z antybiotyków, tego, że duzo brała żelalaz itd. Ale skoro to trochę schodzi, to można by to szorować, ale jak czym? Mieliście styczność z takim problemem?
ajlonka
u Adasia jest tak samo. Dolne zęby tak jak piszesz żółte. Też myślałam, że niedbale myje ale jak mu poprawiam jest tak samo - kolor zostaje. Nalot dużo bardziej mu się robi włlaśnie na tych dolnych ząbkach.
Nie konsultowałam jeszcze z nikim. Adaś nigdy więcej żelaza nie zażywał, antybiotyki były dosyć często ale tak do 4 roku życia.
gosiagosia
u mojego tez na dole zolte zeby.
Antoniusz
Mi dentystka powiedziala ze jest to normalne, nowe stale zeby nie maja jeszcze emalii, z czasem sie ona tworzy.
rysa154
nam tez dentystka mówiła,że to normalne,poprostu stałe mają inny odcień niż mleczaki
zachwycona
Taka uroda, moja mleczaki ma żółte,Syn miał bielusieńkie, aż jasno się robiło, teraz żółtawo.Dentysta twierdzi taka uroda.
icon_smile.gif
Ważne że zdrowe.
Ryjek
U Nas bylo identycznie u syna. Mial sciagany nawet kamien z dolnych dwojek i jedynek. Po usunieciu kamienia zeby byly czysciutkie i po kilku dniach znowu zolte. PO rozmowie ze znajoma, zmienilam paste Elmex na Lakalut i powiem Wam, ze problem zniknal. Znajoma miala ten sam problem co my. Tez zmienila paste i po kilku dniach zeby wrocily do swojej barwy. Takze polecam zmiane pasty na kazda inna byleby nie Elmex.
EdytaRola
moj ma biale, ale ma dopiero 15 miesiecy, odkad pojawily sie zabki szczotkuje mu rano i wieczorem szczotka silikonowa na palec z akuku, no i mam paste bez fluoru, kiedy mam sie z nim udac do dentysty na jakas kontrolÄ™, cos w stylu bilansu?
alka25
Ja dużo czytam o dbaniu o ząbki dziecka i w tym artykule https://bedzinski24.pl/20220324472292/jak-d...ow-u-niemowlaka bardzo dobrze wszystko opisali, polecam sobie zerknąć icon_smile.gif
Aurela
A słuchajcie, można u dzieci stosować pasty wybielające czy to może ich zębom w jakiś sposób zaszkodzić?
Chcę kupić dla siebie jedną z tych https://paski-wybielajace.pl/47-pasty-wybielajace i tu pojawił się dylemat!
Na pewno na najbliższej wizycie zapytam u naszej dentystki, ale może macie jakieś doświadczenia w tej materii icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.