To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krwawiące dziąsła

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magda C
Wiem, ze tak przypadłość zdarza się w ciąży, ja jednak nie chciałabym za parę miesięcy zostać bez zębów! Jak sobie poradzić z mocno krwawiącymi dziąsłami? Pomocy.
Agnisma
Kup sobie pastę na krwawiące(słabe)dziąsła, proponuję sensodyne(chyba zielona) i zmień szczotkę na bardziej miękką.
Ila
CYTAT(Agnisma)
Kup sobie pastę na krwawiące(słabe)dziąsła, proponuję sensodyne(chyba zielona) i zmień szczotkę na bardziej miękką.


Agnisma ja od paru miesiecy uzywam tej pasty, szczoteczke mam srednio miekka, a dziasla krwawia... tzn. krew sie nie leje, ale zawsze w jakims miejscu pasta jest zarozowiona icon_cry.gif
Agnisma
Ila zafunduj sobie duże dawki wit C, być może brakuje Ci jeszcze wit B6(najlepiej kup B-complex)
lea
Obawiam się, że przyczyną może byc paradontoza, której objawami min. jest krwawienie z dziąseł. Powinnaś sobie zakupić dziecięcą małą miękką szczoteczkę do zębów, taką aby przy okazji delikatnie masować nią dziąsła. Z pasty proponuję Lacalut - dostępna w aptece. Aha i koniecznie powinnaś stosować nić dentystyczną - przez miesiąc czasu będą Ci potwornie krwawić dziąsła ale po miesiącu powinna nastapic znaczna poprawa. jeżeli po ciązy dolegliwosci nie ustapia proponuje Ci wizyte u paradontologa.

Pozdrawiam serdecznie - lea
Anuk
Hej,
nie bagatelizuj tego. Może to jeszcze nie parodontoza, ale może być stan zapalny dziąseł. Tak czy owak, wskazane płukanie np. Dentoseptem lub szałwią i odwiedziny w Poradni śluzówek i chorób przyzębia. Co prawda w ciąży dodatkowo narażone jesteśmy na demineralizację i większe zapotrzebowanie na witaminki, ale krwawienie z dziąseł wymaga wyjaśnienia.

Trzymaj siÄ™,
Anuk
Magda C
Dzięki za porady, zaczęłam używać pasty lacalut i po pierwszym myciu zauważyłam poprawę. Dziąsła są ściągnięte a używając miekkiej szczoteczki pozbyłam się krwawienia. Jaszcze tylko gdy nieopatrznie umyję inną pastą mam lekkie zaczerwiwnienie. Dzięki icon_smile.gif
Małgosia.K
Mi też krwawiły dziąsła, byłam u dentysty.
Dostałam antybiotyk i płukankę do ust.
Miałam opuchniete dziąsła, które pod wpływem dotknięcia krwawiły.
Dentysta usunął ich nadmair i teraz mam spokój, nie krwawią.
lea
Małgosiu dentysta Ci usunął czego nadmiar ? Domyślam się, że kamienia zębnego tak ?
Małgosia.K
Lea nie kamienia tylko dziąsła.
Były one napuchniete,
pod wpływem dotyku krwawiły
i dentysta nadmiar usunÄ…Å‚.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.