To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

korekta wzroku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agak
Chce sie pozbyc wady wzroku. Mam -2,75 i mam dosc okularow.
Mial ktos laserowa korekte?
Polacacie jakies kliniki?
Weroniczqa
Kiedyś nad tym się zastanawiałam, ale odradzono mi, strasznie to uciążliwe. Po zabiegu nie można przez chyba pół roku podnosić rzeczy cięższych niż kilogram, przebywać w zadymionych pomieszczeniach, a wada może po jakimś czasie wrócić. To opcja chyba bardziej dla osób z dużą wadą, która na prawdę przeszkadza w życiu.
madzialenkat
agak z tego co wiem, to do operacji kwalifikują się osoby powyżej -5, ja mam -5,25 i zastanawiałam się , ale dokładnie z tych samych powodów co Weroniczqa zrezygnowałam. Fakt, że technologia bardzo w tej dziedzinie idzie do przodu i trzeba by sprawdzić co jest aktualnie najnowszego
mamariolka
CYTAT(agak @ Sun, 14 Jun 2015 - 21:06) *
Chce sie pozbyc wady wzroku. Mam -2,75 i mam dosc okularow.
Mial ktos laserowa korekte?
Polacacie jakies kliniki?

Moja córka (25 lat) miała korekcję z -9,5 i -9,75 (liczone z astygmatyzmem) na -0,25 i -2,0; ale przy tak dużej wadzie nie można zdjąć całości. Jest bardzo zadowolona, bo na codzień nie musi używać szkieł. Zabieg wiąże sie z pewnymi ograniczeniami, o których pisała Weroniczqa. Zabieg wykupiłśmy na Gruponie za pół ceny i wykonany był w klinice w Chorzowie (przez specjalistę z Warszawy).
Myślę, że to czy wada będzie się dalej posuwać, jest bardzo indywidualne i decyzję musisz podjąć sama... a i jeszcze muszą Cię zakwalifikować do zabiegu. W Twoim przypadku rozważyłabym noszenie soczewek kontaktowych.
Pzdr. icon_smile.gif
Imortha
W przypadku wady takiej jak Twoja zastanowiłabym się nad soczewkami, lasrowa korekta to nie jest cudowne wyjście z sytuacji;)
AlaMak24
Również radziłabym najpierw udać się do okulisty i tam rozważyć ze specjalista najlepsze rozwiązanie. A może soczewki byłyby jednak najlepsze ? icon_smile.gif
bellla
kilka lat temu odradzono mi korekty wzroku choć juz byłak zakwalifikowana, miałam wszystkie badania. Moim zdaniem za wielekie ryzyko, poznałam na okulistyce dziewczyny po i tez odradzały.
matylda315
Mialam. Przy wadzie + 2 w obu oczach i astygmatyzmie. Polecam
Przez pierwsze 36 pewien dyskkomfort. Goi sie szybko. I nie potrzebne okulary ani soczewki.
WiolkaK
nie wiedziałam, że trzeba mieć aż taką wadę żeby zrobić sobie korektę, szkoda icon_sad.gif
darekbaranski12
Słyszałem że takie operacje są robione jedynie osobom z bardzo dużymi wadami wzroku. Koszt takiej operacji też jest duży, a efekt nie zawsze jest zadowalający.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.