To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tzw. wyprawka w państwowym przedszkolu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Moriah
Mój starszak chodzi do państwowego przedszkola, obecnie do zerówki. Co roku we wrześniu rodzice dostawali listę przyborów potrzebnych jako tzw."wyprawka". Były na niej bloki rysunkowe, kredki, farby, kleje, plastelina, nożyczki - generalnie taki standard. Wiem, że nawet w publicznej placówce nie ma nic za darmo, ale jak w tym roku zobaczyłam listę to zgłupiałam:

papier xero - ryza
papier xero kolor - ryza
papier szary x4
blok techniczny biały i kolorowy x3
blok rysunkowy biały i kolorowy x3
krepina x5
kredki świecowe x4
kredki pastelowe x3
pędzle grube x3
pędzle cienkie x3
duży klej w sztyfcie x5
duży wikol x2
plakatówki x1
nożyczki x1

Nie jest to przedszkole ukierunkowane plastycznie, rysunków czy wyklejanek nie robią szczególnie dużo - na "wystawie" w szatni pojawiają się nowe prace średnio 2-3 razy w miesiącu. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że prosząc o duże ilości wszystkiego panie próbują łatać dziury za tych rodziców, którzy swoim dzieciom nie kupią nic.
A jak wygląda wrześniowa wyprawka w waszych przedszkolach?
Honey*
Placimy po 70zl. jest to oddzial bez zywnienia na 5h. dodatkowo co miesiac 25zl
malgosia1968
ja zapłaciłam 100 zł na cały rok (Mikołaj chodzi do zerówki) i mam z głowy
choć musiałam zakupić też niektóre rzeczy
ręczniki papierowe szt 4
papier toaletowy opakowanie 8 szt najmniej
mydło w płynie
dwa pudełka chusteczek higienicznych
chusteczki mokre jedno opakowanie
papier ksero (ryza)
flamastry
pastele
kredki bambino
Tamara79
Też mnie zatkało, rzeczywiście strasznie dużo tego, ryza kolorowego papieru czyli ze 500 kartek na dziecko + białego czyli razem 1000 to wychodzi chyba z 3 prace na dzień wliczając weekendy. No chyba że nie macie ćwiczeń i panie będą kserować zadania, ale to i tak dziwi mnie kolorowy papier ksero. O reszcie nie wspomnę bo trudno wyliczyć ale 5x klej???, w zeszłym roku dokupiłam klej raz a dużo prac robili.
Kupiłabym mniej i bez komentarza pozostawiła.

... rozumiem, że to wszystko ma być podpisane i należy do twojego dziecka?
chyka
U nas w przedszkolu panie same kupują w hurtowniach i i internecie rachunki do wglądu dla rodziców wszystkie dzieci mają takie same kredki, plasteliny,bloki, pędzle, farby kupują w litrowych tubach i dzielą. Jedyne co miałam dac to paczka chusteczek mokrych i suchych .
Moriah
CYTAT(kanuÅ›)
... rozumiem, że to wszystko ma być podpisane i należy do twojego dziecka?


A skąd! To wszystko muszę przynieść na raz do przedszkola i panie trzymają w magazynku i jak dzieci potrzebują to jest "wydawane" na stoliki.

Owszem, raz w m-cu są otwarte warsztaty dla rodziców i dzieci na których się maluje, lepi, wycina itd, ale to nadal nie tłumaczy tak dużego "spożycia".

Jakieś ćwiczenia dzieci będą miały, bo już słyszałam, że składka 17 zł na książeczki ma być.

malgosia, chyka No chustki suche i mokre to my też co miesiąc musimy przynosić, ale ludzie tak kombinowali, że w końcu panie zaznaczyły, że chustki suche mają być w paczkach po 100szt. A i nawet to wyegzekwować od rodziców jest ciężko, bo co zebranie panie czytają listę, kto przynosi i zawsze jest to tych samych kilka (!!) nazwisk na grupę 24 dzieci.

Honey To w sumie chyba najlepsza opcja - zapłacić składkę i ktoś (rodzic? przedszkole?) jedzie i kupuje dla całej grupy.
agnese
dużo tego macie, skoro jest taki problem z chusteczkami to pewnie wyprawki tez sporo nie przyniesie
ja bym się zapytała Pani czy wyegzekwuje od wszystkich przyniesie

papier ksero faktycznie może iść w dużych ilościach-
przerobienie kolorowego przez jedno dziecko wątpliwe dla mnie, ale tu pewnie tez pójdzie na wszelki ozdoby przedszkolne
kredek to już w ogólne ilość jak dla mnie magiczna
moje dziecko w pierwszej klasie miało mniej pędzelków icon_smile.gifa pewnie i tak używał jednego
nie wiem po co blok rysunkowy skoro jest papier w ryzach - a ich grubość w większości średnio się różni - szczególnie jak się w marketach kupi

miała bym też spore wątpliwości co do takiej ilości niektórych rzeczy
Paula.
Strasznie duża ta wyprawka, może niektórzy rodzice nie przynoszą, właśnie z powodu zbyt przesadzonych ilości.


U Malwiny składka 100 zł plus:
ryza papieru ksero
książeczka do biblioteczki
jakaÅ› gra/puzzle

i wyprawka higieniczna:
mydło w płynie plus zapas
paczka mokrych chusteczek
paczka chusteczek
dwie duże rolki ręczników papierowych, ręczniki przynosimy w każdym miesiącu.

Panie odhaczają wyprawkę i ręczniki, przy wejściu do klasy jest kartka, jest odfajkowywany każdy miesiąc.




Ceda
U nas było zebranie na początku sierpnia i tam dostałam informację co będzie dziecku potrzebne. Potem ta informacja była dostępna na stronie przedszkola. Różnie jest w różnych placówkach, warto się dowiedzieć u źródła .....

Na pewno warto jest kupić wygodne i komfortowe kapcie dla malucha.
https://e-butydladzieci.pl/blog/kapcie-do-przedszkola
Dzięki temu dziecko będzie lepiej sie w nich czuło i będzie mu wygodniej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.