To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wózek- drogi czy tani, nowy, czy używany

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Emily1
Z niewiadomych przyczyn jest to temat, ktory wywołuje wojnę niczym karmienie piersią vs butelką, czy poród naturalny vs cc.
Mam dość drogi wózek i zauważyłam, że często rózne moje znajome, czy mamy w piaskownicy wytykają mi ten fakt w dość nieprzyjemny sposób. Do głowy by mi nie przyszło, by podobny pogląd wyrazić na temat taniego wózka. Szczerze uważam, że dobre wózki można znaleźć w każdym przediale cenowym i nowe i używane. Niech każdy kupuje taki jaki mu się podoba i na jaki o stać icon_smile.gif
Uff, wyżyłam się icon_smile.gif
A co wy sądzicie na ten temat?
Papillotka
To zależy kto ile ma pieniędzy icon_smile.gif My pierwszy wózek mieliśmy używany, drugi używany (do biegania), a trzeci kupiliśmy nowy i też było ok icon_smile.gif Zależy też kto czego szuka.
Emily1
CYTAT(Katarzyn @ Sun, 13 Dec 2015 - 14:01) *
Ja dostałam używany, ale do porodu jeszcze 5 miesięcy i myślęmczy nie kupić nowego.


A dostałaś samą gonole czy ze spacerówką? Gondolę też miałam w spadku, nie używa się jej aż tak długo, a spacerówkę mam z Teutonii akurat nową
Emily1
CYTAT(Papillotka @ Sun, 13 Dec 2015 - 14:09) *
To zależy kto ile ma pieniędzy icon_smile.gif My pierwszy wózek mieliśmy używany, drugi używany (do biegania), a trzeci kupiliśmy nowy i też było ok icon_smile.gif Zależy też kto czego szuka.



Zgadzam się. z wózkami jest też trochę tak, jak z ubraniami. Nawet te droższe można kupić po przyzwoitszej cenie z drugiej ręki icon_smile.gif
Ja mojego zakupu nie żałuję, bo też mam w planach go sprzedać i wtedy część inwestycji mi się zwróci icon_smile.gif
MłodaMamusia27
A na mnie dziwnie patrzą te z drogimi wielkimi i nowoczesnymi. Ja mam skromny trójkołowy wózeczek, którym jeździła już 5 dzieci. I nadal dobrze się sprawuje:) generalnie guzik mnie obchodzi, jaki kto ma wózek. Ja generalnie nie lubię wtrącania się w nieswoje sprawy. Ocenianie wózka, sprawdzanie, czyje dziecko ładniejsze, mniejsz,e większe, wyzywanie za karmienie piersią w miejscu publicznym itd. Odpowiedz następnym razem, że to nie ich problem i niech patrzą w swoje wózki, jak im się tak podobająicon_smile.gif

alanex-radom.pl/fundamenty-kopanie
Emily1
CYTAT(MłodaMamusia27 @ Sat, 26 Dec 2015 - 19:35) *
A na mnie dziwnie patrzą te z drogimi wielkimi i nowoczesnymi. Ja mam skromny trójkołowy wózeczek, którym jeździła już 5 dzieci. I nadal dobrze się sprawuje:) generalnie guzik mnie obchodzi, jaki kto ma wózek. Ja generalnie nie lubię wtrącania się w nieswoje sprawy. Ocenianie wózka, sprawdzanie, czyje dziecko ładniejsze, mniejsz,e większe, wyzywanie za karmienie piersią w miejscu publicznym itd. Odpowiedz następnym razem, że to nie ich problem i niech patrzą w swoje wózki, jak im się tak podobająicon_smile.gif



Postaram się dać im do wiwatu następnym razem icon_smile.gif Nie no żartuje, niestety jestem grzeczna i pewnie im nic nie powiem. Już wiem- przykleję do wózka kartkę z napisem- "proszę o niekomentowanie, jeśli ci coś nie pasuje" icon_smile.gif
mummy12
Każdy kupuje taki na jakiego stać. Ja pierwszy wózek dostałam nowy 2w1, okazało się, że im starszy był mój synek, to spacerówka była niefunkcjonalna. I musieliśmy kupić samą spacerówkę, tym razem używaną. I jestem bardzo zadowolona, bo przynajmniej po złożeniu bez problemu mieści się do bagażnika.

prospectrum.com.pl/o-firmie/obserwacja-pracownika/
Emily1
CYTAT(mummy12 @ Sat, 02 Jan 2016 - 13:05) *
Każdy kupuje taki na jakiego stać. Ja pierwszy wózek dostałam nowy 2w1, okazało się, że im starszy był mój synek, to spacerówka była niefunkcjonalna. I musieliśmy kupić samą spacerówkę, tym razem używaną. I jestem bardzo zadowolona, bo przynajmniej po złożeniu bez problemu mieści się do bagażnika.



Tak, myślę, że jeśli używany, to lepiej wybrać samemu. Miałam podobnie z łóżeczkiem. Dostałam w spadku i niestety bardzo szybko musiałam dokupywać nowe. Spadkowa gondola na szczęście nie była taka zła. W spacerówkę juz zainwestowałam i byłam bardzo zadowolona, bo przynajmniej kupiona raz, a dobrze icon_smile.gif
Bogna7
ja uważam, że to wszystko zależy od kondycji finansowej, mam wózek Quinny, który kosztował więcej, niż całą moja miesięczna wypłata icon_razz.gif
no ale teściowie nam się też dołozyli, i odkładaliśmy kilka miesięcy, poza tym, wiem, że wózek posłuży mi lata.
na mnie też czasem zazdrosne oczy patrzą, ale mam to gdzieś icon_wink.gif
mam świadomość, ze moje dziecko jećdzi dobrym wózkiem, że nie odpadnie mu zaraz zadne koło icon_wink.gif
Majka35
Zależy jakiej firmy wózek. Nawet używane niekiedy sa w świetnym stanie. Quinny są bardzo wytrzymałe więc można go używać przed dłuższy czas
Bogna7
ja mam tego mojego Quinny nowego, ale myślę, że gdyby teście się nie dorzucli, to albo bym kupiła jakiś inny, albo faktycznie zaczęłabym w komisach przeglądać Quinny, ale używane icon_smile.gif
bo wózek faktycznie jest super! my codziennie chodzimy na spacery, a wózek nadal jak nówka icon_biggrin.gif
Agula9
Ja miałam wózek używany Chicco 3w1, gondola i fotelik-nosidło w idealnym stanie, ze spacerówki krótko kożystaliśmy bo córcia wolała chodzić niż w wózku siedzieć. Wózek poszedł dalej do chrześnicy M icon_biggrin.gif
agazamer
ja przy pierwszym dziecku, kupiłam nowy teraz na pewno odkupie od kogoś bo kobietki sprzedają czasami wózki jak nowe icon_smile.gif
Majka35
quinny nawet używane zazwyczaj są wświetnym stanie, bo to bardzo wytrzymałe wózki
nene
Ja kupiłam na pierwsze dziecko nowy i okropny (nieskrętne koła icon_biggrin.gif), teraz patrzyłam po używkach ale nie byłam pewna...jednak taka okazja mi się trafiła, że musiałam. Nie wiem jaka to marka bo mnie nie interesuje, ale ma bardzo dobre koła, siedzisko nowe i nieużywane, jest 3w1 na czym mi teraz zależało (bo przedtem nie mieliśmy auta i rzadko używaliśmy siedzonka do auta)... Wszystko tak, jak chciałam w sumie. Wiem że spacerówka nie należy do najlżejszych, ale jest o wiele lepsza niż moja obecna spacerówka dla młodej (to akurat wiem jaki model,bo hauck malibu, jest wystarczająca ale nie idealna), a ja dźwigać na szczęście nie muszę, wózek stoi grzecznie na dole. Na zakupy pakuję stelaż i mam. Kupiłam wózek trzy razy taniej niż normalnie, więc w razie czego nie będzie mi szkoda zmienić spacerówki na lżejszą czy coś. Wszystko z nim okej, po prostu facet się chciał pozbyć przy wyprowadzce icon_biggrin.gif

A generalnie to w nosie to mam czym inni jeżdżą. Niektórym wystarczy to, że stabilnie jedzie, inni zwrócą uwagę na to żeby był wygodny, dla trzecich zaś pewność=marka a jeszcze inni chcą żeby oryginalnie wyglądał. I dobrze, bo jakby był tylko jeden model wózka na świecie to by było nudno icon_razz.gif

Przede mną jeszcze zakup bajerów typu deseczka dla rodzeństwa, może dopinane siedzisko (ale nie wiem, bo mi zniknęła oferta używana niestety a nowe to sporo, sporo kasy), no i podwójny wózek w razie 'w'. A czego sobie w gruncie rzeczy dzieciaki zażyczą i jak to wypali bądź nie, to w praniu wyjdzie icon_biggrin.gif matka sobie może planować, o, figa icon_biggrin.gif
Becia123
jeśli kogoś stać na nowy drogi wypasiony, to czemu nie? icon_razz.gif
ja mam od quinny wydaje mi się, ze to taka średnia półka cenowa icon_smile.gif
ale wózek jaknajbardziej wart swojej ceny icon_smile.gif
nene
Nie no, pewnie że tak. Gwarancja, nieśmigany, jak kogoś stać to żaden problem. Problem zaczyna się kiedy wszystko musi być koniecznie nowe, a kogoś na to nie stać i kupuje ponad stan... a później nie ma na rzeczy których faktycznie potrzebuje icon_smile.gif
Martyna_30
CYTAT(Majka35 @ Fri, 18 Mar 2016 - 17:33) *
quinny nawet używane zazwyczaj są wświetnym stanie, bo to bardzo wytrzymałe wózki



Jeszcze bardziej wytrzymałe są Maxi Cosi, a w szczególności Mura, bardzo solidny terenowy wózek, który praktycznie jest niezniszczalny i kupiony nawet z drugiej ręki na pewno świetnie się spisze.
nene
U mnie w okolicy w sumie koszt maxi cosi mura to mniej więcej tyle samo, ile musiałabym dać za dobry wózek z drugiej ręki, więc naprawdę się opłaca. Tez miałam w zaznaczonych, ale po prostu znalazłam tańszą o wiele opcję a też dobrą.

A co sądziicie o teutonii? Ostatnio sporo tych wózków widzę.
wioletaa1
CYTAT(Becia123 @ Mon, 28 Mar 2016 - 11:54) *
jeśli kogoś stać na nowy drogi wypasiony, to czemu nie? icon_razz.gif
ja mam od quinny wydaje mi się, ze to taka średnia półka cenowa icon_smile.gif
ale wózek jaknajbardziej wart swojej ceny icon_smile.gif


U mnie to raczej była najwyższa półka cenowa, ale moodd do dzis jezdzi bez zarzutu wiec nie ma co załowac, zastanawiam sie nad dokupieniem akcesorii ? kupowałyście moze jakies parasolki czy osłonki?
nene
J będę kupować parasolkę na upały, bo mało który wózek ma daszek wystarczajàcy a moja córa się wkurza jak ją słonko razi.
doninka
Moim zdaniem na wózku nie ma co oszczędzać, ma byc porządny a przede wszystkim bezpieczny. Podoba mi się ten np wózek Baby Jogger city premier. Nowość na naszym rynku ale robi wrazenie. Taki by,m mogła kupić. Tak funkcjonalny- ma przekładane siedzisko, regulowany podnóże, amortyzatory, hamulec ręczny...i jeszcze więcej zalet. W taki wózek warto zainwestować bo ma dobrze służyć i mamie i dziecku
nene
No tak, ale takie rzeczy ma teraz większość dobrych wózków icon_wink.gif chodzi też o to, aby nie kupować drogiego opakowania z różną zawartością w środku. Jak dla mnie to widać bardzo po polskich wózkach, przeglądałam sporo i były naprawdę świetne. W porównaniu do niemieckich-absolutnie tanie, a nierzadko lepsze właśnie. I tak jest z wieloma rzeczami. Nie wszystko co najdroższe jest najlepsze, najbezpieczniejsze. Rzecz jadna trzeba brać pod uwagę materiały, na niektórych rzeczach wolno przy produkcji oszczędzać, na niektórych nie. Przykładowo-jeśli za wózek płacisz krocie ze względu na to, że jest torba na zakupy+na pieluchy+ocieplacz na dłonie+parasolka etc. a wózek jest kruchy, tylko z tymi bajerami wygląda lepiej, no to wg mnie niezbyt mądry zakup. Możesz jednak zweacać uwagę przede wszystkim na to, czy wózek jest stabilny, czy materiał jest dobry (np.nie nagrzewa się siedzisko od słonka, może durne ale występuje), od razu patrzeć na daszek, stelaż, system zapięcia, etc. Po prostu czasem niby taki komplet jest jako full wyposażenie, a koła ma bardzo słabe dajmy na to icon_wink.gif i też jest drogi, dlaczego nie, przecież tyle bajerów.

Żeby nie było, nie jestem przeciwniczką rzeczy ułatwiających życie, sama korzystam z torby na pieluszki i kosz na zakupy jest ważny, problem polega na tym, że nie chodzi o ilość ważnych rzeczy, ale jakość. No i priorytety, co ważniejsze-ładny design czy ta opona.

No a jak kogoś stać i na to i na to, to rany pieroga, niech kupuje, aż miło popatrzeć na coś z sensem i ładnego przecież icon_smile.gif
Majka35
Używane często są w bardzo dobrym stanie, sąsiadka ma quinny po siostrze i te wózki są nie zniszczalne , materiał w świetnym stanie.
elwiramak
ja bym chetnie upolowała jakis uzywany wózek od quinny, ale jak na razie nie znalazłam moje modelu na aukcjach
Martyna_30
CYTAT(Majka35 @ Wed, 06 Apr 2016 - 19:20) *
Używane często są w bardzo dobrym stanie, sąsiadka ma quinny po siostrze i te wózki są nie zniszczalne , materiał w świetnym stanie.


Tak samo jest z wózkami Maxi Cosi. Ich Mura jest bardzo wytrzymała i gdybym potrzebowała wózek to kupiłabym używaną, szczególnie jeżeli znałabym osobę od której kupuję i wiedziałbym jak obchodziła się z nim.
magda208
Dziewczyny a miała któraś wózek x-lander. Chciałam kupić taki używany. Miła któraś do czynienia z takim wózkiem?
mama_basia
Ja postawiłam na nowy, bo później planujemy więcej dzieci a wiadomo wózek to nie jest jednorazowa inwestycja. No i jednym z ważniejszych czynników przy wyborze była uniwersalność. Mieszkamy na wsi, dużo podróżujemy, spacerujemy i nie będziemy przecież w domu kolekcjonować wózków na wszystkie okazje. Postawiliśmy na te wózki: https://paradisebaby.pl/catalog/cat/wozki_paradise_1 Sprawdzają się super do tej pory, bardzo wygodne, bezpieczne i z dobrej jakości materiałów więc się nie niszczy prawie wcale.
Olenka21
Ja kupiłam używany Mamas&Papas i jestem zadowolona. To raczej nieważne, czy nowy czy z drugiej ręki- grunt aby wózek był funkcjonalny i wygodny.
jakuna
Też zgodzę się z przedmówczyniami, że nie jest ważna cena czy marka, tylko wygoda. Prawda jest taka, że przez większośc czasu, szczególnie na początku przy malutkim dziecku wózek użytkują głównie mamy, bo ojciec wraca do pracy. I z tego względu dobrze jest wybrać taki, który będzie w miarę lekki (szczególnie jak trzeba go wnosić na piętro) i zwrotny.
Ajlar
Niektore wozki to prawdziwe 'mercedesy' wsrod wozkow. Spojrzcie np na takie cudo: https://www.ewozki.eu/pl/p/ZESTAW-DUO-Wozek...ok-po-roku/1828 - 5k - cena powala (chociaz zapewne nie kazdego), ale trzeba przyznac, ze wozek jest po prostu piekny i super wykonany. Az marzy mi sie takie cos popchac:)
dorotii
Polscy producenci jak Expander mają bardzo fajne wózki, bez dwóch zdań. Np. model Macco. Bardzo praktyczny i ładnie wyglądający. Nie ma co wydawać kasy na coś, co tylko jest importowane i ładnie wygląda.
lula5
CYTAT(dorotii @ Tue, 29 Aug 2017 - 14:23) *
Polscy producenci jak Expander mają bardzo fajne wózki, bez dwóch zdań. Np. model Macco. Bardzo praktyczny i ładnie wyglądający. Nie ma co wydawać kasy na coś, co tylko jest importowane i ładnie wygląda.


Mamy Macco! Świetny wózek na wyboiste drogi, takie jak u nas) Teraz ciągle błoto, kałuże i jeszcze większe dziury a wózeczek doskonale się prowadzi. Ma na prawdę dobrą amortyzację, bo malutka śpi spokojnie i nie podskakuje jak worek kartofli. Chodzę na spacery z sąsiadką i ona bardzo narzeka na swój wózek, który dostała używany po rodzinie ale jest to wózek typowo miejski na równe chodniki...
jakuna
Ja używam tego samego wózka przy dwójce dzieci i jeżeli miałabym wybrać najbardziej praktyczną cechę, to będzie to chyba waga. Po porodzie nadchodzi czas kiedy mąż/chłopak wraca do pracy i zostajemy z dzieckiem same i w takich przypadkach samotne spacery są naprawdę zdecydowanie bardziej komfortowe jeżeli mamy lekki wózek. Szczególnie też jeżleli mieszkamy w mieszkaniu bez windy:)
kociasta
wiem, że to koszty i chodzi o oszczędzenie, bo jednak dziecko to ogromny wydatek, ale na rynku sa czasem dostępne w miarę tanie ale dobre wózki, jak np nasz polski adamex, tutaj jest pewność jakości i tego, że nie przepłacimy. amortyzacja jest w nich bardzo dobra, więc, przeżyje lata, a nawet kilka dzieci icon_smile.gif nowy wózek to jakoś tak... no bezpieczniej, a przy pierwszym dziecku to już w ogóle, inwestycja konieczna icon_smile.gif
sylwia92_
jestem na etapie poszukiwania wózka i wiem raczej że zdecyduje się na coś polskiego, ostatnio w sklepie rzucił mi sie w oczy wózek anex sport ale wersja specjal JACOB czy ktoś widział jakaś opinia?
Assanella15
Zobacz na stronie producenta czym się różnią poszczególne rodzaje wózków: https://www.tutek.pl/ osobiście uważam, że lepiej kupować nowe bądź jak najmniej używane. icon_smile.gif
Marysia2017
Ja kupiłam wózek używany, jest w bardzo dobrym stanie, ładny i zadbany, także trzeba dobrze poszukać i na pewno znajdzie się coś ciekawego, a po co przepłacać. Tylko mam kłopot, bo przy wózku nie było torby, więc jestem na etapie poszukiwań jakiejś funkcjonalnej, a zarazem ładnej torby dla mamy, jeśli możecie coś doradzić, polecić to będę wdzięczna icon_smile.gif
dorotii
Będę się trzymać na podstawie moich doświadczeń, że Expander Macco pod względem praktycznym jest najlepszy. Sprawdza się zarówno w mieście, jak i na wsi, przekładając: i na urlop, i na wycieczkę i na wycieczkę do urzędu żeby załatwić sprawę.
sylwia92_
decyzja zapadła jadę zamówić anexa, jadę 1.12 do sklepu bobowózki w Łodzi otwierają nowy sklep i podobno zapewniają rabaty icon_smile.gif więc jak mamy macie niedaleko to myślę że warto podjechać icon_smile.gif
wafel
ja nie chciałam używanego i kupiliśmy nowy ale fakt jeśli chce się świetny i wielofunkcyjny to troszkę trzeba zapłacić ..
Stella25
ja jednak chyba nie zdecydowałabym się na używany wózek....
A drogi czy tani...hmm...nawiażniejsze, żeby spełniał Twoje oczekiwania
Oliwkaaa
Wybór wózka ogólnie jest ciężki. Ja postawiłam na sprawdzona już markę anex i serię discovery. Zdałam się na opinie koleżanek, które bardzo sobie chwaliły tą firmę i sama tez nie narzekam. Wózek bardzo poręczny, fajnie się prowadzi a i dla maluszka bardzo wygodny.
Helenita
Zgadzam się z przedmówczyniami, wózki Anex Baby są po prostu genialne ! Nie zamieniałbym go na żaden inny. Inne Kobiety zaczepiają mnie na ulicy i pytają co to za wózek! A oprócz designu, jest przedw wszystkim komfortowy dla dziecka. Ma glęboką gondolę, z bardzo dobrą wentylacją, do tego jest lekki i przyjemnie się go prowadzi. Polecam w 100%
alka25
Spokojnie można wybrać wózek używany, nie ma sensu przepłacać. Warto tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę, a o tym można przeczytać w poradniku na https://mami.pl/kupujemy-wozek-dla-dziecka-...podczas-wyboru/ . Lepiej nie kupować wózka w ciemno.
Oliwkaaa
Przede wszystkim najważniejsze aby dla maluszka był wygodny i bezpieczny a nam się dobrze prowadził. Ja dla swojej pociechy wybrałam wózek anexa i jestem z niego bardzo zadowolona!
AndziaLe
Ja chciałam mieć wózek nowy i przede wszytskim zależało mi na tym aby był on lekki, zwrotny i wygodny. Postawiłam na anexa i się nie zawiodłam. Wózek jest łatwy w obsłudze, dobrze się prowadzi i fajnie wygląda;)!
Annka100
Ja odkupiłam akurat wózek od znajomej i bardzo sobie chwalę.. ale żeby mieć pretensje czy wyśmiewać kogoś kto ma droższy/ lepszy/ markowy wózek...? No bez przesady... 21.gif
Natalka6
Najważniejsze aby był wygodny dla maluszka i dla nas !:) Fajnie tez jak wózek jest solidny bo może posłużyć przy kolejnym dziecku i wtedy jest o jeden wydatek mniej. Ja zdecydowałam się na wózek anexa, wytrzymały, lekki, zgrabny, zwrotny i dobrze się prowadzi. Jestem z niego bardzo zadowolona.
AnitaT
Do używanych wózków nie jestem przekonana. Dla swojej córci wolałam kupić nowy. Wybrałam anexa, jest solidny i wytrzymały ( to z myślą o przyszłości- bo liczę, że posłuży mi przy drugim dziecku) zwrotny, wygodny i łatwy w obsłudze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.