To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ubanka dla maluchów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

PraktycznyTata
Witam,

Jako, że mi tacie, także przypada wypada kupić dziecku od czasu do czasu jakiś ciuch swojej córce, to w związku z tym, chciałem zacząć temat polecanych marek u których wybieracie ubranka. icon_smile.gif

Powód tak naprawdę jest prosty, często kupuję ubrania samodzielnie, po prostu to lubię, w tym wszytkim dostrzegam pewien problem kupowania ubrań w pewnych firmach.

Wymieńmy się zatem opiniami i spostrzeżeniami w tym wątku icon_smile.gif

Osobiście zauważyłem, że na przestrzeni kilku ładnych lat, sama jakość oferowanych ubranek dla naszych dzieci jest coraz gorsza. Przykładowo wybierając się do Smyka, Re czy 5 10 15 odczułem, że technicznie same ubranka są naprawdę gorsze niż kilka lat temu. Nie za bardzo obchodzi mnie dlaczego, bo podejrzewam, że pewnie chodzi o kasę. Łatwo jest przyzwyczajonych klientów nabić w butelkę. Mi zależy jednak, że by ubrania miały minimum normalną jakość, niestety zwracam uwagę na metki, użyte materiały, czy detale funkcjonalności ubrań. Do tego sama sieciowa moda chyba nie idzie w kierunku zgodnym z moim gustem, jakoś coraz ciężej wybrać coś naprawdę stylowego w jednym sklepie. Czasami, żeby wybrać spodenki, skarpetki, rajstopki, koszulę, czy bluzę, nie wspominając o kurtce, musiałem objechać kilkanaście sklepów icon_smile.gif

Moja reakcja była prosta, pomyślałem, że przecież można zmienić przyzwyczajenia, że przecież nie trzeba być przywiązanym na stałe to tego czym karmiono nas przez lata. Że przywiązanie do marki to chyba zaszłość, mamy przecież dobę Internetu, wszystko jest w zasięgu ręki, a i samo szperanie kosztuje mniej czasu i samego kosztu dojazdu do sklepów.

Szperając w internecie, znalazłem wiele na temat polskich projektantów, którzy chwalą się jakością i unikalnym wzornictwem. Postanowiłem zgłębić ten temat, tym bardziej, że w dobie elektronicznych zakupów i całkiem wygodnego prawa konsumenta, można coś kupić i ewentualnie odesłać, gdyby "towar nie był zgodny z opisem".

Tym samym dopadłem się do Pakamery, Mybaze czy Dawandy, portali na których pełno jest "dziwactw" czegoś czym właśnie byłem zainteresowany.

Sprawdziłem, zamówiłem 3 rzeczy dla córy z 3 różnych firm. Jestem mile zaskoczony wzornictwem i jakością i nawet cenami. Najbardziej moją uwagę zwróciła firma [edit: moderacja], szyją tam ubrania rosnące razem z dzieckiem, czyli ciuszki, które mają w sobie aż 3 rozmiary. Niby praktyczne, no bo można ciuszki regulować, przy tym cena na rozmiar wypada często niżej od ceny w sieciówce.
Zamówiłem tam rosnącą różową bluzę w łezki, tak się chyba nazywała, o dziwo bluza miała dużo lepszą jakość niż w opisie i tym bardziej wyglądała ładniej niż na zdjęciu.
Wierzę, że Mojej uda się wynosić te 3 rozmiary, bo nie ma tendencji do niszczenia ubrań, no chyba, że czasami niespodziewanie uszkodzi spodnie w świetlicy icon_smile.gif oczywiście kolana.

Co myślicie o rosnących ciuchach? Zamawiał już Ktoś z Was ubrania z tej firmy?
Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, warto, jeden ciuch i jest możliwość dłuższego wynoszenia.

Zamawiał już ktoś jakieś fajne ubrania z polskich firm? Gdzie można kupić jeszcze jakieś ubrania super jakości? Polecajcie, opiniujcie.

W sumie to dam znać, w przyszłym sezonie jak sprawdza się regulowanie tej bluzy.

Z pozdrowieniami od Praktycznego Taty.
PraktycznyTata
Czekam na komentarze, i Wasze opinie z niecierpliwością. icon_smile.gif
maminka43
Praktyczny Tata-to naprawdę niepraktyczne a nawet bardzo głupie zjechać kilkanaście sklepów by kupić dziecku skarpetki.
Moja opinia jest taka,że nie jest w porządku z Twoim.....(a nie,nie lepiej tego ostatniego słowa nie dodawać)
PraktycznyTata
CYTAT(maminka43 @ Mon, 28 Dec 2015 - 21:43) *
Praktyczny Tata-to naprawdę niepraktyczne a nawet bardzo głupie zjechać kilkanaście sklepów by kupić dziecku skarpetki.
Moja opinia jest taka,że nie jest w porządku z Twoim.....(a nie,nie lepiej tego ostatniego słowa nie dodawać)


Zazwyczaj niepraktyczne jeśli chodzi o stratę czasu, ale przynajmniej bezpieczne i dobre dla dziecka. Każdy ma swoje podejście i swój czas. Maminka43 proponuje skarpetki z CCC i jeszcze bardziej plastikowe buty z CCC, zapewne. Nie dzięki, wolę swój przepis na życie.


Jest i pierwszy hejt, kto najstępny? icon_smile.gif
Tigerek
Na razie Tatusiu plując na kilka firm pięknie zareklamowałeś jedną icon_smile.gif - i dziwnym trafem w pozostałych twoich postach też czai się po krzakach ... reklama.
PraktycznyTata
CYTAT(Tigerek @ Tue, 29 Dec 2015 - 18:06) *
Na razie Tatusiu plując na kilka firm pięknie zareklamowałeś jedną icon_smile.gif - i dziwnym trafem w pozostałych twoich postach też czai się po krzakach ... reklama.



Tigerek, nie myl reklamy z opinią. To chyba wielka różnica. Mogę przecież wyrażać swoje zdanie, jeśli coś mi się podoba albo nie, chyba po to jest to forum?

Mój ostatni wywód jest bardzo ogólny, mógłbym napisać więcej, podać więcej porównań i powodów, ale kto będzie czytał wiecej jeśli poje pierwsze posty, czytane i skomentowane już bez przemyślenia, spotykają się za jakąś dziwną polską zazdrością, lub nienawiścią, zwał jak zwał!

Ps. a tak dla wiadomości pozostałych, bo nie sposób przejść obok tego bez komentarza
" i dziwnym trafem w pozostałych twoich postach też czai się po krzakach"
Dowód kiepski, bo w żadnych innych postach nie wymieniłem żadnej firmy, oprócz Youtuba icon_smile.gif
Tak, tak, czytajmy nagłówki i plujmy na innych!

Wielkie dzięki za miłe przyjęcie i odzew icon_smile.gif Aż chce się więcej..



Kto następny?
PraktycznyTata
Cicho tu na tym forum :/
Lanzarotka
Praktyczny Tato, pytasz o fajne ubrania z polskich firm, piszesz, że zależy Ci na jakości, eleganckim wzornictwie,
zwracasz uwagę na metki, materiały, detale i funkcjonalność, więc z czystym sercem mogę polecić Dear Eco deareco.com. Mysle ze to dokładnie to, czego szukasz icon_smile.gif
ewelkano
A ja polecam litewską firmę [edit: moderacja], która na sklepy internetowe w różnych krajach. Ubranka mają i dla dzieci i dla dorosłych. Główny materiał to wełna merynosów. Zamawiałam kilka rzeczy przed feriami i jestem bardzo mile zaskoczona. Jakość materiału i samego ciucha powala. Ubrania są wygodne, nie gryzą i (co dla mnie bardzo aktualne) nie wywołują podrażnień. Skład - 100% merino.
dynamical
Mnie osobiście to nie dziwi, też mam wybrany jeden sklep i jednego producenta, któremu jestem wierna, bo wiem, że jego produkty są najwyższej jakości. Jeśli kogoś to interesuje to [edit: moderacja] jest piękna i naprawdę ręczę za jakość. To włoski producent, nie szyjący w Chinach icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.