Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

niedoczynnosc tarczycy

> 
aneta2
czw, 22 lip 2004 - 12:31
Czy spotkalyscie sie z tym problemem???

Agniesi robilam wyniki i:
hormony tarczycy TSH 6,66 ulU/ml (wiem tylko ze ponad norme bo N: 0,34-5,60)
cholesterol 220 mg/dl (tez ponad N: 54-200)
cholesterol HDL 45,5 mg/dl
LDL 147 mg/dl
trigilicerydy 143,5 (tez ponad N: 40-120)

czy to oznacza juz niedoczynnosc czy bede musiala zrobic kolejne badania?
a jesli to niedoczynnosc to zapytam jaka to choroba? czy leki bierze sie juz do konca zycia, czy tylko leki? czy to grozne??? ...

dziekuje i pozdrawiam cieplutko
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post czw, 22 lip 2004 - 12:31
Post #1

Czy spotkalyscie sie z tym problemem???

Agniesi robilam wyniki i:
hormony tarczycy TSH 6,66 ulU/ml (wiem tylko ze ponad norme bo N: 0,34-5,60)
cholesterol 220 mg/dl (tez ponad N: 54-200)
cholesterol HDL 45,5 mg/dl
LDL 147 mg/dl
trigilicerydy 143,5 (tez ponad N: 40-120)

czy to oznacza juz niedoczynnosc czy bede musiala zrobic kolejne badania?
a jesli to niedoczynnosc to zapytam jaka to choroba? czy leki bierze sie juz do konca zycia, czy tylko leki? czy to grozne??? ...

dziekuje i pozdrawiam cieplutko

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
mimi
czw, 22 lip 2004 - 15:42
Jeśli chodzi o TSH to tak jak piszesz jest podwyższone. Pewnie będziesz musiała powtórzyć badanie i sprawdzić jeszcze poziom hormonów tarczycy.
Tak, podwyższone TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Przerabiamy właśnie ten temat z moim synkiem. Wiesz, wygląda to tak, że faktycznie może trzeba bedzie jeść leki całe życie, a może jakiś czas. Ale poczytaj trochę o tej chorobie, a zobaczysz, że lepiej mieć świadomość tego, że dziecko jest chore i podawać mu leki. Niedoczynność tarczycy jest bardzo niebezpieczna dla dziecka.
Jeśli masz jakieś pytania, chętnie pomogę jeśli dam radę wink.gif .

Jeśli chodzi o pozostałę wyniki nie mam pojęcia.

Głowa do góry, bedzie dobrze!

Swoją drogą, ską pomyśł zbadania małej TSH?

Pozdrawiam
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post czw, 22 lip 2004 - 15:42
Post #2

Jeśli chodzi o TSH to tak jak piszesz jest podwyższone. Pewnie będziesz musiała powtórzyć badanie i sprawdzić jeszcze poziom hormonów tarczycy.
Tak, podwyższone TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Przerabiamy właśnie ten temat z moim synkiem. Wiesz, wygląda to tak, że faktycznie może trzeba bedzie jeść leki całe życie, a może jakiś czas. Ale poczytaj trochę o tej chorobie, a zobaczysz, że lepiej mieć świadomość tego, że dziecko jest chore i podawać mu leki. Niedoczynność tarczycy jest bardzo niebezpieczna dla dziecka.
Jeśli masz jakieś pytania, chętnie pomogę jeśli dam radę wink.gif .

Jeśli chodzi o pozostałę wyniki nie mam pojęcia.

Głowa do góry, bedzie dobrze!

Swoją drogą, ską pomyśł zbadania małej TSH?

Pozdrawiam

--------------------
mimi
aneta2
piÄ…, 23 lip 2004 - 09:18
dziekuje za odpowiedz

Wiesz my zupelnie przypadkiem zrobilismy to badanie
Poniewaz Agniesia miala zakazenie drog moczowych wiec pediatra zalecil rozne badania min wlasnie cholesterol, poniewaz wyszedl on b wysoki, wiec raz ze go powtorzylismy i dalej byl wysoki - wiec pediatra dal skierowanie na bad. horm. tarczycy, bo taki wysoki cholesterol moze wskazywac wlasnie na niedoczynnosc I tym sposobem wyszlo szydlo z worka.
Ja obecnie jestem na etapie poszukiwan endokrynologa, wiec pewnie dopiero w przyszlym tyg bede wiedziec cos wiecej, bo sam pediatra nic nie powiedzial opucz tego co juz wiem ze TSH jest ponad norme

Mam pytanko a jak to u Was wyglada??? w jakim wieku jest synek i jakie wyszlo TSH??? robiliscie juz dodatkowe badania? jakies leki? jakies objawy tej choroby?? bo Agniesia w sumie nie wyglada na te chorobe tj jest b zywa, ruchliwa, szczuplutka - Ale za to b sie poci, ma lekki szmerek w serduszku /moze to wlasnie przez tarczyce?/ a wogole to z takich opisow tej choroby to ona bardziej mi wyglada na nadczynnosc jak niedoczynnosc

martwie sie i to bardzo - a to nie jedyny problem zdrowotny moich dzieci niestety - wiec chyba powoli zaczne wpadac w obled ...

pozdrawiam cieplutko
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post piÄ…, 23 lip 2004 - 09:18
Post #3

dziekuje za odpowiedz

Wiesz my zupelnie przypadkiem zrobilismy to badanie
Poniewaz Agniesia miala zakazenie drog moczowych wiec pediatra zalecil rozne badania min wlasnie cholesterol, poniewaz wyszedl on b wysoki, wiec raz ze go powtorzylismy i dalej byl wysoki - wiec pediatra dal skierowanie na bad. horm. tarczycy, bo taki wysoki cholesterol moze wskazywac wlasnie na niedoczynnosc I tym sposobem wyszlo szydlo z worka.
Ja obecnie jestem na etapie poszukiwan endokrynologa, wiec pewnie dopiero w przyszlym tyg bede wiedziec cos wiecej, bo sam pediatra nic nie powiedzial opucz tego co juz wiem ze TSH jest ponad norme

Mam pytanko a jak to u Was wyglada??? w jakim wieku jest synek i jakie wyszlo TSH??? robiliscie juz dodatkowe badania? jakies leki? jakies objawy tej choroby?? bo Agniesia w sumie nie wyglada na te chorobe tj jest b zywa, ruchliwa, szczuplutka - Ale za to b sie poci, ma lekki szmerek w serduszku /moze to wlasnie przez tarczyce?/ a wogole to z takich opisow tej choroby to ona bardziej mi wyglada na nadczynnosc jak niedoczynnosc

martwie sie i to bardzo - a to nie jedyny problem zdrowotny moich dzieci niestety - wiec chyba powoli zaczne wpadac w obled ...

pozdrawiam cieplutko

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
mimi
piÄ…, 23 lip 2004 - 15:54
Patryk ma 3 latka i od zawsze (jeszcze przed urodzeniem wink.gif ) był bardzo żywiołowy. Jakiś czas temu zrobił sie jakiś taki senny i jakby mu sił brakowało, powiedziałabym, że nawet apatyczny. A, że przestał sypiać w dzień zwaliliśmy początkowo winę na niedospanie, ale po jakimś czasi ezaczęło mnie to niepokoić. Patryk wyglądał jakby mu się "ciężko żyło". Uparłam się na badania. Pediatra w takim razie zasugerował oprócz morfologii cukier i TSH. Nie wyszło dramatycznie duże, bo jakieś 0,7 ponad górną granicę normy. Endokrynolog zbadał młodego powtórzyliśmy badania i zapisał euthyrox 25. Szukaliśmy jeszcze jakiegoś innego endokrynologa zanim podaliśmy leki, ale w Poradni nadal czekamy na wizytę, którą wyznaczyli nam na październik, a prywatnie nie znalażłam innego endokrynolga dziecięcego. W między czasie młody zaczął miewać zaparcia ( a to u niego totalna nowość była), szybko się męczył, solidnie pocił. Był rozdrażniony, miał jeszcze kilka innych problemów, które mogły wskazywać na to, że to rzeczywiście tarczyca. Suma sumarum... zdecydowaliśmy się zacząć podawa małemu te leki. Po 2 tygodniach młody zaczął wracać do normy. Leki bierze jakieś niecałe 3 miesiące. Teraz przymierzamy się do zrobienia serii badań i 5.08 idziemy z małym do endokrynologa.
A z badań do zrobienia mamy: TSH, fT4, fT3, elektrolity. Może zrobimy i cholesterol.

Pozdrawiam
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post piÄ…, 23 lip 2004 - 15:54
Post #4

Patryk ma 3 latka i od zawsze (jeszcze przed urodzeniem wink.gif ) był bardzo żywiołowy. Jakiś czas temu zrobił sie jakiś taki senny i jakby mu sił brakowało, powiedziałabym, że nawet apatyczny. A, że przestał sypiać w dzień zwaliliśmy początkowo winę na niedospanie, ale po jakimś czasi ezaczęło mnie to niepokoić. Patryk wyglądał jakby mu się "ciężko żyło". Uparłam się na badania. Pediatra w takim razie zasugerował oprócz morfologii cukier i TSH. Nie wyszło dramatycznie duże, bo jakieś 0,7 ponad górną granicę normy. Endokrynolog zbadał młodego powtórzyliśmy badania i zapisał euthyrox 25. Szukaliśmy jeszcze jakiegoś innego endokrynologa zanim podaliśmy leki, ale w Poradni nadal czekamy na wizytę, którą wyznaczyli nam na październik, a prywatnie nie znalażłam innego endokrynolga dziecięcego. W między czasie młody zaczął miewać zaparcia ( a to u niego totalna nowość była), szybko się męczył, solidnie pocił. Był rozdrażniony, miał jeszcze kilka innych problemów, które mogły wskazywać na to, że to rzeczywiście tarczyca. Suma sumarum... zdecydowaliśmy się zacząć podawa małemu te leki. Po 2 tygodniach młody zaczął wracać do normy. Leki bierze jakieś niecałe 3 miesiące. Teraz przymierzamy się do zrobienia serii badań i 5.08 idziemy z małym do endokrynologa.
A z badań do zrobienia mamy: TSH, fT4, fT3, elektrolity. Może zrobimy i cholesterol.

Pozdrawiam

--------------------
mimi
aneta2
wto, 27 lip 2004 - 00:35
dzieki za odpowiedz

my do endokrynologa idziemy 3-go sierpnia, ciekawa jestem co powie?
Agniesia w sumie b zywiolowa jest, duzo biega, nie usiedzi w miejscu Ale zauwazylam ze ostatnio wlasnie wiecej spi, czasem wstanie i juz za moment komunikuje ze ona idzie spac po czym siedzi w miejscu i przymierza sie do snu - konczy sie na przymierzaniu ale czasem trwa to dlugo --- a ja do tej pory uwazalam to za normalne (?!) Poci sie poci i poci - masakra /pediatra zwalal to zawsze na slaba morfologie!/

Mam pytanko? - czy te leki pomoga w calkowitym wyleczeniu? wlasnie jak to jest czy dziecko bedzie skazane na leki do konca zycia? czy moze jakos etapami tj od czasu do czasu Czy moze wyleczyc sie calkowicie i nie wracac do tematu juz nigdy????

pozdrowka
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post wto, 27 lip 2004 - 00:35
Post #5

dzieki za odpowiedz

my do endokrynologa idziemy 3-go sierpnia, ciekawa jestem co powie?
Agniesia w sumie b zywiolowa jest, duzo biega, nie usiedzi w miejscu Ale zauwazylam ze ostatnio wlasnie wiecej spi, czasem wstanie i juz za moment komunikuje ze ona idzie spac po czym siedzi w miejscu i przymierza sie do snu - konczy sie na przymierzaniu ale czasem trwa to dlugo --- a ja do tej pory uwazalam to za normalne (?!) Poci sie poci i poci - masakra /pediatra zwalal to zawsze na slaba morfologie!/

Mam pytanko? - czy te leki pomoga w calkowitym wyleczeniu? wlasnie jak to jest czy dziecko bedzie skazane na leki do konca zycia? czy moze jakos etapami tj od czasu do czasu Czy moze wyleczyc sie calkowicie i nie wracac do tematu juz nigdy????

pozdrowka

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
mimi
wto, 27 lip 2004 - 14:04
Aneta, ja niestety nie wiem aż tak wiele icon_wink.gif .Przekaże Ci, co powiedział lekarz: " Proszę Pani, te leki to jedynie niezbędna suplementacja, tego co brakuje w organiźmie. Leczenie potrwać może trochę, albo całe życie. Czas pokaże". Co do diagnozy gość chyba jednak trafił, bo młody "ozdrowiał", ale jakoś jestem niedoinformowana i niezadowolona z tego lekarza.
Niedawno się przeprowadziliśmy do Warszawy. Tutaj też bardzo cięzko dostać się do endokrynologa w w poradni, a młody musi mieć kontrolę na początku sierpnia. Dlatego jak Ci posałam idziemy 5.08 na wizytę prywatną. Mam nadzieję, że pan profesor będzie bardziej skrupulatny i kompetentny. Czekam też w "kolejce" do lekarza państwowego.

Mam nadzieję, że za tydzień będę już mądrzejsza w temacie niedoczynności.

A jeśli chodzo o leki. Mój synek dostaje rano 0,5 godz. przed śniadaniem euthyrox. Rozpuszcza się to ładnie w wodzie, nie jest paskudne. Wypija bez najmniejszego problemu. Niestety hormony trzeba kontrolować dośc często. I u nas to jest najgorsze...pobieranie krwi z żyły.

Wiesz po wizycie u lekarza za tydzień chętnie zdam Ci relację, jeśli chcesz.

Pozdrawiam
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post wto, 27 lip 2004 - 14:04
Post #6

Aneta, ja niestety nie wiem aż tak wiele icon_wink.gif .Przekaże Ci, co powiedział lekarz: " Proszę Pani, te leki to jedynie niezbędna suplementacja, tego co brakuje w organiźmie. Leczenie potrwać może trochę, albo całe życie. Czas pokaże". Co do diagnozy gość chyba jednak trafił, bo młody "ozdrowiał", ale jakoś jestem niedoinformowana i niezadowolona z tego lekarza.
Niedawno się przeprowadziliśmy do Warszawy. Tutaj też bardzo cięzko dostać się do endokrynologa w w poradni, a młody musi mieć kontrolę na początku sierpnia. Dlatego jak Ci posałam idziemy 5.08 na wizytę prywatną. Mam nadzieję, że pan profesor będzie bardziej skrupulatny i kompetentny. Czekam też w "kolejce" do lekarza państwowego.

Mam nadzieję, że za tydzień będę już mądrzejsza w temacie niedoczynności.

A jeśli chodzo o leki. Mój synek dostaje rano 0,5 godz. przed śniadaniem euthyrox. Rozpuszcza się to ładnie w wodzie, nie jest paskudne. Wypija bez najmniejszego problemu. Niestety hormony trzeba kontrolować dośc często. I u nas to jest najgorsze...pobieranie krwi z żyły.

Wiesz po wizycie u lekarza za tydzień chętnie zdam Ci relację, jeśli chcesz.

Pozdrawiam

--------------------
mimi
aneta2
śro, 28 lip 2004 - 02:36
no pewnie ze chce!!!
zawsze kazda informacja sie przydaje icon_smile.gif
My mamy wizyte 3-go sierpnia wiec pewnie i ja sie czegos dowiem
kurcze ze to badac czesto to tez niezbyt dobra wiadomosc, teraz Agnieszka tak sie wyrywala podczas pobieranie krwi ze cala raczke miala w krwiakach tak mocno trzeba bylo ja trzymac zeby nie wyrywala i efektem tak scisneli raczke tj i maz i pielegniarka ze krew wogole nie leciala i ona ta igla rusza i rusza a tu nic - szczesciem jakos popuscili i krew poszla - bo inaczej to by jej cala raczke rozwalila ta igla!!! no mogla to wiedziec wkoncu poszlismy do specjalistycznego szpitala na pobranie a nie do zwyklej przychodni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam cieplutko
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post śro, 28 lip 2004 - 02:36
Post #7

no pewnie ze chce!!!
zawsze kazda informacja sie przydaje icon_smile.gif
My mamy wizyte 3-go sierpnia wiec pewnie i ja sie czegos dowiem
kurcze ze to badac czesto to tez niezbyt dobra wiadomosc, teraz Agnieszka tak sie wyrywala podczas pobieranie krwi ze cala raczke miala w krwiakach tak mocno trzeba bylo ja trzymac zeby nie wyrywala i efektem tak scisneli raczke tj i maz i pielegniarka ze krew wogole nie leciala i ona ta igla rusza i rusza a tu nic - szczesciem jakos popuscili i krew poszla - bo inaczej to by jej cala raczke rozwalila ta igla!!! no mogla to wiedziec wkoncu poszlismy do specjalistycznego szpitala na pobranie a nie do zwyklej przychodni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam cieplutko

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
katiek
czw, 29 lip 2004 - 23:09
Aneta polecam zabawę w pobieranie krwii poproś zeby małej pobierali krew strzykawką a nie "kapali" do fiolki. Pomocna jest też książeczka Franklin idzie do szpitala.

Co do niedoczynności-u Kingi na szczęście wykluczyli. Ja leki brałam przez prawie 2 lata ( w tym ciąża i karmienie) potem prawie rok spokoju a teraz mam nadczynność tarczycy icon_evil.gif
Co do dzieci to dużo się zmienia w okresie pokwitania-wtedy znowu mamy skontrolować Kingę. A u dziewczynek potem jak będą w ciąży i w czasie karmienia piersią (dość dalekosiężna prognoza icon_biggrin.gif )
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 29 lip 2004 - 23:09
Post #8

Aneta polecam zabawę w pobieranie krwii poproś zeby małej pobierali krew strzykawką a nie "kapali" do fiolki. Pomocna jest też książeczka Franklin idzie do szpitala.

Co do niedoczynności-u Kingi na szczęście wykluczyli. Ja leki brałam przez prawie 2 lata ( w tym ciąża i karmienie) potem prawie rok spokoju a teraz mam nadczynność tarczycy icon_evil.gif
Co do dzieci to dużo się zmienia w okresie pokwitania-wtedy znowu mamy skontrolować Kingę. A u dziewczynek potem jak będą w ciąży i w czasie karmienia piersią (dość dalekosiężna prognoza icon_biggrin.gif )
aneta2
czw, 29 lip 2004 - 23:16
dzieki za rade!!! ja wlasnie szukam takiego zestawu lekarz do zabawy
ale znajac zycie to i tak i tak panika przy pobieraniu bedzie icon_cry.gif

zreszta teraz Adrianek sluzy jako wzor, on tez ma czesto pobierana krew i Agniesia zawsze przy tym asystuje - oczywiscie za kazdym razem domaga sie zeby jej tez pobierano a jak juz dojdzie cos do czego to histeria i na tym wzor mlodszego brata sie konczy


pozdrowka
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post czw, 29 lip 2004 - 23:16
Post #9

dzieki za rade!!! ja wlasnie szukam takiego zestawu lekarz do zabawy
ale znajac zycie to i tak i tak panika przy pobieraniu bedzie icon_cry.gif

zreszta teraz Adrianek sluzy jako wzor, on tez ma czesto pobierana krew i Agniesia zawsze przy tym asystuje - oczywiscie za kazdym razem domaga sie zeby jej tez pobierano a jak juz dojdzie cos do czego to histeria i na tym wzor mlodszego brata sie konczy


pozdrowka

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
katiek
czw, 29 lip 2004 - 23:23
U nas to był sznurek od rękawiczek Kingi (jako staza), gazik i mamy dłuższy paznokieć (jako igła) icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif I tłumaczenie-to nie jest najprzyjemniejsze ale jak nie będziesz się wyrywała to pójdzie szybciutko. A w gabinecie objaśnianie co pani robi (na szczęście była miła pani i czekała aż małej wytłumaczę). Dzięki temu popłakała troszkę ale się nie wyrywała
A po obowiązkowe pobranie krwi zabranemu z domu króliczkowi
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 29 lip 2004 - 23:23
Post #10

U nas to był sznurek od rękawiczek Kingi (jako staza), gazik i mamy dłuższy paznokieć (jako igła) icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif I tłumaczenie-to nie jest najprzyjemniejsze ale jak nie będziesz się wyrywała to pójdzie szybciutko. A w gabinecie objaśnianie co pani robi (na szczęście była miła pani i czekała aż małej wytłumaczę). Dzięki temu popłakała troszkę ale się nie wyrywała
A po obowiązkowe pobranie krwi zabranemu z domu króliczkowi
aneta2
czw, 29 lip 2004 - 23:48
hi hi hi u nas tj u mnie tych paznokci nie brakuje!!! wiec moze sciagne sposob od Ciebie??? icon_lol.gif
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post czw, 29 lip 2004 - 23:48
Post #11

hi hi hi u nas tj u mnie tych paznokci nie brakuje!!! wiec moze sciagne sposob od Ciebie??? icon_lol.gif

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
aneta2
wto, 03 sie 2004 - 14:00
my juz po wizycie
w sumie to jeszcze nic konkretnego nie wiem bo w pt mamy zrobic USG tarczycy, potem TSH i T3 T4 --- wtedy sie okaze co i jak
moze to byc tez np zapalenie tarczycy

pozdrowka
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post wto, 03 sie 2004 - 14:00
Post #12

my juz po wizycie
w sumie to jeszcze nic konkretnego nie wiem bo w pt mamy zrobic USG tarczycy, potem TSH i T3 T4 --- wtedy sie okaze co i jak
moze to byc tez np zapalenie tarczycy

pozdrowka

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
aneta2
piÄ…, 06 sie 2004 - 13:09
i po USG - wyszlo dobrze!!!!!!!!!!!
teraz czekamy 3 tygodnie na powtorzenie TSH i T3 T4 i przeciwcial
czekamy czekamy czekamy

pozdrowka
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post piÄ…, 06 sie 2004 - 13:09
Post #13

i po USG - wyszlo dobrze!!!!!!!!!!!
teraz czekamy 3 tygodnie na powtorzenie TSH i T3 T4 i przeciwcial
czekamy czekamy czekamy

pozdrowka

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
aneta2
piÄ…, 20 sie 2004 - 12:08
i jak po wizycie???

ja czekam jeszcze tydz na powtorke TSH i reszty

pozdrowka
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post piÄ…, 20 sie 2004 - 12:08
Post #14

i jak po wizycie???

ja czekam jeszcze tydz na powtorke TSH i reszty

pozdrowka

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
aneta2
piÄ…, 14 sty 2005 - 23:28
i efekt 5 miesiecznego podawania jodu w tabletkach

bez skutku bo tym razem TSH wyszlo 6,4, niestety nie wiem jak w kolejnych frakcjach - malokomunikatywna p doktor itd... (cholesterol 116) - stwierdzila ze moze chodzi tu o zle funkcjonowanie przysadki - zalecila wiec zbadac wiek kostny /usg raczki/ /moze tez rezonans magnetyczny - wlasnie co to??? - ale nie byla zdecydowana wiec poki co na razie nie robimy!!!/ /usg tarczycy wyszlo prawidlowe, i prawidlowy wynik przeciwcial/


Wynik dopiero we wtorek - nie bede mowic ze umieram ze strachu co to znaczy? o co tu chodzi? tymbardziej ze lekarz naprawde gburowaty i praktycznie nie wiem nic!!!
Napewno go zmienie, pojde prywatnie - ale moze cos wiecie, cos podpowiedzie, co o tym myslec? co to moze znaczyc???
prosze o pomoc
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post piÄ…, 14 sty 2005 - 23:28
Post #15

i efekt 5 miesiecznego podawania jodu w tabletkach

bez skutku bo tym razem TSH wyszlo 6,4, niestety nie wiem jak w kolejnych frakcjach - malokomunikatywna p doktor itd... (cholesterol 116) - stwierdzila ze moze chodzi tu o zle funkcjonowanie przysadki - zalecila wiec zbadac wiek kostny /usg raczki/ /moze tez rezonans magnetyczny - wlasnie co to??? - ale nie byla zdecydowana wiec poki co na razie nie robimy!!!/ /usg tarczycy wyszlo prawidlowe, i prawidlowy wynik przeciwcial/


Wynik dopiero we wtorek - nie bede mowic ze umieram ze strachu co to znaczy? o co tu chodzi? tymbardziej ze lekarz naprawde gburowaty i praktycznie nie wiem nic!!!
Napewno go zmienie, pojde prywatnie - ale moze cos wiecie, cos podpowiedzie, co o tym myslec? co to moze znaczyc???
prosze o pomoc

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
mimi
nie, 16 sty 2005 - 14:06
A jakie mała ma wartości hormonów? I jaka naorma tego TSH (4)?
TSH to hormon przysadki, a nie tarczycy, tej tyczÄ… siÄ™ T3 i T4.
Dlatego można tez przypuszczać, że to wina przysadki.
Podobnie jest z prolaktyną, może to Ci coś podpowie.

Rezonans...No podają kontrast dożylnie i oglądają co potrzebują na monitorach.
W sumie to badanie obciążające organizm. I w przypadku małego dziecka konieczne jest znieczulenie ogólne. Jednakże obecnie najdokładniejsze z możliwych badań.

Wiek kostny...to raczej nie usg rÄ…czki, ale RTG rÄ…czki.

A może zmień lekarza, jak Cię nie przekonuje?

A co z tymi drogami moczowymi? Mała miewa jeszcze jakieś problemy?
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post nie, 16 sty 2005 - 14:06
Post #16

A jakie mała ma wartości hormonów? I jaka naorma tego TSH (4)?
TSH to hormon przysadki, a nie tarczycy, tej tyczÄ… siÄ™ T3 i T4.
Dlatego można tez przypuszczać, że to wina przysadki.
Podobnie jest z prolaktyną, może to Ci coś podpowie.

Rezonans...No podają kontrast dożylnie i oglądają co potrzebują na monitorach.
W sumie to badanie obciążające organizm. I w przypadku małego dziecka konieczne jest znieczulenie ogólne. Jednakże obecnie najdokładniejsze z możliwych badań.

Wiek kostny...to raczej nie usg rÄ…czki, ale RTG rÄ…czki.

A może zmień lekarza, jak Cię nie przekonuje?

A co z tymi drogami moczowymi? Mała miewa jeszcze jakieś problemy?

--------------------
mimi
aneta2
nie, 16 sty 2005 - 15:04
CYTAT(mimi)
A jakie mała ma wartości hormonów? I jaka naorma tego TSH (4)?


TSH norma to 5,5 - Agniesia ma 6,4 teraz, wartosci T3 T4 nie wiem, we wtorek ide skserowac wszystkie wyniki, bo lekarza oczywiscie zmieniam
Widzisz teraz po Twojej odp zaczynam powoli rozumiec o co chodzi, bardzo dziekuje!!!!!!!!!!!
tak tak RTG raczki, - to maz byl z Agniesia w poradni stad taki stan mojej wiedzy:(
zapytam jeszcze o ten rezonans - znieczulenie ogolne to oznacza narkoze???

a z drogami moczowymi jest dobrze
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post nie, 16 sty 2005 - 15:04
Post #17

CYTAT(mimi)
A jakie mała ma wartości hormonów? I jaka naorma tego TSH (4)?


TSH norma to 5,5 - Agniesia ma 6,4 teraz, wartosci T3 T4 nie wiem, we wtorek ide skserowac wszystkie wyniki, bo lekarza oczywiscie zmieniam
Widzisz teraz po Twojej odp zaczynam powoli rozumiec o co chodzi, bardzo dziekuje!!!!!!!!!!!
tak tak RTG raczki, - to maz byl z Agniesia w poradni stad taki stan mojej wiedzy:(
zapytam jeszcze o ten rezonans - znieczulenie ogolne to oznacza narkoze???

a z drogami moczowymi jest dobrze

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
mimi
pon, 17 sty 2005 - 09:47
Mała ma 2 latka tak?
Niestety rezonans w narkozie, tak.
Dziecko nie może się ruszać. Nie miałam, więc nie wiem, ale dowiadywałam się i wszyscy zgodnie mówią, że w tym urządzeniu jest tak głóśno, że dziecko nawet gdyby było spokojne to by nie wytrzymało. Ponadto, do pomieszczenia nie włazi się z dzieckiem, wiesz, że byłoby to niewykonalne.
Z tego co wiem to podają bardzo płytkie znieczulenie, takie właśnie na spanie.
Napisz jak będziesz miała jakieś wyniki w ręce wink.gif
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post pon, 17 sty 2005 - 09:47
Post #18

Mała ma 2 latka tak?
Niestety rezonans w narkozie, tak.
Dziecko nie może się ruszać. Nie miałam, więc nie wiem, ale dowiadywałam się i wszyscy zgodnie mówią, że w tym urządzeniu jest tak głóśno, że dziecko nawet gdyby było spokojne to by nie wytrzymało. Ponadto, do pomieszczenia nie włazi się z dzieckiem, wiesz, że byłoby to niewykonalne.
Z tego co wiem to podają bardzo płytkie znieczulenie, takie właśnie na spanie.
Napisz jak będziesz miała jakieś wyniki w ręce wink.gif

--------------------
mimi
aneta2
pon, 17 sty 2005 - 10:00
dzieki raz jeszcze!!!

siedzie jak na szpilkach do srody,
ech ze tez wiecznie musi sie cos dziac:(, juz tyle mam z tymi maluchami ... dziekuje tylko ze wszystko wkoncu jakos sie uklada
nie powinnam narzekac i kusic losu
aneta2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 333
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 20:51
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 696




post pon, 17 sty 2005 - 10:00
Post #19

dzieki raz jeszcze!!!

siedzie jak na szpilkach do srody,
ech ze tez wiecznie musi sie cos dziac:(, juz tyle mam z tymi maluchami ... dziekuje tylko ze wszystko wkoncu jakos sie uklada
nie powinnam narzekac i kusic losu

--------------------
Aneta+Agniesia(07.07.02)+Adrianek(03.01.04)+Alicja(15.09.14)
mimi
pon, 17 sty 2005 - 10:35
Poukłada się spokojnie icon_wink.gif
A co siÄ™ dzieciakom dzieje?
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post pon, 17 sty 2005 - 10:35
Post #20

Poukłada się spokojnie icon_wink.gif
A co siÄ™ dzieciakom dzieje?

--------------------
mimi
> niedoczynnosc tarczycy
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 04 maj 2024 - 14:07
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama