IPB WARNING [2] reset() expects parameter 1 to be array, boolean given (Line: 1711 of /sources/action_public/topics.php)
IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 1713 of /sources/action_public/topics.php)
bicom - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - maÅ‚y alergik « forum maluchy.pl

Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

bicom

> 
co myślicie o bicomie ?
Suma głosów: 23
GoÅ›cie nie mogÄ… gÅ‚osować 
adeia
śro, 10 lis 2004 - 16:11
Czy macie przekonanie do testów wykonywanych na bicomie , czy jednak bardziej ufacie tradycyjnej metodzie. Muszę podjąć szybko decyzję w jaki sposób będę robić testy synkowi , ale mam okropny mętlik w głowie, może Wy mi pomożecie podjąć decyzję.
adeia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: wto, 03 lut 04 - 18:08
SkÄ…d: Barlinek
Nr użytkownika: 1,408

GG:


post śro, 10 lis 2004 - 16:11
Post #1

Czy macie przekonanie do testów wykonywanych na bicomie , czy jednak bardziej ufacie tradycyjnej metodzie. Muszę podjąć szybko decyzję w jaki sposób będę robić testy synkowi , ale mam okropny mętlik w głowie, może Wy mi pomożecie podjąć decyzję.

--------------------
mama Bartka 24.11.02
amania
śro, 10 lis 2004 - 17:31
Zaznaczyłam, że nie działa, bo na Marysię odczulanie bicomem niestety nie zadziałało. Chociaż znam osobiście ludzi, którym pomogło.
Natomiast testy robione tą metoda, potwierdziły sie z wynikami testu robionymi z surowicy krwi.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post śro, 10 lis 2004 - 17:31
Post #2

Zaznaczyłam, że nie działa, bo na Marysię odczulanie bicomem niestety nie zadziałało. Chociaż znam osobiście ludzi, którym pomogło.
Natomiast testy robione tą metoda, potwierdziły sie z wynikami testu robionymi z surowicy krwi.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
reszka

Go??







post śro, 10 lis 2004 - 18:41
Post #3

Ja zaznaczyłam oczywiście nie działa.

Kiedyś szukałam dodatkowej pracy, i z ogłoszenia zgłosił sie facet zakładający gabinet bicomowy.
Ludzie, zobaczyłam ten przekręt z drugiej strony i za żadne skarby nie chciałam tego firmować swoją pieczątką. Oni sami doskonale wiedzą, że urządzenie to ma jedno podstawowe zadanie: PRODUKOWAC PIENIĄDZE.

Odradzam.
burek
śro, 10 lis 2004 - 19:08
U nas podziałało. Odczuliliśmy mleko i jajko. Nie wierzę, że Emi akurat wyrosła z alergii przez te 3 tygodnie kiedy odczulaliśmy. Testów nie robiłam bo wiedziałam dokładnie co uczula. Dla mnie ta metoda jest ok, choć to trochę takie czary - mary. Za całość zapłaciliśmy 300 złotych. Dużo? No owszem, ale było warto.

bur
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post śro, 10 lis 2004 - 19:08
Post #4

U nas podziałało. Odczuliliśmy mleko i jajko. Nie wierzę, że Emi akurat wyrosła z alergii przez te 3 tygodnie kiedy odczulaliśmy. Testów nie robiłam bo wiedziałam dokładnie co uczula. Dla mnie ta metoda jest ok, choć to trochę takie czary - mary. Za całość zapłaciliśmy 300 złotych. Dużo? No owszem, ale było warto.

bur
siłaczka
śro, 10 lis 2004 - 19:26
CYTAT(burek)
 Testów nie robiÅ‚am bo wiedziaÅ‚am dokÅ‚adnie co uczula.
bur


Burku, ja tez wiedziałam co uczula i właśnie to spowodowało, że jak dla mnie biocom to lipa i więcej nabrać się nie dam. Na niby-testech wyszły kompletne bzdury a pani doktor udowadniała, że jestem wielbłądem i nie wiem co dziecko uczula ( bo oczywiście ja bzdury wymyślałam skoro maszyna twierdziła inaczej icon_eek.gif icon_twisted.gif ).
Byłam, zobaczyłam, nie uwierzyłam.
Rozumiem ludzi, którzy chwytają się każdej deski ratunku. Nie rozumiem tych, którzy żerują na chorych.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post śro, 10 lis 2004 - 19:26
Post #5

CYTAT(burek)
 Testów nie robiÅ‚am bo wiedziaÅ‚am dokÅ‚adnie co uczula.
bur


Burku, ja tez wiedziałam co uczula i właśnie to spowodowało, że jak dla mnie biocom to lipa i więcej nabrać się nie dam. Na niby-testech wyszły kompletne bzdury a pani doktor udowadniała, że jestem wielbłądem i nie wiem co dziecko uczula ( bo oczywiście ja bzdury wymyślałam skoro maszyna twierdziła inaczej icon_eek.gif icon_twisted.gif ).
Byłam, zobaczyłam, nie uwierzyłam.
Rozumiem ludzi, którzy chwytają się każdej deski ratunku. Nie rozumiem tych, którzy żerują na chorych.
marghe.
śro, 10 lis 2004 - 20:37
a testy sa wiarygodne?
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 10 lis 2004 - 20:37
Post #6

a testy sa wiarygodne?
m.
siłaczka
śro, 10 lis 2004 - 21:09
CYTAT(marghe.)
a testy sa wiarygodne?
m.

Marghe, dla mnie nie.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post śro, 10 lis 2004 - 21:09
Post #7

CYTAT(marghe.)
a testy sa wiarygodne?
m.

Marghe, dla mnie nie.
reszka

Go??







post śro, 10 lis 2004 - 21:12
Post #8

CYTAT(eKachna)
Na niby-testech wyszÅ‚y kompletne bzdury a pani doktor udowadniaÅ‚a, że jestem wielbÅ‚Ä…dem i nie wiem co dziecko uczula ( bo oczywiÅ›cie ja bzdury wymyÅ›laÅ‚am skoro maszyna twierdziÅ‚a inaczej icon_eek.gif  :twisted: ).
Byłam, zobaczyłam, nie uwierzyłam.
Rozumiem ludzi, którzy chwytają się każdej deski ratunku. Nie rozumiem tych, którzy żerują na chorych.


O, trafniej bym tego nie ujęła.
Pan który ze mną rozmawiał przed przyjęciem pracy na bicomie, nawet nie próbował kryć, że to lipa."No wie pani, pani doktor, w zasadzie nie ma przeciwwskazań, no badań co do efektów nie ma, no ale przecież praca nam wszystkim sie przyda, prawda?" Ugh, odrażające.
Niestety, jak cos jest do wszystkiego, to z reguły jest do niczego.
burek
śro, 10 lis 2004 - 21:21
To też zależy na kogo się trafi. Ja najpierw dzwoniłam na infolinię i gadałam z takim fajnym doktorem. Potem pojechałam do Gliwic i się zraziłam bo pani mądra usiłowała mi namówić żeby moje mleko też odczulać. Uciekłam stamtąd i już nie wróciłam. Zazwoniłam za to znów na tę nieszczęsną infolinię z awanturą kogo oni w ogóle zatrudniają. Przeprosili i zaprosili do Zabrza, gdzie przyjmował ów doktor. I tam wrażenia zupełnie inne. Gość wiedział co mówi. Nie dyskutował ze mną, zapytał o objawy, sapki, wysypki itp i przede wszystkim nie usiłował mnie naciągnąć na testy.
Nam naprawdę pomogło.

bur
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post śro, 10 lis 2004 - 21:21
Post #9

To też zależy na kogo się trafi. Ja najpierw dzwoniłam na infolinię i gadałam z takim fajnym doktorem. Potem pojechałam do Gliwic i się zraziłam bo pani mądra usiłowała mi namówić żeby moje mleko też odczulać. Uciekłam stamtąd i już nie wróciłam. Zazwoniłam za to znów na tę nieszczęsną infolinię z awanturą kogo oni w ogóle zatrudniają. Przeprosili i zaprosili do Zabrza, gdzie przyjmował ów doktor. I tam wrażenia zupełnie inne. Gość wiedział co mówi. Nie dyskutował ze mną, zapytał o objawy, sapki, wysypki itp i przede wszystkim nie usiłował mnie naciągnąć na testy.
Nam naprawdę pomogło.

bur
grzałka
śro, 10 lis 2004 - 21:39
Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 10 lis 2004 - 21:39
Post #10

Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.

--------------------
amania
śro, 10 lis 2004 - 21:41
Co do testów, to Marysi wyszło dokładnie to samo, co na testach z surowicy krwi (a nie mówiłam, że byłam gdzieś wcześniej).
Przypadek? Jeśli tak, to niesamowity wink.gif
O odczulaniu już pisałam. Nic nie dało.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post śro, 10 lis 2004 - 21:41
Post #11

Co do testów, to Marysi wyszło dokładnie to samo, co na testach z surowicy krwi (a nie mówiłam, że byłam gdzieś wcześniej).
Przypadek? Jeśli tak, to niesamowity wink.gif
O odczulaniu już pisałam. Nic nie dało.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
burek
śro, 10 lis 2004 - 21:56
CYTAT(grzalka)
Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.

Sorry, ale to bzdura co napisałaś. Gdybym to ja miała tę alergię i mnie bicom pomógł, ok, ale to nie ja i nie mnie. Trudno uwierzyć, że ja wierzyłam, a pomoże Emi. Poza tym głęboko wierzyłam, że naturalne karmienie i moja dieta uchroni ją przed alergią, a jednak nie. Tu nie zadziałało.
Nie twierdzę, że bicom jest super. Nie reklamuję konkretnych gabinetów. Twierdzę po prostu, że nam pomógł.

bur icon_evil.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post śro, 10 lis 2004 - 21:56
Post #12

CYTAT(grzalka)
Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.

Sorry, ale to bzdura co napisałaś. Gdybym to ja miała tę alergię i mnie bicom pomógł, ok, ale to nie ja i nie mnie. Trudno uwierzyć, że ja wierzyłam, a pomoże Emi. Poza tym głęboko wierzyłam, że naturalne karmienie i moja dieta uchroni ją przed alergią, a jednak nie. Tu nie zadziałało.
Nie twierdzę, że bicom jest super. Nie reklamuję konkretnych gabinetów. Twierdzę po prostu, że nam pomógł.

bur icon_evil.gif
amania
śro, 10 lis 2004 - 23:00
CYTAT(grzalka)
Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.


Jeśli tak to świetnie, bo w końcu chodzi o efekt icon_wink.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post śro, 10 lis 2004 - 23:00
Post #13

CYTAT(grzalka)
Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.


Jeśli tak to świetnie, bo w końcu chodzi o efekt icon_wink.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
grzałka
czw, 11 lis 2004 - 09:45
CYTAT(amania)
CYTAT(grzalka)
Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.


Jeśli tak to świetnie, bo w końcu chodzi o efekt icon_wink.gif


Dokładnie.
Chodzi o efekt.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 11 lis 2004 - 09:45
Post #14

CYTAT(amania)
CYTAT(grzalka)
Wiara czyni cuda.
Placebo też bywa skuteczne.


Jeśli tak to świetnie, bo w końcu chodzi o efekt icon_wink.gif


Dokładnie.
Chodzi o efekt.

--------------------
Kassia
czw, 11 lis 2004 - 14:43
Czy możecie mi podać namiary na przychodnie, które mają taką aparaturę? Mieszkamy w Warszawie. Kassia.
Kassia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: nie, 17 paź 04 - 15:30
Nr użytkownika: 2,213




post czw, 11 lis 2004 - 14:43
Post #15

Czy możecie mi podać namiary na przychodnie, które mają taką aparaturę? Mieszkamy w Warszawie. Kassia.
Lua
czw, 11 lis 2004 - 21:52
PrzenoszÄ™ na alergiÄ™ icon_lol.gif
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post czw, 11 lis 2004 - 21:52
Post #16

PrzenoszÄ™ na alergiÄ™ icon_lol.gif

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

adeia
piÄ…, 12 lis 2004 - 11:17
Dzięki serdeczne za tak szybką reakcję z Waszej strony!!! Jak na razie jestem na nie dla bicomu zwłaszcza , że obiecali mojej mamie , że po tym ustrojstwie moja mama przestanie palić a pali dalej ponieważ cały czas odczuwa potrzebę zapalenia icon_evil.gif Aha i przepraszam bo od razu mogłam napisać na alergikach , ale jakoś zapomniałam że coś takiego istnieje icon_redface.gif Pozdrawiam serdecznie adeia.
adeia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: wto, 03 lut 04 - 18:08
SkÄ…d: Barlinek
Nr użytkownika: 1,408

GG:


post piÄ…, 12 lis 2004 - 11:17
Post #17

Dzięki serdeczne za tak szybką reakcję z Waszej strony!!! Jak na razie jestem na nie dla bicomu zwłaszcza , że obiecali mojej mamie , że po tym ustrojstwie moja mama przestanie palić a pali dalej ponieważ cały czas odczuwa potrzebę zapalenia icon_evil.gif Aha i przepraszam bo od razu mogłam napisać na alergikach , ale jakoś zapomniałam że coś takiego istnieje icon_redface.gif Pozdrawiam serdecznie adeia.

--------------------
mama Bartka 24.11.02
adeia
piÄ…, 12 lis 2004 - 11:46
Powiedzcie mi jeszcze jak się wykonuje testy z surowicy krwi. Czy dobrze myślę, że pobiera się krew i bada na wystąpienie alergenu? Czy piszę całkowite głupoty?? icon_redface.gif
adeia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: wto, 03 lut 04 - 18:08
SkÄ…d: Barlinek
Nr użytkownika: 1,408

GG:


post piÄ…, 12 lis 2004 - 11:46
Post #18

Powiedzcie mi jeszcze jak się wykonuje testy z surowicy krwi. Czy dobrze myślę, że pobiera się krew i bada na wystąpienie alergenu? Czy piszę całkowite głupoty?? icon_redface.gif

--------------------
mama Bartka 24.11.02
reszka

Go??







post piÄ…, 12 lis 2004 - 12:22
Post #19

Dokładnie. Warto tez wiedzieć, czego szukać, bo do sprawdzenia całego panelu alergenów to krwi by nie starczyło. Np. jesli podejrzewa się alergię na białka mleka krowiego, to robi sie IgE na ten alegren.
Ja to bym w ogóle czaczęła od zrobienia IgE całkowitego.
adeia
piÄ…, 12 lis 2004 - 16:06
Czy IgE całkowite to sprawdzenie, czy dziecko jest w ogóle na coś uczulone? i jeszcze jedno, czy można takie badanie zrobić już 2 latkowi, czy będzie wynik wiarygodny??
adeia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: wto, 03 lut 04 - 18:08
SkÄ…d: Barlinek
Nr użytkownika: 1,408

GG:


post piÄ…, 12 lis 2004 - 16:06
Post #20

Czy IgE całkowite to sprawdzenie, czy dziecko jest w ogóle na coś uczulone? i jeszcze jedno, czy można takie badanie zrobić już 2 latkowi, czy będzie wynik wiarygodny??

--------------------
mama Bartka 24.11.02
> bicom
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 02 maj 2024 - 03:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama