Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Ja tez mam problem gdzie rodzic????

> 
onka

Go??







post wto, 21 gru 2004 - 15:43
Post #1

Czesc dziewczyny !!!
Pierwszy raz pisze -bo dotej pory tyko czytalam wasze wypowiedzi.
Ja mam porod na 1 marca i coraz bardziej sie zaczynam stresowac ta cal sytuacja -jak to bedzie czy dam rade no i oczywiscie gdzie rodzic???Moje typy to 1 maja lub Dyrekcyjna .Pomozcie podjac decyzje.
I jesli macie jaks sprawdzona polozna to prosze o namiary -bo syszalm ze swoja polozna dobrze miec:))))
Z gory dziekuje za informacie
Pozdrowionka icon_biggrin.gif
skanna
wto, 21 gru 2004 - 15:54
Rodziłam w styczniu na 1-go Maja i byłam bardzo zadowolona, zarówno z samego porodu, jak i z opieki poporodowej. Poród był rodzinny, po porodzie leżałam w pojedynczej sali, pielęgniarki przychodziły, jeśli tylko słyszały, że dziecko płacze, pomimo, że to moje drugie i pomocy jako takiej właściwie nie potrzebowałam. No i jest tam znakomity oddział patologii noworodka, co nie ma znaczenia, jeśli z dzieckiem wszystko jest ok, ale jeśli jest cokolwiek nie tak, to przynajmniej wiadomo, że będzie pod dobrą opieką.
Polecam.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 21 gru 2004 - 15:54
Post #2

Rodziłam w styczniu na 1-go Maja i byłam bardzo zadowolona, zarówno z samego porodu, jak i z opieki poporodowej. Poród był rodzinny, po porodzie leżałam w pojedynczej sali, pielęgniarki przychodziły, jeśli tylko słyszały, że dziecko płacze, pomimo, że to moje drugie i pomocy jako takiej właściwie nie potrzebowałam. No i jest tam znakomity oddział patologii noworodka, co nie ma znaczenia, jeśli z dzieckiem wszystko jest ok, ale jeśli jest cokolwiek nie tak, to przynajmniej wiadomo, że będzie pod dobrą opieką.
Polecam.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
anonimowy

Go??







post wto, 21 gru 2004 - 16:06
Post #3

Skania a czy to prawda -zeby na 1 maja odbyl sie porod rodzinny trzeba przejsc szkole rodzenia???
anonimowy

Go??







post wto, 21 gru 2004 - 16:07
Post #4

skanna-przepraszam za znieksztalcenie Twojego nicka....wybacz icon_wink.gif
skanna
wto, 21 gru 2004 - 16:12
Wtedy nie trzeba było, nie sądzę, żeby się coś zmieniło.
A w ogóle, to najlepiej przejdź się po prostu na oddział i poproś, żeby Ci położne wszystko powiedziały. One tam nie robią z tym żadnego problemu.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 21 gru 2004 - 16:12
Post #5

Wtedy nie trzeba było, nie sądzę, żeby się coś zmieniło.
A w ogóle, to najlepiej przejdź się po prostu na oddział i poproś, żeby Ci położne wszystko powiedziały. One tam nie robią z tym żadnego problemu.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
anonimowy

Go??







post śro, 22 gru 2004 - 13:34
Post #6

Hej Onkuś! Ja rodziłam na 1 maja w sierpniu, więc nie znów tak dawno i nie była potrzebna szkoła rodzenia, myslę że dalej nie ma takiej potrzeby wink.gif
onka
śro, 22 gru 2004 - 16:28
To z tego wynika ze szpital na 1 maja nie jest taki zly -rzeczywiscie bede musiala po nowym roku tam podjechac.Tylko ta polozna ,macie jakies namiary????
onka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: śro, 22 gru 04 - 14:29
SkÄ…d: wroclaw
Nr użytkownika: 2,438




post śro, 22 gru 2004 - 16:28
Post #7

To z tego wynika ze szpital na 1 maja nie jest taki zly -rzeczywiscie bede musiala po nowym roku tam podjechac.Tylko ta polozna ,macie jakies namiary????
skanna
śro, 22 gru 2004 - 16:36
Nie.
Przyszłam z marszu, nie miałam umówionej położnej i wszystko było ok. Moim skromnym zdaniem, jak będzie przy Tobie mąż, to nie ma najmniejszego sensu płacić położnej.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 22 gru 2004 - 16:36
Post #8

Nie.
Przyszłam z marszu, nie miałam umówionej położnej i wszystko było ok. Moim skromnym zdaniem, jak będzie przy Tobie mąż, to nie ma najmniejszego sensu płacić położnej.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
onka
śro, 22 gru 2004 - 18:00
Ja wiem wiem ,ale ja sie tak boje ze chcialabym miec kogos zaufanego obok siebie -oczywiscie oprocz mezula icon_biggrin.gif
onka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: śro, 22 gru 04 - 14:29
SkÄ…d: wroclaw
Nr użytkownika: 2,438




post śro, 22 gru 2004 - 18:00
Post #9

Ja wiem wiem ,ale ja sie tak boje ze chcialabym miec kogos zaufanego obok siebie -oczywiscie oprocz mezula icon_biggrin.gif
Delfinka
śro, 22 gru 2004 - 22:41
Tym Gościem wcześniej to byłam ja, leniuch jeden ze mnie nie chciało mi sie logować icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
Ja też myślę że nie ma sensu opłacać położną. Ja nie trafiłam nawet na pół osoby która bylaby nieżyczliwa. Wiec myślę że będzie dobrze i bez "zaufanej" osoby! icon_razz.gif
Delfinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,424
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 17:54
Nr użytkownika: 1,283




post śro, 22 gru 2004 - 22:41
Post #10

Tym Gościem wcześniej to byłam ja, leniuch jeden ze mnie nie chciało mi sie logować icon_redface.gif icon_rolleyes.gif
Ja też myślę że nie ma sensu opłacać położną. Ja nie trafiłam nawet na pół osoby która bylaby nieżyczliwa. Wiec myślę że będzie dobrze i bez "zaufanej" osoby! icon_razz.gif

--------------------

onka
czw, 23 gru 2004 - 09:51
tak ale ja sie strasznie boje:(((( a powiedzcie mi rodzilyscie ze znieczuleniem na 1 maja czy bez?????
onka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: śro, 22 gru 04 - 14:29
SkÄ…d: wroclaw
Nr użytkownika: 2,438




post czw, 23 gru 2004 - 09:51
Post #11

tak ale ja sie strasznie boje:(((( a powiedzcie mi rodzilyscie ze znieczuleniem na 1 maja czy bez?????
gosia.mama.wojtu...
śro, 29 gru 2004 - 09:27
onka pierwsze dziecko rodzilam na dyrekcyjnej,drugie w Trzebnicy,z Dyrekcyjnej byłam bardzo zadowolona bo mialam tam lekarza prowadzącego ,gdybym nie była jego pacjentka nie wiem czy też by tak było,z kolei Trzebnicę bardzo polecam ,wspaniały ludzki spzital,wszyscy uczynni usmiechieci,wspaniali,mialam wspaniałe oba porody ale jesli chodzi o opieke,warunki itd zdecydowanie tzrebnica,szpital ten uzyskal 1 miejsce na dolnym slasku w akcji "rodzić po ludzku",2 miesce w Polsce,jakbys miala jakies pytania napisz na gg 5424960 lub maila malgorzacia@interia.pl
gosia.mama.wojtu...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: śro, 22 gru 04 - 20:29
Nr użytkownika: 2,439

GG:


post śro, 29 gru 2004 - 09:27
Post #12

onka pierwsze dziecko rodzilam na dyrekcyjnej,drugie w Trzebnicy,z Dyrekcyjnej byłam bardzo zadowolona bo mialam tam lekarza prowadzącego ,gdybym nie była jego pacjentka nie wiem czy też by tak było,z kolei Trzebnicę bardzo polecam ,wspaniały ludzki spzital,wszyscy uczynni usmiechieci,wspaniali,mialam wspaniałe oba porody ale jesli chodzi o opieke,warunki itd zdecydowanie tzrebnica,szpital ten uzyskal 1 miejsce na dolnym slasku w akcji "rodzić po ludzku",2 miesce w Polsce,jakbys miala jakies pytania napisz na gg 5424960 lub maila malgorzacia@interia.pl

--------------------
Gosia,mama Wojtusia(17.08.2000) i Michasia(03.09.2004)
gosia.mama.wojtu...
śro, 29 gru 2004 - 09:29
dodam ze w tzrebnicy nie mialam oplacanej poloznje i nikogo nie znałam
gosia.mama.wojtu...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: śro, 22 gru 04 - 20:29
Nr użytkownika: 2,439

GG:


post śro, 29 gru 2004 - 09:29
Post #13

dodam ze w tzrebnicy nie mialam oplacanej poloznje i nikogo nie znałam

--------------------
Gosia,mama Wojtusia(17.08.2000) i Michasia(03.09.2004)
Jalla
śro, 29 gru 2004 - 10:54
Onka! Ja też rodziłam na 1 Maja (poród rodzinny) i wspomnienia po porodzie mam ... miłe. Nie miałam opłaconej położnej, ani znieczulenia. Jeśli bardzo chcesz to możesz wynająć sobie położną. Polecam p. Elę Biskupską. Była obecna przy moim porodzie, bo mieliśmy pobieraną krew pępowinową. Położna, która miała dyżur nigdy wcześniej tego nie robiła i zawołała ją do pomocy. Z tego co słyszałam w szpitalu to dużo dziewczyn właśnie ją sobie opłaca.

Przy następnym porodzie icon_cool.gif poważnie zastanowiłabym się nad Trzebnicą, bo słyszę o tamtejszym szpitalu bardzo pochlebne opinie.
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post śro, 29 gru 2004 - 10:54
Post #14

Onka! Ja też rodziłam na 1 Maja (poród rodzinny) i wspomnienia po porodzie mam ... miłe. Nie miałam opłaconej położnej, ani znieczulenia. Jeśli bardzo chcesz to możesz wynająć sobie położną. Polecam p. Elę Biskupską. Była obecna przy moim porodzie, bo mieliśmy pobieraną krew pępowinową. Położna, która miała dyżur nigdy wcześniej tego nie robiła i zawołała ją do pomocy. Z tego co słyszałam w szpitalu to dużo dziewczyn właśnie ją sobie opłaca.

Przy następnym porodzie icon_cool.gif poważnie zastanowiłabym się nad Trzebnicą, bo słyszę o tamtejszym szpitalu bardzo pochlebne opinie.

--------------------
joakar
śro, 29 gru 2004 - 12:58
Dziewczyny znacie może lakarzy pracujących na 1 maja
Też powoli się zastanawiam nad wyborem szpitala. Fajnie by było rodzić na 1 maja, bo sama się tam urodziłam icon_biggrin.gif
joakar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 385
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 10:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 376

GG:


post śro, 29 gru 2004 - 12:58
Post #15

Dziewczyny znacie może lakarzy pracujących na 1 maja
Też powoli się zastanawiam nad wyborem szpitala. Fajnie by było rodzić na 1 maja, bo sama się tam urodziłam icon_biggrin.gif

--------------------
i
onka
śro, 29 gru 2004 - 14:37
Slyszalam o Trzebnicy duzo dobrego ,ale ja chce blisko domu zeby mama i maz byli pod reka icon_lol.gif Zdecyduje sie chyba na 1 maja ,w sumie to juz na 80 % jestem przekonana .Powiedzcie mi jak mam znalezc ta polozna -Pania Ele Biskupska isc do szpitala i pytac?????
onka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: śro, 22 gru 04 - 14:29
SkÄ…d: wroclaw
Nr użytkownika: 2,438




post śro, 29 gru 2004 - 14:37
Post #16

Slyszalam o Trzebnicy duzo dobrego ,ale ja chce blisko domu zeby mama i maz byli pod reka icon_lol.gif Zdecyduje sie chyba na 1 maja ,w sumie to juz na 80 % jestem przekonana .Powiedzcie mi jak mam znalezc ta polozna -Pania Ele Biskupska isc do szpitala i pytac?????
Sylwik
czw, 30 gru 2004 - 14:58
Hej!icon_smile.gif

Niedawno byłam u położnej i dowiedziałam się przypadkiem że na klinikach obecnie prawie każde maleństwo ma zapalenie płóc. Trochę się wystraszyłam bo sama zamierzam rodzic na Dyrekcyjnej ale przecież nie musi to być regułą że moje maleństwo też to złapie. Na pytanie co jest tego powodem, to odpowiedziala mi że to z powodu brudu, braku personelu (mała liczba położnych które mają pelne ręce roboty i nie nadążają za porodami),w rezultacie maluszki są lekko zaniedbane i narazone na łapanie rożnych infekcji. Nie wiem co o tym sądzić i czy to faktycznie prawda. Może odezwie się któraś z Was która rodziła niedawno na Dyrekcyjnej i trochę mnie pocieszy.
Dodam tylko że mam termin na 4 luty 05

Pozdrawiam pa pa
Sylwik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: nie, 19 gru 04 - 13:02
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 2,430




post czw, 30 gru 2004 - 14:58
Post #17

Hej!icon_smile.gif

Niedawno byłam u położnej i dowiedziałam się przypadkiem że na klinikach obecnie prawie każde maleństwo ma zapalenie płóc. Trochę się wystraszyłam bo sama zamierzam rodzic na Dyrekcyjnej ale przecież nie musi to być regułą że moje maleństwo też to złapie. Na pytanie co jest tego powodem, to odpowiedziala mi że to z powodu brudu, braku personelu (mała liczba położnych które mają pelne ręce roboty i nie nadążają za porodami),w rezultacie maluszki są lekko zaniedbane i narazone na łapanie rożnych infekcji. Nie wiem co o tym sądzić i czy to faktycznie prawda. Może odezwie się któraś z Was która rodziła niedawno na Dyrekcyjnej i trochę mnie pocieszy.
Dodam tylko że mam termin na 4 luty 05

Pozdrawiam pa pa

--------------------
user posted image Sylwia
Jalla
czw, 30 gru 2004 - 21:19
Onka! Zadzwoń do szpitala i spytaj kiedy pani Ela Biskupska ma dyżur, a wtedy podejdź i z nią porozmawiaj. Ja też do tego szpitala mam najbliżej icon_smile.gif

Jokar! Co do lekarzy to pracuje tam np. dr Kapelusz. Akurat miał dyżur jak rodziłam. Fajny gość, tylko trochę za cicho mówi (albo ja głucha jestem). Przyjmuje też gdzieś prywatnie, bo moja koleżanka do niego chodziła i on też odbierał jej poród. Bardzo fajny jest też dr Papież. Dr Kowalska bardzo konkretna i miła babka.
Zdecydowanie nie polecam dr Fąfary (nie jestem pewna czy tak się pisze jego nazwisko). Dużo gada, ale jak dla mnie bez sensu.
Innych nazwisk nie pamiętam.
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post czw, 30 gru 2004 - 21:19
Post #18

Onka! Zadzwoń do szpitala i spytaj kiedy pani Ela Biskupska ma dyżur, a wtedy podejdź i z nią porozmawiaj. Ja też do tego szpitala mam najbliżej icon_smile.gif

Jokar! Co do lekarzy to pracuje tam np. dr Kapelusz. Akurat miał dyżur jak rodziłam. Fajny gość, tylko trochę za cicho mówi (albo ja głucha jestem). Przyjmuje też gdzieś prywatnie, bo moja koleżanka do niego chodziła i on też odbierał jej poród. Bardzo fajny jest też dr Papież. Dr Kowalska bardzo konkretna i miła babka.
Zdecydowanie nie polecam dr Fąfary (nie jestem pewna czy tak się pisze jego nazwisko). Dużo gada, ale jak dla mnie bez sensu.
Innych nazwisk nie pamiętam.

--------------------
skanna
czw, 30 gru 2004 - 21:36
Kapelusz ma gębę jak zakapior i sympatyczny też w porywach, ale jedno trzeba mu przyznać - szyje po mistrzowsku. Z daleka było widać, którą szył Kapelusz - po góra dwóch dniach od porodu siadałyśmy na tyłku bez większych problemów. Te, które były szyte przez kogo innego nie miały tak dobrze.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 30 gru 2004 - 21:36
Post #19

Kapelusz ma gębę jak zakapior i sympatyczny też w porywach, ale jedno trzeba mu przyznać - szyje po mistrzowsku. Z daleka było widać, którą szył Kapelusz - po góra dwóch dniach od porodu siadałyśmy na tyłku bez większych problemów. Te, które były szyte przez kogo innego nie miały tak dobrze.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
skanna
czw, 30 gru 2004 - 21:40
Papież rzeczywiście bardzo sympatyczny i dziewczyny go tam chwaliły. Przyjmuje państwowo na Młodych Techników.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 30 gru 2004 - 21:40
Post #20

Papież rzeczywiście bardzo sympatyczny i dziewczyny go tam chwaliły. Przyjmuje państwowo na Młodych Techników.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
> Ja tez mam problem gdzie rodzic????
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 02 maj 2024 - 06:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama