Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Michał ma zapalenie płuc :(

> 
addera
piÄ…, 07 sty 2005 - 19:23
Właśnie wróciliśmy ze szpitala icon_sad.gif
Od tygodnia Michał jest chory. Zaczęło się od kataru, ale takiego brzydkiego gęstego. Do tego zaczęły mu ropieć oczy. Od poniedziałku dostawał Klacid, ale źle go znosił (miał odruch wymiotny). Dzisiaj poszliśmy na wizytę kontrolną i okazało się, że wcale nie jest lepiej a wręcz gorzej icon_sad.gif Klacid zamieniliśmy na Biofuroksym w zastrzykach icon_sad.gif Cały dzień się bardzo źle czuł, wymiotował trzy razy, nic nie chciał jeść. Zadzwoniłam znów do lekarza i dostaliśmy skierowanie na prześwietlenie płuc. Diagnoza na opisie : Pneumonia icon_sad.gif
Dostaliśmy też skierowanie do szpitala, ale po zbadaniu na izbie przyjęć lekarz dyżurny stwierdził, że stan dziecka jest dobry, nie ma duszności, dziecko nie jest odwodnione, więc nie ma potrzeby hospitalizacji.
Jesteśmy w domu, odksztuszamy, oklepujemy i modlimy się żeby nie było gorzej, bo czeka nas wtedy szpital icon_cry.gif
O 20.00 mamy drugi zastrzyk, jutro następne dwa i w niedzielę dwa. W poniedziałek decyzja co do dalszego leczenia.
Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Już nie mam siły na to wszystko icon_confused.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post piÄ…, 07 sty 2005 - 19:23
Post #1

Właśnie wróciliśmy ze szpitala icon_sad.gif
Od tygodnia Michał jest chory. Zaczęło się od kataru, ale takiego brzydkiego gęstego. Do tego zaczęły mu ropieć oczy. Od poniedziałku dostawał Klacid, ale źle go znosił (miał odruch wymiotny). Dzisiaj poszliśmy na wizytę kontrolną i okazało się, że wcale nie jest lepiej a wręcz gorzej icon_sad.gif Klacid zamieniliśmy na Biofuroksym w zastrzykach icon_sad.gif Cały dzień się bardzo źle czuł, wymiotował trzy razy, nic nie chciał jeść. Zadzwoniłam znów do lekarza i dostaliśmy skierowanie na prześwietlenie płuc. Diagnoza na opisie : Pneumonia icon_sad.gif
Dostaliśmy też skierowanie do szpitala, ale po zbadaniu na izbie przyjęć lekarz dyżurny stwierdził, że stan dziecka jest dobry, nie ma duszności, dziecko nie jest odwodnione, więc nie ma potrzeby hospitalizacji.
Jesteśmy w domu, odksztuszamy, oklepujemy i modlimy się żeby nie było gorzej, bo czeka nas wtedy szpital icon_cry.gif
O 20.00 mamy drugi zastrzyk, jutro następne dwa i w niedzielę dwa. W poniedziałek decyzja co do dalszego leczenia.
Mam nadzieję, że będzie dobrze.
Już nie mam siły na to wszystko icon_confused.gif

--------------------



i.
piÄ…, 07 sty 2005 - 19:51
Addera, trzymaj siÄ™.
Przechodziłam to z Zuzką dwa razy i raz z Jeżem. Obyło się bez hospitalizacji.
Jurek też brał Biofuroksym w zastrzykach i szybko mu się poprawiło po nich. Bądź dobrej myśli.
Nie wiem czy Michał często choruje, ale przy częstych infekcjach dróg oddechowych - kaszlu, zap. oskrzeli, płuc warto sprawdzić czy to nie jest zw. z alergią. Niestety u moich dzieciaków było to zw. z uczuleniami.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post piÄ…, 07 sty 2005 - 19:51
Post #2

Addera, trzymaj siÄ™.
Przechodziłam to z Zuzką dwa razy i raz z Jeżem. Obyło się bez hospitalizacji.
Jurek też brał Biofuroksym w zastrzykach i szybko mu się poprawiło po nich. Bądź dobrej myśli.
Nie wiem czy Michał często choruje, ale przy częstych infekcjach dróg oddechowych - kaszlu, zap. oskrzeli, płuc warto sprawdzić czy to nie jest zw. z alergią. Niestety u moich dzieciaków było to zw. z uczuleniami.
iff
piÄ…, 07 sty 2005 - 20:06
addera, moj maciek 9 grudnia tez mial zapalenie pluc u nas wystarczyl antybiotyk i wziewy oraz 3 tyg w domku, ale wiem jak sie martwisz, jestem z Toba, cieplutko mysle i przesylam dobre fluidy, wierze, ze zastrzyki pomoga i bedzie widoczna poprawa
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post piÄ…, 07 sty 2005 - 20:06
Post #3

addera, moj maciek 9 grudnia tez mial zapalenie pluc u nas wystarczyl antybiotyk i wziewy oraz 3 tyg w domku, ale wiem jak sie martwisz, jestem z Toba, cieplutko mysle i przesylam dobre fluidy, wierze, ze zastrzyki pomoga i bedzie widoczna poprawa
Truśka
piÄ…, 07 sty 2005 - 20:12
Trzymaj siÄ™.
Moje dziecię przeszło już 4 razy zapalenie płuc (a ma dopiero 6 lat), ani razu nie był hospitalizowany. u nas zawsze były stawiane bańki, ale to trzeba skonsultować z lekarzem.
Pozdrowienia i szybkiego powtortu do zdrowia.
Truśka
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post piÄ…, 07 sty 2005 - 20:12
Post #4

Trzymaj siÄ™.
Moje dziecię przeszło już 4 razy zapalenie płuc (a ma dopiero 6 lat), ani razu nie był hospitalizowany. u nas zawsze były stawiane bańki, ale to trzeba skonsultować z lekarzem.
Pozdrowienia i szybkiego powtortu do zdrowia.
Truśka

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
sdw
piÄ…, 07 sty 2005 - 21:22
Add icon_cry.gif przytul.gif

Ale własnie, bańki icon_exclaim.gif Dla mojej Kingi, uczulonej na większość antybiotyków icon_confused.gif były prawdziwym błogosławieństwem. Zapalenie płuc miała 3 razy. Dwa razy, w tym raz jako niemowlę, wyciagana z choróbska bez żadnego antybiotyku. Ani raz nie byla hospitalizowana. Pomyśl o tych bańkach.

Trzymajcie siÄ™.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post piÄ…, 07 sty 2005 - 21:22
Post #5

Add icon_cry.gif przytul.gif

Ale własnie, bańki icon_exclaim.gif Dla mojej Kingi, uczulonej na większość antybiotyków icon_confused.gif były prawdziwym błogosławieństwem. Zapalenie płuc miała 3 razy. Dwa razy, w tym raz jako niemowlę, wyciagana z choróbska bez żadnego antybiotyku. Ani raz nie byla hospitalizowana. Pomyśl o tych bańkach.

Trzymajcie siÄ™.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
sdw
piÄ…, 07 sty 2005 - 21:35
Add icon_cry.gif przytul.gif

Ale własnie, bańki icon_exclaim.gif Dla mojej Kingi, uczulonej na większość antybiotyków icon_confused.gif były prawdziwym błogosławieństwem. Zapalenie płuc miała 3 razy. Dwa razy, w tym raz jako niemowlę, wyciagana z choróbska bez żadnego antybiotyku. Ani raz nie byla hospitalizowana. Pomyśl o tych bańkach.

Trzymajcie siÄ™.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post piÄ…, 07 sty 2005 - 21:35
Post #6

Add icon_cry.gif przytul.gif

Ale własnie, bańki icon_exclaim.gif Dla mojej Kingi, uczulonej na większość antybiotyków icon_confused.gif były prawdziwym błogosławieństwem. Zapalenie płuc miała 3 razy. Dwa razy, w tym raz jako niemowlę, wyciagana z choróbska bez żadnego antybiotyku. Ani raz nie byla hospitalizowana. Pomyśl o tych bańkach.

Trzymajcie siÄ™.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Arwena.
piÄ…, 07 sty 2005 - 22:03
Addera będzie dobrze

przytul.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post piÄ…, 07 sty 2005 - 22:03
Post #7

Addera będzie dobrze

przytul.gif

--------------------
everybody lies
marghe.
piÄ…, 07 sty 2005 - 22:17
Add, będzie dobrze.
Rtg zrobione, leki zmienione.
Trzymam mocno kciuki.

Na pocieszenie - ja chorowałam non stop na zapelenie płuc (przeplatane anginami). Nigdy nie byłam hospitalizowana.
Stawiaj bańki, pomagają.
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 07 sty 2005 - 22:17
Post #8

Add, będzie dobrze.
Rtg zrobione, leki zmienione.
Trzymam mocno kciuki.

Na pocieszenie - ja chorowałam non stop na zapelenie płuc (przeplatane anginami). Nigdy nie byłam hospitalizowana.
Stawiaj bańki, pomagają.
m.
siłaczka
piÄ…, 07 sty 2005 - 22:28
Ela, moze spróbuj tych baniek...w ostatnich miesiącach wyprowadziłam w ten sposób obie moje dziewczyny z zapalenia oskrzeli bez antybiotyku. W pierwszej dobie następuje zaostrzenie objawów a w drugiej zazwyczaj jest już duuuzo lepiej.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post piÄ…, 07 sty 2005 - 22:28
Post #9

Ela, moze spróbuj tych baniek...w ostatnich miesiącach wyprowadziłam w ten sposób obie moje dziewczyny z zapalenia oskrzeli bez antybiotyku. W pierwszej dobie następuje zaostrzenie objawów a w drugiej zazwyczaj jest już duuuzo lepiej.
skanna
piÄ…, 07 sty 2005 - 22:38
Adderka, nos do góry. Pewnie, że to nic przyjemnego, ale grunt, że nie musicie siedzieć w szpitalu. W domu się lepiej, szybciej i przyjemniej zdrowieje. Będzie dobrze, zobaczysz.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post piÄ…, 07 sty 2005 - 22:38
Post #10

Adderka, nos do góry. Pewnie, że to nic przyjemnego, ale grunt, że nie musicie siedzieć w szpitalu. W domu się lepiej, szybciej i przyjemniej zdrowieje. Będzie dobrze, zobaczysz.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
marchewka
sob, 08 sty 2005 - 00:15
Adderko będzie dobrze.Najważniejsze że nie szpital...Mocno trzymam kciuki i ściskam.
marchewka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,633
Dołączył: wto, 04 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: KsiÄ…zenice
Nr użytkownika: 93

GG:


post sob, 08 sty 2005 - 00:15
Post #11

Adderko będzie dobrze.Najważniejsze że nie szpital...Mocno trzymam kciuki i ściskam.

--------------------
mama Zuzi (21.10.01) i Mikusia (10.12.03)
.uzytkownik.usun...
sob, 08 sty 2005 - 12:46
Addera, trzymajcie się - oboje. I niech Michałek zdrowieje.

Z
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post sob, 08 sty 2005 - 12:46
Post #12

Addera, trzymajcie się - oboje. I niech Michałek zdrowieje.

Z
addera
sob, 08 sty 2005 - 18:20
Jest lepiej icon_smile.gif Zdecyowanie lepiej. Pierwsza noc od tygodnia prawie cała przespana. Michał obudził sie tylko raz, a nie 5 - 6 razy (tak było wcześniej). Zastrzyki chyba robią swoje.
Dziś była nasza pani doktor, przepisała zastrzyki jeszcze na poniedziałek i własnie w poniedziałek będę wiedziała co dalej.
Michał zaczął nawet jeść, a bardzo mu potrzebne jedzenie, bo starcił na wadze przez chorobę 1,5 kg icon_confused.gif
Będziemy teraz lekko podtuczać wink.gif
Dziękuję za Wasze dobre słowa i pamięć.
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post sob, 08 sty 2005 - 18:20
Post #13

Jest lepiej icon_smile.gif Zdecyowanie lepiej. Pierwsza noc od tygodnia prawie cała przespana. Michał obudził sie tylko raz, a nie 5 - 6 razy (tak było wcześniej). Zastrzyki chyba robią swoje.
Dziś była nasza pani doktor, przepisała zastrzyki jeszcze na poniedziałek i własnie w poniedziałek będę wiedziała co dalej.
Michał zaczął nawet jeść, a bardzo mu potrzebne jedzenie, bo starcił na wadze przez chorobę 1,5 kg icon_confused.gif
Będziemy teraz lekko podtuczać wink.gif
Dziękuję za Wasze dobre słowa i pamięć.

--------------------



i.
sob, 08 sty 2005 - 19:24
Świetne wieści icon_biggrin.gif
Trzymajcie siÄ™.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post sob, 08 sty 2005 - 19:24
Post #14

Świetne wieści icon_biggrin.gif
Trzymajcie siÄ™.
Tobatka
sob, 08 sty 2005 - 19:47
Adderko... No widzisz - głowa do góry! przytul.gif przytul.gif przytul.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post sob, 08 sty 2005 - 19:47
Post #15

Adderko... No widzisz - głowa do góry! przytul.gif przytul.gif przytul.gif
cydorka
sob, 08 sty 2005 - 20:46
add kochana, ściskamy mocno trzymajcie się, Janek pozdrawia Michała
a Ja całą rodzinę
super że jest lepiej
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post sob, 08 sty 2005 - 20:46
Post #16

add kochana, ściskamy mocno trzymajcie się, Janek pozdrawia Michała
a Ja całą rodzinę
super że jest lepiej
cyd
reszka

Go??







post sob, 08 sty 2005 - 21:00
Post #17

Pewno to was nie pocieszy. ale niestety zapaleń płuc jest obecnie sporo u dzieci - chyba taka pogoda, czy coś. Na pęczki, nieomalże. Znakomita wiekszość leczy sie skutecznie w domu, więc na pewno i wy z tego wyjdziecie - czego wam serdecznie życzę.

P.S. Mam nadzieje że te bańki to OPRÓCZ antybiotyku, a nie ZAMIAST polecacie?
siłaczka
sob, 08 sty 2005 - 21:56
CYTAT(Reszka)
P.S. Mam nadzieje że te bańki to OPRÓCZ antybiotyku, a nie ZAMIAST polecacie?

W tym przypadku OPRÓCZ ale przy zapaleniu oskrzeli stosuję ZAMIAST, dzięki temu po raz kolejny właśnie udało mi się uniknąć w ogóle antybiotyku. Do tego oczywiście leki wykrztuśne i oklepywanie.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post sob, 08 sty 2005 - 21:56
Post #18

CYTAT(Reszka)
P.S. Mam nadzieje że te bańki to OPRÓCZ antybiotyku, a nie ZAMIAST polecacie?

W tym przypadku OPRÓCZ ale przy zapaleniu oskrzeli stosuję ZAMIAST, dzięki temu po raz kolejny właśnie udało mi się uniknąć w ogóle antybiotyku. Do tego oczywiście leki wykrztuśne i oklepywanie.
Pecia
sob, 08 sty 2005 - 22:14
Add, mysle o Was przytul.gif
Michasiu, zdrowiej!
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post sob, 08 sty 2005 - 22:14
Post #19

Add, mysle o Was przytul.gif
Michasiu, zdrowiej!

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
amania
nie, 09 sty 2005 - 13:01
Dopiero teraz przeczytałam...

To dobrze, że już jest lepiej, ale trzymam kciuki za zupełny powrót do zdrowia. Pozdrów od nas Michałka.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post nie, 09 sty 2005 - 13:01
Post #20

Dopiero teraz przeczytałam...

To dobrze, że już jest lepiej, ale trzymam kciuki za zupełny powrót do zdrowia. Pozdrów od nas Michałka.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
> MichaÅ‚ ma zapalenie pÅ‚uc :(
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 03 maj 2024 - 10:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama