Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

OBJAWY CIĄŻY

> 
ijaa_ijaa
piÄ…, 25 mar 2005 - 10:58
1. Objawy prawdopodobne odczuwane przez kobiety:

a) zatrzymanie krwawienia miesiączkowego jest często pierwszym objawem dokonanego zapłodnienia, zwłaszcza u kobiet zdrowych z prawidłowym cyklem. Może pojawic się delikatne krwawienie lub plamienie w okresie kolejno przypadającego krwawienia miesiączkowego;

b)nudności, wymioty, ślinotok, zgaga wystepują z bardzo różnym nasileniem u 50% kobiet we wczesnej ciąży. Pojawiają się w godzinnach rannych, ale mogą trwac przez cały dzień. Poranne nudności i wymioty występują mniej więcej od 6-8 tygodnia ciąży i zwykle mijają po 12-14 tygodniach. Duzy wpływ na występowanie i nasilanie się tych dolegliwości ma stan psychiczny i emocjonalny kobiety;

c)częste oddawanie moczu;

d)zaparcia pojawiają się we wczesnym okresie ciąży i trwają zazwyczaj przez cały jej okres. Dolegliwości te powinny byc łagodzone przez stosowanie odpowiedniej diety i podawanie zwiększonej ilości płynów;

e) zmiana samopoczucia najczęściej objawia się zmęczeniem, drażliwością, pobudliwością psychiczną. Bardzo często wystepuje brak łaknienia lub nadmierne łaknienie, niechęc do pewnych potraw lub zapachów;

f)bolesnośc gruczołów sutkowych może pojawiac się około 6 tygodnia ciąży. Ma różne nasilenie od uczucia kłucia aż do wyraźnego bólu;

g)zmiany w paznokciach (ścieńczenie, zwiększona miękkośc i łamliwośc).

2. Objawy obiektywne:

a) podwyzszenie podstawowej temperatury ciała powyżej 37 stopni, która utrzymuje się po okresie jajeczkowania przez conajmniej 3 tygodnie i równoczesny brak krwawienia miesiączkowego;

B) zmiany w gruczołach sutkowych:
-powiekszenie, wzmożenie napięcia i obrzmienie gruczołów,
- poszerzenie siatki żylnych naczyń podskórnych,
- pojawienie się wtórnych obwódek, powiekszenie gruczołów łojowych oraz przebarwienie brodawek o obwódek piersiowych,
- wydzielanie pod wpływem ucisku płynu,

3. Zmiany w narządach płciowych:

a)zasinienie przedsionka pochwy, rozpulchnienie pochwy, zwiększenie rozciągliwości i szerokości pochwy;

B) wzmożona wydzielina;

4.Próby ciążowe dodatnie;

5. Metody pewne USG!!!

6. Objawy pewne:

a) wysłuchanie, wyczucie, zaobserwowanie czynnych ruchów plodu;

B) wysłuchanie czynności serca płodu;

Przepraszam za literówki. icon_redface.gif Mam nadzieję, że się przyda icon_biggrin.gif
ijaa_ijaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 553
Dołączył: sob, 19 lut 05 - 12:11
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 2,711




post piÄ…, 25 mar 2005 - 10:58
Post #1

1. Objawy prawdopodobne odczuwane przez kobiety:

a) zatrzymanie krwawienia miesiączkowego jest często pierwszym objawem dokonanego zapłodnienia, zwłaszcza u kobiet zdrowych z prawidłowym cyklem. Może pojawic się delikatne krwawienie lub plamienie w okresie kolejno przypadającego krwawienia miesiączkowego;

b)nudności, wymioty, ślinotok, zgaga wystepują z bardzo różnym nasileniem u 50% kobiet we wczesnej ciąży. Pojawiają się w godzinnach rannych, ale mogą trwac przez cały dzień. Poranne nudności i wymioty występują mniej więcej od 6-8 tygodnia ciąży i zwykle mijają po 12-14 tygodniach. Duzy wpływ na występowanie i nasilanie się tych dolegliwości ma stan psychiczny i emocjonalny kobiety;

c)częste oddawanie moczu;

d)zaparcia pojawiają się we wczesnym okresie ciąży i trwają zazwyczaj przez cały jej okres. Dolegliwości te powinny byc łagodzone przez stosowanie odpowiedniej diety i podawanie zwiększonej ilości płynów;

e) zmiana samopoczucia najczęściej objawia się zmęczeniem, drażliwością, pobudliwością psychiczną. Bardzo często wystepuje brak łaknienia lub nadmierne łaknienie, niechęc do pewnych potraw lub zapachów;

f)bolesnośc gruczołów sutkowych może pojawiac się około 6 tygodnia ciąży. Ma różne nasilenie od uczucia kłucia aż do wyraźnego bólu;

g)zmiany w paznokciach (ścieńczenie, zwiększona miękkośc i łamliwośc).

2. Objawy obiektywne:

a) podwyzszenie podstawowej temperatury ciała powyżej 37 stopni, która utrzymuje się po okresie jajeczkowania przez conajmniej 3 tygodnie i równoczesny brak krwawienia miesiączkowego;

B) zmiany w gruczołach sutkowych:
-powiekszenie, wzmożenie napięcia i obrzmienie gruczołów,
- poszerzenie siatki żylnych naczyń podskórnych,
- pojawienie się wtórnych obwódek, powiekszenie gruczołów łojowych oraz przebarwienie brodawek o obwódek piersiowych,
- wydzielanie pod wpływem ucisku płynu,

3. Zmiany w narządach płciowych:

a)zasinienie przedsionka pochwy, rozpulchnienie pochwy, zwiększenie rozciągliwości i szerokości pochwy;

B) wzmożona wydzielina;

4.Próby ciążowe dodatnie;

5. Metody pewne USG!!!

6. Objawy pewne:

a) wysłuchanie, wyczucie, zaobserwowanie czynnych ruchów plodu;

B) wysłuchanie czynności serca płodu;

Przepraszam za literówki. icon_redface.gif Mam nadzieję, że się przyda icon_biggrin.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
joannaa30
wto, 29 mar 2005 - 09:33
ijaa-ijaa icon_biggrin.gif okresu niedostalam do tej pory icon_biggrin.gif no to jestem icon_lol.gif
joannaa30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 31
Dołączył: wto, 22 mar 05 - 18:00
SkÄ…d: Isny Niemcy
Nr użytkownika: 2,908

GG:


post wto, 29 mar 2005 - 09:33
Post #2

ijaa-ijaa icon_biggrin.gif okresu niedostalam do tej pory icon_biggrin.gif no to jestem icon_lol.gif
Anastazja_6
pon, 11 kwi 2005 - 17:31
Ja mam do tej pory zaparcia a grr icon_redface.gif icon_redface.gif Nic nie daje mi rady z Xennami włącznie, podobnie Falvity itd. A co do moczu... wolę nie gadać. Caaaały czas tylko w nocy się zwlekam z łóżka i na siłę podtrzymuję się na muszli, żeby nie zasnąć icon_biggrin.gif
Anastazja_6


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 83
Dołączył: pon, 11 kwi 05 - 14:38
Nr użytkownika: 2,979




post pon, 11 kwi 2005 - 17:31
Post #3

Ja mam do tej pory zaparcia a grr icon_redface.gif icon_redface.gif Nic nie daje mi rady z Xennami włącznie, podobnie Falvity itd. A co do moczu... wolę nie gadać. Caaaały czas tylko w nocy się zwlekam z łóżka i na siłę podtrzymuję się na muszli, żeby nie zasnąć icon_biggrin.gif

--------------------
Mama Oliwki /24.04.05/
user posted image

user posted image
asiaad2
czw, 08 mar 2007 - 14:13
Chyba nic z tego nie mam , to z ciaży znowu nici icon_cry.gif icon_cry.gif
asiaad2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,368
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 12:40
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 8,058

GG:


post czw, 08 mar 2007 - 14:13
Post #4

Chyba nic z tego nie mam , to z ciaży znowu nici icon_cry.gif icon_cry.gif

--------------------


alanis
czw, 08 mar 2007 - 15:16
ija_ija dzięki, dobra robota, dorzucam to do linkowni icon_razz.gif
alanis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,468
Dołączył: nie, 02 lip 06 - 11:50
Skąd: Gród Kraka ;-)
Nr użytkownika: 6,484




post czw, 08 mar 2007 - 15:16
Post #5

ija_ija dzięki, dobra robota, dorzucam to do linkowni icon_razz.gif

--------------------
Chrzest Zuzanki
nasze 9 miesięcy
Zuzinkowe zabawy
Gadu-gadu z mamuniÄ…
Zuzia-bo tygryski lubią brykać...

Zuzinku może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla nas jesteś całym światem!
kasiagarcia
sob, 17 mar 2007 - 16:26
Witam Wszystkich!!!
Mamy z mezem 3 letnia coreczke. Zaszlam z nia w ciaze 3 dni po odstawieniu tabletek.Od czasu jej narodzin ( 3 lata) nie bralam tabletek, ale uwazalismy. 2 Marca zaczelismy sie starac o nowego maluszka.Mysle, ze moge byc w ciazy icon_lol.gif . mam straszna zgage, czuje jakby mi rozrywalo brzuch. Dotego mam nudnosci i bialy sluz , ktory mialam w ciazy z moja corka.Bardzo bym chciala, tylko nie chce sie zawiesc gdyby sie okazalo, ze nie jestem. Trzymajcie za mnie kciuki icon_biggrin.gif [/b]
kasiagarcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 324
Dołączył: sob, 17 mar 07 - 15:22
SkÄ…d: sarasota Gdynia
Nr użytkownika: 12,066




post sob, 17 mar 2007 - 16:26
Post #6

Witam Wszystkich!!!
Mamy z mezem 3 letnia coreczke. Zaszlam z nia w ciaze 3 dni po odstawieniu tabletek.Od czasu jej narodzin ( 3 lata) nie bralam tabletek, ale uwazalismy. 2 Marca zaczelismy sie starac o nowego maluszka.Mysle, ze moge byc w ciazy icon_lol.gif . mam straszna zgage, czuje jakby mi rozrywalo brzuch. Dotego mam nudnosci i bialy sluz , ktory mialam w ciazy z moja corka.Bardzo bym chciala, tylko nie chce sie zawiesc gdyby sie okazalo, ze nie jestem. Trzymajcie za mnie kciuki icon_biggrin.gif [/b]
kasiulm
śro, 21 mar 2007 - 14:55
A ja na pocieszenie moge powiedziec ze ZADNYCH OBJAWOW nie mialam i dalej nie mam, mimo ze jestem juz na poczatku 7tc. Takze dziewczyny nie dajcie sie wkrecic za bardzo, bo czesto sie zdarza ze objawy przychodza dopiero po terminie @ albo i duzo pozniej icon_biggrin.gif (a z wlasnego doswiadczenia objawy przed terminem @ bylwaja czesto tylko wymyslem naszych zakreconych umyslow icon_rolleyes.gif ) . Poki @ nie ma zaden cykl nie jest stracony
kasiulm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 395
Dołączył: śro, 21 cze 06 - 10:03
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,347




post śro, 21 mar 2007 - 14:55
Post #7

A ja na pocieszenie moge powiedziec ze ZADNYCH OBJAWOW nie mialam i dalej nie mam, mimo ze jestem juz na poczatku 7tc. Takze dziewczyny nie dajcie sie wkrecic za bardzo, bo czesto sie zdarza ze objawy przychodza dopiero po terminie @ albo i duzo pozniej icon_biggrin.gif (a z wlasnego doswiadczenia objawy przed terminem @ bylwaja czesto tylko wymyslem naszych zakreconych umyslow icon_rolleyes.gif ) . Poki @ nie ma zaden cykl nie jest stracony

--------------------


hela
śro, 28 mar 2007 - 15:17
kasiulum pozazdroscic tylko:)i masz zupelna racje duzo zalezy od psychiki!!!!!!!!!!
hela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: sob, 24 mar 07 - 19:06
Nr użytkownika: 12,314




post śro, 28 mar 2007 - 15:17
Post #8

kasiulum pozazdroscic tylko:)i masz zupelna racje duzo zalezy od psychiki!!!!!!!!!!
kasiagarcia
śro, 28 mar 2007 - 15:52
Witam! Moje objawy sie sprawdzily jestem w ciazy. Na to wyglada, ze poraz drugi tak szybko udalo mi sie zajsc. Zycze was wszystkim II kreseczek. przytul.gif
kasiagarcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 324
Dołączył: sob, 17 mar 07 - 15:22
SkÄ…d: sarasota Gdynia
Nr użytkownika: 12,066




post śro, 28 mar 2007 - 15:52
Post #9

Witam! Moje objawy sie sprawdzily jestem w ciazy. Na to wyglada, ze poraz drugi tak szybko udalo mi sie zajsc. Zycze was wszystkim II kreseczek. przytul.gif

--------------------







> OBJAWY CIÄ„Å»Y
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 10:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama