Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Czy warto bankować krew pępowinową?

> 
Berek

Go??







post pią, 04 lis 2005 - 11:43
Post #1

Taki wykład mamy w środę w Instytucie. Nieoczekiwanie dość, ale bardzo się ucieszyłam i pójdę, może mi wreszcie wyjaśni fachowiec.

Mogę Wam potem sprawozdać, co mówił. Chcecie? A może komuś będzie się chciało przyjść? Na priva mogę podać namiary.
amania
pią, 04 lis 2005 - 11:46
świetnie! czekam na relację icon_biggrin.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post pią, 04 lis 2005 - 11:46
Post #2

świetnie! czekam na relację icon_biggrin.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Atena
pią, 04 lis 2005 - 12:23
Tak... i ja czekam... bardzo mnie to interesuje...

Atena.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
Skąd: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post pią, 04 lis 2005 - 12:23
Post #3

Tak... i ja czekam... bardzo mnie to interesuje...

Atena.

--------------------



malinowa i Malin...
pią, 04 lis 2005 - 12:36
A kto będzie tym fachowcem? Może prof Jędrzejczak?
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pią, 04 lis 2005 - 12:36
Post #4

A kto będzie tym fachowcem? Może prof Jędrzejczak?

--------------------
Kocurek
pią, 04 lis 2005 - 13:58
Chętnie usłyszę coś o tym icon_smile.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pią, 04 lis 2005 - 13:58
Post #5

Chętnie usłyszę coś o tym icon_smile.gif

--------------------
zilka
pią, 04 lis 2005 - 14:22
CYTAT(malinowa i Malina)
A kto będzie tym fachowcem? Może prof Jędrzejczak?


No właśnie, kto? Ja też chętnie posłucham, chociaz w przypadku Jędrzejczaka wiem co powie icon_lol.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post pią, 04 lis 2005 - 14:22
Post #6

CYTAT(malinowa i Malina)
A kto będzie tym fachowcem? Może prof Jędrzejczak?


No właśnie, kto? Ja też chętnie posłucham, chociaz w przypadku Jędrzejczaka wiem co powie icon_lol.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
Berek

Go??







post pią, 04 lis 2005 - 14:51
Post #7

Jędrzejczak, Jędrzejczak.

Tak ogólnie to ja też wiem, co powie, ale interesują mnie szczegóły. Zwłaszcza, że zawsze można się dopytać i tak dalej. A poza tym pewnie do nas będzie trochę inaczej mówił, niż na przykład w wywiadzie do gazety (I hope so icon_twisted.gif ) Więc jeśli ktoś chce zadać jakieś pytanie, to niech pisze icon_biggrin.gif Zrobimy telekonferencję icon_razz.gif
Tobatka
pią, 04 lis 2005 - 17:29
Ja czekam na relację, mądrych pytań nie mam (bom prosta dzieweczka i nigdy mi mądre rzeczy do głowy nie przychodzą icon_evil.gif wink.gif )
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pią, 04 lis 2005 - 17:29
Post #8

Ja czekam na relację, mądrych pytań nie mam (bom prosta dzieweczka i nigdy mi mądre rzeczy do głowy nie przychodzą icon_evil.gif wink.gif )
amo
pią, 04 lis 2005 - 20:41
Tez jestem ciekawa.

Kiedy bylam w ciazy z Kubusiem sporo o bankowaniu pisano i to w samych superlatywach. Troche bylam nawet soba zniesmaczona, ze nie zdecydowalm sie na przechowanie krwi, bo co tam takie koszty jesli w gre moze wchodzic zycie mojego dziecka. Przy ciazy asiowej znow troche poczytalam i pojawialy sie juz glosy sceptyczne, wiec tym razem rozgrzeszylam swoj brak zapobiegliwosci.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post pią, 04 lis 2005 - 20:41
Post #9

Tez jestem ciekawa.

Kiedy bylam w ciazy z Kubusiem sporo o bankowaniu pisano i to w samych superlatywach. Troche bylam nawet soba zniesmaczona, ze nie zdecydowalm sie na przechowanie krwi, bo co tam takie koszty jesli w gre moze wchodzic zycie mojego dziecka. Przy ciazy asiowej znow troche poczytalam i pojawialy sie juz glosy sceptyczne, wiec tym razem rozgrzeszylam swoj brak zapobiegliwosci.

--------------------



Okruszek (+2010)
menada
pią, 04 lis 2005 - 20:58
Ja krew zbankowałam, więc oczywiscie wierzę w cudowną moc komórek macierzystych icon_lol.gif wink.gif
A tak poważnie, chętnie dowiem się czegoś nowego icon_biggrin.gif
menada


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,205
Dołączył: sob, 28 lut 04 - 11:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,502

GG:


post pią, 04 lis 2005 - 20:58
Post #10

Ja krew zbankowałam, więc oczywiscie wierzę w cudowną moc komórek macierzystych icon_lol.gif wink.gif
A tak poważnie, chętnie dowiem się czegoś nowego icon_biggrin.gif

--------------------




Tobatka
pią, 04 lis 2005 - 22:37
CYTAT(menada)
Ja krew zbankowałam, więc oczywiscie wierzę w cudowną moc komórek macierzystych  :lol:  :wink:  
A tak poważnie, chętnie dowiem się czegoś nowego  :D

No własnie jako i ja...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
Skąd: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pią, 04 lis 2005 - 22:37
Post #11

CYTAT(menada)
Ja krew zbankowałam, więc oczywiscie wierzę w cudowną moc komórek macierzystych  :lol:  :wink:  
A tak poważnie, chętnie dowiem się czegoś nowego  :D

No własnie jako i ja...
malinowa i Malin...
pią, 04 lis 2005 - 22:56
Berek ja ma pytania, skoro to Jędrzejczak.
1. Czy nadal ma niekomercyjny bank krwi pepowinowej, czy ma na to jakieś środki z NFZ czy Ministerstwa?
2. czy osoby, które nie stać na bankowanie za pieniądze mogą ochotniczo taką krew u niego oddać? Jeżeli tak, to czy tylko osoby z Warszawy.
3. Ile w ciągu ostatnich lat wykonał przeszczepów z krwi pępowinowej (bo kiedyś to robił, ale ja z nim rozmawiałam ponad 7 lat temu)
4. Co tak naprawdę wg współczesnej wiedzy leczy się komórkami macierzystymi z krwi pępowinowej? (nie to co piszą tylko to co rzeczywiście się robi)
5. Czy rzeczywiście w przypadku nowotworów korzystniejszy jest przeszczep komórek od dawcy niespokrewnionego niż z własnej zbankowanej krwi pepowinowej (cos mi się takiego obiło o uszy)
6. Jak się ma dorosły pacjent onkologiczny , któremu 1,5-2 lata temu (jakoś tak) przeszczepiono komórki macierzyste od trzech dawców? Żyje?
To czywiście w Polsce było.
7. Na jakim etapie jest projekt, o którym swego czasu mówił, dotyczący wymogu posiadania akredytacji przez banki krwi pepowinowej.
To tyle co mi przychodzi do głowy.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pią, 04 lis 2005 - 22:56
Post #12

Berek ja ma pytania, skoro to Jędrzejczak.
1. Czy nadal ma niekomercyjny bank krwi pepowinowej, czy ma na to jakieś środki z NFZ czy Ministerstwa?
2. czy osoby, które nie stać na bankowanie za pieniądze mogą ochotniczo taką krew u niego oddać? Jeżeli tak, to czy tylko osoby z Warszawy.
3. Ile w ciągu ostatnich lat wykonał przeszczepów z krwi pępowinowej (bo kiedyś to robił, ale ja z nim rozmawiałam ponad 7 lat temu)
4. Co tak naprawdę wg współczesnej wiedzy leczy się komórkami macierzystymi z krwi pępowinowej? (nie to co piszą tylko to co rzeczywiście się robi)
5. Czy rzeczywiście w przypadku nowotworów korzystniejszy jest przeszczep komórek od dawcy niespokrewnionego niż z własnej zbankowanej krwi pepowinowej (cos mi się takiego obiło o uszy)
6. Jak się ma dorosły pacjent onkologiczny , któremu 1,5-2 lata temu (jakoś tak) przeszczepiono komórki macierzyste od trzech dawców? Żyje?
To czywiście w Polsce było.
7. Na jakim etapie jest projekt, o którym swego czasu mówił, dotyczący wymogu posiadania akredytacji przez banki krwi pepowinowej.
To tyle co mi przychodzi do głowy.

--------------------
Jalla
pią, 04 lis 2005 - 23:36
Ja też zbankowałam pomimo iż znałam negatywne opinie na ten temat p. Jędrzejczaka.
CYTAT(malinowa i Malina)
2. czy osoby, które nie stać na bankowanie za pieniądze mogą ochotniczo taką krew u niego oddać? Jeżeli tak, to czy tylko osoby z Warszawy.

To pytanie mnie szczególnie interesuje, bo skoro mówi "nie" bankom komercyjnym to poproszę o jakąś alternatywę.
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post pią, 04 lis 2005 - 23:36
Post #13

Ja też zbankowałam pomimo iż znałam negatywne opinie na ten temat p. Jędrzejczaka.
CYTAT(malinowa i Malina)
2. czy osoby, które nie stać na bankowanie za pieniądze mogą ochotniczo taką krew u niego oddać? Jeżeli tak, to czy tylko osoby z Warszawy.

To pytanie mnie szczególnie interesuje, bo skoro mówi "nie" bankom komercyjnym to poproszę o jakąś alternatywę.

--------------------
aluc

Go??







post sob, 05 lis 2005 - 09:26
Post #14

dc. do pytań danki:

*jeśli mogą bankować nieodpłatnie, to na jakich zasadach? (krew dla wszystkich z pierwszeństwem dawcy, czy dla wszystkich bez pierwszeństwa?)

*ile w Polsce robi się przeszczepów z kp? i czy w ogóle? z jakimi rezultatami?

*jakie są doświadczenia zachodnie? czy tam to jest normalna terapia, czy eksperymentalny luksus? czy wyniki różnią się dramatycznie od tych uzyskiwanych w tradycyjny sposób? a może wie, ile par decyduje się na pobranie kp tamże? i czy ten odsetek rośnie czy spada?

*od kiedy w ogóle pobiera się kp (ile lat mają najstarsze próbki) i czy coś wiadomo, jaki wpływ ma upływ czasu na wartość leczniczą komórek z kp? bo mi się obiło, że na przykład na zamrożone komórki rozrodcze to dość kaszaniasty, i w sumie nie za bardzo wiadomo dlaczego

danka, również mi się obiło, że przeszczep autogeniczny przy nowotworach może być wręcz niebezpieczny, bo komórki macierzyste mogą już mieć w samych sobie informację o nowotworze i wrecz przyspieszać jego rozwój (sorencjusz, jeśli coś biologicznie poplątałam)

Berek, daj namiar, może skorzystam
anita b.
sob, 05 lis 2005 - 14:08
Ja też zbankowałam.

Ale ja nawet nie wiem, kto to taki ten p. Jędrzejczak .... icon_redface.gif
no ale chciałabym się dowiedzieć. Także tego co mówił
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post sob, 05 lis 2005 - 14:08
Post #15

Ja też zbankowałam.

Ale ja nawet nie wiem, kto to taki ten p. Jędrzejczak .... icon_redface.gif
no ale chciałabym się dowiedzieć. Także tego co mówił

--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
Jalla
sob, 05 lis 2005 - 14:30
A tak z ciekawości to w jakich bankach przechowujecie krew icon_question.gif

My w Europejskim Banku Krwi Pępowinowej MACIERZYŃSTWO.
https://www.macierzynstwo.pl

O!!! icon_eek.gif Widzę, że obniżyli opłatę podstawową, ale nie ma tak dobrze - podnieśli opłaty roczne.
Mam tylko nadzieję, że my nie bedziemy musieli płacić więcej icon_confused.gif
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post sob, 05 lis 2005 - 14:30
Post #16

A tak z ciekawości to w jakich bankach przechowujecie krew icon_question.gif

My w Europejskim Banku Krwi Pępowinowej MACIERZYŃSTWO.
https://www.macierzynstwo.pl

O!!! icon_eek.gif Widzę, że obniżyli opłatę podstawową, ale nie ma tak dobrze - podnieśli opłaty roczne.
Mam tylko nadzieję, że my nie bedziemy musieli płacić więcej icon_confused.gif

--------------------
Berek

Go??







post sob, 05 lis 2005 - 20:43
Post #17

CYTAT(aluc)
*jeśli mogą bankować nieodpłatnie, to na jakich zasadach? (krew dla wszystkich z pierwszeństwem dawcy, czy dla wszystkich bez pierwszeństwa?)


O ile pamiętam, bankowana nieodpłatnie krew nie jest znakowana nazwiskiem dawcy, więc pierwszenstwo byłoby niemozliwe. Ale możliwe, że źle pamiętam.

Wszystkie te pytania sobie zapiszę i postaram się zadać, chociaż nie obiecuję, bo to zależy, jak bardzo naukawa się zrobi atmosfera w czasie dyskusji. Bywa różnie - czasem nie ma możliwości zadać durnego icon_confused.gif praktycznego pytania. A czasem wręcz przeciwnie.
malinowa i Malin...
sob, 05 lis 2005 - 22:38
Berek ma rację, nie płacisz za bankowanie, idzie dla dobra ogólnego.
W tym kierunku m.in. zmierza Jędrzejczak - objąć finansowaniem przez NFZ czy Ministerstwo bankowania krwi pępowinowej i stworzyc bank ogólnokrajowy i ogólnie dostepny.
Co do daty - jak rozmawiałam z nim w sprawie przeszczepu Hanki (prawie 8 lat temu), to mówił, że pierwsza była Francja i wtedy było to juz ponad 20 lat. Więc teraz jest ponad 30.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post sob, 05 lis 2005 - 22:38
Post #18

Berek ma rację, nie płacisz za bankowanie, idzie dla dobra ogólnego.
W tym kierunku m.in. zmierza Jędrzejczak - objąć finansowaniem przez NFZ czy Ministerstwo bankowania krwi pępowinowej i stworzyc bank ogólnokrajowy i ogólnie dostepny.
Co do daty - jak rozmawiałam z nim w sprawie przeszczepu Hanki (prawie 8 lat temu), to mówił, że pierwsza była Francja i wtedy było to juz ponad 20 lat. Więc teraz jest ponad 30.

--------------------
anita b.
nie, 06 lis 2005 - 00:16
Jalla, ja jestem w Polskim Banku Komórek Macierzystych

https://www.pbkm.pl/
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post nie, 06 lis 2005 - 00:16
Post #19

Jalla, ja jestem w Polskim Banku Komórek Macierzystych

https://www.pbkm.pl/

--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
Kojkoj
nie, 06 lis 2005 - 09:15
CYTAT(anita b.)
Jalla, ja jestem w Polskim Banku Komórek Macierzystych  
https://www.pbkm.pl/



My też
Kojkoj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 266
Dołączył: wto, 05 kwi 05 - 11:59
Nr użytkownika: 2,957




post nie, 06 lis 2005 - 09:15
Post #20

CYTAT(anita b.)
Jalla, ja jestem w Polskim Banku Komórek Macierzystych  
https://www.pbkm.pl/



My też

--------------------
user posted image
> Czy warto bankować krew pępowinową?
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 05 maj 2024 - 06:50
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama