Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Hemoroidy- wyjście

> 
wiesiołek
wto, 12 sie 2003 - 08:02
Tydzieńtemu: nagle , nic z tego ni z owego: hemoroidy. Ból taki ,że w nocy spać cnie daje. Korzystając z doświadczeń z pierwszej ciąży kupuję czopki Preparation H. Ból trwa, po dwóch dobach zdecydowanie sięzmniejsza. W ramach oszczędności kupuję inne czopki, po kolejnych 24 godzinach znowu można się wścieć z bólu. Kolejna nieprzespana noc. Próba zakupienia jeszcze jednej paczki innych , tańszych czopków. Sobota rano- gnam do apteki po ...Preparation H. Już się nie łudzę- nic innego nie pomoże. Niedziela wieczór- poszła prawie cała tubka maści Preparation H. Ale jest ulga. Śpię dobrze. W poniedziałek siedzę przy komputerze w pracy. Siedzę (!!!) i nie gryzę z bólu poręczy od krzesła.

Już nie będę eksperymentować. Tylko Preparation H. Oszczędzę sobie pieniędzy ( tamte oszczędności to było w sumie wywalenie kasy w błoto) i bólu. Stosować 5 dni - nie przerywać stoswania nawet jeśli jest chwilowa ulga. Teraz już wiem dlaczego.

Może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 12 sie 2003 - 08:02
Post #1

Tydzieńtemu: nagle , nic z tego ni z owego: hemoroidy. Ból taki ,że w nocy spać cnie daje. Korzystając z doświadczeń z pierwszej ciąży kupuję czopki Preparation H. Ból trwa, po dwóch dobach zdecydowanie sięzmniejsza. W ramach oszczędności kupuję inne czopki, po kolejnych 24 godzinach znowu można się wścieć z bólu. Kolejna nieprzespana noc. Próba zakupienia jeszcze jednej paczki innych , tańszych czopków. Sobota rano- gnam do apteki po ...Preparation H. Już się nie łudzę- nic innego nie pomoże. Niedziela wieczór- poszła prawie cała tubka maści Preparation H. Ale jest ulga. Śpię dobrze. W poniedziałek siedzę przy komputerze w pracy. Siedzę (!!!) i nie gryzę z bólu poręczy od krzesła.

Już nie będę eksperymentować. Tylko Preparation H. Oszczędzę sobie pieniędzy ( tamte oszczędności to było w sumie wywalenie kasy w błoto) i bólu. Stosować 5 dni - nie przerywać stoswania nawet jeśli jest chwilowa ulga. Teraz już wiem dlaczego.

Może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia.
AniaAsi
wto, 12 sie 2003 - 08:24
Stosuję od czasu do czasu, zwłaszcza, że są bezpieczne dla cieżarówek icon_smile.gif
Mnie pomagał też Procto Glivenol, ma również składnik przeciwbólowy.
Ania
AniaAsi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 173
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 09:40
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 278




post wto, 12 sie 2003 - 08:24
Post #2

Stosuję od czasu do czasu, zwłaszcza, że są bezpieczne dla cieżarówek icon_smile.gif
Mnie pomagał też Procto Glivenol, ma również składnik przeciwbólowy.
Ania
wiesiołek
wto, 12 sie 2003 - 08:27
CYTAT(AniaAsi)
 
Mnie pomagał też Procto Glivenol, ma również składnik przeciwbólowy.
Ania


Próbowałam Hemorektal, Procto Glivenol ,czopki propolisowe i jakś niemiecką maść w różwym opakowaniu ( nazwy nie pamiętam) i długofalowych efektów nie przynosiły. Jak dla mnie istnieje tylko Preparation H. Od teraz już na zawsze icon_lol.gif
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 12 sie 2003 - 08:27
Post #3

CYTAT(AniaAsi)
 
Mnie pomagał też Procto Glivenol, ma również składnik przeciwbólowy.
Ania


Próbowałam Hemorektal, Procto Glivenol ,czopki propolisowe i jakś niemiecką maść w różwym opakowaniu ( nazwy nie pamiętam) i długofalowych efektów nie przynosiły. Jak dla mnie istnieje tylko Preparation H. Od teraz już na zawsze icon_lol.gif
.uzytkownik.usun...
wto, 12 sie 2003 - 10:16
Mnie pomaga Hemorol (polski, ziołowy) do tego maśc Neo Aesculan (tyż polska, ziołowa) i , najważniejsze, Cyclo3Fort - doustnie icon_biggrin.gif
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post wto, 12 sie 2003 - 10:16
Post #4

Mnie pomaga Hemorol (polski, ziołowy) do tego maśc Neo Aesculan (tyż polska, ziołowa) i , najważniejsze, Cyclo3Fort - doustnie icon_biggrin.gif
wiesiołek
wto, 12 sie 2003 - 12:07
CYTAT(Zwierzozwierzyna)
, najważniejsze, Cyclo3Fort - doustnie icon_biggrin.gif


Co to takiego i dlaczego najważniejsze?
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 12 sie 2003 - 12:07
Post #5

CYTAT(Zwierzozwierzyna)
, najważniejsze, Cyclo3Fort - doustnie icon_biggrin.gif


Co to takiego i dlaczego najważniejsze?
.uzytkownik.usun...
wto, 12 sie 2003 - 14:50
To środek przeciwko żylakom (wszelakim). Zaznajomiłam się z nim w ciąży. Jest całkiem bezpieczny i pamiętam, że właśnie po nim przestało mnie boleć a hemoroidy trochę się 'wessały'.
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post wto, 12 sie 2003 - 14:50
Post #6

To środek przeciwko żylakom (wszelakim). Zaznajomiłam się z nim w ciąży. Jest całkiem bezpieczny i pamiętam, że właśnie po nim przestało mnie boleć a hemoroidy trochę się 'wessały'.
wiesiołek
śro, 13 sie 2003 - 14:05
To ja mam jeszce jedno pytanko:czy to jest dostępne bez receptu i ile kosztuje?
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 13 sie 2003 - 14:05
Post #7

To ja mam jeszce jedno pytanko:czy to jest dostępne bez receptu i ile kosztuje?
.uzytkownik.usun...
śro, 13 sie 2003 - 17:50
Bez recepty jest i owszem ale ile kosztuje to... qrcze blade nie pamiętam. Niestety nigdy nie byłam mocna w cenach. Schorzenie takie icon_biggrin.gif . Ale tanie to to nie jest. Majaczy mi na ten temat w głowie jakieś 30 złociszy.
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post śro, 13 sie 2003 - 17:50
Post #8

Bez recepty jest i owszem ale ile kosztuje to... qrcze blade nie pamiętam. Niestety nigdy nie byłam mocna w cenach. Schorzenie takie icon_biggrin.gif . Ale tanie to to nie jest. Majaczy mi na ten temat w głowie jakieś 30 złociszy.
Ptysiak
pią, 12 gru 2003 - 18:00
jakie sa objawy hemoroidow??
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post pią, 12 gru 2003 - 18:00
Post #9

jakie sa objawy hemoroidow??

--------------------
Patrycja i Jaś (29.03.2004)


i.
pią, 12 gru 2003 - 19:18
CYTAT(Ptysia)
jakie sa objawy hemoroidow??


Krwawienie i ból w okolicy odbytu, szczególnie jak się siedzi icon_rolleyes.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pią, 12 gru 2003 - 19:18
Post #10

CYTAT(Ptysia)
jakie sa objawy hemoroidow??


Krwawienie i ból w okolicy odbytu, szczególnie jak się siedzi icon_rolleyes.gif
Ptysiak
pią, 12 gru 2003 - 19:26
cos mnie tam pobolewa jak siedze (zaczyna pobolewac) ale zadnego krwawienia nie zauwazylam. Nie wiem czy to moze byc to
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post pią, 12 gru 2003 - 19:26
Post #11

cos mnie tam pobolewa jak siedze (zaczyna pobolewac) ale zadnego krwawienia nie zauwazylam. Nie wiem czy to moze byc to

--------------------
Patrycja i Jaś (29.03.2004)


domi
nie, 14 gru 2003 - 11:12
CYTAT(Ptysia)
cos mnie tam pobolewa jak siedze (zaczyna pobolewac) ale zadnego krwawienia nie zauwazylam. Nie wiem czy to moze byc to


Hemoroidy występują w trzech stopniach.
Stopień I to tylko pobolewanie, uczucie "rwania", swędzenie scianki odbytu lub pieczenie. Te ojawy wystepują nie tylko podczas siedzenia ale także przy oddawaniu stolca.
Stopien II to dodatkowo krwawienia
Stopień III to już poważna sprawa, leczy się poprzez zabieg wyciecia żylaka odbytu. Objawy jak powyżej i dodatkowo wypadanie żylaka, taki jakby guzek.

Mnie pomaga zawsze Preperation H, niemal natychmiastowa ulga a także Hemoral czopki ale to na recepte tylko.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post nie, 14 gru 2003 - 11:12
Post #12

CYTAT(Ptysia)
cos mnie tam pobolewa jak siedze (zaczyna pobolewac) ale zadnego krwawienia nie zauwazylam. Nie wiem czy to moze byc to


Hemoroidy występują w trzech stopniach.
Stopień I to tylko pobolewanie, uczucie "rwania", swędzenie scianki odbytu lub pieczenie. Te ojawy wystepują nie tylko podczas siedzenia ale także przy oddawaniu stolca.
Stopien II to dodatkowo krwawienia
Stopień III to już poważna sprawa, leczy się poprzez zabieg wyciecia żylaka odbytu. Objawy jak powyżej i dodatkowo wypadanie żylaka, taki jakby guzek.

Mnie pomaga zawsze Preperation H, niemal natychmiastowa ulga a także Hemoral czopki ale to na recepte tylko.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
i.
pon, 05 kwi 2004 - 07:57
Ratujcie! Próbowałam Preparation H i nic. Poradźcie jakąś maść, najlepiej znieczulającą, bo po prostu ani stać ani siedzieć ani leżeć nie mogę icon_confused.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pon, 05 kwi 2004 - 07:57
Post #13

Ratujcie! Próbowałam Preparation H i nic. Poradźcie jakąś maść, najlepiej znieczulającą, bo po prostu ani stać ani siedzieć ani leżeć nie mogę icon_confused.gif
sylwiakrol
pon, 05 kwi 2004 - 19:37
Mi pomógł Posterisan, czopki i maść jednocześnie. Polecam.
sylwiakrol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,066
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:00
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 135




post pon, 05 kwi 2004 - 19:37
Post #14

Mi pomógł Posterisan, czopki i maść jednocześnie. Polecam.

--------------------
Jestem mamą już 7-letniego Arturka, kochanego łobuziaka i słodkiej malutkiej dziewczynki


i.
wto, 06 kwi 2004 - 11:25
Dzieki. Wczoraj rano zakupiłam w aptece Procto-Glivenol maść, która miała znieczulać, ale niestety nic nie zniczuliła icon_confused.gif
Po południu kupiłam właśnie Posterisan, ale tylko czopki, bo maści nie mieli.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 06 kwi 2004 - 11:25
Post #15

Dzieki. Wczoraj rano zakupiłam w aptece Procto-Glivenol maść, która miała znieczulać, ale niestety nic nie zniczuliła icon_confused.gif
Po południu kupiłam właśnie Posterisan, ale tylko czopki, bo maści nie mieli.
funia
nie, 10 kwi 2005 - 17:04
Odświeżam temat -

Oj nic wprawdzie nie boli - ale jak sie załatwiam, to krwawie jak zarzynane prosię.
Nie chcę panikować, ale troszke się wystraszyłam - czy Wy też to macie? jak sobie radzicie Kochane ciężaróweczki?
funia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 528
Dołączył: wto, 08 lut 05 - 18:35
Nr użytkownika: 2,655




post nie, 10 kwi 2005 - 17:04
Post #16

Odświeżam temat -

Oj nic wprawdzie nie boli - ale jak sie załatwiam, to krwawie jak zarzynane prosię.
Nie chcę panikować, ale troszke się wystraszyłam - czy Wy też to macie? jak sobie radzicie Kochane ciężaróweczki?

--------------------
Funia

SZCZĘŚLIWA MAMA OD 5 WRZEŚNIA 2005



I od 26 sierpnia 2009 r.


MonikaW77
nie, 10 kwi 2005 - 22:45
Mi się wydaje, że krwawienie nie musi być z hemoroidów. Może też wystąpić na przykład przy zaparciach i twardych stolcach oraz przy braku śluzu w kiszce stolcowej. Jeśli wystąpią takie objawy, to trzeba po prostu zadbać o "luźne" i reguralne (codzienne) stolce. Ale równie dobrze mogą to być też hemoroidy, które są ściśle związane z zaparciami. A może coś jeszcze innego?
MonikaW77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 825
Dołączył: wto, 25 sty 05 - 14:37
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 2,579

GG:


post nie, 10 kwi 2005 - 22:45
Post #17

Mi się wydaje, że krwawienie nie musi być z hemoroidów. Może też wystąpić na przykład przy zaparciach i twardych stolcach oraz przy braku śluzu w kiszce stolcowej. Jeśli wystąpią takie objawy, to trzeba po prostu zadbać o "luźne" i reguralne (codzienne) stolce. Ale równie dobrze mogą to być też hemoroidy, które są ściśle związane z zaparciami. A może coś jeszcze innego?

--------------------
Monika, mama Maksymiliana, Aleksandry i Urszuli






i.
pon, 11 kwi 2005 - 19:33
Takie ostre krwawienie na czerwono mnoże być tez spowodowane szczeliną (pęknięciem).
Najlepiej by było żeby lekarz to obejrzał.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pon, 11 kwi 2005 - 19:33
Post #18

Takie ostre krwawienie na czerwono mnoże być tez spowodowane szczeliną (pęknięciem).
Najlepiej by było żeby lekarz to obejrzał.
ilona
wto, 12 kwi 2005 - 03:07
Dziewczyny ja mam swoj sposob na hemoroidy ,ktore dokuczaly mi w trakcie i po trzech kolejnych ciazach.Jest prosty jak slonce i pomaga mi skutecznie-zapomnialam co to sa hemoroidy(mam drugiego stopnia)
Otoz po kazdej wizycie z ciezszej okazji icon_rolleyes.gif w toalecie uzywam husteczek do wycierania pupci maluchom pampersa-takich ktore maja aloes w swoim skladzie i po prostu problem mi orawie ze znikl-kiedy tylko czuje ,ze cos sie dzieje uzywam ich conajmniej trzy razy dziennie i przechodzi.Wiem ,ze brzmi glupio ale mnie pomaga to moze i komus innemu pomoze:Mokre papierki do wycierania dzieciom pupki-nie wiem jak sie je nazywa w Polsce...Polecam,sprobojcie icon_smile.gif
ilona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,543
Dołączył: śro, 18 sie 04 - 04:41
Skąd: ze stanow skupienia materii....
Nr użytkownika: 2,015




post wto, 12 kwi 2005 - 03:07
Post #19

Dziewczyny ja mam swoj sposob na hemoroidy ,ktore dokuczaly mi w trakcie i po trzech kolejnych ciazach.Jest prosty jak slonce i pomaga mi skutecznie-zapomnialam co to sa hemoroidy(mam drugiego stopnia)
Otoz po kazdej wizycie z ciezszej okazji icon_rolleyes.gif w toalecie uzywam husteczek do wycierania pupci maluchom pampersa-takich ktore maja aloes w swoim skladzie i po prostu problem mi orawie ze znikl-kiedy tylko czuje ,ze cos sie dzieje uzywam ich conajmniej trzy razy dziennie i przechodzi.Wiem ,ze brzmi glupio ale mnie pomaga to moze i komus innemu pomoze:Mokre papierki do wycierania dzieciom pupki-nie wiem jak sie je nazywa w Polsce...Polecam,sprobojcie icon_smile.gif

--------------------
" Love All, Trust a few, Do wrong to None." Shakespeare
FCJPNFM- poprawianie mile widziane :)

Mam problemy jak i Mika ;)
spacja mi zanika !
Marta28
wto, 12 kwi 2005 - 19:50
to w takim razie i ja mam pytanie. wczoraj zauwazylam, ze mam w odbycie jakby narosnieta kuleczke. "to" miejsce zrobilo sie takie mieciutkie i delikatne. od razu pomyslalam - hemoroidy. ale... nie miewam zaparc, wszystko "idzie" leciutko, luzem i bez krwi. z siedzeniem tez nie mam problemow... wiec czy to mozna podpiac pod hemoroidy???
Marta28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: sob, 05 mar 05 - 05:31
Skąd: Chicago, IL
Nr użytkownika: 2,804




post wto, 12 kwi 2005 - 19:50
Post #20

to w takim razie i ja mam pytanie. wczoraj zauwazylam, ze mam w odbycie jakby narosnieta kuleczke. "to" miejsce zrobilo sie takie mieciutkie i delikatne. od razu pomyslalam - hemoroidy. ale... nie miewam zaparc, wszystko "idzie" leciutko, luzem i bez krwi. z siedzeniem tez nie mam problemow... wiec czy to mozna podpiac pod hemoroidy???
> Hemoroidy- wyjście
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 03 maj 2024 - 17:07
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama