Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Z 9 i 8-latkÄ… do USA??

> 
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 21:17
Może i ten temat powinien być w dziale POLONIA, ale tam rzadko ktoś zagląda, a ja potrzebuję szybko rad.
Na wakacjach poznałam świetnego faceta (jestem rozwódką). Ma jedno dziecko - Julię, prawie 6 lat. Jego kobieta zostawiła go z dzieckiem kiedy Mała miała półtora roku. Przez dwa lata mieskał z córką w USA-mają tam dom. Zarówno Julia jak i on potrafią mówić po polsku jaki i po angielsku. Krzysiek ma zamiar wrócić do Stanów, ale zaproponował mi, żebym została jego żoną i wyjechała z nim. Mama, rodzina radzą mi, żebym jechała, na nowo ułożyła sobie życie. Znam angielski, ale problem jest w tym, że moje córki nie. Krzysiek naprawdę mnie kocha, powiedział, że jeśli ja nie chcę jechać to on też zostanie. Ale korci mnie to, żeby wyjechać z tych starych kątów za zawsze i znowu przeżyć drugą młodość, ułożyć sobie życie z innym facetem i zapewnić jak najlepszą przyszłość córkom. Jak myślicie czy dziewczyny dadzą radę?? Wyjechalibyśmy jakoś styczeń-luty, a do szkoły mogłyby iść od września, tylko tam jest też tak inaczej, że Lena by musiała już od września iść do czwartej klasy icon_sad.gif Chyba, że by poszła z młodszymi rocznikami icon_rolleyes.gif
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 21:17
Post #1

Może i ten temat powinien być w dziale POLONIA, ale tam rzadko ktoś zagląda, a ja potrzebuję szybko rad.
Na wakacjach poznałam świetnego faceta (jestem rozwódką). Ma jedno dziecko - Julię, prawie 6 lat. Jego kobieta zostawiła go z dzieckiem kiedy Mała miała półtora roku. Przez dwa lata mieskał z córką w USA-mają tam dom. Zarówno Julia jak i on potrafią mówić po polsku jaki i po angielsku. Krzysiek ma zamiar wrócić do Stanów, ale zaproponował mi, żebym została jego żoną i wyjechała z nim. Mama, rodzina radzą mi, żebym jechała, na nowo ułożyła sobie życie. Znam angielski, ale problem jest w tym, że moje córki nie. Krzysiek naprawdę mnie kocha, powiedział, że jeśli ja nie chcę jechać to on też zostanie. Ale korci mnie to, żeby wyjechać z tych starych kątów za zawsze i znowu przeżyć drugą młodość, ułożyć sobie życie z innym facetem i zapewnić jak najlepszą przyszłość córkom. Jak myślicie czy dziewczyny dadzą radę?? Wyjechalibyśmy jakoś styczeń-luty, a do szkoły mogłyby iść od września, tylko tam jest też tak inaczej, że Lena by musiała już od września iść do czwartej klasy icon_sad.gif Chyba, że by poszła z młodszymi rocznikami icon_rolleyes.gif

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
anuÅ›
śro, 15 lis 2006 - 21:24
Le&Ni - moja rodzina wyjechała do Kanady, gdy bracia mieli 9 i 8 lat. Chłopcy nie znali angielskiego a od września poszli normalnie do szkoły (wyjechali w sierpniu). Szybko nauczyli się języka i już w 2 semestrze radzili sobie nie gorzej niż inne dzieci. Więc o to na pewno nie musisz się martwić!
Poza tym do wyjazdu jeszcze masz trochę czasu - można dziewczynki zapisac na jakiś kurs językowy dla dzieci, by choć troszkę rozumiały.

A co do reszty - sama musisz zdecydować icon_biggrin.gif
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post śro, 15 lis 2006 - 21:24
Post #2

Le&Ni - moja rodzina wyjechała do Kanady, gdy bracia mieli 9 i 8 lat. Chłopcy nie znali angielskiego a od września poszli normalnie do szkoły (wyjechali w sierpniu). Szybko nauczyli się języka i już w 2 semestrze radzili sobie nie gorzej niż inne dzieci. Więc o to na pewno nie musisz się martwić!
Poza tym do wyjazdu jeszcze masz trochę czasu - można dziewczynki zapisac na jakiś kurs językowy dla dzieci, by choć troszkę rozumiały.

A co do reszty - sama musisz zdecydować icon_biggrin.gif
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 21:31
AnuÅ›
Mówisz tak, że zechciało mi się już tam lecieć icon_smile.gif Ja innych wątpliwości nie mam, tutaj i tak pracę mam kiepską nic właściwie nie tracę. Tylko chodzi mi o córki.
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 21:31
Post #3

AnuÅ›
Mówisz tak, że zechciało mi się już tam lecieć icon_smile.gif Ja innych wątpliwości nie mam, tutaj i tak pracę mam kiepską nic właściwie nie tracę. Tylko chodzi mi o córki.

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
A.L.

Go??







post śro, 15 lis 2006 - 21:50
Post #4

Dzieci adaptuja sie szybciej niz dorosli, tak samo ucza sie jezyka.
Nie rozumiem, dlaczego dzieci poszlyby do szkoly dopiero we wrzesniu, jesli wyjedziecie styczen -luty?
Od razu musza isc. Siedzeniem w domu duzo nie zyskaja -wrecz przeciwnie.
Niech ida i ucza sie szybko jezyka. A gwarantuje Ci, ze po roku, dwoch juz nie beda odstawaly od swoich rowniesnikow.
Powodzenia!
Mama Anka
śro, 15 lis 2006 - 21:54
Cory szybciej sie zaklimatyzuja niz Ty, mam kolezanki ktore przyjechaly do Niemiec w roznym wieku od 6 lat do 15-stu i nie maja zadnych problemow z jezykiem, a do szkol poszly nie znajac jezyka.

U syna w klasie zreszta (4 klasa, czyli ok.9-10 lat) pojawila sie dziewczynka z Polski, ktora ni w zab, po 2-3 miesiacach swobodnie rozumiala i mowila. Dzieci nie maja z tym najmniejszych problemow.

Moje sa dwujezyczne, a niemieckiego nauczyly sie w wieku ok. 3 lat, jak poszly do przedszkola. Nie ode mnie, od dzieci i pan. Ja mowie do dzis tylko w jezyku polskim z dziecmi, chyba, ze ktos jest i nie rozumie po polsku. Wazne jest, zeby pamietaly polski, bo z tym raczej moga byc po jakims czasie problemy.

Ja Ci zycze powodzenia o cory sie nie martw, nie ma czym. icon_biggrin.gif
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
SkÄ…d: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post śro, 15 lis 2006 - 21:54
Post #5

Cory szybciej sie zaklimatyzuja niz Ty, mam kolezanki ktore przyjechaly do Niemiec w roznym wieku od 6 lat do 15-stu i nie maja zadnych problemow z jezykiem, a do szkol poszly nie znajac jezyka.

U syna w klasie zreszta (4 klasa, czyli ok.9-10 lat) pojawila sie dziewczynka z Polski, ktora ni w zab, po 2-3 miesiacach swobodnie rozumiala i mowila. Dzieci nie maja z tym najmniejszych problemow.

Moje sa dwujezyczne, a niemieckiego nauczyly sie w wieku ok. 3 lat, jak poszly do przedszkola. Nie ode mnie, od dzieci i pan. Ja mowie do dzis tylko w jezyku polskim z dziecmi, chyba, ze ktos jest i nie rozumie po polsku. Wazne jest, zeby pamietaly polski, bo z tym raczej moga byc po jakims czasie problemy.

Ja Ci zycze powodzenia o cory sie nie martw, nie ma czym. icon_biggrin.gif

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 21:59
Dzięki za rady, my na pewno rozmawalibyśmy w domu po polsku, ale myślicie, żeby je od razu póścić w drugim semestrze do szkoły? I jak tam wszystko wygląda? Jest tu jakaś mama z USA? Słyszałam też o jakiś dodatkowych polskich szkołach sobotnich...
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 21:59
Post #6

Dzięki za rady, my na pewno rozmawalibyśmy w domu po polsku, ale myślicie, żeby je od razu póścić w drugim semestrze do szkoły? I jak tam wszystko wygląda? Jest tu jakaś mama z USA? Słyszałam też o jakiś dodatkowych polskich szkołach sobotnich...

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
A.L.

Go??







post śro, 15 lis 2006 - 22:00
Post #7

MamoAnko, ja do mojej nie mowie nigdy po niemiecku,nawet jak jest caly tabun ludzi nie znajacych polskiego.
Przez gardlo by mi chyba jedno slowo nie przeszlo...
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 22:13
Naszły mnie jeszcze jedne wątpliwości... Czy ja nie jestem już za stara na wyjazd?? icon_redface.gif (74)
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 22:13
Post #8

Naszły mnie jeszcze jedne wątpliwości... Czy ja nie jestem już za stara na wyjazd?? icon_redface.gif (74)

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
A.L.

Go??







post śro, 15 lis 2006 - 22:15
Post #9

masz 74 lata? hehehe to chyba za stara jestes, za stara... icon_wink.gif
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 22:16
heh icon_wink.gif icon_lol.gif w 2007 rocznikowo będę miała 33 lata, nie powinnam już żyć jako ustatkowana mama? icon_wink.gif
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 22:16
Post #10

heh icon_wink.gif icon_lol.gif w 2007 rocznikowo będę miała 33 lata, nie powinnam już żyć jako ustatkowana mama? icon_wink.gif

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
A.L.

Go??







post śro, 15 lis 2006 - 22:17
Post #11

Leni, a nie walnelas sie w podpisie w roku urodzenia Leny? Bo masz napisane w nawiasie 1999.
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 22:18
jaaa, ale ja jestem zakręcona icon_eek.gif ma być na odwrót icon_lol.gif icon_cool.gif
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 22:18
Post #12

jaaa, ale ja jestem zakręcona icon_eek.gif ma być na odwrót icon_lol.gif icon_cool.gif

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
Mama Anka
śro, 15 lis 2006 - 22:19
CYTAT(A.L.)
MamoAnko, ja do mojej nie mowie nigdy po niemiecku,nawet jak jest caly tabun ludzi nie znajacych polskiego.
Przez gardlo by mi chyba jedno slowo nie przeszlo...


Ja w sumie to przy nauczycielce czy przedszkolance (kiedys, bo blogie przedszkolowanie sie skonczylo wink.gif ), ale ogolnie tez ciezko mi to przechodzi jest to sztuczne i nienaturalne, ale czasem trzeba. wink.gif
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
SkÄ…d: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post śro, 15 lis 2006 - 22:19
Post #13

CYTAT(A.L.)
MamoAnko, ja do mojej nie mowie nigdy po niemiecku,nawet jak jest caly tabun ludzi nie znajacych polskiego.
Przez gardlo by mi chyba jedno slowo nie przeszlo...


Ja w sumie to przy nauczycielce czy przedszkolance (kiedys, bo blogie przedszkolowanie sie skonczylo wink.gif ), ale ogolnie tez ciezko mi to przechodzi jest to sztuczne i nienaturalne, ale czasem trzeba. wink.gif

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 22:22
Wiecie co ja tą małą Julkę kocham już jak swoją córkę, ona praktycznie nigdy nie miała matki, a teraz zaczęła do mnie mówić mama, nie sprzeciwiałam się temu, bo w końcu mała jest, a to takie słodnie stworzonko. Nie wiem czy mogłabym jeszcze bez niej żyć icon_redface.gif
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 22:22
Post #14

Wiecie co ja tą małą Julkę kocham już jak swoją córkę, ona praktycznie nigdy nie miała matki, a teraz zaczęła do mnie mówić mama, nie sprzeciwiałam się temu, bo w końcu mała jest, a to takie słodnie stworzonko. Nie wiem czy mogłabym jeszcze bez niej żyć icon_redface.gif

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
A.L.

Go??







post śro, 15 lis 2006 - 22:23
Post #15

A ja nawet i wtedy nie.
Jak ktos nie rozumie, to moge z checia przetlumaczyc hehe. Chociaz tak naprawde, to jakos nikt pretensji nie zglaszal.
Najfajniej jest, jak siedzimy wszyscy w kupe osob z rodzina meza, i gadamy sobie z Milena po polsku.
Wszyscy sluchaja i nadziwic sie nie moga, jaka ta Milena madra jest icon_lol.gif
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 22:26
To chyba najlepsze takie spotkania "po polsku" icon_smile.gif
a Wy nie teśkniecie za Polską?? icon_rolleyes.gif
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 22:26
Post #16

To chyba najlepsze takie spotkania "po polsku" icon_smile.gif
a Wy nie teśkniecie za Polską?? icon_rolleyes.gif

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
A.L.

Go??







post śro, 15 lis 2006 - 22:29
Post #17

Leni, ja z moja corka gadamy po polsku miedzy soba, maz troche rozumie, a pozostali z rodziny ani w zab icon_biggrin.gif
Ja tesknie za Polska bardzo, buuuu
Le&Ni
śro, 15 lis 2006 - 22:42
no chyba, że tak icon_lol.gif

Ja się boję, że będę tęskniła zak rajem chociaż z tego co słyszałam to ci którzy wyjeżdżają do USA to tylko chwalą i nie chcę wracać icon_smile.gif
Le&Ni


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 05 wrz 06 - 21:34
Skąd: Wrocław / USA / UK
Nr użytkownika: 7,357




post śro, 15 lis 2006 - 22:42
Post #18

no chyba, że tak icon_lol.gif

Ja się boję, że będę tęskniła zak rajem chociaż z tego co słyszałam to ci którzy wyjeżdżają do USA to tylko chwalą i nie chcę wracać icon_smile.gif

--------------------
Kaśka z Lenką (1998) Ninką (1999) Julką (2000)
user posted image
user posted image
user posted image
ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż - póki jeszcze mogę :)
FFkaGrant
czw, 16 lis 2006 - 05:44
CYTAT(Le&Ni)
no chyba, że tak icon_lol.gif  

Ja się boję, że będę tęskniła zak rajem chociaż z tego co słyszałam to ci którzy wyjeżdżają do USA to tylko chwalą i nie chcę wracać icon_smile.gif


Owszem chwala sobie ale po jakims czasie. Zazwyczaj paru dobrych latach. Zejdz z oblokow na ziemie. Przygotuj sie na szok kulturowy, samotnosc, brak pracy. Nie masz na nia pozwolenia, nie masz social security# ( polski odpowiednik NIP). Tego sie ni edostaje od tak. Musisz miec zalegalizowany pobyt. Mam nadzieje ze twoj wybranek jest obywatelem. PO slubie moze cie sponsorowac i dostaniesz jedno i drugie. PO roku jak dobrze pojdzie. To jest rzeczywistosc emigranta. Nowo przybylego. Z biegiem czasu jest coraz lepiej. Zycze powodzenia.
FFkaGrant


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,185
Dołączył: śro, 17 gru 03 - 22:19
SkÄ…d: us
Nr użytkownika: 1,274




post czw, 16 lis 2006 - 05:44
Post #19

CYTAT(Le&Ni)
no chyba, że tak icon_lol.gif  

Ja się boję, że będę tęskniła zak rajem chociaż z tego co słyszałam to ci którzy wyjeżdżają do USA to tylko chwalą i nie chcę wracać icon_smile.gif


Owszem chwala sobie ale po jakims czasie. Zazwyczaj paru dobrych latach. Zejdz z oblokow na ziemie. Przygotuj sie na szok kulturowy, samotnosc, brak pracy. Nie masz na nia pozwolenia, nie masz social security# ( polski odpowiednik NIP). Tego sie ni edostaje od tak. Musisz miec zalegalizowany pobyt. Mam nadzieje ze twoj wybranek jest obywatelem. PO slubie moze cie sponsorowac i dostaniesz jedno i drugie. PO roku jak dobrze pojdzie. To jest rzeczywistosc emigranta. Nowo przybylego. Z biegiem czasu jest coraz lepiej. Zycze powodzenia.

--------------------

amania
czw, 16 lis 2006 - 09:23
LeNi, cokolwiek zdecydujesz, życzę powodzenia. Tobie i dziewczynkom.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 16 lis 2006 - 09:23
Post #20

LeNi, cokolwiek zdecydujesz, życzę powodzenia. Tobie i dziewczynkom.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
> Z 9 i 8-latkÄ… do USA??
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 06 maj 2024 - 03:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama