Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Jakie książki dla czterolatka?

> 
Sulichna
pon, 08 wrz 2003 - 09:09
"W kąciku kulturalnym" dziewczyny piszą o książkach dla mniejszych dzieci. Napiszcie co czytacie swoim czterolatkom?
Sulichna
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post pon, 08 wrz 2003 - 09:09
Post #1

"W kąciku kulturalnym" dziewczyny piszą o książkach dla mniejszych dzieci. Napiszcie co czytacie swoim czterolatkom?
Sulichna
Beata Białystok
pon, 08 wrz 2003 - 09:56
Moja prawie czterolatka Agatka ostatnio lubi jak się jej czyta "Kubusia Puchatka". Na urodziny zamówiła sobie "Chatkę Puchatka". Poza tym lubi baśnie Andersena. Zrobię rozeznanie, co jeszcze czyta jej babcia, która ją pilnuje jak jestem w pracy, i dam znać icon_smile.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post pon, 08 wrz 2003 - 09:56
Post #2

Moja prawie czterolatka Agatka ostatnio lubi jak się jej czyta "Kubusia Puchatka". Na urodziny zamówiła sobie "Chatkę Puchatka". Poza tym lubi baśnie Andersena. Zrobię rozeznanie, co jeszcze czyta jej babcia, która ją pilnuje jak jestem w pracy, i dam znać icon_smile.gif
EwaH
pon, 08 wrz 2003 - 18:13
Mój Mateusz też uwielbia Kubusia Puchatka,Alladyna,żółwia Franklina,pozatym to wszystkie bajki które czyta mu mama lub starszy 7 letni brat icon_biggrin.gif
Pozdrwiam i życze miłej lekturyEwa.
EwaH


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 56
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:28
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 374

GG:


post pon, 08 wrz 2003 - 18:13
Post #3

Mój Mateusz też uwielbia Kubusia Puchatka,Alladyna,żółwia Franklina,pozatym to wszystkie bajki które czyta mu mama lub starszy 7 letni brat icon_biggrin.gif
Pozdrwiam i życze miłej lekturyEwa.

--------------------
Szczęście w życiu nie polega na tym,żeby być kochanym.Największym szczęściem jest kochać.
Sulichna
piÄ…, 12 wrz 2003 - 08:40
A inne mamy czterolatków? Napiszcie proszę.
icon_sad.gif Sulichna
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post piÄ…, 12 wrz 2003 - 08:40
Post #4

A inne mamy czterolatków? Napiszcie proszę.
icon_sad.gif Sulichna
ania
piÄ…, 12 wrz 2003 - 08:51
Kubuś Puchatek oczywiście, Franklin, seria o Martynce, Plastusiowy Pamiętnik, ostatnio tez "100 Bajek" Brzechwy
ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 21:27
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 231

GG:


post piÄ…, 12 wrz 2003 - 08:51
Post #5

Kubuś Puchatek oczywiście, Franklin, seria o Martynce, Plastusiowy Pamiętnik, ostatnio tez "100 Bajek" Brzechwy
Beata Białystok
piÄ…, 12 wrz 2003 - 08:54
Niestety mamy czterolatków jakoś nie chcą podzielić się z nami informacją co czytają swoim dzieciom icon_sad.gif Czekam i czekam, i nic icon_sad.gif Niedługo moja córeczka ma urodziny, a że bardzo lubi książki, więc myślałam, że w opiniach mam znajdę jakąś podpowiedź co warto kupić dla czterolatka.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post piÄ…, 12 wrz 2003 - 08:54
Post #6

Niestety mamy czterolatków jakoś nie chcą podzielić się z nami informacją co czytają swoim dzieciom icon_sad.gif Czekam i czekam, i nic icon_sad.gif Niedługo moja córeczka ma urodziny, a że bardzo lubi książki, więc myślałam, że w opiniach mam znajdę jakąś podpowiedź co warto kupić dla czterolatka.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Sulichna
piÄ…, 12 wrz 2003 - 09:07
Widzę że nie tylko mnie interesuje ten temat więc napiszę co my czytamy:
"Plastusiowy pamiętnik", "Sceny z życia smoków", "Proszę słonia" (kropka w kropkę jak dobranocka), "Martynkę", wszystkie księgi Wydawnictwa Pawła Skokowskiego a najwięcej: "Księgę życia dziecka", "Księga ludzkiego ciała" i "Księga przedszkolaka", a ostatnio "Dzieci z Bullerbyn" - na początku myślałam, że to za trudna pozycja ale jest napisana takim prostym językiem - językiem dziecka, że moje wątpliwości się rozwiały bardzo szybko.
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post piÄ…, 12 wrz 2003 - 09:07
Post #7

Widzę że nie tylko mnie interesuje ten temat więc napiszę co my czytamy:
"Plastusiowy pamiętnik", "Sceny z życia smoków", "Proszę słonia" (kropka w kropkę jak dobranocka), "Martynkę", wszystkie księgi Wydawnictwa Pawła Skokowskiego a najwięcej: "Księgę życia dziecka", "Księga ludzkiego ciała" i "Księga przedszkolaka", a ostatnio "Dzieci z Bullerbyn" - na początku myślałam, że to za trudna pozycja ale jest napisana takim prostym językiem - językiem dziecka, że moje wątpliwości się rozwiały bardzo szybko.
Sulichna
piÄ…, 12 wrz 2003 - 09:08
Widzę że nie tylko mnie interesuje ten temat więc napiszę co my czytamy:
"Plastusiowy pamiętnik", "Sceny z życia smoków", "Proszę słonia" (kropka w kropkę jak dobranocka), "Martynkę", wszystkie księgi Wydawnictwa Pawła Skokowskiego a najwięcej: "Księgę życia dziecka", "Księga ludzkiego ciała" i "Księga przedszkolaka", a ostatnio "Dzieci z Bullerbyn" - na początku myślałam, że to za trudna pozycja ale jest napisana takim prostym językiem - językiem dziecka, że moje wątpliwości się rozwiały bardzo szybko.
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post piÄ…, 12 wrz 2003 - 09:08
Post #8

Widzę że nie tylko mnie interesuje ten temat więc napiszę co my czytamy:
"Plastusiowy pamiętnik", "Sceny z życia smoków", "Proszę słonia" (kropka w kropkę jak dobranocka), "Martynkę", wszystkie księgi Wydawnictwa Pawła Skokowskiego a najwięcej: "Księgę życia dziecka", "Księga ludzkiego ciała" i "Księga przedszkolaka", a ostatnio "Dzieci z Bullerbyn" - na początku myślałam, że to za trudna pozycja ale jest napisana takim prostym językiem - językiem dziecka, że moje wątpliwości się rozwiały bardzo szybko.
Sulichna
piÄ…, 12 wrz 2003 - 09:10
o przepraszam, wysłało mi się dwa razy icon_rolleyes.gif
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post piÄ…, 12 wrz 2003 - 09:10
Post #9

o przepraszam, wysłało mi się dwa razy icon_rolleyes.gif
amania
nie, 14 wrz 2003 - 21:41
"100 bajek" Brzechwy (choć połowe zna na pamięć) wszystkie "Martynki", "Przygody kota Filemona", "Karolinka na wsi", "Karolinka na wakacjach", czasem jeszcze Puchatka (choć na te bajkowe wersje robi się powoli za duża), wszelkie "Alladyny", "Piękne i bestie","Piotrusie Pany" itp. (to czy są "fajne" zależy od wydawnictwa, tłumaczenia itd). Więcej jak narazie nie pamiętam.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post nie, 14 wrz 2003 - 21:41
Post #10

"100 bajek" Brzechwy (choć połowe zna na pamięć) wszystkie "Martynki", "Przygody kota Filemona", "Karolinka na wsi", "Karolinka na wakacjach", czasem jeszcze Puchatka (choć na te bajkowe wersje robi się powoli za duża), wszelkie "Alladyny", "Piękne i bestie","Piotrusie Pany" itp. (to czy są "fajne" zależy od wydawnictwa, tłumaczenia itd). Więcej jak narazie nie pamiętam.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Beata Białystok
wto, 14 paź 2003 - 07:09
U nas ostatnio przebojem są książki o Franklinie i "Księga ludzkiego ciała" oraz inne ksiegi z tej serii, ale w mniejszym stopniu.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post wto, 14 paź 2003 - 07:09
Post #11

U nas ostatnio przebojem są książki o Franklinie i "Księga ludzkiego ciała" oraz inne ksiegi z tej serii, ale w mniejszym stopniu.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Joel
czw, 23 paź 2003 - 12:58
Sulichna, pisałaś o księgach, Kuba je najbardziej lubi. Ma "Księgę ludziego ciała", "Księgę gór", "Księgę Przyrody", "Księgę wsi", "Księgę słówek angielskich" i marzy o następnych. Czytamy mu również Brzechwę, Tuwima. Bardzo lubi też Koziołka Matołka (wszystkie cztery części).

Pisałyście o Plastusiowym Pamiętniku i o Franklinie - musimy spróbować.
Pozdrawiam,
Joel
Joel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:48
Skąd: Bielsko - Biała
Nr użytkownika: 536




post czw, 23 paź 2003 - 12:58
Post #12

Sulichna, pisałaś o księgach, Kuba je najbardziej lubi. Ma "Księgę ludziego ciała", "Księgę gór", "Księgę Przyrody", "Księgę wsi", "Księgę słówek angielskich" i marzy o następnych. Czytamy mu również Brzechwę, Tuwima. Bardzo lubi też Koziołka Matołka (wszystkie cztery części).

Pisałyście o Plastusiowym Pamiętniku i o Franklinie - musimy spróbować.
Pozdrawiam,
Joel
Beata Białystok
pon, 19 sty 2004 - 10:25
Dawno nikt tutaj nic nie pisał. Może Wasze dzieci odkryły nowe ksiażki? U nas na topie jest encyklopedia dla dzieci oraz w dalszym ciągu Księgi.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post pon, 19 sty 2004 - 10:25
Post #13

Dawno nikt tutaj nic nie pisał. Może Wasze dzieci odkryły nowe ksiażki? U nas na topie jest encyklopedia dla dzieci oraz w dalszym ciągu Księgi.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Sulichna
czw, 29 sty 2004 - 12:29
U nas również w dalszym ciągu księgi, z tym że teraz na etapie jest księga dinozaurów i prehistorii oraz księga kosmosu. Zdecydowanie wypierają beletrystykę - i to jest dla mnie zaskoczeniem, wydawałoby się że dzieci bardziej lubią bajki.
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post czw, 29 sty 2004 - 12:29
Post #14

U nas również w dalszym ciągu księgi, z tym że teraz na etapie jest księga dinozaurów i prehistorii oraz księga kosmosu. Zdecydowanie wypierają beletrystykę - i to jest dla mnie zaskoczeniem, wydawałoby się że dzieci bardziej lubią bajki.
amania
piÄ…, 30 sty 2004 - 00:16
"O Żwirku i Muchomorku".
Moim zdaniem fatalne, ale Marysia bardzo lubi. icon_confused.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post piÄ…, 30 sty 2004 - 00:16
Post #15

"O Żwirku i Muchomorku".
Moim zdaniem fatalne, ale Marysia bardzo lubi. icon_confused.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Ila
sob, 31 sty 2004 - 22:30
CYTAT(Sulichna)
wszystkie księgi Wydawnictwa Pawła Skokowskiego a najwięcej: "Księgę życia dziecka", "Księga ludzkiego ciała" i "Księga przedszkolaka"


Sulichna a gdzie mozna dostac te Ksiegi icon_question.gif Patrzylismy dzis w Carefour i nie widzielismy icon_sad.gif

Pozdrawiam
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post sob, 31 sty 2004 - 22:30
Post #16

CYTAT(Sulichna)
wszystkie księgi Wydawnictwa Pawła Skokowskiego a najwięcej: "Księgę życia dziecka", "Księga ludzkiego ciała" i "Księga przedszkolaka"


Sulichna a gdzie mozna dostac te Ksiegi icon_question.gif Patrzylismy dzis w Carefour i nie widzielismy icon_sad.gif

Pozdrawiam

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Beata Białystok
sob, 31 sty 2004 - 23:12
Ila Ksiąg jest pełno w każdej księgarni, a np. w Auchanie nie ma, bo ostatnio szukałam icon_confused.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post sob, 31 sty 2004 - 23:12
Post #17

Ila Ksiąg jest pełno w każdej księgarni, a np. w Auchanie nie ma, bo ostatnio szukałam icon_confused.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Benia
pon, 02 lut 2004 - 01:37
No tak, amania - czterolatek ma własny gust. icon_smile.gif
Moje dziecko w czasie wakacji (z powodu braku innej lektury) z zapartym tchem słuchało Pinokia, który mnie osobiście nie przypadł do gustu. icon_sad.gif
Teraz nasze "najulubieńsze" to "Wesołe historie" Ewy Szelburg-Zarembiny (Bajka o gęsim jaju, raku Nieboraku, kogucie Piejaku, itd..., O kurce Złotopiórce i kogutku Szałaputku, itd. Pamiętacie z własnego dzieciństwa??? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif )
Benia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 39
Dołączył: pon, 02 lut 04 - 01:06
Nr użytkownika: 1,399

GG:


post pon, 02 lut 2004 - 01:37
Post #18

No tak, amania - czterolatek ma własny gust. icon_smile.gif
Moje dziecko w czasie wakacji (z powodu braku innej lektury) z zapartym tchem słuchało Pinokia, który mnie osobiście nie przypadł do gustu. icon_sad.gif
Teraz nasze "najulubieńsze" to "Wesołe historie" Ewy Szelburg-Zarembiny (Bajka o gęsim jaju, raku Nieboraku, kogucie Piejaku, itd..., O kurce Złotopiórce i kogutku Szałaputku, itd. Pamiętacie z własnego dzieciństwa??? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif )
Beata Białystok
pon, 02 lut 2004 - 07:47
Witaj Benia icon_smile.gif
Tej książki Ewy Szelburg-Zarembiny nie pamiętam z dzieciństwa. Może mam sklerozę? Ale w tym wieku to nic dziwnego icon_wink.gif
Moja Agatka generalnie lubi jak jej się czyta i lubi prawie wszystkie książki icon_smile.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post pon, 02 lut 2004 - 07:47
Post #19

Witaj Benia icon_smile.gif
Tej książki Ewy Szelburg-Zarembiny nie pamiętam z dzieciństwa. Może mam sklerozę? Ale w tym wieku to nic dziwnego icon_wink.gif
Moja Agatka generalnie lubi jak jej się czyta i lubi prawie wszystkie książki icon_smile.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
maria mama oli

Go??







post pon, 02 lut 2004 - 15:37
Post #20

oj dużo! przede wszystkim Puchatek w różnych wersjach książkowych i gazetowych, opowieści o Kreciku, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Królewna śnieżka, Reksio, Pinokio, bajki / wiersze Brzechwy i inne polskich sprawdzonych autorów, takie książeczki o zwierzątkach podwórkowych: krówka Donia, kotek Mruczek itd, inna seria też o zwierzątkach... kaczuszka pogaduszka i inne, Mickey i Pluto, oraz wiele innych pozycji a także bajki czy opowiadanka po francusku i angielsku, Ola bardzo lubi jak jej czytam w językach obcych, mimo, iż nimi jeszcze nie włada.... poza tym taka zbierana encyklopedia zwirerząt w segregatorze i seria też zbierana z kaczorem donaldem edukacyjna,
na potem mam sporo książek po mnie i starszej jeszcze mojej siostrze ciotecznej, wydania z lat 1955-1970...., w ogóle uwielbiam książki - szkoda tylko, że są drogie! i półek wciążza mało! - maria
> Jakie książki dla czterolatka?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 25 maj 2024 - 10:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama