Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
10 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia   

Prawie i już ośmiolatki.

, stare te nasze dzieci ;)
> , stare te nasze dzieci ;)
addera
pon, 30 mar 2009 - 09:44
Zilka, podziwiam Twoje dziecko.
Alucowe zresztą też.
Michał ze sportów to najchetniej śpiewa i tańczy :/
No ewentualnie sporty zespołowe - i też najchetniej jako widz.

addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post pon, 30 mar 2009 - 09:44
Post #81

Zilka, podziwiam Twoje dziecko.
Alucowe zresztą też.
Michał ze sportów to najchetniej śpiewa i tańczy :/
No ewentualnie sporty zespołowe - i też najchetniej jako widz.



--------------------



zilka
nie, 19 kwi 2009 - 13:18
To ja doniosę przejęta jak tchórzofretka 29.gif 06.gif, że w niedzielę za tydzień Flo ma pierwszy pokaz, na otwarciu sezonu wyścigów konnych w Warszawie, ja mam zakupić białe baletki. Mam nadzieję, że będzie nieco cieplej niż dzisiaj...
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 19 kwi 2009 - 13:18
Post #82

To ja doniosę przejęta jak tchórzofretka 29.gif 06.gif, że w niedzielę za tydzień Flo ma pierwszy pokaz, na otwarciu sezonu wyścigów konnych w Warszawie, ja mam zakupić białe baletki. Mam nadzieję, że będzie nieco cieplej niż dzisiaj...

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
domi
nie, 19 kwi 2009 - 16:03
Dominika do 7-ych urodzin ma jeszcze pół roku. W jednych rzeczach wyprzedza swoich rówieśników a w innych odstaje. Lubi czytać i na kazdym kroku szuka czegoś do czytania. Ostatnio siedziała ze mną w przychodni i dorwała kobiecą kolorową gazetke, na głos czytała paniom o antykoncepcji 06.gif . Z pisaniem też nie ma trudnosci, pisze ładnie i czytelnie. Z liczeniem nie ma problemów, ostatnio doliczyła do 200 a dalej juz jej sie nie chciało. Też nie jest najgorzej z dodawaniem i odejmowaniem. Chciała sie nauczyć mnożyć ale nie pojęła o co chodzi więc narazie dała sobie spokój. Rysuje, maluje, koloruje znakomicie, trochę gorzej jej wychodzi wycinanie i klejenie. Uwielbia gry logiczne, imponują jej programy "Eureko" oraz "Dzieciaki górą" ...przedkłada to nad wieczorynkę. Chce wiedzieć tyle co te dzieci, chce być mądra i zdobywać nagrody, nie wie jeszcze kim konkretnie chce być ale z pewnoscia chce być dobra w nauce, chce by wyróżniana. Chyba mi kujon rośnie...tylko po kim ona to ma? Za to panicznie boi sie nauki jazdy na 2-kołowym rowerze, nie trzyma równowagi nawet na hulajnodze (2-kołowej). Chodziła na tańce ale jej sie odwidziało bo ona woli sie uczyc icon_rolleyes.gif . Od 1 klasy mozna zapisać dziecko na zajęcia rozwojowe w szkole. Na dzień dzisiejszy obstawia zajęcia rysunku i techniki oraz muzyczne. Ja bym wolała teatralno-poetyckie...ale czas pokaze. Ogólnie jest we wszystkim samodzielna, ubierze sie sama, wyszuka ubrania sama, umyje sie, uczesze, nawet zrobi kanapkę jak jest ukrojony chleb i wędlina, wleje sobie picie z kartonu. Wie jak właczyć pralkę, komp, magnetofon itp. Za to straszny z niej boi-dudek! Sama nie chce zostac nawet na minutę...muszę ją zabierać nawet gdy idę wurzucić śmieci. Nigdzie nie chce sie ruszyć sama, nawet do gabinetu lekarza wchodzi ze mną bo sama w poczekalni nie zaczeka. Niektóre dzieci nawet same wracaja ze szkoły, innych rodzice tylko odprowadzaja pod teren szkoły a dalej idą same, przebieraja sie same....a moja przylepa sie boi 37.gif .

Ten post edytował domi nie, 19 kwi 2009 - 16:12
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post nie, 19 kwi 2009 - 16:03
Post #83

Dominika do 7-ych urodzin ma jeszcze pół roku. W jednych rzeczach wyprzedza swoich rówieśników a w innych odstaje. Lubi czytać i na kazdym kroku szuka czegoś do czytania. Ostatnio siedziała ze mną w przychodni i dorwała kobiecą kolorową gazetke, na głos czytała paniom o antykoncepcji 06.gif . Z pisaniem też nie ma trudnosci, pisze ładnie i czytelnie. Z liczeniem nie ma problemów, ostatnio doliczyła do 200 a dalej juz jej sie nie chciało. Też nie jest najgorzej z dodawaniem i odejmowaniem. Chciała sie nauczyć mnożyć ale nie pojęła o co chodzi więc narazie dała sobie spokój. Rysuje, maluje, koloruje znakomicie, trochę gorzej jej wychodzi wycinanie i klejenie. Uwielbia gry logiczne, imponują jej programy "Eureko" oraz "Dzieciaki górą" ...przedkłada to nad wieczorynkę. Chce wiedzieć tyle co te dzieci, chce być mądra i zdobywać nagrody, nie wie jeszcze kim konkretnie chce być ale z pewnoscia chce być dobra w nauce, chce by wyróżniana. Chyba mi kujon rośnie...tylko po kim ona to ma? Za to panicznie boi sie nauki jazdy na 2-kołowym rowerze, nie trzyma równowagi nawet na hulajnodze (2-kołowej). Chodziła na tańce ale jej sie odwidziało bo ona woli sie uczyc icon_rolleyes.gif . Od 1 klasy mozna zapisać dziecko na zajęcia rozwojowe w szkole. Na dzień dzisiejszy obstawia zajęcia rysunku i techniki oraz muzyczne. Ja bym wolała teatralno-poetyckie...ale czas pokaze. Ogólnie jest we wszystkim samodzielna, ubierze sie sama, wyszuka ubrania sama, umyje sie, uczesze, nawet zrobi kanapkę jak jest ukrojony chleb i wędlina, wleje sobie picie z kartonu. Wie jak właczyć pralkę, komp, magnetofon itp. Za to straszny z niej boi-dudek! Sama nie chce zostac nawet na minutę...muszę ją zabierać nawet gdy idę wurzucić śmieci. Nigdzie nie chce sie ruszyć sama, nawet do gabinetu lekarza wchodzi ze mną bo sama w poczekalni nie zaczeka. Niektóre dzieci nawet same wracaja ze szkoły, innych rodzice tylko odprowadzaja pod teren szkoły a dalej idą same, przebieraja sie same....a moja przylepa sie boi 37.gif .

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
zilka
nie, 19 kwi 2009 - 16:12
Ach no i Flo się wreszcie nauczyła jeździć na rowerze...
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 19 kwi 2009 - 16:12
Post #84

Ach no i Flo się wreszcie nauczyła jeździć na rowerze...

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
cydorka
nie, 19 kwi 2009 - 19:43
CYTAT(zilka @ Sun, 19 Apr 2009 - 15:12) *
Ach no i Flo się wreszcie nauczyła jeździć na rowerze...

jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post nie, 19 kwi 2009 - 19:43
Post #85

CYTAT(zilka @ Sun, 19 Apr 2009 - 15:12) *
Ach no i Flo się wreszcie nauczyła jeździć na rowerze...

jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd
Cleo
nie, 19 kwi 2009 - 19:57
ZIlka, ale ten woltyzerski pokaz?????? kurcze, rob zdjecia!!!

Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 19 kwi 2009 - 19:57
Post #86

ZIlka, ale ten woltyzerski pokaz?????? kurcze, rob zdjecia!!!



--------------------
zilka
nie, 19 kwi 2009 - 20:20
CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 20:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd


No nie wiem bo mnie nie było, ona już łapała pod koniec ubiegłym wakacji, niemąż ją generalnie oszukiwał, że trzyma a potem jej powiedział, że wcale nie trzyma i jakoś poszło. Piorunujący postęp w jeden dzień nastąpił w każdym razie, on pada bo latał cały dzień obok 06.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 19 kwi 2009 - 20:20
Post #87

CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 20:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd


No nie wiem bo mnie nie było, ona już łapała pod koniec ubiegłym wakacji, niemąż ją generalnie oszukiwał, że trzyma a potem jej powiedział, że wcale nie trzyma i jakoś poszło. Piorunujący postęp w jeden dzień nastąpił w każdym razie, on pada bo latał cały dzień obok 06.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
Doruśka
pon, 20 kwi 2009 - 10:03
Cydorko moja miła, Kalina też nie umie na rowerze, nawet na 4 kólkach słabo- lubi lyżworolki i nordic wolking:)
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pon, 20 kwi 2009 - 10:03
Post #88

Cydorko moja miła, Kalina też nie umie na rowerze, nawet na 4 kólkach słabo- lubi lyżworolki i nordic wolking:)
addera
pon, 20 kwi 2009 - 10:06
CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 19:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd



nie będzie ostatni icon_rolleyes.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post pon, 20 kwi 2009 - 10:06
Post #89

CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 19:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd



nie będzie ostatni icon_rolleyes.gif

--------------------



Cleo
pon, 20 kwi 2009 - 10:19
Miśka umie od zeszlego roku na 2 kolkach. Chya opisywalam juz, ze bylo wycie, ze sie wywali i cos tam. I najpierw akcja dluga z jezdzeniem z podniesionymi lekko kleczkami bocznymi, ale sie chwiala i wywalala. Potem mąz zrobil kij, wsadzil kij, ustawil sie i kazal jej ruszyc. Ona ruszyla, kij zostal w ręku męza, a Misia pojechala jak szalona do przodu. 06.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post pon, 20 kwi 2009 - 10:19
Post #90

Miśka umie od zeszlego roku na 2 kolkach. Chya opisywalam juz, ze bylo wycie, ze sie wywali i cos tam. I najpierw akcja dluga z jezdzeniem z podniesionymi lekko kleczkami bocznymi, ale sie chwiala i wywalala. Potem mąz zrobil kij, wsadzil kij, ustawil sie i kazal jej ruszyc. Ona ruszyla, kij zostal w ręku męza, a Misia pojechala jak szalona do przodu. 06.gif

--------------------
CrazyMary
pon, 20 kwi 2009 - 10:26
CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 20:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd



Cyd - najpierw musisz zakupić sobie dobre buty do biegania 06.gif Następnie bierzesz kij od szczotki, wsadzasz w rower i zaczynasz biegi. Dziecko pedałuje a Ty galopem za nim trzymając kij. Po jakimś czasie zaczynasz tylko asekurować kij, ale już nie trzymasz go kurczowo.

No a potem siuuu i dziecko jedzie samo, a Ty padasz na trawÄ™ i siÄ™ opalasz icon_smile.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post pon, 20 kwi 2009 - 10:26
Post #91

CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 20:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd



Cyd - najpierw musisz zakupić sobie dobre buty do biegania 06.gif Następnie bierzesz kij od szczotki, wsadzasz w rower i zaczynasz biegi. Dziecko pedałuje a Ty galopem za nim trzymając kij. Po jakimś czasie zaczynasz tylko asekurować kij, ale już nie trzymasz go kurczowo.

No a potem siuuu i dziecko jedzie samo, a Ty padasz na trawÄ™ i siÄ™ opalasz icon_smile.gif

--------------------


agak
pon, 20 kwi 2009 - 10:54
CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 20:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd

Szymek będzie ostatni
nie chce nawet próbować, chyba za bardzo naciskaliśmy
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post pon, 20 kwi 2009 - 10:54
Post #92

CYTAT(cydorka @ Sun, 19 Apr 2009 - 20:43) *
jak, jak, powiedz jak bo wygląda na to, że Janek będzie ostatnim fajtłapą z rocznika..
cyd

Szymek będzie ostatni
nie chce nawet próbować, chyba za bardzo naciskaliśmy

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Potwora
pon, 20 kwi 2009 - 12:08
Jak już wcześniej wspomniałam, moje dziecko raczej fizyczne jest niż umysłowe icon_wink.gif więc wspina się po ścianie, jeździ na rowerze - w święta zrobiliśmy rekord kilometrowy, 40 km wycieczkę, dziecko dało radę aczkolwiek pod wieczór padło bez życia, pływa krytą żabką, jeździ na czym się da oprócz rolek i deskorolki ( dostanie jedno albo drugie na dzień dziecka), włazi na drzewa jak małpa, na płoty, murki. Z jednej strony dobrze, że sprawny, z drugiej ciągle boję się, że coś mu się stanie i zazdroszczę mamom spokojnych i mało ruchliwych dzieci, które sobie siedzą i rysują. I tak źle i tak niedobrze icon_wink.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 20 kwi 2009 - 12:08
Post #93

Jak już wcześniej wspomniałam, moje dziecko raczej fizyczne jest niż umysłowe icon_wink.gif więc wspina się po ścianie, jeździ na rowerze - w święta zrobiliśmy rekord kilometrowy, 40 km wycieczkę, dziecko dało radę aczkolwiek pod wieczór padło bez życia, pływa krytą żabką, jeździ na czym się da oprócz rolek i deskorolki ( dostanie jedno albo drugie na dzień dziecka), włazi na drzewa jak małpa, na płoty, murki. Z jednej strony dobrze, że sprawny, z drugiej ciągle boję się, że coś mu się stanie i zazdroszczę mamom spokojnych i mało ruchliwych dzieci, które sobie siedzą i rysują. I tak źle i tak niedobrze icon_wink.gif
zilka
nie, 26 kwi 2009 - 21:50
No dobrze, przeżyliśmy pierwszy pokaz, tutaj zdjęcia następne będę wiedziała czym to się "je"... tak mniej więcej przynajmniej. Jeśli będą bo na razie to Flo z racji fryzury - a miała na głowie skorupę z lakieru i pianki oraz z racji brutalnego przerwania pokazu przez prowadzącego stwierdziła, że więcej nie chce (bo to nudy - zdążyły tylko po jednym razie wejść na konia i to w stępie). No zobaczymy. Obiecałam jej, że następnym razem sama ją uczeszę i będzie przylizana bez tego hełmu na głowie... 29.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 26 kwi 2009 - 21:50
Post #94

No dobrze, przeżyliśmy pierwszy pokaz, tutaj zdjęcia następne będę wiedziała czym to się "je"... tak mniej więcej przynajmniej. Jeśli będą bo na razie to Flo z racji fryzury - a miała na głowie skorupę z lakieru i pianki oraz z racji brutalnego przerwania pokazu przez prowadzącego stwierdziła, że więcej nie chce (bo to nudy - zdążyły tylko po jednym razie wejść na konia i to w stępie). No zobaczymy. Obiecałam jej, że następnym razem sama ją uczeszę i będzie przylizana bez tego hełmu na głowie... 29.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
addera
pon, 27 kwi 2009 - 11:04
Zilka, gratulowałam na zdjęciach, ale co tam. Gratuluje raz jeszcze. Flo bombowa, a Ty możesz pękać z dumy.
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post pon, 27 kwi 2009 - 11:04
Post #95

Zilka, gratulowałam na zdjęciach, ale co tam. Gratuluje raz jeszcze. Flo bombowa, a Ty możesz pękać z dumy.


--------------------



zilka
śro, 29 kwi 2009 - 22:30
Wrrr.... icon_twisted.gif Flo poinformowała mnie, że nie będzie jeść mięsa bo nie chce zabijać zwierzątek... Skąd ona to wytrzasnęła, nie mamy nikogo takiego w okolicy... Co prawda sądzę, że to wymówka bo ona nigdy specjalnie mięsna nie była, teraz ma to z głowy, przecież nie będę jej wmuszać...
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post śro, 29 kwi 2009 - 22:30
Post #96

Wrrr.... icon_twisted.gif Flo poinformowała mnie, że nie będzie jeść mięsa bo nie chce zabijać zwierzątek... Skąd ona to wytrzasnęła, nie mamy nikogo takiego w okolicy... Co prawda sądzę, że to wymówka bo ona nigdy specjalnie mięsna nie była, teraz ma to z głowy, przecież nie będę jej wmuszać...

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
aluc

Go??







post czw, 30 kwi 2009 - 09:30
Post #97

zilka, szacunek dla odmienności pogladów możecie sobie potrenować icon_smile.gif

mi natomiast dzisiaj rano przy śniadaniu Maks oznajmił:

"...bo wiesz mamo, z tym pójściem do nieba to jest tak - ja nawet wierzę w Boga trochę, ale przecież po śmierci człowiekowi ustaje krążenie, przestaje działać mózg, to już jest tylko ciało, w którym nic nie ma, to jak on może iść do nieba? a ktoś kiedyś udowodnił, że istnieje dusza? bez przesady, w takie rzeczy to ja już nie wierzę" (efekt porannej rozmowy względem tego, co było na religii, w co wierzą chrześcijanie i dlaczego Jezus nie był katolikiem)

coraz bardziej mi się zdaje, że Maks nie dotrwa do komunii
CrazyMary
czw, 30 kwi 2009 - 10:26
Aluc, kwestię chodzenia do nieba oraz tego co się tam robi Marta wałkuje dość często. Jestem osobą wierzącą, a jednak łamię się na niektórych pytaniach i kręcę okrutnie. Najgorsze są te, dotyczące zwierząt, odkąd nasz ukochany kot domowy wykonał skok z balkonu i nie przeżył. Babcia niestety dla pocieszenia powiedziała o niebie, w którym kociak teraz świetnie się bawi razem z prababcią 06.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post czw, 30 kwi 2009 - 10:26
Post #98

Aluc, kwestię chodzenia do nieba oraz tego co się tam robi Marta wałkuje dość często. Jestem osobą wierzącą, a jednak łamię się na niektórych pytaniach i kręcę okrutnie. Najgorsze są te, dotyczące zwierząt, odkąd nasz ukochany kot domowy wykonał skok z balkonu i nie przeżył. Babcia niestety dla pocieszenia powiedziała o niebie, w którym kociak teraz świetnie się bawi razem z prababcią 06.gif


--------------------


aluc

Go??







post wto, 19 maj 2009 - 12:41
Post #99

Maks radośnie pozbył się już wszystkich mlecznych dwójek i jest poczwórnie szczerbaty icon_smile.gif jednej w dodatku z pomocą dentystycznych szczypiecsię pozbył, bo mu rosły zęby jak rekinowi w dwóch rzędach
teraz zatem czekamy na wyrośnięcie stałych i założenie aparatusa - czyżby pierwszy zaaparatowany w swoim roczniku?
CrazyMary
wto, 19 maj 2009 - 12:57
A można już? Bo mnie mówiono, że aparat można dopiero powyżej 9 lat. Tylko nie wiem dlaczego.
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 12:57
Post #100

A można już? Bo mnie mówiono, że aparat można dopiero powyżej 9 lat. Tylko nie wiem dlaczego.

--------------------


> Prawie i już oÅ›miolatki., stare te nasze dzieci ;)
Start new topic
Reply to this topic
10 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 30 cze 2024 - 02:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama