To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co robić w weekendy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Anita.W
Ooo ja tez sie wybieram do teatru lalek na "Zwierzeta doktora Dolittle". Tylko nie wiem czy Kuba wytrzyma icon_confused.gif
Dorka
7.11. w niedziele o 11.00 idę do Teatru Lalek ze starszym synem na "Kopciuszka" icon_biggrin.gif (spektakl w ramach III Międzynarodowych Spotkań Teatralnych Lalka chyba z Warszawy) .
Ktoś jeszcze będzie?? Bilety w przedsprzedaży 12zł wink.gif My będziemy w V rzędzie.
Potwora
My dostaliśmy zaproszenie na cały festiwal - mamy za sobą Doktora dolitte ( super - Maksio zachwycony, przedstawienie bardzo fajne, ciewkawe, kolorowe kostiumy, sporo piosenek) oraz Ali Babę i 40 Robójników ( niestety dzieci się nudziły, wierciły i gadały po przedstawienie było po czesku, ale lalki i scenografia - piękne), jutro idziemy na Najmniejszy cyrk na świecie i podobno na Kopciuszka nie ma już miejsc icon_rolleyes.gif
Ewcia!
A my mamy wiatrówkę i do teatru się nie wybierzemy icon_sad.gif
Na szczęście w ubiegłą sobotę zdążyliśmy. "Konik.." był piękny, 6-latkom bardzo się podobał (wzięliśmy koleżankę), młoda spokojnie wysiedziała, chociaż pewnie nie wszystko zrozumiała.

W najblizszym terminie pewnie szewczyk Dratewka w grudniu...
Miłych wrażeń!!
MartaTwins
A my dzisiaj sie wybieramy na tor wyscigowy na Patrynicach, bedzie Hubertus:) Zaczyna sie o 11.
Jalla
ProponujÄ™ wycieczkÄ™ po TELEWIZJI!
Jutro (tj. niedziela 14 listopad '04) od 10 do 16 - Dzień Otwarty w Telewizji Wrocław!
https://www.wroclaw.tvp.pl/trojka/drzwiotwarte.htm
"dzieci zostaną przywitane przez mimów, którzy w zabawny sposób zaproszą je na wycieczkę po magicznym świecie telewizji"
Potwora
Dziewczyny! Macie może wieści co dzieje się w domach kultury, czy organizowane są zajęcia dla małych dzieci ( od ok 3 roku)? Jak wyglądają zapisy, czy są to płatne zajęcie itp.
DoruÅ› - napisz coÅ› o Klubie Polanka!!! icon_smile.gif
Doruśka
klub Polanka

dla dzieci od 3 lat:
poniedziałek tańce(chyba9zł)
wtorek
zajecia plastyczne 9zł na 16-widziałam,ze dzieci cos z masy solnej robiły,jakieś wazoniki oprócz tego,a co wiecej to nie wiem,bo Kaluska za mała.

rytmika 9zł na 17

koniec.
Dorka
Ze starszymi dziećmi można zwiedzić wystawę w Ratuszu "Leonardo da Vinci - geniusz i jego machiny" (czynna do 15.12) https://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/wyst...sowe.php?wys=17
cyt. "Wystawa prezentuje w wielorakiej formie (modele, szkice, makiety architektoniczne, itp.) dokonania mistrza w dziedzinie badań anatomii człowieka, architektury, mechaniki, hydrotechniki, aerodynamiki. Ekspozycja przygotowywana była przez kilka lat przez naukowców i archiwistów włoskich. Na podstawie badań rysunków i opisów Leonarda da Vinci zawartych w jego słynnych Kodeksach, wykonano kilkadziesiąt modeli machin i urządzeń pomysłu artysty. Prace pod okiem naukowców wykonali wyselekcjonowani rzemieślnicy florenccy."

Trochę drogie bilety icon_confused.gif normalny - 12 zł,ulgowy - 7 zł, ale mojemu 6-cio latkowi bardzo się podobało (jak nikt nie widział to ruszali te modele icon_redface.gif , bo jak zademonstrowac dziecku jak to miało działać, bez uruchomienia modelu icon_rolleyes.gif
Ewcia!
Dorka, mówisz, że byłas z Wojtkiem? Ja tam Basi raczej nie widziałam...
Załapałam sie z gimnazjalistami i synkiem na doczepkę, mieliśmy przewodniczkę i to był b. dobry pomysł. Pani była w miarę kompetentna, opowiadała konkretnie plus ciekawostki. Nie pozwalała za bardzo poruszać , ale sama demonstrowała działanie tych urządzeń, które się dało. Kosztowało nas to 1 zł od łebka więcej, grupa ok 20 osób.
Dorka
kto jeszcze nie był icon_wink.gif , to przy okazji spaceru po Ostrowie Tumskim może pójść z dzieckiem do ruchomej szopki w Kościele Marii Panny na Piasku (wejscie od ulicy, kaplica boczna, w niedzielę czynne chyba do 18.00)
Wiem, że wyglada to trochę dziwnie (te niektóre figurki z innej jakby epoki i do tego juz mocno podniszczone), ale moim dzieciom się nieodmiennie podoba icon_biggrin.gif , to chodzimy co roku.
Ewcia niezalog.
Dzięki, Dorka, za przypomnienie!
Byliśmy na Wittiga w szopce ze zwierzatkami, a o tej ruchomej zapomniałam...
Dorka
CYTAT(Ewcia niezalog.)
ByliÅ›my na Wittiga  w szopce ze zwierzatkami  

A tam na Wittiga to ta szopka jest stale dostępna? tzn. czy teraz jeszcze można tam pójść zobaczyć i kiedy?
Ewcia!
Basia twierdzi, że juz nie ma zwierząt
Mieli pójść całą grupą 6.01, ale lało i nie poszli, a nastepnego dnia pani juz powiedziała, że zwierzaki wróciły juz do zoo . Ale nie sprawdzałam, a nie pamiętam z lat ubiegłych...Może zadzwonić?
Potwora
6 marca sÄ… Szanty dla Dzieci w Hali Iase, na Wystawowej, godz. 13.00.
Polecam, byliśmy rok temu, Maksio ( mimo, że wtedy dwulatek - bo to impreza raczej dla przedszkolaków) był bardzo szczęśliwy, proste żeglaskie piosenki "pod dzieci", tańce, wykonawcy przebrani za "morskie" postacie - to miała być wspólna podróż statkiem.
dumiczowa
pozwoliłam sobie Olu zmienic temat aby wątek nie dotyczył tylko jesiennych weekendów icon_wink.gif
pozdr.
Potwora
CYTAT(dumiczowa)
pozwoliłam sobie Olu zmienic temat aby wątek nie dotyczył tylko jesiennych weekendów icon_wink.gif
pozdr.


I bardzo dobrze.

Widziałam ostatnio baner na budynku TGG, że otwierają tam w tym miesiącu nowy plac zabaw dla dzieci icon_exclaim.gif
Anita.W
O musze to sprawdzić icon_wink.gif . Pewnie mam najbliżej do TGG.
Anita.W
Plac zabaw w TGG jest otwarty od poniedzialku do niedzieli od 10 do 20 tzn. w niedziele do 20 a czy w inne dni tygodnia dluzej to nie wiem. Nie znam ceny ale w tym tygodniu sie tam wybiore z Kuba, bo juz jest otwarty.
dumiczowa
Polecam wyjazd na narty z dziecmi nawet nie jeżdzącymi na nartach.
Janskie Laznie> cerna hora https://www.cerna-hora.cz/
Rodzice moga pojeżdzić sobie na nartach >na górę wjeżdzamy kolejką linową (wielka atraqkcja dla dzieci). U góry jest tor saneczkarski dla dzieci z rodzicami> sanek nie trzeba miec bo mozna wypozyczyć specjalne sto razy lepsze> koszt wypożyczenia 180 koron. Wjazd na górę czyli Karnet całodnoiowy na wszytskie trasy zjazdowe kosztuje ok 400 koron dla jednej osoby. Na miejscu jest bar, duże parkingi, zawsze jest słońce i dużo dużo śniegu. Byliśmy tam w niedzielę i w tą niedzilę jedziemy również. Myślę ze 2 letnie dziecko mozna spokojnie zabrać na cały dzien. Widziałam młodsze takie okołoroczne które spały sobie na sankach albo jeździły z rodzicami na nartach w nosidełkach, ale ja bym się nie odważła.

polecam wszystkiem Janskie.....to jest ok 20 km od przejscia w Lubawce.

pozdr.
anonimowy
Byłam wczoraj w sali zabaw w TGG. Dziewczyny idealne miejsce na mamuśkowe spotkanie icon_biggrin.gif . Baaaardzo dużo miejsca duzo stoliczków. Jest tam tez i rozrywka dla dorosłych icon_wink.gif (no nie na tej sali ale obok).
Oto ich strona https://www.arek-zabawa.com
Trochę zimno było na sali (jest bardzo wysoka), ale jak sie wdrapalam na te rury to tam było bardzo cieplutko. Dzisiaj kolana mnie okropnie bola icon_lol.gif . Jest tam duzo samochodów - to coś dla miłośników jazdy samochodowej icon_wink.gif .
Anita.W
Ten gość to ja icon_rolleyes.gif
Dorka
Dla starszych dzieci (chłopców?) to może być atrakcja. Na wrocławskich Partynicach w zbudowanym średniowiecznym grodzie odbywają się różne pokazy.

Tutaj więcej informacji https://www.grod.civ.pl

Atrakcje na czerwiec to:
4.5.06 CEREMONIA POGRZEBOWA-REKONSTRUKCJA DAWNEJ OBRZĘDOWOŚCI
18-19.06 GARNCARSTWO W ÅšREDNIOWIECZU-WARSZTATY
25-26.06 RZYMIANIE I BARBARZYŃCY
Potwora
Macie jakieś informacje co i gdzie będzie się działo z okazji Dnia Dziecka?
icon_biggrin.gif
Ewcia!
od dzis juz, na Przybyszewskiego zlot i pokazy żonglerów i innych www.kejostheatr.republika.pl

w niedzielę na partynicach od 11.30 różnosci dla dzieci (z konikami w rolach głownych)

w Złotoryi jutro płukanie złota (to moze dla troche starszych dzieci icon_wink.gif )

i pewnie wiele innych (lokalnie ? przy centrach handlowych ? )
Potwora
W Koronie ma być HUGO a na Bielanach dziecięcy zespół Hip Hopowy icon_rolleyes.gif
Dorka-gość
Za GW - Wyścigi konne i atrakcje dla dzieci : "Podczas festynu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka będzie można m.in. obejrzeć wozy strażackie (również w środku). Strażacy zademonstrują też pokazową ewakuację z trybuny. Jeśli Partynice to i konie - maluchy będą mogły jeździć na konikach polskich służących na co dzień w zajęciach hipoterapii, a większe dzieci - na dużych koniach ze szkółki jeździeckiej.
Jak zwykle można się tu posilić w bufecie i zajrzeć do grodu wczesnośredniowiecznego. Partynice zapraszają w niedzielę od 11.30. "

Jeśli upał nie będzie "straszny" to może tam pojedziemy
Dorka
Jutro, tj. w sobotę 4.06. w CH "Arena" przy Komandorskiej ma być festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, niestety szczegółów nie znam.
Ewcia gościnnie
a pod pergolÄ… w parku Szczytnikcim piknik rodzinny tez w sobotÄ™
i na skwerku przy ul. ks.Brzóski na Sępolnie festyn Rady osiedla dla dzieci
a pogoda taka sobie icon_sad.gif więc zostaje kino i Filharmonia icon_wink.gif
Ewcia!
No to byliśmy dziś w Filharmonii Familijnej icon_wink.gif dzięki podpowiedzi skanny (w innym wątku, ale w porę przeczytałam) całą familią czyli 2+4. Trochę się bałam, jak moja zbuntowana trzylatka zareaguje na koncert ; a było nadspodziewanie dobrze, parę razy skarżyła się , że zbyt głośno, ale sobie zasłoniła uszy i nie przeszkadzała innym ani nie kazała wychodzić icon_wink.gif .
Baardzo Ci, skanna , dziękuję, za natchnienie, właśnie tego mi było brak. I bardzo miło było cię dziś przypadkowo spotkać icon_smile.gif

Dla mego syna sceptycznego repertuar na czasie, bo star wars to jego konik, więc John Williams jak najbardziej icon_cool.gif

A potem , korzystając z okazji, poszliśmy na obiad "do lokalu", więc ominęła mnie dziś kuchenna codzienność.
Tak się jakoś rozpisałam, bo mi z tym dobrze ; w ostatnim czasie mało się nam działo, ciągle ktos chory, albo jakieś ważne nudne sprawy, a tu solidna dawka kultury w krótkim czasie
czego i Wam życzę icon_smile.gif
Ewa
Ewcia!
Byliśmy dziś na bulwarze Dunikowskiego (vis a vis Hali Targowej) na pikniku żeglarskim. Fajny przerywnik w staromiejskim spacerze . Dla małych i nieco starszych (no, do 9 lat...) dzieci - różne konkurencje zrecznościowe, potem drobne nagrody. Dla wprawionych ( też dla oldboyów) - zawody na Optymistach. Ścianka wspinaczkowa, rysowanki, scena...
Wydaje mi się , że jutro dalszy ciąg (informacja w GW)
pozdr.
Potwora
W najbliższy weekend czyli 29-30.04 na Partynicach będzie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej i Folkowej oraz przeróżne inscenizacje historyczne, walki wojów, bici monet, strzelanie z łuku, warsztaty tańców irlandzkich - myśle, że ze starszymi dziećmi mozna iść.

A 1 maja na Rynku pobijamy rekord Guinessa - to dla zapalonych gitarzystów icon_wink.gif

Wogóle to rozpoczął się sezon imprez plenerowych. Piszcie o czym wiecie, gdzie i kiedy!
użytkownik usunięty
A myśmy dzisiaj pojechali sobie większą ekipą za Wałbrzych do Andrzejówki (www.andrzejowka.com.pl), skąd spacerkiem przeszliśmy się z dziewczynkami po górkach.
hawah
Oj, bardzo lubię andrzejówkę i tamtejsze góry - kiedyś w zamierzchłych czasach przeddzieciowych bywaliśmy tam bardzo często.

My natomiast w drugi dzień świąt byliśmy na bielawskim basenie ( https://aquarius.naszemiasto.pl ) i było wspaniale, przede wszystkim - pusto. Miałam do wyłącznej dyspozycji cały tor, a w pewnym momencie cały basen ! icon_smile.gif
Dorka
za GW:
Na giełdę minerałów zaprasza do Hali Ludowej (Hali Stulecia) 10-11 czerwca w godz. 10-18 Instytut Nauk Geologicznych UWr.

Kolekcjonerzy pokażą m.in. malachity afrykańskie, minerały z Madagaskaru, piryty z całego świata, ryby oligoceńskie z Karpat, muszle. Wiele z tych eksponatów można będzie kupić, podobnie jak wyroby jubilerskie (np. z bursztynu lub kamieni półszlachetnych) i rzemiosła artystycznego - wazony, szkatułki, figurki, popielniczki, breloczki, a nawet zegary. Materiały, z których są wykonywane, to alabaster, aragonit, malachit, ale też skóra, róg, drewno, metal.

Bilety są po 4 i 6 zł
Dorka
Wystawa roślin mięsożernych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego trwać będzie od piątku do niedzieli, 8-10 września, ul. Sienkiewicza 23, bilety po 5 i 3 zł.
Delfinka
Wracając do starego watku icon_wink.gif ...pewnie już o tym zpomniałyście icon_wink.gif
Czy ta cała wspaniała sielka zagroda to jest dokładnie to https://www.sielska-zagroda.pl/kontakt.php icon_rolleyes.gif bo coś ulica mi się nie zgadza icon_wink.gif
Dorka Ty będziesz wiedziała icon_razz.gif
Delfinka
Pytania nie było icon_redface.gif moje oczęta dopiero teraz dopatrzyły sie mapki, wiec sprawa jest jasna icon_wink.gif
hawah
Dla małych i dużych miłośników czworonogów - w ten weekend na Stadionie Olimpijskim odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, tutaj szczegóły: https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3634845.html
Dorka
festiwal Dyni https://www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/festiwal/
Kate
Na deszczowÄ… pogodÄ™ polecam wizytÄ™ do Muzeum Przyrodniczego przy Ogrodzie Botanicznym. Szkielety, owady, wypchane zwierzaki, muszle, niesamowite ryby i wiele innych...
Dorka
CYTAT(Kate)
Na deszczowÄ… pogodÄ™ polecam wizytÄ™ do Muzeum Przyrodniczego przy Ogrodzie Botanicznym. Szkielety, owady, wypchane zwierzaki, muszle, niesamowite ryby i wiele innych...

Też polecamy, mi podobała się ta wystawa czasowa o zyciu pod ziemnią https://www.muzeum-przyrodnicze.uni.wroc.pl...ystawy_okresowe

Za to dla rodziców polecam https://wpdk.okis.pl/polecamy_2006.php i warto chyba zajrzeć do Galerii BWA przy ul. Wita Stwosza na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, dziś się zaczynają
Potwora
Jeżeli ktoś wybiera się na wystawę dinozaurów w WFF zachęcam do kupienia w tamtejszym sklepiku jajek dinozaura!! Umieszcza się takie jajo w wodzie i powolutku wykluwa się z nigo mały dinuś icon_wink.gif który trochę potem rośnie icon_biggrin.gif Świetna zabawa dla całej rodziny!! I pomysł na prezent.
clio
Ola mogłabyś mi napisać gdzie dokładnie jest ta wystawa dinozaurów?
Potwora
Wytwórnia Filmów Fabularnych ul. Wystawowa 1 ( w poblliżu Hali Ludowej i Iglicy).
clio
dziękuje bardzo icon_smile.gif
Potwora
A koleżanki wiedzą, że mamy nowe Wesołe Miasteczko we Wrocławiu? icon_wink.gif

My bylismy tam wczoraj bo moim faceci jak widzą tego typu rozrywki dostają małpiego rozumu icon_wink.gif Co tam jest ciekawego? Mi podobało się to wielkie diabelskie koło - bardzo przyjemne, z panoramą na Wrocław. Inne atrakcje są straszne (przynajmniej dla mnie), jakieś szybko kręcące się i wysoko latające icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Dla dzieci karuzela, kolejka, dam strachów. Ludzi sporo, kolejki długie ale dziecięce paszcze uśmiechnięte icon_wink.gif
Tylko fortunę można stracić...
sylwia74
Cześć dziewczyny - troszkę poczytuje w końcu się odezwę.
Gdzież to Wesołe Miasteczko bo mój Szimi uwielbia?
Potwora
Na Placu Społeczny, obok Głównego Gmachu Poczty Polskiej - nie sposób nie zauważyć icon_wink.gif
Jeszcze jedno - na ulicach rozdają ulotki zawierające kupony rabatowe ważne we wtorki i czwartki - płacisz raz jeździesz dwa razy icon_wink.gif
monika121975
A od czwartku w Hali Ludowej wystawa Barbie i Lego - ale te ceny za bilety jak dla nas zaporowe : dorosły 20zł, dziecko 15zł, rodzinny 50zł icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.