To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chłody przyszły...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Kari07
Macie rację.Przeciez specjalnie by dziecka nie przeziębiały i nie wypuszczą w samych skarpetkach na mróz.
icon_smile.gif
Ale mój małżowinek jest furiat i co ja sie nasłucham.....
Jak mały miał kredkę w oku wsadzoną przez inną dziewczynkę( na szczęście niegroźnie) to jakby przedszkole było czynne to by chyba pozabijał te panie icon_smile.gif
Bo powinny były zadzwonić.No powinny ale pewne rzeczy trzeba ząłtiwać troszkę spokojniej.
Uchowaj przed takimi rodzicami.
Wczoraj dopiero wieczorem doszedł do wniosku ,ze tem. 39 to raczej nie od braku rajstop na godzinnym spacerze. icon_smile.gif
skanna
Kari, Twoja wola, jeśli sobie życzysz, żeby te rastopy nosił w każdych warunkach, ale po prostu poinformuj o tym panią, bo ona postąpiła moim zdaniem słusznie.
Ja zawsze proszę, żeby panie NIE zakładały dziecku wszystkiego, co ma w szafce, bo temperatura rano jest zupełnie inna niż w południe. U nas wczoraj z rana było 3 st, a jak byli na podwórku to 13. I szlag by mnie trafił, gdyby panie bezmyślnie kazały dziecku zakładać portki na rajstopy tylko dlatego, że ma je w szafce. Rano to jest konieczne, ale w południe spokojnie może już wyjść w spódnicy i rajtkach.
Kari07
Powiem szczerze - mam ciagle dylematy jak małego ubierać.Naprawdę.
w domu mamy bardzo ciepło - ok. 24 stopni co max dla sie schłodzić do 21.
Okno zwesz gdzieś otwarte ale bez przeciągów. Maly chodzi po domu w krótkim rękawie i spodenach kótkich albo dresach cienkich.
Nam to nie przeszkadza, powiem szczerze ze w innych domach ja marznę jak jest poniżej 20 stopni.Tylkoże ja nie potrafie funkcjonowaś w długiem rękawie - krótkie spodenki i koszulka wyłacznie icon_smile.gif
Rano jest zimno jak wychodzę po 8, w przedszklou maly jest bez rajstop , dresy, w krótkim rekawie i na to cienka bawełniana bluza - to chyba nie za gorąco mu?
I wiecznie ma problem jak go zostawiam- czy jest dobrze ubrany.Już i pani pytałam kilka razy icon_smile.gif
Ale są dzeciaki w bluzach polarowych i w są takie w krótkim rękawie.
Choruje tak w normie - teraz przechodzil pnad 3 tyg. bez choroby
Elak
Wiecie co, ja się trochę zastanawiam nad tym ubieraniem dzieci przez panie w przedszkolu. Ponieważ u nas w grupie jest ok. 30 dzieci, zawsze jakieś są chore, więc przeważnie 20 jest w grupie. Jeżeli panie musiałyby no powiedzmy połowie założyć rajstopy, pomóc z czapkami i butami to czas by upłynął ogromny i część dzieci już by się spociło.
Ostatnio Michał miał kurtkę (beznadziejną, bo zapinaną tylko na zatrzaski - nie wiem kto taką wymyślił) i rano mu tłumaczyłam, żeby poprosił panią o pomoc w zapięciu. Jak go odbierałam pytam czy pani mu pomogła, a on że nie prosił tylko sam zapiął JEDNĄ!!! icon_evil.gif Więc wiecie jak go musiało przewiać i jakoś nikt na to nie zwrócił uwagi !
Tak więc musimy myśleć jak dziecko ubrać, żeby samo sobie mogło poradzić. (rajstopy raczej nie są takie łatwe do wciągnięcia icon_wink.gif dla malucha). mój pięciolatek wkłada je ddddłłłłłłłuuuuuuuuggggggoooo!
sdw
Ja jestem w stanie zrozumieć, ze panie nie mają czasu żeby kazde dziecko ubrac bo samow ywjście na spacer zajełoby wiecej czasu niż spacer ale... No własnie... Byłam swiadkiem seny jaką jedna z matek urzadziła pani gdy ta zabrała dziecko na wycieczke w samej koszuli bo kurtka była położona na półce a nie wisiała na wieszaku. Trochę lekkomyślne, nie uwazacie? icon_confused.gif A było zimno, momo, ze połowa wrzesnia. Było zimno jak diabli. Pani była zdziwiona bo dziecko nie powiedziało, ze ma kurtke icon_confused.gif

Cóż... icon_confused.gif
Kari07
Mnie dobija to że w zasadzie to nie mam czasu pogadać panią.Rano jak przychodzimy o 8.30 to dzieciaki przed śnaidaniem albo coś spiewają z panią, bawią się w jakąś zabawę itp. wieć nie będę pani odrywac od zajęć.
Po południu jest już druga pani a mąż jakos dialogów nie prowadzi długich.
Zebrań rodziców u nas nie ma a przydałyby się.
marghe.
CYTAT(Elak)
Ostatnio MichaÅ‚ miaÅ‚ kurtkÄ™ (beznadziejnÄ…, bo zapinanÄ… tylko na zatrzaski - nie wiem kto takÄ… wymyÅ›liÅ‚) i rano mu tÅ‚umaczyÅ‚am, żeby poprosiÅ‚ paniÄ… o pomoc w zapiÄ™ciu. Jak go odbieraÅ‚am pytam czy pani mu pomogÅ‚a, a  on że nie prosiÅ‚ tylko sam zapiÄ…Å‚ JEDNÄ„!!! icon_evil.gif  WiÄ™c wiecie jak go musiaÅ‚o przewiać i jakoÅ› nikt na to nie zwróciÅ‚ uwagi !
Tak wiÄ™c musimy myÅ›leć jak dziecko ubrać, żeby samo sobie mogÅ‚o poradzić. (rajstopy raczej nie sÄ… takie Å‚atwe do wciÄ…gniÄ™cia  :wink: dla malucha). mój piÄ™ciolatek wkÅ‚ada je ddddÅ‚Å‚Å‚Å‚Å‚Å‚Å‚uuuuuuuuggggggoooo!


Elak, to Ty tę kurtkę kupiłaś wink.gif
m.
Elak
Elak, to Ty tę kurtkę kupiłaś

Nie, nie ja. Mój teść icon_evil.gif
marghe.
CYTAT(Elak)
Elak, to Ty tę kurtkę kupiłaś

Nie, nie ja. Mój teść icon_evil.gif


aaaa to wszystko jasne wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.