To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pokoje dla dzieci - kolor,meble, dodatki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5
mamjuz
tak mnie wciągnęło icon_mrgreen.gif ze otwieram nowy wątek icon_wink.gif
wrzucajcie tu "dziecięce" ciekawostki, drobiazgi, patenty etc.

a propos stymulacji mózgu kolorem icon_wink.gif to np.


dla dziewczynek raczej icon_biggrin.gif





dla starszej "modnisi" **


dla fanów kubusia puchatka icon_cool.gif




dla dwójki icon_biggrin.gif













dla przyrodnika ** icon_biggrin.gif


dla wilka morskiego** icon_biggrin.gif



(bez gwiazdki ) zdjęcia Heytens
** zdjęcia ze stron "CzK"
Mamamona
mamjuz, świetny temat icon_biggrin.gif

sama taki sam załozyłam na innym forum icon_wink.gif

problemem samym w sobie są pokoje dziecięce - miałam niedawno taką propozycję (czy ja mogę to pisać icon_wink.gif))), aby "dać" jakiś fajny pokój dziecięcy z nietypowymi rozwiązaniami do TVN STYLE.

myślałam i myślałam, i nic nie dałam, bo takich nie ma icon_confused.gif

w PL króluje IKEA. bo dzieci szybko wyrastają i niszczą i nie ma sensu nic dla nich trwałego robić icon_confused.gif

a jak już jest duży budżet, to meble są po prostu designerskie, drogie, ale często wcale nie pomysłowe - po prostu włoskie icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

sama u siebie tez mam problem - bo nie dość, ze pokoik mały, a dzieci dwoje, to też nic nie robię icon_eek.gif bo dzieci małe, i zaraz wyrosną, i wtedy zrobię im fajnie icon_eek.gif co za piramidalna bzdura icon_lol.gif

na dodatek zawsze uważałam, ze u dzieci musi być jakaś neutralna kolorystyka, bo i tak się za dużo dzieje

ale wcale to nie jest prawda, bo jak widzę wnętrza (pozyczone z tamtego forum od koleżanki Edytkus), to sama bym chciała jako dziecko mieć takie coś, taki pokój tematyczny (z możliwością zmiany co rok icon_lol.gif )









a tu są fajne pomysły na meble dla dwójki dzieci

https://www.ciainternational.it/
Agnieszka.zg
mebelki śliczne i pokoiki też ale faktycznie tylko na chwilke no bo jaki nastolatek będzie tak mieszkał????
moja ola ma ten pokoik od lat znaczy meble bo kanapa zakupiona jakieś 3 tyg. temu , ściany pomalowane farbą silkonową niebieską no i mam nadzieję że jej to na razie wystarczy...

to tylko łóżko Macieja bo on śpi w naszej sypialni na "górze"

to kanapa u Oli w pokoju

a to jej mebelki które ma już ładnych parę lat ale trzymają się świetnie
Ciocia Magda
No arcyciekawy wątek - bo jak pisałam planuję remont pokoju dzieci icon_biggrin.gif

Sama się zastanawiam nad podejściem do tematu, bo gust rodziców a dzieci to dwie różne sprawy - jak np. pogodzić wystrój któregokolwiek z powyższych pokoi z naklejkami pojawiającymi się na ścianach i gdzie się tylko da ? A rysunki dzieci? A plakaty z Barbie?

Myślę o tym, żeby w "nowym" pokoju umieścić jakąś tablicę, gdzie takie prace artystyczne będą dozwolone bo na razie są wszędzie - zresztą, jak dokupię baterie do aparatu to pstryknę jakieś zdjęcia.
Inca2
U nas tez narazie Buba ma taki 'zwykly' pokoj, zaraz zrobie zdjecia i wkleje napokoje dzieci. Zolty z granatowymi dodatkami, ale jak pojdzie we wrzesniu do przedszkola, to mi sie marzy zrobic mu jakis taki oryginalny pokoik icon_smile.gif
mamjuz
no to magda jeszcze for ju icon_biggrin.gif pokoje aranżowane z dostepnych materiałow ( mjm)

w kolorach tęczy





Ikea + inwencja własna + sosnowe meble icon_smile.gif







a ten kombajn to mi sie srednio widzi,alk kto wie icon_smile.gif

Mamamona
CYTAT(Agnieszka.zg)
mebelki Å›liczne i pokoiki też ale faktycznie tylko na chwilke  no bo jaki nastolatek bÄ™dzie tak mieszkaÅ‚????


jak dziecko zmieni się w nastolatka - zmieni się wystrój pokoju. nie można tak myśleć - w ten sposób powinnyśmy już teraz przewidzieć starość naszych dzieci, no kiedyś będą też emerytami icon_wink.gif icon_wink.gif

trzeba projektować na tu i teraz - teraz dzieci mają potrzeby i wymagania, na pewno zupełnie inne niż nastolatki
sdw
Kamila zapiała z zachytu icon_lol.gif Kindze wiec przezornie nie pokażę icon_mrgreen.gif Moja starsza latorośl na razie planuje swój przyszły pokój mieć w barwie... złota icon_eek.gif icon_mad.gif

Jedno wiem, jeśli kiedykoliwek uda mi się mieć w końcu ten swój dom wymarzony icon_rolleyes.gif to zostawię dziecim wolną rękę w urzadzaniu ich pokoi icon_wink.gif Pokażę te cukierkowe inspirację i niech sonbie wybierają icon_wink.gif Ślubny zdolny, wszystko zrobi icon_wink.gif a dzieci niech się cieszą póki mogą. Estetyka jest dla mnie ważna ale... ostatecznie to też kwestia gustu icon_wink.gif I wierzę w swój talent mediatorski w razie czego icon_wink.gif jak by za bardzo szaleć chciały icon_wink.gif

Ja do dzis pamietam mój dziecieco - panienski pokoik icon_mad.gif Uchhhhhh.... wrrrrr.... Takie czasy były? Czy moja mama zbyt wielką estetką? icon_mrgreen.gif Kiedym się w końcu zbuntowała i wszytskie wolne miejsca na ścianach oblepiłam plakatami, słomiianą matą, przerabianymi własnorecznie obrazami to poczułam sie jak u siebie. Mysle sobie, ze na stonowane barwy, na wnętrza spokojne, uładzone będą miały czas. A jak będą chciały mieć pokoje barbiowe to je najwyżej będe rzadko sprzątać icon_mrgreen.gif coby nie razic włąsnego poczucia komfortu i estetyki icon_wink.gif
mamjuz
dla nastolatków icon_eek.gif tylko tyle znalzłam CzK i mjm





dla uczniaka

Pecia
Super pokoje, gdybym JA taki kiedys miala .....icon_lol.gif

Jasiek tez zapial z zachwytu jak ogladal zdjecia, najbardziej spodobal mu sie w wersji Nemo, krzyknal:

- O! , Memo, łałć icon_exclaim.gif


Pokaze Zuzi jak wroci ze szkoly ale juz wiem, ktory by chciala icon_wink.gif
ewis_
Jeżu, dziewczyny, świetne to pokoje dziecięce icon_smile.gif
Tylko skoro one takie kolorowe, to chyba muszą być baaardzo naświetlone? Conajmniej dwa duże okna, bo inaczej to trochę przytłoczy... A może się mylę...
Ja tam mam największy problem z pokojem dla maluchów i to nie tylko w kwestii koncepcji stylistycznej... Bo pokoik wprawdzie spory, ale ma nieustawny kształt i do tego z balkonem (zyli już jedna ściana odpada na dzien dobry).
pirania
no wiec ja sie przyznam, ze ja NIE CIERPIE pokoi dzieciecych po dzieciecamu icon_wink.gif

sciany w tecze to juz w ogole nie, chyba ze.....

bo ja stawiam na autokreacje dzieci- u nas zawsze byly materace, podnoszone na dzien, na scianach rysunki, zadnych misiow (jak pomazac sciane z tapeta w misie....)

A moje nastolatki to mam nadzieje ze pomaluja sobie pokoje jak beda chcialy, sciany podziurawia wiertarka, powiesza na drzwiach trupia czaszke i napis starym wstep wzbronionu lub inne passkontrolle bitte icon_wink.gif i ogolnie beda sie autoaranzowac w sposob dla mnie absolutnie nie do przyjecia i szokujacy.

Oczywiscie postawa moja wynika z mojego dziecinstwa jedynaczki z tapetka w misie i mebelkami czerowno niebieskimi dzieciecymi, gdzie panowal ordung, sciany nie byly pomazane i ogolnie bylo dziewczeco tfuu.....
mamjuz
no to żdziebko komentarza icon_wink.gif

obrazki jak obrazki - wiadomo robione przez profesjonalistów icon_mrgreen.gif
to są najczęściej zdjęcia robione w studio, gdzie się stosuje rózne tricki ze światłem żeby coś ładniej wyglądało etc.

wszystko - nawet bałagan icon_eek.gif jest starannie zaaranżowany icon_smile.gif więc ni ma sie co dołować, że takie śliczne etc.
śliczne, bo nieużywane icon_biggrin.gif

natomiast można podpatrzeć parę rzeczy, np. zdjęcia Heytens to głownie tkaniny : zasłony, pościel, dywaniki do tego tapety w temacie
i to robi cały klimat icon_smile.gif

na zdjęciach Disneya spodobało mi sie jedno : te okołołóżkowe ramki
- prosty patent , mozna to spokojnie zrobic ze sklejki : wyciąć odpowiedni kształt + do tego półeczki i schowki, pomalować i voila !

tu szafa małego rycerza icon_biggrin.gif





a tu małej wrózki icon_biggrin.gif

mamjuz
gosia icon_lol.gif

ja uważam, że to wszystko mozna zrobic z dzieckiem icon_biggrin.gif , no wiadomo starszym juz nieco , mozna z nim /nią ustalic kolor ścian i razem malować icon_eek.gif , zasłony/rolety, rózne schowajki etc., pościel wybrać

mnie najbardziej w dzidziowych pokojach wnerwia totalny , pardon - burdel icon_evil.gif , chaos, panie, chaos icon_eek.gif
dlatego dla mnie priorytetem są tematyczne schowki, schowki, szuflady, pudełka, kosze, schowki, po stokroć schowki icon_exclaim.gif
książki do książek
autka do autek
kredki do kredek
pluszaki do pluszaków

i jak sie już na ostro weżmiemy za pokój Alka wespół - zespół icon_biggrin.gif to tak własnie będzie : szuflada z wielkim napisem : Stroje do przebierania, kubeł pt. klocki, wielkie cos z napisem : ciastolina etc.
Mika
nie wiem jak Wam,ale mnie zupełnie nie podchodzi pstrokacizna "Nickelodeon" -wszystkiego tam za dużo,od samego patrzenia głowa boli,aż strach pomyśleć o zachowaniu dziecka mieszkającego w takich kolorach wink.gif

Najbardziej podoba mi się żółć z pierwszej fotki,u Jaśka panuje Puchatek icon_cool.gif
Mamamona
Wieczna icon_lol.gif ale Ty mówisz o nastolatkach

z dzieckiem młodszym też mozna poprojektować - spróbować razem icon_wink.gif coś fajnego zrobić.

ale czy Wasze patrzenie na kolorowe pokoiki nie jest patrzeniem dorosłego?? sama tak mam - jak pisałam uwazam, że jasne ściany już w pełni wystarczą - bo I TAK jest kolorowo.

ale większości dzieci (tak do 10 - 12 lat nazwijmy to może icon_wink.gif)) kolorowe pokoiki bardzo się podobają icon_biggrin.gif

no i najgorsze - że prawie żadna z nas nic teraz nie robi, bo jak piszemy: nie będzie pasowało do nastolatka

ale kto mówi o nastolatkach?? na razie tytułem są dziecięce pokoiki

icon_lol.gif

aha, może nie patrzymy na te wszystkie zjęcia zbyt dosłownie - patrzmy jak na inspirację - mi podoba się to samo co mamjuz - robienie czegoś nowego z meblem już tak dobrze znanym - robienie ram dla łózek, łożek piętrowych

te zresztą na ogół są koszmarne. ale widziałam fajne rozwiązania, łóżek piętrowych które dają możliwości bawienia się na nich samych

jak wrócę to poszukam i wkleję icon_biggrin.gif
mamjuz
to jeszcze słowo o nastolatkach icon_lol.gif

mnie to teraz strasznie śmieszy - np. manifestowanie i bunt wyrażany pomalowaniem pokoju na czarno icon_eek.gif icon_lol.gif, ale pamietam jak z koleżanką ostatnie psy na "tych piiiii starych " wieszałyśmy, bo nie zgadzali się na taką opcję icon_lol.gif

jak mi podrostek "zamanifestuje" taką potrzebę to w duchu się ucieszę, że rozwojowo "normalny " jest, po wierzchu się trochę nadąsam i zaprotestuję ( w końcu nie mogę tak otwarcie i liberalnie icon_smile.gif i niech ma "wywalczony" pokój na czarno icon_eek.gif
dla mnie to on może nawet być sraczkowy, inkrustowany złotą nitką wink.gif
jeden warunek : ma być czysto icon_mrgreen.gif
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
anonimowy
CYTAT(mamjuz)
to jeszcze sÅ‚owo o nastolatkach  :lol:  

mnie to teraz strasznie Å›mieszy  - np. manifestowanie i bunt wyrażany pomalowaniem pokoju na czarno  :shock:  :lol:,  ale pamietam jak z koleżankÄ… ostatnie psy na "tych piiiii starych " wieszaÅ‚yÅ›my, bo nie zgadzali siÄ™ na takÄ… opcjÄ™  :lol:


Moi też się nie zgadzali icon_smile.gif więc się oplakatowałam od góry do dołu plakatami z Dziennika Ludowego icon_biggrin.gif To znaczy nie ja tylko pokój icon_biggrin.gif
Na dziś, zgodziłabym się na czarny pokój u buntownika, ale zobaczymy jak przyjdzie co do czego icon_lol.gif

A w ogóle to dziecko już od przedszkola powinno mieć prawo głosu jak chce mieszkać (tzn. wystój pokoju). Niech sobie od małego wyrabia gust i własne zdanie icon_smile.gif Oczywiście mama decyduje ale dziecko głos też ma icon_smile.gif A mama też niech się ćwiczy, dużo łatwiej przekonac przedszkolaka niż upartego nastolatka icon_smile.gif
Jaco
A ja nie trawię takich dziecięcych mebelków na chwilę. Tych paltikowych szaf ikeowskich itp. Pokój mojegu Kuby bazuje na meblach drewnianych - z olejowanej nielakierowanej sosny. Przy takich neutralnych meblach (choć kształty całkiem neutralne nie są - szafa ma identyczny kształt jak w Kubusiu Puchatku icon_smile.gif) można poszaleć z dodatkami. Kolorem ścian, podłogi, zasłon, półek itp. Cokolwiek by się z tym nie zrobiło to wygląda świetnie a co najważniejsze niewielkim kosztem można zmienić wystrój. Bo szafa zostanie ta sama a tylko Kubusie Puchatki w pewnym momencie zostaną zamienione na poważne wyścigówy icon_wink.gif
Generalnie - po meblach mazać nie pozwolę. Po ścianach wg własnego widzimisię bardzo proszę.
Ciocia Magda
CYTAT(mamjuz)
jeden warunek  : ma być czysto  :mrgreen:  
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie  :evil:  :evil:  :evil:


he he he
przypomniał mi się artykuł z niemieckiego pisma "Familie & Co" (Mama mi tłumaczy przez telefon co ciekawsze artykuły icon_wink.gif ) o sprzątaniu -
były tam opisane 3 fazy:
1. rodzice uczą dziecko sprzątać i zawsze sprzątają z nim - etap przedszkolny
2. dziecko wprowadza swoje własne modyfikacje do systemu sprzątania zaproponowanego przez rodziców - wiek wczesny szkolny
3. dziecko robi co chce, a rodzice wyznaczają jedynie kilka bardzo prostych reguł (przykład autentyczny: żeby w pokoju był "korytarz" do przechodzenia między drzwiami a oknem, żeby można było wietrzyć icon_lol.gif ) - nastolatki

tak w ogóle to to pismo jest świetne i dlaczego po polsku takiego nie ma?
Litka
Szafa, regał i komoda


i cos a'propos schowków





Mika
Lidka-widzę,że te same strony przeglądamy wink.gif
marghe.
dla Gaby jak podrośnie wink.gif



rożne róznosci



sympatyczne rozwiÄ…zania


Mama Anka

lub
lub
lub
lub
lub na drobiazgi, pokoj dla dziewczynki i moze dla chlopca tez... icon_biggrin.gif
Mama Anka
I dla dzidzi ... icon_biggrin.gif
mamjuz
CYTAT(Magda od Ewelinki i Zosi)
... żeby w pokoju byÅ‚ "korytarz" do przechodzenia miÄ™dzy drzwiami a oknem, żeby można byÅ‚o wietrzyć  :lol:  


dokładnie tak jest u mojej jednej mamy nastolatka icon_eek.gif icon_evil.gif
kobieta jest totalnie bezsilna - juz sie pogodziła ze skarpetkami leżacymi po pół roku pod łożkiem, stertami ciuchów, gazet, płyt i innych "smieci"
od czasu do czasu wpuszcza tylko trochÄ™ tlenu icon_lol.gif
bierze na przeczekanie icon_smile.gif i moment aż do kawalera zaczna przychodzić sympatie icon_lol.gif - bo na razie odwiedzającym go gosciom zupełnie to nie przeszkadza, przeciwnie - tak swojsko się czują icon_lol.gif icon_lol.gif
kasiarybka
CYTAT(marghe.)


O mamo jakie piękne.....akurat dla moich dzieciakow....suuuuper icon_smile.gif
addera
CYTAT(mamjuz)
to jeszcze sÅ‚owo o nastolatkach  :lol:  


dla mnie to on może nawet być  sraczkowy, inkrustowany zÅ‚otÄ… nitkÄ…  :wink:  
jeden warunek  : ma być czysto  :mrgreen:  
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie  :evil:  :evil:  :evil:


No to mam złote dziecko icon_wink.gif mam wrażenie, że Dominiki pokój wygląda lepiej niz nasza sypialnia icon_rolleyes.gif
Jest czysto icon_eek.gif A plakaty na ścianach zmieniają się wraz z "obowiązującą" własnie opcją - zniknął Harry Potter, jest Matrix icon_eek.gif i Linking Park icon_wink.gif
malinowa i Malina
CYTAT(addera)
CYTAT(mamjuz)
to jeszcze sÅ‚owo o nastolatkach  :lol:  


dla mnie to on może nawet być  sraczkowy, inkrustowany zÅ‚otÄ… nitkÄ…  :wink:  
jeden warunek  : ma być czysto  :mrgreen:  
bo jak słyszę opowieści moich starszych koleżanek , o zapleśniałych ogryzkach walających się po pokoju, brudnych ciuchach z wakacji w środku zimy, i chipsach, które pamietają premierę "Władcy pierścieni"
to mnie  :evil:  :evil:  :evil:


No to mam złote dziecko wink.gif mam wrażenie, że Dominiki pokój wygląda lepiej niz nasza sypialnia icon_rolleyes.gif
Jest czysto icon_eek.gif A plakaty na ścianach zmieniają się wraz z "obowiązującą" własnie opcją - zniknął Harry Potter, jest Matrix icon_eek.gif i Linking Park wink.gif

Co tam zaplesniałe ogryzki. To nic. Niedawno wydobyłam zza szafy w pokoju chłopaków mały plecak. Podniosłam go do góry a tu cos cieknie. Otwieram i wyjmuję plastkiowe opakowanie na kanaki z którego wylewa się zielono-szara cuchnąca zawartość. Co to było? Kanapeczka, której 13-latek nie zjadł. I szukał tego plecaczka od zeszłej wiosny icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Dzisiaj rano powalił mnie smród potu przy wejściu do łazienki - to "przetrawiona" koszulka najstarszego, którą tydzień temu miał na treningu i leżała sobie spokojnie w plecaku z przepoconymi skarpetkami i butami czekając na zmiane przy dzisiejszym treningu. Wziął czystą, ta zostawił do prania.
Dośc długo trwało zanim usunęłam smród śmierdzących skarpet i przepoconych stóp, które przez cały mecz opierały się o oparcie kanapy.
icon_twisted.gif icon_twisted.gif
To tylko kilka kwaitków. Nakaz eksmisji mam przygotowany i tylko czeka na okazję.
Za to jak idzie na randke dom zamienia siÄ™ w perfumeriÄ™. icon_twisted.gif
beattta
CYTAT(Magda od Ewelinki i Zosi)
A rysunki dzieci?  A plakaty z Barbie?  

Myślę o tym, żeby w "nowym" pokoju umieścić jakąś tablicę, gdzie takie prace artystyczne będą dozwolone bo na razie są wszędzie - zresztą, jak dokupię baterie do aparatu to pstryknę jakieś zdjęcia.


Fajnym pomysłem jest też metalowa listwa do której można przytwierdzić rysunki magnesami (Ikea, 3-4 zł). Julka ma dwie takie nad stolikiem

ewis_
beatta, fajny pomysł z tymi magnesami i listwą na malunki...

U nas mamy linkę metalową ikeowską od ściany do ściany i tam ziupamy rysunki spinaczami - jak pranie. Ale bardziej mi się podoba u Ciebie...
gosiak23
Dziewczyny-rewelacyjny wątek!!!!MUszę was wszystkie wirualnie wyściskać za pomoc przytul.gif W przyszłym tygodniu przychodzi do nas stolarz u którego mielismy zamówić mebelki dla małej bo na razie ma tylko łóżeczko a na ciekawe pomysły mieliśmy wielki kryzys icon_evil.gif a tu proszę!!!Po obejrzeniu tych wszystkich wklejonych zdjęć już wiem!

Mamjuz-ta szafa jest rewelacyjna!


Niby nic takiego ale ma w sobie coś dziewczęcego i subtelnego-dla mnie bomba!
gosiak23
Mama Anka-"twoją" szafeczkę też wykorzystamy icon_lol.gif


Beattta-pomysł z listwą bombowy!

Dziewczyny jesteście złote brawo_bis.gif
aluc
icon_confused.gif w zasadzie oprócz tego pomarańczowego z białym piętrowym łóżkiem (nie dla trzylatka, jako zywo icon_wink.gif) nic mi się w dzieciecych pokojach nie podoba, wszystkiego jest za dużo - sprzętów, dodatków, kolorów

mój ideał to chyba łóżko chowane w ścianie icon_wink.gif i neutralny w kolorze regał typu plaster miodu na wszystko, wystrój reszty tworzą jedynie zabawki, kredki, farby i inne rzeczy potrzebne do zabawy

mam autentyczną alergię na dziecięce tapety i szlaczki na ścianach, na dziecięce motywy na zasłonach i roletach, te wszystkie słodkie słodkości

żono, kanapeczka powiadasz icon_smile.gif moja siostra w cukiernicy z serwisu dla lalek pewnego razu przechowała od Gwiazdki do Wielkiejnocy... oko karpia icon_eek.gif
Pecia
oko karpia powiadasz?// icon_twisted.gif
ja, osobiscie icon_cool.gif znalazlam na podworku zdechłe piskle, takie maleńkie, różowe icon_confused.gif
i trzymalam je w swoim pokoju , ukryte......... icon_biggrin.gif ( myślalam,ze śpi... icon_eek.gif )

i tak mieszkalo u mnie......póki je mama nie znalazła icon_twisted.gif
malinowa i Malina
Tak, tylko, że oko karpia i zdechłe piskle pewnie zasuszyły się na wiórek, a kanapeczka zasuszyc się nie chciała. icon_twisted.gif
aluc
nooo pisklÄ™ bije oko karpia zdecydowanie icon_smile.gif

z tego cyklu to trzymałyśmy z siostrą jajka jakiegoś ptaka (gołębia?) na kaloryferze w wacie, żeby je wykluć icon_lol.gif
Pecia
a ja jeszcze wylewalam mleko, ktore mama kazala mi pic...do kamionek na kaloryferze icon_mrgreen.gif

i..... icon_lol.gif

do paszczy wink.gif gumowego krokodyla icon_lol.gif
wpychalismyz bratem.....śledzie w śmietanie ......

dobra, wiecej nie bedÄ™, bo mielismy starszliwe pomysly icon_twisted.gif
KM
Pamiętam jak chciałam jajko wysiedzieć. Owinęłam w kołderkę dla lalki i usiadłam jak kura... icon_lol.gif
sdw
CYTAT(KacperkaMama)
Pamiętam jak chciałam jajko wysiedzieć. Owinęłam w kołderkę dla lalki i usiadłam jak kura... icon_lol.gif



icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
ewis_
A ja przez 4 lata jeżdżenia maluchem do przedszkola, wciskałam codzień w szparę z boku siedzenia kanapke, którą matula dali na drogę... Jak ojciec wyjął to siedzenie żeby sprawdzic o co biega, bo mu auto zaśmiardło ..... icon_surprised.gif to się działo...... Pleśniak rozprzestrzenił się ponoć pod większością tylnego siedzenia icon_lol.gif

I żeby się za bardzo nie rozmijać z topikiem - pokój dziecka nie może mieć za dużo dziur, szprar, kamionek, krokodylich paszcz i inszych zakamarków!!!
malinowa i Malina
najlepiej puste cztery ściany, goły materac, ewentualnie jakis regał - bez drzwi - żeby wszystko było widać. icon_lol.gif
mamjuz
CYTAT(gosiak23)
Mamjuz-ta szafa jest rewelacyjna!


Niby nic takiego ale ma w sobie coś dziewczęcego i subtelnego-dla mnie bomba!


a tu masz icon_smile.gif krok po kroku jak to samemu zrobić + projekt i materiały icon_smile.gif

pozdr
Ciocia Magda
Mi też się podobają właśnie te szafeczki, które wybrała Gosiak23, ale nauczona dotychczasowym doświadczeniem z okazji remontu planuję półki do samego sufitu icon_twisted.gif . łatwiej będzie wyegzekwować "jak nie posprzątasz, to chowam zabawki - do tej pory lądowały na szafkach w kuchni icon_rolleyes.gif
gosiak23
Mamjuz-jesteś nieoceniona!Bardzo dziękuję icon_lol.gif

Magdo od Ewelinki i Zosi-my też planujemy wyższr półeczki ale takie zwykłe "deseczki" wkręcane w ścianę właśnie na rzeczy których dziecię ruszać nie powinno wink.gif ale te niższe też się przydadzą bo jak wiadomo dzieci rozwalać muszą a wolałabym żeby wywalały zabawki ze swoich półek niż z moich wink.gif
Ciocia Magda
Zebyś wiedziała - moje przeszły fazę wywalania wszystkiego z wszystkich szaf ok. 1-2 lat. A teraz za to we własnej szafie (która jest wbudowana w ścianę wielkimi nitami i ma konstrukcję altanki, jak powiedział jeden spec) bardzo lubią wspinać się na wyższe półki i wywalać np. ciuchy letnie icon_evil.gif
Czyli szafę nową trzeba będzie również przybić do ściany.

A na taką małą po prostu juz nie starczy miejsca (bo zaczynam brać pod uwagę biurka, choć najpewniej uczyć się będą przy dużym stole w kuchni)
aluc
CYTAT(żona)
Tak, tylko, że oko karpia i zdechÅ‚e piskle pewnie zasuszyÅ‚y siÄ™ na wiórek, a kanapeczka zasuszyc siÄ™ nie chciaÅ‚a.  :twisted:


oko karpia malowniczo spleśniało
Ciocia Magda
załączam zdjęcia pokoju moich córek (przed remontem). poświęcam uwadze szczególnie naklejki i malowidła na ścianie icon_evil.gif Chyba już widać, dlaczego chcę półki do samego sufitu



AdusiaR
Praktycznie nie bywam na tym forum, ale tym razem w poszukiwaniu pomysłów wpadłam i patrze a tutaj temat jakby dla mnie stworzony, własnie jestem na etapie komponowania-wymyslania nowego pokoiku dla Fasolki w brzuszku. każdy pomysł sie przyda icon_biggrin.gif
kasiarybka
Adusia na forum nie bywasz a dorobek masz niezly icon_wink.gif

Ponad tysiączek postów nastukałaś icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.