To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

o rekrutacji do wrocławskich przedszkoli

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
hawah
można poczytać w dzisiejszej Wyborczej:

https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,2599494.html
Potwora
https://dominoappl.um.wroc.pl/Rekrutacja/Re...C300540F8D?Open

tu można pobrać formularz i dowiedzieć się czegoś o przedszkolach.
Przyznam, że sprytnie ukryli na stronie te informacje icon_wink.gif
Kingus
Dla mnie fatalna sprawa, należymy do gminy Trzebnica, więc już w tym roku opłata za przedszkole była podwójna, ale moje dziecko przynajmniej nie było z tych "gorszych" i mogło chodzić do swojego ukochanego przedszkola. W tej chwili przed nami zerówka-ostatni rok przedszkolnej edukacji i mały prawdopodobnie nie zostanie przyjęty. Mam wrażenie, że nikt nie pomyślał tu o dzieciach... Poza tym trochę mi to pachnie rejonizacją, którą ponoć zniesiono? No, w skrócie to rozżalona jestem...

Kingus
Anita.W
I ja jestem rozczarowana. Chce zapisac Kube do przedszkola w ktorym jest juz 54 dzieci zapisanych a tylko 25 miejsc icon_cry.gif . I tak jakos marne szanse widze aby sie dostal. Dobrze ze mozna zapisac do 3 ale i tak widze to wszystko w czarnych kolorach. Chyba rocznik 2002 jest b. liczny icon_eek.gif . A jak wam idzie zapisywanie dzieci do 3 latkow??
asiak
Mam jeszcze trochę czasu, bo moja córka pójdzie do pszedszkola dopiero we wrzesniu 2006 ale mam pytanie. Przeglądając listę pszedszkoli które mnie zainteresowały zauważyłam że wszystkie są otwierane od 6:30. Ja muszę być w pracy o 6:00, mąż ma autobus o 6:20 i małą nie ma kto odprowadzić na tą godzinę. Czy jest wogóle taka możliwość żeby dziecko przyprowadzić wcześniej? Może którejś z pań się to udało?I jak to załatwiła? Za odpowiedź serdecznie dziękuję.
Potwora
Fakt, rocznik 2002 jest bardzo liczny icon_sad.gif
Z każdej strony słyszę żale, że dane dziecko nie dostało się do upatrzonego przedszkola, moja kuzynka mówiła, że 75 % w "jej" przedszkolu to samotne matki icon_evil.gif w związku z tym jej dziecko się tam nie dostało, przyznano mu za to inne przedszkole, zupełnie nie po drodze dom - praca icon_evil.gif
My złożyliśmy podanie dopiero teraz, do pierwszego, lepszego byle blisko, w chwili składania podania były tam wolne miejsca ale czy Maksio się dostanie... icon_rolleyes.gif

A godziny otwarcia to przedszkoli to też inna sprawa, ja w sumie nie znam osób, które kończyłyby pracę przed 16 icon_eek.gif większość siedzi w pracy do 17-18 icon_eek.gif a tymczasem dziecko trzeba odebrać do 16.30 icon_evil.gif
Greta
CYTAT(olaart)
A godziny otwarcia to przedszkoli to też inna sprawa, ja w sumie nie znam osób, które kończyłyby pracę przed 16  :shock: większość siedzi w pracy do 17-18  :shock: a tymczasem dziecko trzeba odebrać do 16.30  :evil:


No właśnie, wśród moich znajomych to samo, wszyscy pracują min do 17. Dzieci z przedszkola odbierane są przez bacicie, ciocie ale najpóźniej do 15 !!! a potem moje dziecko jako jedyne siedzi aż dotrę do 16.30.
Jest to dla mnie zastanawiające, bo sumie płacimy za cały dzień pobytu dziecka w przedszkolu, a tu ciach! po obiedzie pusto.

Oczywiście, borę pod uwagę, że ciociom i wujkom tak właśnie pasuje, ale że wszystkim?? icon_rolleyes.gif
Monika ww
CYTAT(Kingus)
Dla mnie fatalna sprawa, należymy do gminy Trzebnica, więc już w tym roku opłata za przedszkole była podwójna, ale moje dziecko przynajmniej nie było z tych "gorszych" i mogło chodzić do swojego ukochanego przedszkola. W tej chwili przed nami zerówka-ostatni rok przedszkolnej edukacji i mały prawdopodobnie nie zostanie przyjęty. Mam wrażenie, że nikt nie pomyślał tu o dzieciach... Poza tym trochę mi to pachnie rejonizacją, którą ponoć zniesiono? No, w skrócie to rozżalona jestem...

Kingus


Kingus u nas w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, które już chodzą do przedszkola i dla wszystkich jest miejsce na następny rok, ewentulnie może zabraknąć miejsc dla dzieci, które wcześniej nie chodziły do tego przedszkola.
Anita.W
My jednak nie zapisalismy Kuby do przedszkola. Kuba straszny "cycoch" i nie potrafie mu wytlumaczyc ze bez mamy kilka godzin da sie zyc icon_wink.gif .
Kingus
CYTAT(monikaww)
Kingus u nas w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, które już chodzą do przedszkola i dla wszystkich jest miejsce na następny rok, ewentulnie może zabraknąć miejsc dla dzieci, które wcześniej nie chodziły do tego przedszkola.


Ha, my mamy panią dyrektor nadinterpretującą przepisy... icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif . W uchwale Rady Miejskiej stoi napisane, że dzieci spoza gminy moga być przyjmowane we wrześniu, na ewentualne wolne miejsca. No i pani dyrektor uznała, że fakt dotychczasowego chodzenia do przedszkola się nie liczy. Na szczęście okazało się, że nie ma racji-mały przyjęty. Coby śmieszniej było, przedszkole jest w takim dziwnym miejscu, że ma niepełne obłożenie i może być na liście tych do likwidacji, więc w zasadzie dyrekcji powinno zależeć na KAŻDYM dziecku. Ech, teraz muszę jeszcze jako mama niewrocławskiego dziecka coś z opłatami wymyśleć... icon_cry.gif

Pozdrawiam

Kingus
Monika ww
Kingus, z tego co mi wiadomo, możesz zwrócić się do swojej gminy o dofinansowanie przedszkola, albo jak masz rodzinę we Wrocławiu, to zameldować syna u nich na pobyt czasowy.
Kingus
CYTAT(monikaww)
Kingus, z tego co mi wiadomo, możesz zwrócić się do swojej gminy o dofinansowanie przedszkola, albo jak masz rodzinę we Wrocławiu, to zameldować syna u nich na pobyt czasowy.


Że tak powiem, temat mam już "obcykany" icon_biggrin.gif , do mdłości niemalże...
Meldunek czasowy dał mi tyle, że Koko w ogóle w zeszłym roku został przyjęty (bo cyrki w zeszłym roku się zaczęły) do przedszkola na następny rok. Ale CZASOWY meldunek w przypadku opłat nic nie zmienia. Żeby dziecko było traktowane od strony finansowej jak wrocławskie, musi mieć STAŁY meldunek we Wrocławiu przynajmniej z jednym rodzicem. Czyli dupa zbita, że się tak wyrażę. A wszystko dlatego, że fikcyjnych meldunków czasowych w zeszłym roku było mnóstwo i urząd miasta musiał jakoś się bronić przed nagłym napływem dzieci wink.gif . Sama do swojej gminy zwrócić się nie mogę-musi to zrobić gmina Wrocław, podpisać stosowne porozumienie. Ino cały problem w opieszałości-podpisują od zeszłego roku, na tyle im się nie spieszy, że u mnie w Trzebnicy nikt do dziś nie dostał pół słowa w tej sprawie...

Pozdrawiam

Kingus

PS. Może do września im się uda... icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Dorka
CYTAT(Anita.W)
My jednak nie zapisalismy Kuby do przedszkola. Kuba straszny "cycoch" i nie potrafie mu wytlumaczyc ze bez mamy kilka godzin da sie zyc  :wink: .

A może jakieś małe przedszkole prywatne na kilka godzin?
Choć każde dziecko jest inne, wg mnie, mój starszy syn (tez sierpniak) tak naprawdę dojrzał do przedszkola jak miał 3,5 roku, a te pierwsze 4-5 miesięcy od września to czuł sie bardzo zagubiony (mimo, że wcześniej był 2 lata z opiekunkami i był przyzwyczajony, że mamy nie ma).

Krzyś jest całkiem inny i zapisałam go od września do przedszkola, mam nadzieję, że sobie poradzi icon_biggrin.gif .
Potwora
Maksio już zapisany icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

Przedszkole najbliżej domu icon_wink.gif zobaczymy jakie jest icon_twisted.gif
Monika ww
Maja rozpoczęła właśnie drugi miesiąc edukacji przedszkolnej i jest super icon_biggrin.gif Już na dobre zadomowiła się w przedszkolu, chociaż też się obawiałam jak to będzie, bo ona taka wstydliwa i zawsze wszystko tylko z mamusią....
Doruśka
a ja mam problem,bo od września z powodu zmiany ustawy kończy mi si ewychowawczy i nie mam miesjca w przedszkolu(nie skłądałam,bo miałam jeszcze rok być na urlopie) i co ja mam robic ????
skanna
W żadnym?
Z tego zestawienia wynika, że są trzy miejsca na Jugosłowiańskiej i 18 na Wybrzeżu Korzeniowskiego.
Potwora
Dorusia - dzwoń po przedszkolach. Zawsze możesz też poszukać we wrześniu/ październiku kiedy to niektórzy rodzice zabierają dzieci z przedszkoli.

A z tą Jugosłowiańską to dziwne bo moja mama tam była i powiedziano jej, że miejsc nie ma icon_eek.gif

A wogóle to co się zmieniło w wychowawczym icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_eek.gif
Dorka
skanna, to zestawienie nie zmieniło się od ogłoszenia końca rekrutacji, czyli gdzieś ok. końca kwietnia, jest już pewnie nieaktualne. Pozostaje dzwonić i chodzić po przedszkolach (pukajcie, a wam otworzą icon_wink.gif ).

I co z tymi wychowawczymi, bo ja muszę swój przedłużyć do kóńca września!( myslę, że wystarczy, by zaczął się macierzyński icon_rolleyes.gif )

Jak ktoś ma nieprzyjęte dziecko z rocznika 2000, to w Przedszkolu nr 53 przy Al.Akacjowej (Krzyki- Borek), jest prowadzony dodatkowy nabór do tej grupy wiekowej.
Doruśka
Olu,sa w pieciolatakach icon_sad.gif((
Anita.W
Wyciagam do gory. Jakby juz cos bylo o rekrutacjach na 2006 rok to prosze dajcie linka.
Potwora
CYTAT(Anita.W)
Wyciagam do gory. Jakby juz cos bylo o rekrutacjach na 2006 rok to prosze dajcie linka.


W marcu będzie - tyle mi u nas w przedszkolu powiedzieli.
Anita.W
Jejku ja w marcu ide rodzic. Jak pojde troche wczesniej z tym wielkim brzuchem to chyba mi nie odmowia zapisania dziecka do przedszkola icon_confused.gif
Doruśka
Anita termin składania jest do końca kwietnia:) nie martw sie icon_smile.gif
Doruśka
albo do końca marca.
wiecie ,wkurza mnie to,ze dla czterolatków w moim przedszkolu są zwykle 3-4 miejsca:((
Anita.W
Ale są. Ja mam w okolicy 3 przedszkola. Do jednego to juz rok temu nie chcieli nawet na liste rezerwowa wpisac. Do drugiego zapisali na liste rezerwowa ale marne szanse ze sie dostanie (bo lista dluga) a do trzeciego to tylko po znajomosciach. I to jest dopiero tragedia.
Doruśka
Anita ,ja mam tak samo,z tym ,ze ja mam znajomosci ale on nic nie pomagaja ,bo dzieci za dużo icon_sad.gif
poza tym rekrutacja sie odbywa na poziomie kuratorium a nie przedszkola.icon_sad.gif((
hawah
Właśnie się dowiedziałam, ze nowe formularze na rok 06/07 mają być w internecie po 22 lutego.
Potwora
CYTAT(Anita.W)
Ale są. Ja mam w okolicy 3 przedszkola. Do jednego to juz rok temu nie chcieli nawet na liste rezerwowa wpisac. Do drugiego zapisali na liste rezerwowa ale marne szanse ze sie dostanie (bo lista dluga) a do trzeciego to tylko po znajomosciach. I to jest dopiero tragedia.


Anitko pytałas w tym przedszkolu obok kościoła na Dolnobrzeskiej w Leśnicy? Są miejsca?
Anita.W
Ja to zupelnie tego systemu nie rozumie. Mowi sie ze dzieci w Polsce nie posyla sie do przedszkola. Przedszkola sie zamyka bo niz demograficzny, a jak czlowiek chce zapisac dziecko to nie ma gdzie bo miejsc nie ma.

Czy ktoras z was wie cos na temat tego przedszkola na ul. Lotniczej? W okolicy nie moge to musze szukac troche dalej przedszkola.
hawah
CYTAT(Anita.W)
Ja to zupelnie tego systemu nie rozumie. Mowi sie ze dzieci w Polsce nie posyla sie do przedszkola. Przedszkola sie zamyka bo niz demograficzny, a jak czlowiek chce zapisac dziecko to nie ma gdzie bo miejsc nie ma.


Mam niestety idententyczne odczucia i obserwacje.
W mojej okolicy tez sa 3 przedszkola i bardzo mizerne szanse by moje dziecko do któregokolwiek się dostało. A z jednego nas dziś wyrzucono niemal z krzykiem "żadnych podań nie przyjmujemy, nie ma żadnych list rezerwowych !" I od nich dowiedziałam się właśnie, że nowe formularze mają być po 22. II i że możemy złożyć ale nasze dziecko i tak się nie dostanie, bo będzie tworzona tylko grupa maluchów a do 4-latków przyjęć nie będzie icon_evil.gif
Anita.W
CYTAT(Ola Fisia)
CYTAT(Anita.W)
Ale są. Ja mam w okolicy 3 przedszkola. Do jednego to juz rok temu nie chcieli nawet na liste rezerwowa wpisac. Do drugiego zapisali na liste rezerwowa ale marne szanse ze sie dostanie (bo lista dluga) a do trzeciego to tylko po znajomosciach. I to jest dopiero tragedia.


Anitko pytałas w tym przedszkolu obok kościoła na Dolnobrzeskiej w Leśnicy? Są miejsca?


Oooo, o Dolnobrzeskiej nie wiedzialam. Pytalam na Wolskiej i łącznej - tutaj od roku na liscie rezerwowej jest.
Honey
hej!
Powiedzcie mi dziewczyny, które przedszkole jest lepsze? "Król Maciuś Pierwszy" na Grabiszyńskiej czy "Wesołe Nutki" na Łaciarskiej?. Mam dosyć tej przepychanki i zmęczonych min pań w przedszkolach publicznych.....Trudno, będę musiała zarabiać na przedszkole. Teraz, na wychowawczym jakoś sobie radę bez mojej pensji dawaliśmy, więc jak od września coś się znowu na koncie pojawi, to opłacę przedszkole prywatne.
Jak coś wiecie dobrego czy złego o tych placówkach, to prosze o informację. W poniedziałek lecę zapisywać.
Dzięki z góry icon_smile.gif

honey
Honey
i jeszcze coś!
powiedzcie mi co do do jasnej anieli znaczy, że będzie można zapisywać do przedszkola poprzez komputer? czyli co? każde przedszkole ma takie same podanie i wystarczy pobrać, wypełnić i zrobić klik? i........czekać? na jakiej stronie będzie można znaleźć ten druk? gdzie go szukać?Bo tak naprawdę, to do państwowych też będę składała..... icon_surprised.gif
pomóżcie..... icon_cry.gif
Monika ww
Tak, wszystkie przedszkola mają takie same druki, z tego co mi wiadomo to już w tamtym roku były takie formularze wprowadzone.

Jeżeli chodzi o przedszkola prywatne to o tym na Łaciarskiej słyszałam bardzo dobre opinie.. i cena nie jest kosmiczna...
Doruśka
Honej,nie klik,tylko: wypełniasz ,drukujesz i zanosisz do wybranego przedszkola/
Potwora
Nowe druki będą 22 lutego, powiedzieli mi u nas, że trzeba się spieszyć ze składaniem podać bo kolejność składania też ma znaczenie icon_eek.gif

hawah - w ubiegłum roku chciałam zapisać Maksia do wesołych nutek, niestety już w dniu ogłoszenia naboru nie mieli miejsc icon_eek.gif icon_eek.gif
Doruśka
Ola !! mi tez Pani dyr zasugerowała,ze nie moze nic powiedzieć,ale niech szybko składam icon_smile.gif
Potwora
CYTAT(Dorusia)
Ola !! mi tez Pani dyr zasugerowała,ze nie moze nic powiedzieć,ale niech szybko składam icon_smile.gif


Ja się dowiadywałam pod kątem mojej siostry ale nasza pani dr nalegałą na jak najszybsze składanie podań. icon_rolleyes.gif
ewabi
Ale do 4latków?
Bo u mnie pani Dyr. powiedziała, że do końca lutego przedszkola mają obowiązek zgłosić do kuratorium czy Wydz. Edukacji liczbę wolnych miejsc w grupach, a rekrutacja miała ruszyć w marcu...
rzecz jasna wyjeżdżamy na przyszły tydzień icon_evil.gif czy ja zawsze muszę sobie idiotycznie wszystko zaplanować icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Anita.W
Jak sie do 4latkow nie dostana to do 5 praktycznie nie ma szans aby sie dostaly.

Chyba zalozymy jakies forumowe przedszkole icon_lol.gif

Ja dostalam skurczy i do konca lutego musimy jakos w jednej calosci wytrzymac a w marcu moge juz rodzic. Mam lezec i jak tu latac po tych przedszkolach icon_eek.gif i dyskutowac czy dziecko ma szanse czy nie na dostanie sie.
Honey
powiem Wam dziewczyny,że dzwoniłam do "Nutek" i do "Króla MaCIUSIA" i są jeszcze wolne miejsca.A jak nie będzie to będą tworzone dodatkowe grupy. Dzięki za odpowiedzi. Rozumię, że druki znajdę na stronie www.wroclaw.pl w przedszkolach. W poniedziałek zapisuję młodego na Grabiszyńską. Składam podania też do trzech publicznych. Zobaczymy. Powiedzcie mi jeszcze tylko na co zwracać uwagę bacznie lustrując przedszkola? Bo jak tak sobie chodzę, patrzę i tak naprawdę to nie wiem do czego się doczepiać a co chwalić....
Pozdrawiam

honey
Monika ww
Honey, powiem Ci z mojego doświadczenia, że w przedszkolu najważniejszy jest personel i na to należy zwracać szczególną uwagę, dopiero później na wystrój przedszkola, wyposażenie, plac zabaw...
Mama Mojzesza
Monika, a jak ktos sie nie zna na ludziach icon_wink.gif ? ja mam 3 przedszkola do wyboru i w kazdym wszyscy wydaja sie byc bardzo mili, planuje zapisac Mojzesz na Wittyga, ale o ile pamietam Kachaa zabrala stamtad Wojtusia - wiec chyba jakis powod miala. Ale na Wittyga w grupie maluchow jest pani ktora mnie oczarowala - ale to nie jest pani dydaktyk, tylko pani pomoc (jest piekna i mila - aniol icon_redface.gif ). Prosze o rady. Aha, biore tez pod uwage przedszkole na Tramwajowej i na Bartla.
Monika ww
Aniu, ponoć na Tramwajowej ma nie być w przyszłym roku pierwszej grupy... tak mi powiedziała koleżanka, która też w tym roku będzie zapisywać córkę do przedszkola i dowiadywała się...

Jeżeli chodzi o personel to właśnie Twoje odczucia są najważniejsze, Kacha mówiła, że Wojtuś bał się p. Joli - to jest właśnie pomoc dydaktyczna w maluchach, moje dzieci ją uwielbiają, p. Jola to była pierwsza miłość mojego Alka... właśnie zapytałam Maję, którą panią najbardziej lubi, no i powiedziała, że p. Jolę icon_biggrin.gif Ninka jak wchodzimy do przedszkola to też od razu ręce do p.Joli wyciąga...
Wogóle wszystkie panie w maluszkach są bardzo fajne, nauczycielka - p.Agatka jest plastyczką, na początku jak zaczynała pracę w naszym przedszkolu to była trochę niezorganizowana, ale już jest ok, a p.Ela (tz. pomoc gospodarcza ), która pomaga dzieciom ubierać się, jeść itp. też jest cudowna i miła...

Jak szukałam przedszkola dla Alka to odwiedziłam wszystkie na Wielkiej Wyspie, na Bartla też byłam, bardzo mi się tam spodobało, ładne przestronne i jasne sale, panie też miłe, ale minusem było dla mnie bliskość do Odry..., róznie to może być czasem dziecko może wyjść poza teren przedszkola gdy jest na podwórku ( zdażyło się to już 2 razy na Dembowskiego ) i moja wyobraźnia nie pozwoliła mi na zapisanie Alka na Bartla.

A moja decyzja o wyborze przedszkola została podjęta jak zobaczyłam ówczesną nauczecielkę w maluchach, po prostu idealna pani przedszkolanka - p.Anetka - teraz jest na rocznym urlopie zdrowotnym, ale w czerwcu wraca i całkiem prawdopodobnie, że od września znowu dostanie grupę maluszków. P. Jola i P. Ela są w maluszkach na stałe, tylko nauczycielka się może zmienić.
kachaaa
ania panie opiekunki i pani dyrektor na Wittiga to anioły ...i na tym koniec niestety one nie spędzają az tak dużo czasu z dziecmi jak wychowawcy...choć pani dyrektor czesto schodziła do maluszków , czesała dziewczynki , przytulała , czytała....ale jak miala chwilkę...zostawała wychowawczyni....niech ją ychhh....zabrałam wojtusia i nie załuje... teraz chodzi na Braci Gierymskich i jest zachwycony , pani wychowawczyni..... bez porównania...która by dzwoniła po tygodnu choroby i pytała się co jak, czy coś poważnego i wogule....angielski ....dziewczyna rewelacyjnie uczy.....ja tam jestem szczęsliwa bo Wojtuś szczesliwy....i zapisany już do 5 latków na nastepny rok...abyśmy tylko mieszkali we Wrocławiu ...i aby to było Canaletta....
Doruśka
gdzie są formularze? bo nie widze przedszkoli icon_sad.gif)
Jalla
CYTAT(Anita.W)
W okolicy nie moge to musze szukac troche dalej przedszkola.

Może rozważ przedszkole przy ul. Stabłowickiej. Budynek wyremontowany, fajny plac zabaw. Chodzi do niego moja bratanica.

Przedszkole Nr 62
ul. STABŁOWICKA 97
54-062 Wrocław
Telefon:
71 354-36-24
dyrektor: Ewa Romanowska

https://przedszkole62.w.interia.pl/
Honey
jedno pytanko : na jakiej stronie internetowej znajdę druki zgłoszeniowe do przedszkola???

honey
Honey
Moniko, masz rację....personel na pierwszym miejscu. Byłam dziś w przedszkolu na Glinianej. tragedia w trzech aktach!
Pierwsza: dookoła przedszkola krajobraz prosto niczym z wysypiska śmieci, odchodów psich i gierkowskich tzw. urządzeń do zabawy na świeżym powietrzu.
Druga: na wejściu( w drzwiach) poinformowana zostałam, że Kuba nie ma szans bo jest a listopada, że wejść nie mogę, że mam przyjść kiedyś indziej (np w maju)
Trzecia: Kuba został napadnięty przez panią, z jakiej to okazji wchodzi na korytarz i że tak głośno się cieszy widząc tańczące dzieci......
Cóż........Na pewno tam już się nie pokażemy. A Pani to chyba okres miała.... icon_lol.gif

pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.