To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pierwszaki :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Mika
coby nie rozciągać wątku o siedmiolatkach icon_wink.gif

Olka stwierdziła,że jest luzik icon_cool.gif chociaż minę miała nie tęgą,jak rano koleżanka z ławki się spóźniała icon_wink.gif

na razie nie panikuję,bo pierwszy dzień to jeszczenie prawdziwa nauka -zacznę martwić się za tydzień icon_wink.gif
moko.
Mika mój syn juz dziś się na serio uczył icon_eek.gif i dostał zielony znaczek 06.gif icon_biggrin.gif Szkoła mu się bardzo podoba oj bardzo, zwłaszcza kolezanka z ławki icon_razz.gif
w pon. ma na 11,10 do 13,50.3

Pierwszą wywiadówkę mamy 14.IX icon_biggrin.gif
iff
moj poszedl do szkoly, nie mial rano goraczki, wiec za przyzwoleniem lekarza poszedl
ma juz zapisana jedna strone, narysowal kolezanke obok i powiem ze fajnie mu to wyszlo, zwazywszy ze ma uraz do rysowania
dostali tez kartki ze swoim imieniem i mieli pokolorowac, ozdobic
przyjechalm o 12, dzieci poszly na basen a ja go wzielam na obiad do stolowki
aha dostal juz usmiechnieta buzke w zeszycie cwiczen icon_smile.gif
na poniedzialek zeszyt mam przyniesc do korespondencji
iff
u nas kazde dziecko ma swoj stolik, teraz maja w podkowe ulozone, ale od czasu do czasu beda zmieniali uklad
Piotrek jest pierwszy z lewej strony, przez czysty przypadek nie wiem czy jest zadowolony, podpytam pania
anetadr
Karolina też wróciła zachwycona. O nauce na razie nie było mowy. Poznawali się nawzajem, zwiedzali szkołę oraz poznawali innych nauczycieli, którzy ich będa uczyć (informatyka, angielski i religia). Młoda się nie może doczekać poniedziałku. Pani jest oczywiście cudowna. Już czuję, że tracę autorytet u własnego dziecka icon_wink.gif.

Aneta
sdw
Kinga szczęśliwa, zadowolona acz zestresowana niczym maumsia icon_confused.gif Bardzo, bardzo cichutko dpowiadała na pytania icon_lol.gif i bardzo, bardzo cichutko siedziała z Piotrusiem, ktory ma na imię Karol icon_lol.gif

Na poniedziałek wyszykowała już krynoliny i jedwabie icon_eek.gif i kazała uczesać sie w warkocze icon_eek.gif Odnalazła też swoje bananowe perfumy, nowe cienie i błyszczyk malinowy icon_eek.gif

Będę mieć problem? icon_lol.gif
anetadr
CYTAT(wiolontela)
OdnalazÅ‚a też swoje bananowe perfumy, nowe cienie i bÅ‚yszczyk malinowy  :shock:  

BÄ™dÄ™ mieć problem?  :lol:


Wiola!

U mnie podobnie. Dzień przed Wielkim Dniem (czyli 31 sierpnia) moja siedmiolatka zażądała: wydepilowania nóg icon_eek.gif, nałożenia maseczki na twarz oraz pomalowania paznokci. Gdy odmówiłam, była bardzo obrażona. Następnego dnia rano poprosiła o makijaż ("bo inaczej sama się pomaluję, mamusiu!), a przynajmniej błyszczyk na ustach i "delikatną kreskę" na oku.

Oj co to będzie dalej...

Aneta
sdw
Moja dała sobie przetłumaczyć, ze szeleszczaca suknia z koronki i satyny nie jest najlepszym strojem szkolnym a mikjaż to juz w ogóle odpada icon_lol.gif Trochę niesczęśliwa była i z godzinę stała przezd lustrem wpatrując się w swoją twarz i szukając defektów koniecznych do ukrycia. Znalazła kilka, wśród kilka najabrzdiej rozbawił mniebrak górnej dwójki (bo tylko ona, na pewno (!) będzie szczerbata) i metody zaradzenia temuż. Winter fresh w drazetce ma robić za brakujący ząb icon_mrgreen.gif

Dziś wstała o piątej pięcdziesiąt i szykuje sobie stroje. Jak na razie ma przyszykowane 4 zestawy icon_eek.gif Będzie się namyślać, jak mówi, i jutro wieczorem podejmie decyzję icon_lol.gif

Zażądała również biurka, którego nie posiada, bo nie mamy go gdzie upchnąć. Obawiam się, iż czeka mnie przemeblowanie icon_confused.gif co i tak niewiele pomoze, bo miejsca nie znajdę. Biurko ma być różowe, najlepiej z wizerunkiem Barbie ewentualnie Witch. Powinno miec złoty kluczyk do szufladki i wyściełaną bordowym aksamitem szafkę icon_eek.gif Nie jestemmocna w temacie biurek aczkolwiek wątpię bym takiego maszkarona znalazła icon_lol.gif Obawiam się, iż będę zmuszona malowac starego kostrupca należącego do Ślubnego icon_mrgreen.gif Co mnie nawet cieszy, bo zaoszczędzę icon_wink.gif icon_lol.gif

Aha, szkoła jest de best, tylko angielksi jakiś taki do kitu icon_wink.gif Pani coś tam mówi, coś tam pisze a ona nic nie rozumie icon_sad.gif Na tym tle przewiduję kłopoty, bo w klasie jest ledwie kilkoro dzieci, które nie uczyły się angielskiego icon_rolleyes.gif

A tak w ogóle to jestem szczęśliwa i dumna jak nie wiem co icon_lol.gif icon_redface.gif
Mika
no to ja mam mało kobiecą córkę icon_wink.gif nie chce się malować ,nie stroi się i w ogóle zwisa jej co założy -byle to było różowe icon_lol.gif

rośnie mi kujon rządny wiedzy - muszę przypomnieć sobie słówka z angielskiego icon_rolleyes.gif
moko.
uf dobrze, ze mam chłopaka w domu................Oskar nie przywiązuje uwagi do tego w co się ubiera.- na szczęście. icon_razz.gif
iff
moko a ja mam chlopca i mam problem icon_twisted.gif
jesli kupuje cos nowego to tylko i wylacznie z nim, nawet kup[no zeszytu (bo nie ta aplikacja co on chce) straszne
zdrowieje mi powolutku i jutro juz z czystym sumieniem go posylam, w koncu zakupilam mu wyptawke, ale i tak nie wszystko, czekam do 21 wrzesnia do zebrania, bo byc moze bedziemy sie skladac
moko.
uuuuuuuuu icon_wink.gif
mam nadzieje, ze nas tak szybko nie dopadnie samodzielność młodego pod tym względem. Oskar nosi wszystko, ale pod warunkiem, ze nie uciska go w brzuch......
irminka2
Mojemu też szkoła narazie się podoba. Jest z nim w klasie pięcioro dzieci które chodziły z nim do przedszkola, razem też chodzą do świetlicy, także jest im raźniej.
Tylko wczoraj narzekał ,ze na angielskim było nudnie , bo tylko uczyli się piosenki.
Zobaczymy, co dalej.

Irmina
Mika
moje dziecię dostało pochwałę za równy charakter pisma icon_wink.gif

podobno dzieci w klasie takie grzeczne i szybko robią zadania,że jak przychodzi ostatnia lekcja to pani nie ma z nimi już co robić icon_lol.gif

hasło dla Olki z dnia wczorajszego -bieganie po żużlu butów nie czyści -wręcz odwrotnie icon_wink.gif icon_lol.gif

aaaaa -jestem chyba jedyną matką która JUŻ nie łazi z dzieckiem na górę-no dziś to chyba wzbudziłam oburzenie,że zostawiłam dziecko w szatni i w słuchawkach na uszach tanecznym krokiem opuściłam szkołę icon_lol.gif

luuuzik icon_cool.gif
Monika ww
Alek bardzo zadowolony...
Ostatnio wrócił i powiedział, że najlepiej czyta z całej klasy icon_biggrin.gif

Wczoraj pierwszy raz został w "świetlicy", a raczej na boisku, bo jak taka ładna pogoda to wychodzą na dwór, dzisiaj też zostaje, bo woli z chłopakami w piłkę grać niż siedzieć w domu.... i wcale mu się nie dziwię icon_lol.gif
iff
brawa dla Alka :brawo:
a moj sluchajcie od wczoraj chory, normelnie idzie sie zastrzelic, w tamtym roku byl dwa razy chory a teraz juz drugi raz, najwczesniej wroci we wtoek do szkoly, cale szczescie, ze maja godziny wyrownawcze, poza tym jeden rozdzial w domku mamy zrobic, co nawet chetnie i bardzo dokladnie robi icon_smile.gif no w szoku jestem icon_wink.gif
moko.
A ja jestem taka dumna z mojego małego synka. Ma juz 4 zielone znaczki i 5 z religii ( jako jedyny znał modlitwę "Anioł stróż" ) troche mnie to zdziwiło ze inne dzieci nie znały tego ? a moze pozapominały ? kto wie ?
Uczy sie nieźle, baaa chce się uczyć i kocha świetlicę . . . . .
Na świetlicy wolontariat pełni były dyrektor( dziadzius obecnie 65 letni), który uczy dzieci grac w szachy ! moj Oskar zachwycony jest tym dziadziusiem i bardzo go lubi icon_biggrin.gif i tym sposobem mój syn po 3 lekcjach nauki gry w szachy dziś ograł dwa razy chłopaka z 3 klasy icon_razz.gif:P alez był dumny że pierwszak dał radę starszemu icon_cool.gif
Dziś idziemy na pierwsza lekcję judo........... zapisaliśmy młodego bo chciał, ciekawe czy mu się spodoba ? lekcje będą 2-3 razy w tygodniu po 1h i cena za miesiąc UWAGA 15 zł icon_eek.gif podoba nam się to icon_biggrin.gif

Aha mój syn ma 17 numer w dzienniku icon_razz.gif najpierw są dziewczynki potem chłopcy. Aha czy u was dziecko ma wpisane oba imiona w dzienniku obecności ? ? u nas to konieczne (jesli dziecko ma dwa imiona) aaa i drugie imię trzeba udokumentowac za pomoca aktu urodzenia, dowodu osobistego a nie na "gębe"
irminka2
Mój tez ma już śliczne uśmiechnięte słoneczka i jest cały dumny.Świetlice lubi, lekcje odrabia chetnie.
Mój marzy karate, ale nie wiem jeszcze czy jest dla poczatkujących. Narazie zapisany na basen.

Mam nadzieję ,ze mu nie przejdzie chęć do nauki i nie będę przerabiać jeszcze raz tego co ze starszym.

Irmina
moko.
uff jestesmy po pierwszej lekcji judo...........na początku było źle, Oskar poczuł się odrzucony i samotny......... ćwiczył sam, nikt mu nie pomógł więc się popłakał 32.gif ja nie reagowałam, nie chciałam aby się poddał, chociaz było mi strasznie źle..trener dostrzegł smutek Oskara i cwiczył z nim, pokazująć mu różne chwyty icon_razz.gif no i zaczęła się świetna zabawa, młody ćwiczył tak wytrwale, ledwo dawał radę.
Na poczatku źle mu było bo dziś było ogólne spotkanie ( w większości była młodzieź od 15 r. wzwyz......a ona taki mały.....
Tak sobie myśle czym rożni się aikido od judo ? bo dziś wieszkszość było ćwiczen i chytów typowych dla zapasów(moze dlatego,ze ten trener uczy też zapasów?) Oskarowi podoba się judo, ale on chyba myśli że będą cwiczyć uderzenia, wykopy a la karate (naoglądał się Power rengersów icon_confused.gif ) no i teraz nie wiem co robić ? Wydawało mi się ze judo jest mniej agresywne niz aikido, ale nie wiem moze się mylę?
Iff Twój młody nie chodzi/ł na aikido ?
Tak w ogóle co zaproponowałybyście swojemu dziecku ?
iff
moko moj chodzil na karate i judo, zostajemy przy judo, mamy super goscia, ma podejscie, a grupka jest dla dzieci wlasnie takich okolo 7 letnich plus/minu 1-2 lata
najpierw beda sie uczyli takich padow, przerzutow i troszeczke ogolnorozwojowych, dopiero jak beda mieli opanowane te pady zaczna sie inne elementy techniki walki icon_smile.gif
ale warto, moze jakiegos znajomego chlopca namowcie na te zajecia ?
my mamy pierwsze zajecia 13 wrzesnia, ale chyba je odpuszcze ze wzgledu na chorobe Piotrusia, ale w przyszly p[iatek juz na pewno icon_smile.gif
dzwonilam do bratowej, moj bratanek tez rozpoczal 1 klase i oni jeszcze nic nie pisza nic nie czytaja, jedynie koloruja cos, ale oni maja serie z ekoludkiem, moze to taki program,
u mnie w wesolej szkole maja juz do 8 rozdzialu porobione w dwoch tych ksiazkach czy jak to zwal i w tym malym zeszycie szlaczki
moko.
no iffka młody chce dalej chodzić na judo ufff.....zobaczymy na kolejnej lekcji ( we wtorek) ma być juz grupa maluchów. Oskar też ma przerobione kilka rodzicałów z wesołej szkoły + napisane szlaczki w zeszycie w 3 linie. czytać to czytają ale mało, dużo manulanych rzeczy robią.
sdw
U nas natomiast codziennie ćwiczenia na spostrzegawczosc icon_lol.gif Dzis dzieci "poznały" pierwszą literę icon_eek.gif O icon_wink.gif Trochę wycinają, kolorują, trochę szlaczków, sporo natomiast opowiadają. Pani zrobiła test, które dzieci umieja czytać. Połowa klasy ma problemy, głownie z "trudnymi" wyrazami typu matematyka i została zakwalifikowana na zajęcia wyrównawcze icon_eek.gif Kinga w dalszym ciągu wesoła i zadowolona icon_lol.gif

Słuchajcie, ale były numery na zebraniu podcza wybierania trójki klasowej. Pani nieśmiało, wiedzac czego się spodziewać moze, prosi chętnych o zgłaszanie się. Oczywiscie wszyscy nosy w ławki icon_wink.gif Mnie wytypowały znajome, zgpodziłam sie więc. Pani ponawia prośbę. Nikt sie nie zgłasza icon_lol.gif Prosi wiec mnie bym zaproponowała czyjąś kandyaturę. Zglłosiłam dwie osoby. Po chwili zgłasza sie jescze jedna mam. Na drugi dzien kolejna. Dzis dwie następne icon_eek.gif Trójka klasowa lioczy wiec na dzień dzisiejszy 6 osób icon_lol.gif Trzy prawne i trzy w zapasie. A dochodzą do mnie głosy, iz chętne są jescze co najmniej 4 osoby icon_lol.gif Aha, w klasie 23 osoby icon_wink.gif Jak sie zgłoszą chetne, to juz niemal połowa w "trójce" będzie icon_razz.gif
moko.
Wiola heeeee no zapowiada się że trójka klasowa będzie miała swoich "asystentów" wink.gif
Wiola mój Oskar tez ma problem z przeczytaniem trudnych wyrazów icon_confused.gif
ale póki co nie ma przewidzianych zajęć wyrównawczych - nauczycielka mówiła że takie zajęcia będą prowadzone po pierwszym półroczu, teraz nie ma takiej potrzeby, w końcu w pierwszej klasie dziecko ma się nauczyć czytać. . . .
iff
hmm a u nas juz sie wymaga czytania, do konca wrzesnia chca przerobic program zerowki, a poetm juz tylko pisane literki o ile nie wczesniej
Piotrek potrafi czytac trudne wyrazy (Wiola pamietasz icon_wink.gif - nieupowaznionym wstep wzbroniony icon_wink.gif ) ,
moko a Oskar zgloskuje czy czyta sylabami ? jesli zgloskuje to bedzie mial problemy z trudniejszymi wyrazami, ale sama piszesz ze nie ma co sie martwic, wiec sie nie martw icon_smile.gif
Wiola a ta trojka hehe to jakas smietanka towarzyska czy co ? icon_wink.gif powod do dumy ? icon_wink.gif nie wiem czemu tacy niesmiali na zebraniu a pozniej co chwile ktos sie zglasza icon_wink.gif pewnie uswiadomienie w rodzinie ;P
moko.
Iffka mój Oskar to w ogóle dziwnie czyta icon_biggrin.gif
potrafi od razu przeczytać np. szkolny (nie głoskuje, sylabizuje) nic od razu mówi, natomiast wyraz kajakarz czyta (k a j - kaj, a k a rz akarz i czyta ostatecznie akarz icon_wink.gif Nie potrafi czasem zlepić tego w całość.
Ogólnie uczymy się czytac sylabami i wtedy jest ok icon_biggrin.gif ale najwieksza trudnosc jest wtedy gdy w wyrazie jest dużo takich samych głosek np, kajakarz ma 3 a, 2 k(obok siebie sa te literki) i młody pląta się.
a wstęp wzbroniony to pikus bo nie powtarzają się aż tak te same głoski.
Nie wiem gdzie polega nasz błąd ?
Oskar potrafi czytac długie wyrazy np autostrada, wakacyjny, przeliteruj, pokoloruj ......
iff
hmmm to faktycznie dziwnie, no ale od tegp jest pani aby wiedze usystematyzowac
moko a jak ten francuski u Was wyglada i angielski ?
moko.
Iff w I klasie nie ma jęz.obcego niestety a w II klasie będą oba- jeden obowiązkowy drugi nie ! ale nei wiem który z tych dwóch będzie tym obowiązkowym.
iff
aha a z jakich podrecznikow korzystacie ?
moko.
Wesoła szkoła icon_biggrin.gif w zerówce i 5 -latkach też uczył sie z tego wydawnictwa. Wiec znajoma oprawa, styl itp.
Tak w ogóle to w wakacje uczyliśmy się pisac literek szło nam nieźle icon_biggrin.gif zdjęcie pokazę później, bo mi chłop zwinął aparat.
iff
dziewczyny jak wyglada plan Waszych pierwszakow ?
juz na innym forum przyjrzalam sie planowi Moniki i nie wiem skad wynikaja roznice w ilosci godzin zajec zintegrowanych, Monika bodajze pisala o 18 godzinach
a u mnie 21 godzin zajec zintegrowanych
1 basen
2 godziny wyrownawczo-wychowawcze (jak ktos jest chory)
2 religie
5 angielskich
2 korekcyjne i dojdzie jeszcze sks - 45 minut, juz w zeszlym roku Piotrek chodzil
za to nie mamy wyszczegolnionej muzyki czy tez plastyki a widzialam ze u innych tak jest a jak u Was ?

Moj dzis juz poszedl do szkoly, mam nadzieje, ze zacznie juz chodzic pelnymi tygodniami icon_rolleyes.gif
sdw
U nas plan wyglÄ…da nastepujÄ…co:

1 basen
1 wyrównawcze
2 religie
2 angielskie
18 nauczanie zintegrowane
iff
hmm czemu u mnie jest 21 ?
podpytam sie na zebraniu, bo mam kolomyje, chyba ze w tym plastyka muzyka, cos mi chodzi po glowie z informatyka, moze oni w tym to maja , sama nie wiem
sdw
W zintegrowanym jest i plastyka i muzyka wink.gif
iff
Wiolcia to po kiego grzyba my mamy 21 h ?
gdzies jeszcze wyczytalam ze jedno dziecie ma 14 tych godzin ale dodatkowo wymieniona zostala plastyka, muzyka, wiec pewnie do tego trzeba doliczyc i cos na ksztalt tego 18 jest ale 21 ?
Mika
u nas :

18 godzin n. zintegorwanego
2 religie
1 angielski
1 rytmika
1 ruch rozwijajÄ…cy

w środę mam zebranie wink.gif
iff
Mika Jasko w przedszkolu ?
Mika
CYTAT(iff)
Mika Jasko w przedszkolu ?


spietrałam icon_confused.gif
chyba,że do wtorku mi minie -w co wątpię
moko.
oskar ma :
18 z.zintegrowanych
1 h ruch rozwijajÄ…cy
2 h religii
i dodatkowo- nieobowiÄ…zkowo:
zaj. z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej. ( niepłatne jeśli ma się skierowanie od specjalisty w innym przypadku płatne)
angielski- płatny.

W II klasie Oskar będzie miał 2 jęz.obce obowiązkowe. icon_confused.gif
Monika ww
U nas:

18 godzin zintegrowanego
1 niemiecki
1 w-f
1 gimnastyka korekcyjna
2 religie

Od przyszłego tygodnia będą jeszcze szachy.

Dodatkowo od października będzie chodził na angielski 2 lub 3 razy w tygodniu ( jutro się dowiem ) i na tenis.
Chce też chodzić na piłkę nożną, ale zobaczymy jak to nam wyjdzie organizacyjnie.

Jutro mamy pierwsze zebranie i dopiero jutro będzie mowa o różnych dodatkowych zajęciach płatnych.

U nas też jest basen, ale od drugiego półrocza.
moko.
My mamy zebranie 14-tego, więc wtedy się dowiem coś więcej na temat dod.zajęć. Aha szachy mój mały ma w ramach godzin świetlicowych.
Dodatkowo chodzimy na judo i zapisujemy się na basen (ale to w ramach prywatnych zajęć)
anetadr
Karolinka ma:

15 godz. kształcenia zintegrowanego
3 godz. WF
2 godz. religii
1 godz. j. angielskiego
1 godz informatyki

RAZEM: 22 godz.

Jutro zebranie, w tym moje "ulubione" wybory trójki klasowej.

Aneta
irminka2
WojtuÅ›:

18 godz kształcenie zintegrowane
2 godz. angielski
2 godz. religia
1 godz w-f
2 godz. gimnastyka korekcyjna

Narazie o płaceniu za coś z tej listy nikt nie mówił, jutro zebranie.
Basen załatwiliśmy indywidualnie , Wojtuś marzy jeszcze o karate.

Wiem ,że Wiola , a któras jeszcze dała się wybrać do trójki klasowej?
Ja mam zamiar zgłosić się , 4 lata w przedszkolu byłam Radzie Rodziców.

Irmina
Monika ww
U nas już po wywiadówce

Pani pochwaliła Alka, że najlepiej czyta i że zrobił piękny album z wakacji,
była nim zachwycona (albumem).

W czwartek zaczynają się szachy, a od wtorku będzie gimnastyka korekcyjna.

Bezpłatnie Alek ma niemiecki, podręczniki eins, zwei, drei.
Na angielski będzie chodził prywatnie, u nas w szkole kosztuje 98zł
miesięcznie, ale ja Alka zapiszę do tej samej szkoły angielskiego, w której
uczył się do tej pory, bo tam jest tworzona specjalna grupa pierwszoklasistów,
którzy już od kilku lat uczą się angielskiego i są na podobnym poziomie, grupa
ma liczyć 6 osób, cena też 98zł ale w tym są już podręczniki, które
nauczycielka sprowadza z Anglii. W zerówce też mieli takie podręczniki
angielskie do zerówki.

W październiku będzie pasowanie na ucznia.
anetadr
My też już po pierwszym zebraniu. Dowiedziałam się, że mam bardzo rezolutną córkę, która pomaga pani.

Pan Dyrektor bardzo prosi od dobrowolne wpłaty na komitet - kwota dowolna, ale nie mniej niż 70 zł.

Pod koniec października będzie pasowanie na uczniów, rodzice mają przygotować poczęstunek i.... tuby ze słodyczami (więc Karolina dostanie już drugą, co prawda mówiłam jej, że drugiej nie będzie, ale pewnie się ugnę i zrobie jej niespodziankę icon_smile.gif ). Trójka klasowa mnie szczęśliwie ominęła.

Pani szczegółowo predstawiła system oceniania. U nas jest to system literkowy: od A do E. Na koniec semestru i na koniec roku będzie oczywiście ocena opisowa.

Pozrawiam

Aneta
moko.
Uff jesteśmy po pierwszej wywiadówce...... Wybrano trójkę klasową i jestem skarbnikiem icon_confused.gif

Komitet rodzicielski wyniósł 60 zł
na środki czystości na rok składka 10 zł
ubezpieczenie 27,10
miesięcznie składki na klasę po 2 zł.
To tyle wydatków.

Oskar jest bardzo grzecznym dzieckiem, który dba o czystość i przestrzeganie zasad, przypomina o tym innym dzieciom icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mika
też dopiero co wróciłam z zebrania icon_wink.gif
wkopałyśmy w trójkę 2 tatusiów icon_lol.gif
7 października -ślubowanie icon_wink.gif
nasłuchałam się achów i ochów na temat Olki i wyszłam na skrzydłach
oceny będą normalne w skali 1-6 ale na semestr i na koniec roku opisowe
sdw
Ja w trójce, czyli siódemce icon_lol.gif , pełnię obowiązki przewodniczącego, skarbnika i koordynatora działań wszelakich icon_lol.gif Chyba sie nadaję, bo w produkowanie zaproszeń na ślubowanie wciągnęłam dwie hiperzajęte mamusie, jedną mniej zajętą, ojca z klasy równoległej i popędziłam do roboty nauczycielki klas obu icon_mrgreen.gif

Komitet u nas 50 zł
ubezpieczenie 38 zł
pierwsza składka (na materiały plastyczne, które mają zostać w klasie, środki czystości i ewentualne wydatki dodatkowe, np. te zaproszenia) 30 zł

Dziecię moje zostało mianowane zastepcą przewodniczącego icon_mrgreen.gif. dzis została przez mamunie zobligowana do działan róznych przykład dających icon_mrgreen.gif. Wzięła sobie do serca bardzo i podczas nieobecnosci pani, wraz z przewodniczącym, tak uciszali klasę, ze sie zbiegło pół grona pedagogicznego wierzać święcie, iz w IB jakis kataklizm nastąpił icon_lol.gif
moko.
U nas przewodniczącym jest tatuś, który dobrowolnie od razu się zgłosił. icon_lol.gif
iff
ha ha ha Wiola rozweselilas mnie icon_lol.gif a raczej Kinga, brawa dla zastepcy przewodniczacej icon_smile.gif
u nas zebranie za tydziern, dzisiaj bylam jedynie na religii w salce katechetycznej-komunia wczesna oraz na zebraniu z proboszczem, wyszlam z bolem brzucha, glowy i w ogole rozdrazniona..
anonimowy
CYTAT(iff)
u nas zebranie za tydziern, dzisiaj bylam jedynie na religii w salce katechetycznej-komunia wczesna oraz na zebraniu z proboszczem, wyszlam z bolem brzucha, glowy i w ogole rozdrazniona..


A czemu?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.